Jump to content


Photo

Punk Is Not Dead (sve o punk muzici)


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
50 replies to this topic

#16 ToniAdams

ToniAdams
  • Members
  • 1,311 posts

Posted 17 July 2005 - 16:04

A sad mi pada napamet da bolje da krenemo da delimo muziku na zabavnu i narodnu.

I stranu. Zaboravio si stranu.

#17 isidor

isidor
  • Members
  • 652 posts

Posted 17 July 2005 - 22:10

Kad me neko pita ja kazem da slusam ZABAVNU,Sta kog vraga imam da objasnjavam...Kad mi je bas do zezanja,onda kazem da slusam progresiv!!!

#18 Ajvoks

Ajvoks
  • Members
  • 666 posts

Posted 18 July 2005 - 00:17

I stranu. Zaboravio si stranu.

Sve su to čupavci, drekavci i narkomani.

#19 wagabund

wagabund
  • Members
  • 1,617 posts

Posted 18 July 2005 - 11:43

jednostavno svaka pesma je bila savrsena.culi ste za njihove hitove Psycho Killers,Take Me To The River...

'take me to the river' je hit al greena. verovatno i jedina obrada na albumima talkingheadsa. :lol:

#20 henrik larsson

henrik larsson
  • Members
  • 6,231 posts

Posted 18 July 2005 - 12:02

Ja nisam čuo za njih. El snimaju za Fat wreck? Ako ne, neću slušam. Tačka.

#21 dedazec

dedazec
  • Members
  • 1,460 posts

Posted 18 July 2005 - 12:16

Sve su to čupavci, drekavci i narkomani.

padavichari!

#22 Gluteus Maximus

Gluteus Maximus
  • Banned
  • 520 posts

Posted 18 July 2005 - 14:44

..za sve su krivi Ivo Robić.. i Đorđe Marjanović

#23 isidor

isidor
  • Members
  • 652 posts

Posted 18 July 2005 - 22:04

padavichari!

tako je batice!

#24 voja i

voja i
  • Members
  • 3,917 posts

Posted 18 July 2005 - 22:12

Đorđe Marjanović

tacno, taj je bio prvi cupavac i padavicar.

:lol:

Edited by voja i, 18 July 2005 - 22:12.


#25 Igrac na zici

Igrac na zici
  • Members
  • 138 posts

Posted 19 July 2005 - 10:21

Ne zaboravimo i Branka Marušića Čuturu!

#26 klimt

klimt
  • Members
  • 446 posts

Posted 19 July 2005 - 10:49

Ne daj da te obeshrabre,rockeru!To na forumu su uglavnom malo stariji muzicki konzumenti koji su odavno napamet naucili sve te stvari koje ti volish,ali nema veze to je super sto slusas.

Slažem se!

„Kada slušam ploče Sex Pistolsa ne čini mi se da je pogrešno smatrati njihov trenutak jednim od velikih događaja u istoriji. Kada slušam „Anarhiju u UK“ i „Tela“, Elvis Costellov „Ovogodišnji model“, Clash i „Potpunu kontrolu“, Buzzcocks i „Dosadu“, X-Ray Spex i „Adolescente bez klica“, Essential Logic i „Probudi se“, Raincoats i „Bajku u super marketu“, Wire i „Stolice nedostaju“, Mekons i „Nikada nisam učestvovao u pobuni“, Joy Division i „Ideal za život“ i „Nepoznata zadovoljstva“, Slits i „Jednom u dnevnoj sobi“, Gang of Four i „Kod kuće je turista“ i „Uzvrati poklon“, Au Pairs i „Puzač po pločniku“, Kleenex i „Liliput“ i „Prelom“, Adverts i „Prelazak preko crvenog mora sa Adverts“, kada to slušam sada, naročito kada slušam The Roxy London WC2 (jan.-apr. 77), traljavi živi album na kome se iza razgovora za stolom i lomljave stakla mogu čuti razne grupe javnih govornika koje, pre nego što Johnny Rotten nije najavio sebe kao Antihrista, nisu čak ni postojale u svesti onih koji su ih smislili – kada slušam ovaj relativno mali opus koji je sada prognan u kante s polomljenim pločama, na police za jeftine ploče, na rasprodaje za kolekcionare, ili buvlje pijace – imam osećaj strahopoštovanja zbog činjenice koliko je ta muzika dobra i koliko ostaje nepromenljiva.“

