Jump to content


Photo

Punk Is Not Dead (sve o punk muzici)


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
50 replies to this topic

#1 Rocker

Rocker
  • Members
  • 222 posts

Posted 17 July 2005 - 07:57

Posle Roka,naravno najbolji muzicki zanr ikada.Clash,Ramones,Sex Pistols,Misfits,Talking Heads.ne znam da li ste culi za Talking Headse,ali po mom misljenju jedan od najifluentnijih bendova 80-ih,jednostavno svaka pesma je bila savrsena.culi ste za njihove hitove Psycho Killers,Take Me To The River,Burning Down The House,Swamp,Girlfriend Is Better...(obavezno nabavite album *Little Creatures*)

Naravno tu je i clash sa svojim verovatno najboljim albumom London Calling...

#2 Gluteus Maximus

Gluteus Maximus
  • Banned
  • 520 posts

Posted 17 July 2005 - 11:12

Punk je (kao i Rock) dobar samo kao ideja,ali se već u ideji iscrpljuje (mada više deluje kao kreštavi žal za rock-mlados kojoj definitivno prete da je pojedu šlageri 70-tih),sve ostalo je (kao i obično) najobičnija scenska foliraža.

Pa zamisli sebe da iz noći u noć 150 dana u godini sa istim raspoloženjem i energijom izvodiš iste stvari, a da pri tom budeš ubedljiv. Treba skakati po tim binama bre i drati se i jebati kevu svima na sav glas.

Glumatanje bre..(koje naravno ne ide bez nekog teškog hemijskog speed-a)

#3 Ajvoks

Ajvoks
  • Members
  • 666 posts

Posted 17 July 2005 - 11:29

Krajnje je vreme da se otvori podforum Muzika za decu.

#4 Papovac

Papovac
  • Members
  • 998 posts

Posted 17 July 2005 - 11:52

Krajnje je vreme da se otvori podforum Muzika za decu.

:lol: Podrzavam u popunosti. Evo neka prvo raspravljaju o kosmickoj vezi Beatles i Exploited-a na primer.

#5 Igrac na zici

Igrac na zici
  • Members
  • 138 posts

Posted 17 July 2005 - 11:59

:lol: Podrzavam u popunosti. Evo neka prvo raspravljaju o kosmickoj vezi Beatles i Exploited-a na primer.

a društvo da im prave Psycho killerS

#6 Rocker

Rocker
  • Members
  • 222 posts

Posted 17 July 2005 - 12:58

Krajnje je vreme da se otvori podforum Muzika za decu.

pa pretpostavljam da nikad nisi slusao/la kvalitetnu muziku,ili ne znas sta taj pojam znaci,zato ako ne volis pank i rok onda ne guraj njokalicu tamo gde joj nije mesto :lol:

#7 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 17 July 2005 - 13:10

Krajnje je vreme da se otvori podforum Muzika za decu.

Ali, ovo i jeste Muzika za decu.

#8 Rocker

Rocker
  • Members
  • 222 posts

Posted 17 July 2005 - 13:11

pank ili rok?

a interesuje me koliko vi imate god?

#9 Papovac

Papovac
  • Members
  • 998 posts

Posted 17 July 2005 - 13:23

Pa Indy dobro kaze. Uostalom i ja volim sve sto vole mladi.

#10 Ljuban

Ljuban
  • Members
  • 654 posts

Posted 17 July 2005 - 13:28

Krajnje je vreme da se otvori podforum Muzika za decu.

E svaka reč ti se pozlatila... :huh:

ne znam da li ste culi za Talking Headse,

:lol:

#11 Papovac

Papovac
  • Members
  • 998 posts

Posted 17 July 2005 - 13:37

Burning Down The House,Swamp,Girlfriend Is Better...(obavezno nabavite album *Little Creatures*)

Da,da potpuno se slazem da se radi o apsolutnom vrhuncu punk muzike. A sad mi pada napamet da bolje da krenemo da delimo muziku na zabavnu i narodnu. Tako bar ne bi imali probleme sa klasifikacijom. A long live R'nR je ako se ne varam jos jedan vrhunac zabavne muzike. Rainbow bese valjda.

#12 Shellac

Shellac
  • Sleepers
  • 393 posts

Posted 17 July 2005 - 13:39

Страхотно је шта неки људи себи допуштају, мислећи да им аватар на ком је Мекартни и уметнички псеудоним "Рокер" даје кредибилитет да се јавно диче откривањем рупе на саксији.

Овде можете пронаћи доказ да се о наведеној музичкој групи на овом форуму уопште није дискутовало све док, сходно Вашем статусу месије, нисте отворили очи овдашњим наглувим позерима.

Edited by Shellac, 17 July 2005 - 13:45.


#13 isidor

isidor
  • Members
  • 652 posts

Posted 17 July 2005 - 15:04

Ne daj da te obeshrabre,rockeru!To na forumu su uglavnom malo stariji muzicki konzumenti koji su odavno napamet naucili sve te stvari koje ti volish,ali nema veze to je super sto slusas.Ne moze odmah da se slusa npr.calexico,giant sand ili statijaznam...Ove grupe malo kasnije dolaze,ili gospodin koji pozdravlja sve licemere na mom avataru,a ime mu je Johny,a sto se tice foruma za decu,krajnje je infantilno da se tudji,i u ovom slucaju sasvim solidan ukus ovako brutalno napada.Ne zameri im to su ti one fore "Ja sam slushao,a ti nisi,nja nja nja nja nja...
Osim ako nisi i ti mator a tek sad otkrio punk...e onda zalim slucaj.

#14 isidor

isidor
  • Members
  • 652 posts

Posted 17 July 2005 - 15:07

...osim toga,dobri su to momci,samo kad ih upoznas...malo bolje

#15 Rocker

Rocker
  • Members
  • 222 posts

Posted 17 July 2005 - 15:57

'89 sam god.a i ne zelim nikome da prosipam mudrost o muzici...samo me interesuje da li slusate taj zanr...i to NIJE muzika za mlade,vec za sve generacije