Jump to content

Photo

Legalizacija marihuane

• Please log in to reply
894 replies to this topic

Poll: Da li ste za legalizaciju marihuane? (376 member(s) have cast votes)

Da li ste za legalizaciju marihuane?

1. Da (235 votes [66.01%])

Percentage of vote: 66.01%

2. Ne (106 votes [29.78%])

Percentage of vote: 29.78%

3. Ne znam (15 votes [4.21%])

Percentage of vote: 4.21%

Vote Guests cannot vote

#316 mile curcic

mile curcic
  • Members
  • 10,771 posts

Posted 15 December 2006 - 15:38

QUOTE(apotekarica @ 15 Dec 2006, 15:28)
Ne mislim da je lose biti neupucen u svet droga, bile one lake ili teske (ali podrzavam stav da nema razlike, to bi bilo kao da je zena "malo trudna")

A pre nego sto ponovo udenes angry smajlija, sto ne posetish, onako rekreativno, neku od grupa za pomoc u odvikavanju zavisnicima pa sprovedes anketu kako su poceli...

Наравно, кад се сагледају све недаће и беда коју са собом носи овисност о корштењу марихуане, тврдња да се мека дрога не може поредити са тврдом пада у воду.
Земља која је (полу)либерализовала кориштење мариуане има и најверодостојније податке о учинку исте (код полиције и разних психијатријских и социјалних установа), али их нешто стидљиво открива.

#317 APACH

APACH
  • Members
  • 758 posts

Posted 15 December 2006 - 15:52

QUOTE(mile curcic @ 15 Dec 2006, 15:38)
Земља која је (полу)либерализовала кориштење мариуане има и најверодостојније податке о учинку исте (код полиције и разних психијатријских и социјалних установа), али их нешто стидљиво открива.

`right...........momak je poduvao dzoint, uzeo 5 extacya, hoffmana, drop of liquid(sve nelegalno sem wu u `olandiji) i dospeo u ustanovu zbog......marihuane?

pleaaaase.

#318 pajapatak

pajapatak
  • Members
  • 822 posts

Posted 15 December 2006 - 16:04

QUOTE(apotekarica @ 15 Dec 2006, 15:28)
A pre nego sto ponovo udenes angry smajlija, sto ne posetish, onako rekreativno, neku od grupa za pomoc u odvikavanju zavisnicima pa sprovedes anketu kako su poceli...

moj bold

verovatno krenuli sa kockicom cokolade...sa pet min. neta dnevno...pasivno udisali nikotinski dim...u pocetku samo crtaci na tv-u...liker od cokolade...

a sve je moglo drugacije.

zabraniti cokoladu...net je i tako stetan za omladinu, zabraniti pod obavezno...cigarete i tako i tako, 15 godina robije za pusenje na javnom mestu...sve telivizore na smece...javno rasipanje alkoholnih pica na trgu, prohibicija...

sve zabraniti - nema zavisnika!

#319 apotekarica

apotekarica
  • Members
  • 977 posts

Posted 15 December 2006 - 16:05

QUOTE(APACH @ 15 Dec 2006, 15:52)
`right...........momak je poduvao dzoint, uzeo 5 extacya, hoffmana, drop of liquid(sve nelegalno sem wu  u `olandiji) i dospeo u ustanovu  zbog......marihuane?

pleaaaase.

Pa i zena koja je dospela na abortus pocela je od drzanja za ruke

Ali necu da se bavim zovijalnim poredjenjima, vec da iznesem svoj stav da su tzv lake droge mala vrata za ulaz u krug iz koga se, na zalost, tesko izlazi. Ili se nikad ne izlazi

Ok, puno je slucajeva gde se konzumacija marihuane zavrsila na nivou adolescentskog ili postadolescentskog eksperimenta, mozda ostala kao vid dekadentnog uzivanja... Ali puno je i onih koje je upravo taj jedan dzoint (pa jos jedan, pa ajde nesto zesce kad mi vec nije nista, ja da se navucem - svasta...) odveo u Drajzerovu, na 13. sprat VMA, Lesce, Centralno, itd.

#320 apotekarica

apotekarica
  • Members
  • 977 posts

Posted 15 December 2006 - 16:07

QUOTE(pajapatak @ 15 Dec 2006, 16:04)
moj bold
verovatno krenuli sa kockicom cokolade...sa pet min. neta dnevno...pasivno udisali nikotinski dim...u pocetku samo crtaci na tv-u...liker od cokolade...

a sve je moglo drugacije.

zabraniti cokoladu...net je i tako stetan za omladinu, zabraniti pod obavezno...cigarete i tako i tako, 15 godina robije za pusenje na javnom mestu...sve telivizore na smece...javno rasipanje alkoholnih pica na trgu, prohibicija...

sve zabraniti - nema zavisnika!

