Jump to content


Photo

Dvojno drzavljanstvo


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
47 replies to this topic

#16 Cher Fidel

Cher Fidel
  • Members
  • 1,536 posts

Posted 27 June 2005 - 02:35

Amerika ne dozvoljava samo ako si iz par drzava Libije..Irana..Kube..za ostake zemlje mozes imati dvojno

USA dozvoljava i petostruko i desetostruko drzavljanstvo, ali cim imas vise od samo jedno (USA), ne mozes konkurisati za radna mesta u drzavnoj upravi. To je jedini limit.

#17 iDemo

iDemo
  • Members
  • 5,385 posts

Posted 27 June 2005 - 03:03

Sve je moguce ako imas novac. Negde sam citao o ''off shore'' investcijama i naisao na ovo ….’’kako legalno kupiti pasos’’ uklucujuci i iz EU zemalja . Najbolji nacin legalno da kupis second passport, je da investiras mislim da kazu $50,000 u Maltu ili Kipar neko vreme i tako steknes ‘legal second EU passport’. Sa novcem izgleda sve je moguce.

Ovo postoji odavno i jedino sto se promenilo je iznos. Pre 10ak godina su ovakve stvari mogle da se dobiju za 25 do 30k US $ (zavisno da li se ide na EU ili na neku karpisku/juznoamericku zemlju koja ima ulaz u EU bez problema)... Vredno razmatranja.

#18 Tresko

Tresko
  • Members
  • 7,316 posts

Posted 27 June 2005 - 06:30

Ovo postoji odavno i jedino sto se promenilo je iznos. Pre 10ak godina su ovakve stvari mogle da se dobiju za 25 do 30k US $ (zavisno da li se ide na EU ili na neku karpisku/juznoamericku zemlju koja ima ulaz u EU bez problema)... Vredno razmatranja.

Nemoj džabe da se pališ, to su sve internet prevare da ti uzmu neku kintu ako je moguće.

#19 iDemo

iDemo
  • Members
  • 5,385 posts

Posted 27 June 2005 - 08:00

Nemoj džabe da se pališ, to su sve internet prevare da ti uzmu neku kintu ako je moguće.

Nisu sve, mada svakako ima i toga. Znam par ljudi koji su to uredno 'kupili'. Kroz 'investicije' ili slicno u te zemlje (mislim da se radilo o Holandskim Antilima i Dominikanskoj Republici).

#20 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 27 June 2005 - 10:32

Nisu sve, mada svakako ima i toga. Znam par ljudi koji su to uredno 'kupili'. Kroz 'investicije' ili slicno u te zemlje (mislim da se radilo o Holandskim Antilima i Dominikanskoj Republici).

Izvini sto cu biti vulgarna ( ali jednostavno ne mogu da odolim), na sta s oprostenjem okacis ovakvo drzavljanstvo? :lol:

Lep pozdrav
Teja

#21 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 27 June 2005 - 10:35


Amerika ne dozvoljava samo ako si iz par drzava Libije..Irana..Kube..za ostake zemlje mozes imati dvojno

USA dozvoljava i petostruko i desetostruko drzavljanstvo, ali cim imas vise od samo jedno (USA), ne mozes konkurisati za radna mesta u drzavnoj upravi. To je jedini limit.

A kako saznaju koja i koliko drzavljanstva imas?

Izuzev ako ne moras da polozis zakletvu ( sto me za doticni nacijon ne bi zacudilo)

#22 violentjack

violentjack
  • Members
  • 533 posts

Posted 27 June 2005 - 11:25

Pa polaze se zakletva i ja sam je polozio

nest slicno kad je Tresko po Trstu zaklinjao se u Italiju :D

A sad stvarno ne znam za taj zakon da ne mozes dobiti drzavni posao..ako slucajno imas drugo drzavljanstvo?

Kao Us citizen ..to vec nisam znao?

Dobro pferd samo nek si ti Pismen..ili je to ona stara

''Pricaj kao sto govoris floskula''

Steta ne znam Italijanski sem Ajuta.,.kad sam slusao Talijanske turiste kako se dave na Jadranu

Ali brzo ucim :lol:

Evo vec znam reci i bongirono..ma rasturam

Do sutra mozda naucim jos jednu rijec..kako me krenulo :huh: :lol:

#23 violentjack

violentjack
  • Members
  • 533 posts

Posted 27 June 2005 - 11:27

Aha izvinjavam se

Kaze se bongiorno

Ok..nastavite..