GREIL MARCUS u knjizi „Lipstick Traces” (kod nas prevedena kao “Tajna istorija kulture”).

Svako od nas koji smo nekad slušali punk ima neku svoju listu iz koje zrači → NEPROMENJENA SVEŽINA!

ROCKERU preporučujem knjigu “PUNK” Darka Glavana.

Edited by klimt, 19 July 2005 - 11:23.


#27 Minja 2

Minja 2
  • Members
  • 523 posts

Posted 19 July 2005 - 11:35

Rocker, evo da ti i moja podrska (iako imas stvarno, khm, ljigav avatar).
Sto je pizde matore? Zaboravili ste kakav je bio gust otkriti 'toplu vodu'? Slucajno nabasate, recimo, na Talking heads, raspametite se koliko su dobri. Odete navecer van da podijelite vasu novotkrivenu radost kad ono pola ekipe ti nabroji prvih pet albuma u cugu? Zaboravili ste?

Rockeru, samo navali, glavo je da imas apetita.

Edited by Minja 2, 19 July 2005 - 11:53.


#28 dobar_znak

dobar_znak
  • Members
  • 1,145 posts

Posted 19 July 2005 - 11:38

Rocker, evo da ti i moaja podrska (iako imas STVARNO,khm, ljigav avatar).
Sto je pizde matore? Zaboravili ste kao je bio gust otkriti 'toplu vodu'? Slucajno nabasate,recimo, na Talking heads, raspametite se koliko su dobri. Odete navecer van da podijelite vasu novotkrivenu radost kad ono pola ekipe ti nabroji prvih pet albuma u cugu? Zaboravili ste?

Rockeru, samo navali, glavo da imas apetita.

Nije slučajno nabasao na Talking Heads, uputio ga teča. A avatar mu nije ljigav, nemoj da zajebavaš, nego jedan od najlepših ovde.

EDIT: A i tvoj avatar je u vrhu, dobri stari Baltazar. Samo nešto izgleda da je gif oštećen, bar kod mene tako izgleda.

Edited by dobar_znak, 19 July 2005 - 11:39.


#29 Papovac

Papovac
  • Members
  • 998 posts

Posted 19 July 2005 - 12:14

Dobro bre, dobro. Nabili ste mi osecanje krivice. Izvinjavam se ako sam bio grub. Malo su mi zasmetali Beatles, punk, Shadow on the Wal (koju je momak pominjao na drugom topic-u). Ali Rocker samo napred.

#30 Rocker

Rocker
  • Members
  • 222 posts

Posted 19 July 2005 - 17:33

Rocker, evo da ti i moaja podrska (iako imas STVARNO,khm, ljigav avatar).
Sto je pizde matore? Zaboravili ste kao je bio gust otkriti 'toplu vodu'? Slucajno nabasate,recimo, na Talking heads, raspametite se koliko su dobri. Odete navecer van da podijelite vasu novotkrivenu radost kad ono pola ekipe ti nabroji prvih pet albuma u cugu? Zaboravili ste?

Rockeru, samo navali, glavo da imas apetita.

Nije slučajno nabasao na Talking Heads, uputio ga teča. A avatar mu nije ljigav, nemoj da zajebavaš, nego jedan od najlepših ovde.

EDIT: A i tvoj avatar je u vrhu, dobri stari Baltazar. Samo nešto izgleda da je gif oštećen, bar kod mene tako izgleda.

macca nego...