Molim te da ne banalizujes

#321 Carlos

Carlos
  • Members
  • 335 posts

Posted 15 December 2006 - 16:17

QUOTE(apotekarica @ 15 Dec 2006, 16:28)
Ne mislim da je lose biti neupucen u svet droga, bile one lake ili teske (ali podrzavam stav da nema razlike, to bi bilo kao da je zena "malo trudna")

Da. Statistika je samo to - statistika. Tacno je da je 97% teskih narkomana krenulo sa marihuanom, ali je isto tako tacno da samo 3% korisnika marihuane predje kasnije na teske droge. Verujem da je bi taj procenat bio mnogo manji kada i teske i lake droge ne bi kupovali kod istog coveka wink.gif

Ako cemo iskreno, kanabis je ilegalan poslednjih osamdesetak godina, a poznat je covecanstvu oko 5000. Da kanabis ima bilo kakav ozbiljan efekat, mislim da bi ga ljudi otrkili za 5000 godina koriscenja. Kao sto vise ne jedemo otrovne pecurke, npr.

Ko zeli da se informise, neka procita knjigu The Emperor Wears No Clothes od Jack-a Herera.

Pozdrav.

#322 pajapatak

pajapatak
  • Members
  • 822 posts

Posted 15 December 2006 - 16:18

QUOTE(apotekarica @ 15 Dec 2006, 16:07)
Molim te da ne banalizujes

sorry, ali sa banalizacijom si ti krenula, ja se samo nadovezao.

da citiram jos jednom:

kakve veze imaju zavisnici sa legalizacijom marihuane? i kakve to veze ima sa zabranom iste?

#323 Zmitjkoe

Zmitjkoe
  • Members
  • 4,978 posts

Posted 15 December 2006 - 16:26

QUOTE(apotekarica @ 15 Dec 2006, 17:05)
Ali necu da se bavim zovijalnim poredjenjima, vec da iznesem svoj stav da su tzv lake droge mala vrata za ulaz u krug iz koga se, na zalost, tesko izlazi. Ili se nikad ne izlazi

Zeno bozja, sto bi reko Pussylips Brankici, ne zapocinji opet tu besmislicu.

#324 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 15 December 2006 - 16:31

QUOTE(Carlos @ 15 Dec 2006, 16:17)
Da. Statistika je samo to - statistika. Tacno je da je 97% teskih narkomana krenulo sa marihuanom, ali je isto tako tacno da samo 3% korisnika marihuane predje kasnije na teske droge. Verujem da je bi taj procenat bio mnogo manji kada i teske i lake droge ne bi kupovali kod istog coveka wink.gif

Ako cemo iskreno, kanabis je ilegalan poslednjih osamdesetak godina, a poznat je covecanstvu oko 5000. Da kanabis ima bilo kakav ozbiljan efekat, mislim da bi ga ljudi otrkili za 5000 godina koriscenja. Kao sto vise ne jedemo otrovne pecurke, npr.

Ko zeli da se informise, neka procita knjigu The Emperor Wears No Clothes od Jack-a Herera.

Pozdrav.

Interesantna je ta prica oko kanabisa i zavisnosti ,a jos intersantnije
da u tu zamku zavisnosti upadaju samó neki Evropljani a ne i
"domorodci", a sve u srazmeri sa zavisnoscu i od alkohola i od
nikotina. U Indiji,ali i "ostaloj" Aziji nema ni alkoholicara,niti
zavisnih od droge bilo koje vrste.

Poslednjih godina se kanabis daje kao analgetik (apotekarice !!!)
ljudima koji imaju nepodnosljive bolove, a lekari koji to prepisuju
objasnjavaju pacijentima da nema bojazni od bilo kakve zavisnosti..

Ovo o cemu govorim,licno dozivela pre nekoliko meseci..

Uporedjivati koriscenje kanabisa sa nekakvim kondomima,sidom
zarazama je zaista blago receno neukusno..

Lep pozdrav
Teja

Edited by Teja, 15 December 2006 - 16:36.

#325 APACH

APACH
  • Members
  • 758 posts

Posted 15 December 2006 - 16:32

QUOTE(apotekarica @ 15 Dec 2006, 16:05)

blink.gif

#326 shadowplay

shadowplay
  • Members
  • 353 posts

Posted 15 December 2006 - 16:33

Negde sam procitala da se u zemljama u kojima je legalizovana marihuana manje koriste teze droge, doslo je do supstitucije, i to zbog toga sto je do tezih droga rizicno doci, a lake droge su odmah tu, nadomak ruke, nema pretnje zatvorom, kaznama i slicno.

#327 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 15 December 2006 - 16:41

Ali necu da se bavim zovijalnim poredjenjima
, vec da iznesem svoj stav da su tzv lake droge mala vrata za ulaz u krug iz koga se, na zalost, tesko izlazi. Ili se nikad ne izlazi

Ok, puno je slucajeva gde se konzumacija marihuane zavrsila na nivou adolescentskog ili postadolescentskog eksperimenta, mozda ostala kao vid dekadentnog uzivanja... Ali puno je i onih koje je upravo taj jedan dzoint (pa jos jedan, pa ajde nesto zesce kad mi vec nije nista, ja da se navucem - svasta...) odveo u Drajzerovu, na 13. sprat VMA, Lesce, Centralno, itd.

I nemoj da se bavis tim poredjenjima..

Ali ni ovim drugim obzirom da nemas nikakve podatke,nikakav uzorak,
nego onako s neba pa u rebra..

Lep pozdrav
Teja

#328 Stoprocentni

Stoprocentni
  • Members
  • 5,096 posts

Posted 15 December 2006 - 16:43

Sto bi valjda trebalo da znaci da zena ne treba nikako pocinjati sa drzanjem za ruke nego valjda za...

noge? blink.gif

Legalizacija marihuane je iznad svega potrebna da bi se onima koji je zele trositi omogucilo legalno nabavljanje. Pored cinjenice da ce tada kupovati kvalitetnu travu doci ce polako do nestajanja lokanih pacera koji nude svakakvo smece. Ako vec trazis paralelu, marihuanu mozes slobodno uporediti sa cigaretama. Pored toga sto su stetniji, njih je moguce kupiti maltene svuda. To da li cete postati ovisnik ne zavisi od ponude, bila ona legalana ili ne, nego od vas odnosno vaseg karaktera.

#329 apotekarica

apotekarica
  • Members
  • 977 posts

Posted 15 December 2006 - 16:47

Cek da odgovorim djuture svima, mrzi me da quote-jem

Jasan je moj stav da ne podrzavam legalizaciju tzv. lakih droga, posto mislim da je ciljna grupa dovoljno neumerena u svemu (see tinejdzere bilo gde u bilo kom gradu u Srbiji) da bi im pruzanje jos jednog "zabranjenog" zadovoljstva samo olaksalo da se ponasaju jos razuzdanije i obesnije nego sto to trenutno cine.

Pa ja leti ne mogu oka da sklopim kad popiju dve flase piva pa krenu da mi skaramucu ispred zgrade, a zamisli tek da su onako lepo uradjeni. I ovako su dovoljno agresivni.

I nemojte mi reci da je tako uvek bilo, jer nije.

Nisam citala ceo topic, niti zelim, jer samo mogu da pretpostavim da je diskusija isla u pravcu u kom ide i sada. Mene je animirao konkretan post, na koji sam odgovorila i sad mi je iskreno zao sto sam pokrenula raspravu koja je dobila epitet besmislene i banalne (ok, ovo drugo sam ja krstila)

Niti je besmisleno, niti banalno. Zelim samo da vas ponukam da promenite optiku, a ne da se povodite pseudo intelektualnim, pseudo naprednim i pseudo new age stavovima, ne bi li ste bili drustveno pozeljna persona na forumu. Mislim, stvarno.

Volela bi da mi neko jezgrovito objasni benefite od legalizacije marihuane, imajuci u vidu profil prosecnog podivljalog tinejdzera u Srbiji.

Bas se pitam da li bi ste svom detetu tako vispreno objasnili kako dzoint tu i tamo nije nista strasno.

I kako teski zavsinici od droga nemaju ama bas nikakve veze sa smesnim cigarama.

#330 apotekarica

apotekarica
  • Members
  • 977 posts

Posted 15 December 2006 - 16:52

QUOTE(Teja @ 15 Dec 2006, 16:41)
I nemoj da se bavis tim poredjenjima..

Ali ni ovim drugim obzirom da nemas nikakve podatke,nikakav uzorak,
nego onako s neba pa u rebra..

Lep pozdrav
Teja

Hm,

nisam apotekarica, kao sto se ti verovatno ne zoves Teja.

A uzorak u vidu 30 unistenih mladih ljudi imam svakog cetvrtka i subote.