Jump to content

Photo
- - - - -

Pitanja

• Please log in to reply
4648 replies to this topic

#4636 djolesrb

djolesrb
  • Members
  • 8,219 posts

Posted 20 February 2017 - 17:06

Hoću da počnem da učim Python, samo nisam siguran da li 2 ili 3? Koje je vaše mišljenje?

Koliko vidim po netu, mišljenja su i dalje podeljenja, mada u poslednje vreme se sve više preporučuje prelazak na trojku.

• 0

#4637 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 20 February 2017 - 17:51

Izuci prvo dvojku, vecina sajtova je na njoj, a posle uci razlike  izmedju dvojke i trojke. :D

• 1

#4638 Boro iz Pob(j)ede

Boro iz Pob(j)ede
  • Members
  • 3,941 posts

Posted 08 March 2017 - 14:58

Da prekopiram i ovde, za slučaj da neko pročita. :D

Ne znam da li je ovde najbolje mesto da pitam, ali sećam se da su mi prošle godine preporučili kavanu. :D

Da pređem na stvar - danas produžujem pripejd ugovor i treba da uzmem novi telefon uz to.
U MTS-u uzimam, tarifa je Miks M, a cenovni rang od 1 do 3000 dinara.
Koga mrzi da traži, evo ovako je lakše:

U suštini, zanima me koji bi mi preporučili od ponuđenih i da li je neko već koristio neki od ovih što su u ponudi i naravno, kako su se pokazali? :)

Što se lično mojih zateva tiče, najbitnije su mi performanse telefona (procesor, ram, generalno softver), dok me sami izgled i kvalitet kamere apsolutno ne zanimaju. Dakle samo da što bolje radi i da se ne greje previše.

Svaka pomoć je dobrodošla, pošto uopšte ne pratim tržište telefona.  :+1: 

I da, zaboravih da naglasim, ne igram ni igrice, tako da je to valjda još 1 + ili olakšica. ;)

edit:
Pošto vidim da nije moguće prekopirati link sa filtriranom pretragom, samo odabrite opciju filter, i podesite ove parametre koje sam naveo za tarifu i cenu i ponuda će vam se pojaviti.

• 0

#4639 Glitter

Glitter
  • Members
  • 50 posts

Posted 03 August 2017 - 15:19

Da li neko ima Google home ili Amazon echo i kakva su vam iskustva?
  • 0

#4640 zoran59

zoran59
  • Members
  • 9,707 posts

Posted 15 September 2017 - 05:48

Ne pitam za resenje, ovo je vise kao neka lamentacija, da se izduvam...

Elem, ostadoh bez starog kompa, kupio sam novi i taj dodje sa Windows 10.

To je katastrofa!!!

Pitao sam mogu li da se kurtalisem gluposti i instaliram Windows 7, pa mi rekose da ne mogu.

Nista ne radi normalno, sve treba da trazim, a i ono sta radi je komplikovano i bez veze.

• 0

#4641 mrd

mrd
  • Members
  • 16,663 posts

Posted 15 September 2017 - 05:57

To je katastrofa!!!

Pitao sam mogu li da se kurtalisem gluposti i instaliram Windows 7, pa mi rekose da ne mogu.

Nista ne radi normalno, sve treba da trazim, a i ono sta radi je komplikovano i bez veze.

Welcome to icon driven OS. BS2

Ja jos uvek koristim moj stari laptop sa W7. 

• 0

#4642 Kinik

Kinik
  • Members
  • 38,532 posts

Posted 24 September 2017 - 12:51

...

Sacuvao fajlove na drugom disku.

Preformatirao / ubio W10.

Instalirao W7.

Prebacio fajlove.

;)

...

• 2

#4643 zoran59

zoran59
  • Members
  • 9,707 posts

Posted 25 September 2017 - 01:44

...

Sacuvao fajlove na drugom disku.

Preformatirao / ubio W10.

Instalirao W7.

Prebacio fajlove.

;)

...

Svaka ti cast ako si umeo! Ja nisam toliko kompjuterski pismen.

A i ne znam da li sam mogao da nesto sacuvam posto je stari komp bio fizicki unisten.

I ne znam gde da nadjem W7. Nisam haker, mozda moze negde da se kupi, al' mi zao para - ja sam ipak samo amater i net surfer, ne radim na kompu nista ozbiljno.

• 0

#4644 Atreid

Atreid
  • Members
  • 7,665 posts

Posted 25 September 2017 - 02:12

Haški sud blokirao The Pirate Bay

Sajt The Pirate Bay blokiran je u Holandiji nakon što je Haški sud naredio internet operaterima Ziggo i Xs4all da svima zabrane pristup ovoj stranici u narednih deset dana. https://www.b92.net/...&nav_id=1306694

Edited by Atreid, 25 September 2017 - 02:13.

• 0

#4645 yossarian

yossarian
  • Members
  • 3,717 posts

Posted 26 September 2017 - 16:11

Svaka ti cast ako si umeo! Ja nisam toliko kompjuterski pismen.

A i ne znam da li sam mogao da nesto sacuvam posto je stari komp bio fizicki unisten.

I ne znam gde da nadjem W7. Nisam haker, mozda moze negde da se kupi, al' mi zao para - ja sam ipak samo amater i net surfer, ne radim na kompu nista ozbiljno.

Zorane, mislim da će te koštati mnogo manje vemena, truda i sekiracije ako se jednostavno navikneš na Windows 10 umesto da preformatišeš kompjuter i instaliraš Windows 7 kome ističe rok trajanja.

Mainstream support za windows 7 je obustavljen još pre dve godine.

Microsoft će do 2020 izdavati samo security patcheve (sa više ili manje entuzijazma, jer je za njih to "istorija")...

Tvoj kompjuter je nov novcat. Šta ako u njemu ima hardverskih novotarija o kojima stari Windows 7 nema pojma?

Možda nešto posle instalacije neće funkcionisati, pa ćeš morati da se petljaš sa BIOS-om, ispituješ koja komponenta pravi probleme, tražiš drajvere na sajtu proizvođača matične ploče, WiFi modula, audio čipa...
Sve je to, naravno, moguće ispraviti.

Možda se nijedan od tih problema neće ni javiti - ali budi spreman i na  rizik da traćiš vreme na hakovanje hardvera i pretrage po internetu.

Ako se ne varam, Microsoft daje legalne downgrade licence, pa instalacija windowsa 7, ako se ipak na to odlučiš, ne bi bila ilegalna.

PS kada pritisneš windows - tipku na tastaturi i počneš da kucaš neka slova, Windows 10 ti ponudi sve programe i fajlove (a i kontakte iz adresara) koji počinju tim slovima koje si ukucao.

Edited by yossarian, 26 September 2017 - 16:16.

• 1

#4646 yossarian

yossarian
  • Members
  • 3,717 posts

Posted 26 September 2017 - 16:49

Haški sud blokirao The Pirate Bay

Sajt The Pirate Bay blokiran je u Holandiji nakon što je Haški sud naredio internet operaterima Ziggo i Xs4all da svima zabrane pristup ovoj stranici u narednih deset dana. https://www.b92.net/...&nav_id=1306694

Ako nekog zanimaju detalji:

U pitanju je Okružni Sud u Hagu, a proces su vodili "xs4all" i "ziggo" protiv organizacije "Brein", koja se bori protiv piraterije (zastupa zabavnu industriju, nosioce autorskih prava itd).

Taj sud je još 2014 naredio zabranu pristupa Pirate Bay-u, ali je godinu dana kasnije  Viši Sud u Hagu tu odluku poništio i sajt je odblokiran, tako je ostalo do ove nove odluke.

U međuvremenu je i Evropski sud pravde zabranio Pirate Bay, što je uveliko uticalo na ovu presudu u korist organizacije "Brein".
Holandski Vrhovni sud tek treba da se izjasni.

Više o organizaciji "Brein"

The BREIN foundation is the joint anti-piracy program of authors, artists, publishers, producers and distributors of music, film, games, interactive software and books; A unique bundling of forces of the entire entertainment industry in the fight against Intellectual Property theft. BREIN is the central contact for rights holders, government, law enforcement, trade and media in the Netherlands with respect to all issues concerning the unauthorised copying and distribution of entertainment products both offline and online. BREIN is the Dutch acronym for "Protection Rights Entertainment Industry Netherlands" and also, more importantly, the Dutch word for "brain".

https://www.stichtin....nl/english.php

Inače, provajder xs4all je najstariji u Holandiji, osnovali su ga pioniri interneta, i i dan danas se bori za sloboan internet i zaštitu privatnosti (iako Brein tvrdi da svega 3% korisnika xs4all uopšte i posećuje Pirate Bay).
Ziggo je najveći provajder, nastao fuzijom UPC-a i tri četiri ondašnja najveća provajdera interneta i kablovske TV.

Edited by yossarian, 26 September 2017 - 16:59.

• 0

#4647 Quad

Quad
  • Members
  • 4,372 posts

Posted 30 September 2017 - 10:22

To je katastrofa!!!

imas win7 temu da ti izgleda kao sedmica + ugasi metro.

• 1

#4648 Atreid

Atreid
  • Members
  • 7,665 posts

Posted 30 September 2017 - 11:22

Inače, provajder xs4all je najstariji u Holandiji, osnovali su ga pioniri interneta, i i dan danas se bori za sloboan internet i zaštitu privatnosti (iako Brein tvrdi da svega 3% korisnika xs4all uopšte i posećuje Pirate Bay).

Ziggo je najveći provajder, nastao fuzijom UPC-a i tri četiri ondašnja najveća provajdera interneta i kablovske TV.

Na svom pocetku je B92.net bio na xs4all ;)

Ja sam tu vijest o Pirate Bay stavio zbog toga sto pricalo o tim piratskim sadrzajima i tako to, gdje "hakeri" nabavljaju te stvari.. ;)

• 1

#4649 milance-bg

milance-bg
  • Members
  • 580 posts

Posted 27 October 2017 - 01:02

Ajde da pitam ja za neki dobar, posten servis laptopova u Bg, meni treba ciscenje od prasine. Videh preporuku za Xelart kod Arene, je li to uredu ili da trazim dalje?  :lala:

• 0