Jump to content


Photo

hrvatska istina


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
48 replies to this topic

#1 Prki

Prki
  • Members
  • 2,133 posts

Posted 14 November 2001 - 22:38

ja sam inace simpatizer hajduka kadase prica o hrvatskoj ''nogometnoj'' sceni, ali sigurno nisam sipmpatizer njihove uprave, a razlig ce te videti iz navodnog teksta
neverujem da je ovo hapshenje i zabrana torcide tacna,
pitam vas da li je ovo tacno
ja mislim da nije jer su se u to vreme pa i mnogo ranije delije organizovale

sa sajta futbalskog kluba ''hajduk''-split

''Što je zapravo TORCIDA!? Na ovo pitanje mogu se dobiti stotine različitih odgovora, a da svaki bude točan. Svaki član TORCIDE s ponosom će istaknuti kako je riječ o najstarijoj navijačkoj organizaciji i na području bivše Jugoslavije i jasno, danas u slobodnoj i neovisnoj Hrvatskoj. Ova navijačka grupacija osnovana je 1950. godine, uoči velike utakmice između »Hajduka« i »Crvene zvezde«, koja se u Splitu igrala 29. listopada. Utakmica je odlučivala o naslovu prvaka pa su navijači »Hajduka«, po uzoru na brazilske, odlučili stvoriti do tada još neviđenu atmosferu i na taj način pomoći svojim ljubimcima. Posebno aktivni bili su splitski studenti u Zagrebu koji su na tu utakmicu organizirano doveli iz Zagreba nekoliko tisuća studenata i drugih navijača »Hajduka«. Cijeli dan grad je bio na nogama, a na igralištu se okupilo vise od 20 tisuća navijača. Mnogi su ostali oko stadiona osluškujući sto se događa na terenu. Predvođeno Torcidom, gledateljstvo je svih 90 minuta fanatično bodrila svoje ljubimce koji su pobjedonosni gol postigli u 86. minuti, sto je bio znak za dotad neviđeno slavlje u Splitu. Tadašnje vlasti u Beogradu nisu imale simpatije za ovo organiziranje navijača pa su neki od osnivača poslije ove utakmice osuđeni i na višegodišnje zatvorske kazne, a rad Torcide je zabranjen. Ipak, iz godine u godinu na svim utakmicama »Hajduka« navijalo se po uzoru na Torcidu, iako se to ime nije smjelo javno isticati. Godine 1980. najvatreniji navijači »Hajduka«, oni koji su svoje nogometaše pratili na svim gostovanjima, obnovili su Torcidu, ujedinili brojne navijačke skupine, sa željom da se južnjačko, urnebesno ozračje stvara na svim susretima »Hajduka«.''

to je to

#2 banence

banence
  • Members
  • 8,305 posts

Posted 02 January 2002 - 21:44

:cool:

#3 delija ue

delija ue
  • Members
  • 1,139 posts

Posted 04 January 2002 - 19:37

To se zove post radi reda.........

#4 banence

banence
  • Members
  • 8,305 posts

Posted 04 January 2002 - 21:36

Mira i zakona......:cool:

#5 delija ue

delija ue
  • Members
  • 1,139 posts

Posted 05 January 2002 - 04:09

banence:
Mira i zakona......:cool:

ovo sam naucio od tebe :razz::razz::razz::razz::razz::razz::razz::razz::razz::razz::razz::razz::razz::r
zz::razz:

#6 red_blue boy

red_blue boy
  • Members
  • 16 posts

Posted 07 January 2002 - 18:43

prki
neznam kada su se delije organizirale kao navijacka skupina, neznam dali je torcida zbog toga bila u zatvoru, ali da je bila premlacivana i hapsena bez veze znam iz vlastitog iskustva koje se desilo puno kasnije.
bili ste zasticeni u ono doba ka polarni medvjedi.
nista cudno kad je 80 posto pandura kod nas bilo srbi iz bosne(iq visok kao sobna temperatura a jedino pandurski psi nisu imali brcine).
samo se sjeti maksimira gdje su delije napale obicne navijace( koji su se jebeno dobro branili od vase prve ekipe) na tribini jug a da panduri nisu kurcem mrdnuli, a kad su boysi uletili bio je rat.
osobno ne simpatiziram nikog kod vas ali su mi grobari uvjek bili drazi i hrabriji od cigana.

#7 freak

freak
  • Members
  • 1,723 posts

Posted 09 January 2002 - 04:26

e samo nesto kao prvo ako vec pricas o delijama koje ja nezelim da branim i govoris o maksimiru reci i da je hdz podrzao i potpaljivao masu i da su medju bbb bili lokalni mangupi domci... sto se tice milicije daleko su vise bili izlozeni maltretiranju beogradski navijaci zbog isticanja srpstva nego bilo koji drugi jer jedino srbin nije smeo da kaze da je srbin u ex jugoslaviji sto se tice danasnjice grobari su i dalje najjaci i najbolji navijaci najodaniji najglaniji.... mada slabo organizovani delije imaju bolju saradnju sa upravom i prave bolje koreografije ima ih vise kao i uvek ali idalje su za tucu slabiji kao i u ex ju zvezda je i dana mediski favorizovana pa samim tim i njeni navijaci.
pitao bih te da mi iskreno odgovoris ko su najbolji navijaci u hr tenutno i po tebi kosu bili u ex ju a i sada
zanima me paralela ako si upoznat sa nasom i vasom tifo scenom ja i dalje mislim da su delije i grobari iznad torcide i bbb pogotovu posle gledanja filma o bbb pa ako im je ono prva ekipa onda su oni bas smesni
sta se desava sa torcidom prave li se neredi po evropi ...
pozdrav.
ps uprkos tvom ne simpatiosanju cinjenica je da su grobsri idelije jdni od najbljih navijackih grupa u svetu


