Jump to content

Photo

Dvojno drzavljanstvo

• Please log in to reply
47 replies to this topic

#1 Kontras

Kontras
  • Banned
  • 833 posts

Posted 26 June 2005 - 06:08

Ako ste stekli drzavljanstvo zemlje u kojoj ste, da li ste se morali odreci drzavljanstva zemlje u kojoj ste rodjeni ili ste bili u mogucnosti da posjedujete dvojno drzavljanstvo.
Ako moze malo vasih licnih iskustava?

#2 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 26 June 2005 - 08:58

Ako ste stekli drzavljanstvo zemlje u kojoj ste, da li ste se morali odreci drzavljanstva zemlje u kojoj ste rodjeni ili ste bili u mogucnosti da posjedujete dvojno drzavljanstvo.

Koje te drzavljanstvo interesuje ili da budem preciznija , u kojoj zemlji
zivis? Ja Ti mogu malo o svojim iskustvima ali se ista ticu samo Nemacke.
Iako je u principu cela EU slicna, ipak svaka drzava ima svoj sistem sto
se tice sticanja drzavljanstva.

Pozdrav
Teja

#3 marianne

marianne
  • Members
  • 779 posts

Posted 26 June 2005 - 12:18

imam dvojno drzavljanstvo. nisam se morala odreci drzavljanstva zemlje u kojoj sam rodjena.

#4 Kontras

Kontras
  • Banned
  • 833 posts

Posted 26 June 2005 - 13:47

Koje te drzavljanstvo interesuje ili da budem preciznija , u kojoj zemlji
zivis? Ja Ti mogu malo o svojim iskustvima ali se ista ticu samo Nemacke.
Iako je u principu cela EU slicna, ipak svaka drzava ima svoj sistem sto
se tice sticanja drzavljanstva.

Pozdrav
Teja

Imam USA drzavljanstvo. USA dozvoljava dvojno drzavljanstvo, ali pod odredjenim uslovima. Imam jos pravo na drzavljanstvo BiH obzirom da sam tamo rodjen iako to aktuelni zakon BiH ne dozvoljava - u dogledno vrijeme bi trebalo da dodje do izmjene tog zakona. Naime danas drzavljanstvo BiH gubis cim prihvatis neko drugo.
Obzirom da sam po vazecem zakonu prihvatanjem USA drzavljnstva izgubio BiH ne znam kako ce se to odraziti na regulisanje vlasnistva na moju nepokretnu imovinu u BiH. Opet ne znam ukolko "potjeram" drzavljanstvo BiH da li to moze da ugrozi USA drzavljanstvo.

Edited by Kontras, 26 June 2005 - 13:48.

#5 Aleksa

Aleksa
  • Members
  • 1,344 posts

Posted 26 June 2005 - 14:16

ja imam dvojno drzavljanstvo, srcg i holandsko. holandija po najnovijem zakonu ne dozvoljava dvojno drzavljanstvo osim u sledecim okolnostima - ako si hol. drzavljanstvo stekao udajom/zenidbom sa hol. drzavljaninom ili ako ces gubitkom prvog drzavljanstva znacajno izgubiti imovinu u toj zemlji + prilozis testament i sl.
sto se tice srcg niko nista ne pita, pasos imam, l. kartu, sva dokumenta, znaci sve fercera i tu sto se tice drzavljanstva.

#6 mango

mango
  • Members
  • 11,607 posts

Posted 26 June 2005 - 16:14

imam trojno drzavljanstvo. niko nista ne pita, to je najbolje. razmisljam i o cetvrtom ali to mi nimalo ne treba.

#7 iDemo

iDemo
  • Members
  • 5,385 posts

Posted 26 June 2005 - 18:14

Ja sam se u jednom trenutku nasao u krug... imao sam SR BiH (sada RS) drzavljanstvo ali nisam mogao da dobijem (u BiH ambasadi koju su tada drzali braca islamske vjeroispovesti) pasos jer sam imao maticni broj iz SR Srbije - u kojoj sam, sasvim uredno, rodjen i ziveo ceo zivot al' cije drzavljanstvo rodjenjem nisam dobio (dobio sam, da potsetim, ono gornje - SR BiH)... Znaci - otisla S(F)RJ u tri lepe a ja ostao sa opcijom da putujem na Pale (il' u Banja Luku) i tamo dobijem pasos BiH (ove konfederativne a iz ruke nekog brata Svrbina) ili da presavijem tabak i trazim 'prijem u drzavljanstvo' SRJ... Slucaj koji bi, da nije blesav, jos mogao da bude i smeshan...

E, u takvom trenutku sam shvatio da je bilo prakticno imati i (najmanje) jedan normalan pasos, osim ovih novokomponovanih...

#8 Kruna

Kruna
  • Banned
  • 534 posts

Posted 26 June 2005 - 18:53

Ja sam se u jednom trenutku nasao u krug... imao sam SR BiH (sada RS) drzavljanstvo ali nisam mogao da dobijem (u BiH ambasadi koju su tada drzali braca islamske vjeroispovesti) pasos jer sam imao maticni broj iz SR Srbije - u kojoj sam, sasvim uredno, rodjen i ziveo ceo zivot al' cije drzavljanstvo rodjenjem nisam dobio (dobio sam, da potsetim, ono gornje - SR BiH)... Znaci - otisla S(F)RJ u tri lepe a ja ostao sa opcijom da putujem na Pale (il' u Banja Luku) i tamo dobijem pasos BiH (ove konfederativne a iz ruke nekog brata Svrbina) ili da presavijem tabak i trazim 'prijem u drzavljanstvo' SRJ... Slucaj koji bi, da nije blesav, jos mogao da bude i smeshan...

E, u takvom trenutku sam shvatio da je bilo prakticno imati i (najmanje) jedan normalan pasos, osim ovih novokomponovanih...

Sve je moguce ako imas novac. Negde sam citao o ''off shore'' investcijama i naisao na ovo ….’’kako legalno kupiti pasos’’ uklucujuci i iz EU zemalja . Najbolji nacin legalno da kupis second passport, je da investiras mislim da kazu $50,000 u Maltu ili Kipar neko vreme i tako steknes ‘legal second EU passport’. Sa novcem izgleda sve je moguce. Pa, ako ti moze pomoci nesto.

http://www.questerpr...ategory84_1.htm

#9 leone

leone
  • Members
  • 3,191 posts

Posted 26 June 2005 - 21:00

U UK dvojno drzavljanstvo dozvoljeno bez ikakvih ogranicenja.

#10 Kruna

Kruna
  • Banned
  • 534 posts

Posted 26 June 2005 - 21:29

U UK dvojno drzavljanstvo dozvoljeno bez ikakvih ogranicenja.

Thanks God for that!!! Long Live the Queen!!!

#11 violentjack

violentjack
  • Members
  • 533 posts

Posted 26 June 2005 - 22:46

Ne moze i pogresno si cuo..iako ima malkice istine u tvojim postovima za onoga sa Usa drzavljanstvom

Vlada Bih je dobila vremena do 2010 da sa pojedinim zemljama ratifikuju to u vezi dvojong drzavljanstva

Trenutno samo Svedska dozvoljava dvojno..ali uskoro ako sve bude u redu i Austrija

Usa drzavljanstvo Bosanska vlada nece ukinuti..jer ko ce onda da zivi u Bosni

Amerika ne dozvoljava samo ako si iz par drzava Libije..Irana..Kube..za ostake zemlje mozes imati dvojno

#12 violentjack

violentjack
  • Members
  • 533 posts

Posted 26 June 2005 - 22:48

E bas steta mora da i u valovima dolazio iz Srbije kao Valjevo..Sabac u Bosnu

i Bas sad trazis Rs drzavljanstvo..a sto-jesi smijesan..nema sta

Kakav Monthy Payton :lol: :huh:

#13 Tresko

Tresko
  • Members
  • 7,316 posts

Posted 26 June 2005 - 23:44

E bas steta mora da i u valovima dolazio iz Srbije kao Valjevo..Sabac u Bosnu

i Bas sad trazis Rs drzavljanstvo..a sto-jesi smijesan..nema sta

Kakav Monthy Payton :lol: :huh:

Ti si nepismen na svim jezicima. :lol: :D

#14 Crveniautobus

Crveniautobus
  • Members
  • 4,131 posts

Posted 26 June 2005 - 23:47

Imam dosta rodjaka koji imaju drzavljanstvo BiH i Hrvatske i znam da tu nema nikakvih prepreka. Ne znam kakva je situacija kad zelis drzavljanstvo BiH i USA, ali ne vidim zasto bi bila razlicita.

#15 Practical

Practical
  • Members
  • 676 posts

Posted 27 June 2005 - 00:36

Ja imam dvojno, UK i SCG. Nikada nisam imao problem nigde - po potrebi dajem jedan ili drugi, ili oba.