Jump to content


Photo

Lovac U Zitu


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
33 replies to this topic

#31 Ben Akiba

Ben Akiba
  • Members
  • 4,506 posts

Posted 29 July 2005 - 21:49

A ostalima Devet priča,...

...jedna od kojih je "A Perfect Day for Banana Fish"...pravi mali ornament medju ostalih 9.

#32 ivana80

ivana80
  • Members
  • 17 posts

Posted 30 July 2005 - 20:49

"Prica Perfektan dan za banana ribe iz zbirke Za Esme, ostavila me je bez daha."


I mene isto.Naročito kraj.Kakav boom.Fenomenalna priča.Kao i Tedi

#33 satorinow

satorinow
  • Members
  • 159 posts

Posted 31 July 2005 - 05:53

Odlicna knjiga.Jedna od mojih omiljenih.

Odmah nakon nje sam presao i na ostale Za Esme: 9 prica, Freni i Zui, Visoko podignite krovnu gredu, tesari, Simor: uvod.Citah ih redosledom kakav je Selindzer nacinio.To je bilo jedno super leto.

Prica Perfektan dan za banana ribe iz zbirke Za Esme, ostavila me je bez daha.

ja ovo mogu samo da potpisem.
"Devet prica" (ili kod nas: Za Esme) je knjiga prica od kojih vam (pre svega od Perfektnog dana za banana-ribe) zastaje dah. (Jos uvek se secam onog kad se vraca u hotel sa plaze, ulazi u lift a ona mladja zena mu zagleda noge. On joj onda kaze nesto u stilu, "Ma, slobodno gledajte, nemojte da se zenirate" ili vec tako nesto - ne znam zasto al' to sam bolje od samoubistva zapamtio; mozda bi papa freud tu nesto imao da kaze - ja ovo pricam da bih vam objasnio koliki je utisak i uticaj ta knjiga na mene ostavila.) Samu pricu "Za Esme" ispratio sam suzama - jos mi se samo jednom to desilo u zivotu (kad sam citao knjigu koja mi je dobila krila, "Ne placi, Momo" - zna li neko gde je ima??? Radi se o malom Arapcetu i namcor-babi Francuskinji koja ga nevoljno usvaja pa onda se zavole kao najrodjeniji...).
sve cetiri (samo 4) knjige sam procitao i ne znam za pisca koji je za mene prijemciviji.

#34 Amelija

Amelija
  • Members
  • 6,996 posts

Posted 03 August 2005 - 16:04

Izgleda da cu definitivno morati ponovo da je citam.

Mada opet, plasim se i da kad me zivot jednog tinejdzera nije "osvojio" kad sam imala 18-19 sada ce jos teze ... al moguce je i da gresim.