_________________
no-one likes us we don't care we are millwall from the den

[ Izmena poruke: freak na dan 2002-01-09 04:35 ]

#8 banence

banence
  • Members
  • 8,305 posts

Posted 09 January 2002 - 20:51

delija ue:

banence:
Mira i zakona......:cool:

ovo sam naucio od tebe :razz::razz::razz::razz::razz::razz::razz::razz::razz::razz::razz::razz::razz::r
zz::razz:



Sta si naucio od mene??? :smile:

#9 red_blue boy

red_blue boy
  • Members
  • 16 posts

Posted 09 January 2002 - 23:46

freak, zaboravi komunikaciju iducih 25 god.zakljucaj se u kucu ili stan i ne seri.
pa vi ste napali hrvatsku, bosnu,kosovo.
jna nije branila tzv.krajinu nego napala hrvatsku.serete da vas je nato nepravedno napao a isto tako podrzavate napade na afganistan, irak. majmune pa nije badava civiliziran svjet morao zaustavit vasa sranj na balkanu, malo razmisli o tome.reci ces to je sloba napravio,ali mi se nitko kod vas od politicara ne razlikuje od slobe, jos pokusavate biti mali usrani kolonijalisti.dali znas otkud srbi u hr.pa pobjegose od bugara i primio ih bratski kralj tomislav.odjebite, nemate muda i sve ste ratove pokrenuli i popusili,dokaz-slavite poraze a mi pobjede.koljaci usrani

#10 grobar

grobar
  • Members
  • 3,000 posts

Posted 10 January 2002 - 16:23

Prvo ne seri ovo je srpski forum i sta ti trzis ovde.Drugo imas Srbija forum pa tu seri o politici

#11 banence

banence
  • Members
  • 8,305 posts

Posted 10 January 2002 - 19:07

:cool:

#12 freak

freak
  • Members
  • 1,723 posts

Posted 12 January 2002 - 00:15

[quote]
red_blue boy:
freak, zaboravi komunikaciju iducih 25 god.zakljucaj se u kucu ili stan i ne seri.
pa vi ste napali hrvatsku, bosnu,kosovo.
jna nije branila tzv.krajinu nego napala hrvatsku.serete da vas je nato nepravedno napao a isto tako podrzavate napade na afganistan, irak. majmune pa nije badava civiliziran svjet morao zaustavit vasa sranj na balkanu, malo razmisli o tome.reci ces to je sloba napravio,ali mi se nitko kod vas od politicara ne razlikuje od slobe, jos pokusavate biti mali usrani kolonijalisti.dali znas otkud srbi u hr.pa pobjegose od bugara i primio ih bratski kralj tomislav.odjebite, nemate muda i sve ste ratove pokrenuli i popusili,dokaz-slavite poraze a mi pobjede.koljaci usrani
[/quote
vrati se u pecinu , stvarno ne zelim komentarisati ovaj post ni ti se uvuci u zamku ko teme ko je kriv posto po prirodi ne mrzim nikoga mogu samo da ti preporucim da ides na serbiancafe gde ces naci koliko hoces primitivnih likova skojma ces moci da podelis svoja razmisljanja na tu temu do tada
open your eye and look with it
eyesburn edition

#13 banence

banence
  • Members
  • 8,305 posts

Posted 13 January 2002 - 12:29

:cool:

#14 Prki

Prki
  • Members
  • 2,133 posts

Posted 15 January 2002 - 20:23

e hrvatu,
ti si jedan seronja koji kao i ostali ludi iz hrvatske samo znaju da pcuju srbe i da se svadjaju i prete.
ti si jedna velika napaljena dileja
i nauci shta znaci nacionalizam !!!

ovo kada kazem ostali ludi hrvati, tada mislim na populaciju koja visi na netu i srpskim forumima samo da bi provocirala

i josh neshto
bio sam pre 2 godine u splitu i naishao sam na jednom rambovom koncertu u splitu na jednog ustashu kako vi volite da kazete ili ti nacionalistu
ja sam mu rekao da sam srbin ( plus josh da navijam za zvezdu , shto je on preveo kao CETNIK ) e vidish taj isti koji je bio u ratu kome su srbi poklali skoro celu familiju po negovoj prici on je samnom pio i iskulirao jedan deo te veceri.

zato ti brishi na vrh marjana kod onoh tvoih prijatelja ( zoloshi vrt ) i zajebavaj se i provociraj tamo.

istp taklo se izvinjavam zbog oe politicke poruke ali shta cu kada se pocelo ovde

prkiiiiiiiiiiiiiiii

#15 banence

banence
  • Members
  • 8,305 posts

Posted 16 January 2002 - 16:20

Nas trojca smo zajedno jaci od tebe,zato nemoj da se zajebavas.(12 rechi) :cool: