Jump to content


Photo

Novi svet?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
61 replies to this topic

#1 Nenad M.

Nenad M.
  • Members
  • 333 posts

Posted 28 November 2001 - 11:32

Zvezda sa kataloskim brojem HD 209458 uci ce verovatno u istoriju kao prvi otkriveni ekstrasolarni objekat cija planeta (detektovana pre dve godine) poseduje atmosferu! S obzirom na mnostvo zvezda, sasvim je razumno verovati da ima ogroman broj takvih slucajeva i da verovatnoca postojanja planeta slicnih Zemlji uopste nije mala.

Ako postoje takve planete zasto ne bi i zivot na njima bio slican nasem? Ili mozda drugaciji? Duboko verujem u postojanje miliona svetova i sa nestrpljenjem ocekujem njihove prve, nama razumljive signale. :smile:

[ Izmena poruke: Nenad M. na dan 2001-11-28 11:33 ]

#2 Lepotica Uspavana

Lepotica Uspavana
  • Members
  • 489 posts

Posted 28 November 2001 - 18:07

Nenad M.:

Duboko verujem u postojanje miliona svetova i sa nestrpljenjem ocekujem njihove prve, nama razumljive signale. :smile:

<!--message edited --><font size=-1>[ Izmena poruke: Nenad M. na dan 2001-11-28 11:33 ]</font>



Vec je svaki od vidljivih i nevidljivih ucesnika ovoga foruma svet za sebe i projektuje ovde svoje manje vise razumljive "signale".

Ko zna koliko takvih signala iz kosmosa stize, a mi ih previdjamo nesposobni da se medjusobno sporazumemo, obuzeti nasim svakodnevnim natezanjima od istorijskog znacaja.

Evo koliko juce npr, vidim ja ... :wink:

#3 sonja

sonja
  • Members
  • 683 posts

Posted 28 November 2001 - 18:28

From the movie "Contact":

ELLIE: You know, there are four hundred billion stars out there, just in our galaxy alone. If only one out of a million of those had planets, and just of out of a million of those had life, and just one out of a million of those had intelligent life; there would be literally millions of civilizations out there.

PALMER: Well, if there wasn't, it'd be an awful waste of space.

ELLIE: Amen.

#4 Nenad M.

Nenad M.
  • Members
  • 333 posts

Posted 29 November 2001 - 10:51

To Lepotica Uspavana:

Vec je svaki od vidljivih i nevidljivih ucesnika ovoga foruma svet za sebe i projektuje ovde svoje manje vise razumljive "signale".

Lepo receno. :smile:

Ko zna koliko takvih signala iz kosmosa stize, a mi ih previdjamo nesposobni da se medjusobno sporazumemo, obuzeti nasim svakodnevnim natezanjima od istorijskog znacaja.

Srecom ipak, postoje ljudi cija buducnost ne predstavlja obicnu posledicu licne istorije. Razumete me sta hocu reci. :wink:

#5 Nenad M.

Nenad M.
  • Members
  • 333 posts

Posted 29 November 2001 - 10:52

To sonja:

Amen. :smile:

#6 Lun

Lun
  • Banned
  • 3,921 posts

Posted 29 November 2001 - 12:20

Obzirom da se ponekad vikam i Fox Mulder, mogu samo da vam porucim: Nastavite tako.

Konacno da neko poveruje u ono sto stalno tvrdim.

Pozdrav.

#7 Nenad M.

Nenad M.
  • Members
  • 333 posts

Posted 30 November 2001 - 14:17

To Lun:

Pa, mogli bi da procitamo nesto o Vasim tvrdnjama. :smile:

#8 Lepotica Uspavana

Lepotica Uspavana
  • Members
  • 489 posts

Posted 30 November 2001 - 19:39

Nenad M.e, da li vi vec raspolazete nekim indicijama o kojima se da caskati ? Ne budite ego, podelite tajnu, bice vam lakse :wink:
Crkavam od radoznalosti

#9 Lepotica Uspavana

Lepotica Uspavana
  • Members
  • 489 posts

Posted 30 November 2001 - 19:40

merde, greskom dupliram dopisnicu

[ Izmena poruke: Lepotica Uspavana na dan 2001-11-30 19:41 ]

#10 Nenad M.

Nenad M.
  • Members
  • 333 posts

Posted 02 December 2001 - 18:18

To Lepotica Uspavana:

Neko rece: "Zar i ti nisi kao i ja, slican nam svim?"
Svi smo mi jedna porodica. Globalna i stalna. :smile:
Jer, ako ima zivota ovde ima ga i svuda. Bilo da je lanac kruzni ili sa dva kraja, bez obzira. :wink:

#11 Lepotica Uspavana

Lepotica Uspavana
  • Members
  • 489 posts

Posted 02 December 2001 - 18:43

Nenad M.:
To Lepotica Uspavana:

Neko rece: "Zar i ti nisi kao i ja, slican nam svim?"
Svi smo mi jedna porodica. Globalna i stalna. :smile:
Jer, ako ima zivota ovde ima ga i svuda. Bilo da je lanac kruzni ili sa dva kraja, bez obzira. :wink:


So, pitanje moze biti i da li se 'zivot' zaceo na planeti Zemlji, pa se rasirio po bekonacnom prostoru (ili ce se tek rasirit kada se ovde namnozimo do totalne nepodnosljivosti) ili je 'zivot ' donet na zemlju odnekud iz tog extra-prostora ? Ili je to bilo toliko davno da je zapis iscezao iz svih dnk lanaca, ili nikada nije ni bilo vec ce se tek dogoditi ?

Daj dokaz !!! Za jedno ili za drugo, nema veze !

#12 Nenad M.

Nenad M.
  • Members
  • 333 posts

Posted 03 December 2001 - 09:39

To Lepotica Uspavana:

Dokaz mozete pronaci u sebi. I oko sebe. U Vasoj majci, Vasoj deci. :smile:

#13 Lepotica Uspavana

Lepotica Uspavana
  • Members
  • 489 posts

Posted 03 December 2001 - 16:49

Nenad M.:
To Lepotica Uspavana:

Dokaz mozete pronaci u sebi. I oko sebe. U Vasoj majci, Vasoj deci. :smile:



Ovako hermetican riplej oprastam samo kao nedostatak vremena za nalazenje boljeg. Zanimali su me TVOJI dokazi.

#14 Lepotica Uspavana

Lepotica Uspavana
  • Members
  • 489 posts

Posted 03 December 2001 - 16:51

Dakle, posto sam opet greskom (svojom, a cijom drugom :smile: )duplirala odgovor, pa obrisala, da ovaj oblacic ne stoji ovako ruzan i neispisan, evo edit :
... u nedostatku vremena prouzrokovanom Tvojim dokazivanjem !
Moze i hipoteza ! A prihvatljiva je i Poetska Istina ...



[ Izmena poruke: Lepotica Uspavana na dan 2001-12-03 18:43 ]

#15 Nenad M.

Nenad M.
  • Members
  • 333 posts

Posted 03 December 2001 - 19:51

To Lepotica Uspavana:

Madame, vidim da ne oskudevate u pronicljivosti. :smile: Medjutim, morate znati i da bogatiji odgovor lepse pristaje bogatijem (i mastovitijem) pitanju.

No, da ne budem sitnicav, dokaz o kome pisete moze biti sledeci:

1. Imate majku? Imate.
2. Vasa majka ima majku? Ima.
3. Majka Vase majke majku? Ima.
4. Majka Vase majke majka majku? Ima.
.
.
.
5. Prvo zivo bice majku?

Ako na peto pitanje odgovorite sa ima, po logici se radi o kruznom, a ako sa nema o prekinutom lancu zivota. (*)

Dalje, ako je kruzni lanac u pitanju, uzimajuci u obzir da planeta Zemlja nije vecna, zivota ima svuda jer nikada nije ni pocinjao niti ce ikada prestati.
Ako ste medjutim ljubitelj teorije lanca sa dva kraja, njih (lanaca) mora postojati beskonacno mnogo zbog treceg zakona termodinamike koji Univerzum cini uniformnim, sto opet za krajnju posledicu ima neizmerivo rasprostranjen zivot.

Zapravo, oba ova primera predstavljaju izraz jedinstvenosti Kreacije u kojoj se izmedju ostalog nalazi resenje problema svih paradoksa.



(*) Slicna pitanja se mogu postaviti i za Vasu decu i potomke.