:lol:

#24 iDemo

iDemo
  • Members
  • 5,385 posts

Posted 27 June 2005 - 11:27

...na sta s oprostenjem okacis ovakvo drzavljanstvo? :lol:

Nije pitanje na sta nego u koliko sati. Na to vec mogu da odgovorim - negde cirka u 11:55...

#25 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 27 June 2005 - 11:52

...na sta s oprostenjem okacis ovakvo drzavljanstvo? :lol:

Nije pitanje na sta nego u koliko sati. Na to vec mogu da odgovorim - negde cirka u 11:55...

Te uvatim za rec - samo mi vreme nije jasno( tvoje ili moje)? :huh:

#26 iDemo

iDemo
  • Members
  • 5,385 posts

Posted 27 June 2005 - 12:33

Te uvatim za rec - samo mi vreme nije jasno( tvoje ili moje)? :lol:

Nashe...

#27 Tresko

Tresko
  • Members
  • 7,316 posts

Posted 27 June 2005 - 14:20

Kaze se bongiorno

Rekoh ti ja da si nepismen na svim jezicima. Uključujući i italijanski. :lol:

#28 Tresko

Tresko
  • Members
  • 7,316 posts

Posted 27 June 2005 - 14:22


Amerika ne dozvoljava samo ako si iz par drzava Libije..Irana..Kube..za ostake zemlje mozes imati dvojno

USA dozvoljava i petostruko i desetostruko drzavljanstvo, ali cim imas vise od samo jedno (USA), ne mozes konkurisati za radna mesta u drzavnoj upravi. To je jedini limit.

A kako saznaju koja i koliko drzavljanstva imas?

Izuzev ako ne moras da polozis zakletvu ( sto me za doticni nacijon ne bi zacudilo)

Ma, zakletvu polažeš, ali ih pritom nije briga da li imaš 2, 5 ili 905 državljanstava. Izuzev, ako neko od tih nije Libijsko, Iransko, ili Kubansko. Onda se stvari komplikuju...........i nastupaju Homeland Security, INS, FBI i ko zna ko još(valjda HAZMAT) :lol:

#29 andjelko

andjelko
  • Members
  • 828 posts

Posted 27 June 2005 - 14:53


Amerika ne dozvoljava samo ako si iz par drzava Libije..Irana..Kube..za ostake zemlje mozes imati dvojno

USA dozvoljava i petostruko i desetostruko drzavljanstvo, ali cim imas vise od samo jedno (USA), ne mozes konkurisati za radna mesta u drzavnoj upravi. To je jedini limit.

A kako saznaju koja i koliko drzavljanstva imas?

Izuzev ako ne moras da polozis zakletvu ( sto me za doticni nacijon ne bi zacudilo)

Ma, zakletvu polažeš, ali ih pritom nije briga da li imaš 2, 5 ili 905 državljanstava. Izuzev, ako neko od tih nije Libijsko, Iransko, ili Kubansko. Onda se stvari komplikuju...........i nastupaju Homeland Security, INS, FBI i ko zna ko još(valjda HAZMAT) :lol:

Jest da je prvi na yahoo-u i da sam lenjav da trazim vise, ali mi deluje razumno i informisano:
http://www.richw.org/dualcit/

USA zvanicno ne odobrava dvojno drzavljanstvo, ali ga ni ne zabranjuje. Zavisi kako se administracije cefne.
Jeste da se opustilo u posledjih 10-20 godina, ali nije da ih u potpunosti nije briga.
Ako ikada drzavi padne na pamet da te nece (pocinis ili te optuze za neko delo, ili te homeland security ne gotivi) mogu da se pozovu na krivokletstvo prilikom polaganja zakletve i na bazi toga ti oduzmu drzavljanstvo, a potom te gone kako im se cefne.

Jedna prakticna informacija: Moras da se deklarises kao Amer pri izlasku i ulasku iz USA, nema izbora.

#30 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 27 June 2005 - 16:01

Nashe...

A bre coek, ja u istocnoj Bizantiji, Ti Sidnej, pa ajd budi pametan
da razumesh "nashe"!!!

Zekis malo?