Jump to content


Photo
- - - - -

Pitanja


  • Please log in to reply
4671 replies to this topic

#4621 Quad

Quad
  • Members
  • 4,434 posts

Posted 28 July 2016 - 10:44

ma taj 2.10 je i stavila pa se usporio, jel uopste moguce zgaziti starom verzijom?

bios je toliko siromasan (nista sto bih cackao)da nemam pojma zasto tako sporo radi posle sveze instalacije???


  • 0

#4622 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 28 July 2016 - 10:52

ma taj 2.10 je i stavila pa se usporio, jel uopste moguce zgaziti starom verzijom?

bios je toliko siromasan (nista sto bih cackao)da nemam pojma zasto tako sporo radi posle sveze instalacije???

Koliko ima memorije i sta si stavio?


  • 0

#4623 Quad

Quad
  • Members
  • 4,434 posts

Posted 28 July 2016 - 16:02

Koliko ima memorije i sta si stavio?

3, sedmicu prof/64 (32 nema razlike)


Edited by Quad, 28 July 2016 - 16:03.

  • 0

#4624 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 28 July 2016 - 18:44

3, sedmicu prof/64 (32 nema razlike)

https://thepiratebay...timate/0/99/300

Skini prvu sa spiska (Windows 7 Ultimate Sp1 x64 En-Us ESD April2016 Pre-Activated=-TE) i instaliraj  ;)


  • 0

#4625 extremesportist

extremesportist
  • Members
  • 23 posts

Posted 28 July 2016 - 20:34

Pozdrav, imam problem oko instalicije Windows 7 OS

 

Naime, instalacija se nalazi na disku i pre koraka gde biram na koju particiju ću da intaliram OS pojavljuje se sledeća greška:

 

installation%20error.png

 

Pokušao sam više puta ali svaki put sam imao isti problem. Skinuo sam i SATA drajvere ali ni sa njima nisam uspeo da rešim problem.

 

Da li ovo znači da je intalacija loša ili postoji način da se problem reši?

 

Hvala unapred


  • 0

#4626 Quad

Quad
  • Members
  • 4,434 posts

Posted 28 July 2016 - 22:53

ma imam oba orig.

 

lupam joj ja masinu jednom u 4/5 meseci posto nakupi svega i svacega

nego posle update biosa sve se usporilo, bios je toliko siromasan da nemam sta ni da cacnem da vidim efekat.

samo mi reci jel moze stari preko novog /ima fora ili samo upisem?


Pozdrav, imam problem oko instalicije Windows 7 OS

 

Naime, instalacija se nalazi na disku i pre koraka gde biram na koju particiju ću da intaliram OS pojavljuje se sledeća greška:

 

installation%20error.png

 

Pokušao sam više puta ali svaki put sam imao isti problem. Skinuo sam i SATA drajvere ali ni sa njima nisam uspeo da rešim problem.

 

Da li ovo znači da je intalacija loša ili postoji način da se problem reši?

 

Hvala unapred

losa, vidi sta mi je @kronos postavio.


  • 0

#4627 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 29 July 2016 - 04:44

ma imam oba orig.

 

lupam joj ja masinu jednom u 4/5 meseci posto nakupi svega i svacega

nego posle update biosa sve se usporilo, bios je toliko siromasan da nemam sta ni da cacnem da vidim efekat.

samo mi reci jel moze stari preko novog /ima fora ili samo upisem?


losa, vidi sta mi je @kronos postavio.

Mozes da instaliras koji hoces bios.


  • 0

#4628 pierre van hooijdonk

pierre van hooijdonk
  • Banned
  • 9,326 posts

Posted 29 July 2016 - 13:17

Koji je najbezbolniji najjeftiniji nacin da se poveze tablet (4.4 Kitkat) sa microUSB portom i TV sa HDMI ulazom? Gledah nesto po internetima, kod nas bas deru sa cenama ovih 'adaptera' microUSB to HDMI, oko 2.000 je svuda. Naletim na neki strani forum, neki lik ostavi par linkova sa amazona/ebay-a, nije polovna roba a cene se krecu od 4.90 do 11 $.

 

Am I missing something?

 

TV nema Wi-Fi, kao ni USB ulaz, za ovo drugo nisam ni siguran da je uopste bitno. Uglavnom, vidim da ima vise nacina da se povezu ovakva dva uredjaja, vise adaptera/konektor-a i sl., pa reko da priupitam ako je neko imao iskustva kako je odradio ovo.

 


  • 0

#4629 Escalade

Escalade
  • Members
  • 15,598 posts

Posted 31 July 2016 - 07:58

pitanje

 

da li se sa onim PCI karticama sa prikljucima za SATA zaobilazi HDD kontroler na ploci?


  • 0

#4630 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 31 July 2016 - 08:19

pitanje

 

da li se sa onim PCI karticama sa prikljucima za SATA zaobilazi HDD kontroler na ploci?

Instalira se kao dodatni HDD kontroler - najcesce se koristi za diskove preko 2Tb. Ako zelis da koristis disk preko tog kontrolera kao sistemski - zaboravi: veca brljotina nego korist.


  • 0

#4631 Escalade

Escalade
  • Members
  • 15,598 posts

Posted 31 July 2016 - 08:29

pih...mada bih u sustini isprobao, sumnjam na hdd kontroler


  • 0

#4632 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 31 July 2016 - 09:38

Za sistemski disk ne treba koristiti nista preko 500 Gb i nista od WD Green serije. ;)


  • 0

#4633 Igor028

Igor028
  • Members
  • 1,478 posts

Posted 20 September 2016 - 17:51

Aj ako neko zna da mi pomogne , imam jedan problem. 

Pre nekih 3 meseca dodje neki tarzan iz telekoma da mi poveze Iptv i sad sprovodio neke kablove da bi imalo na dva televizora, i od tad svaki put kada se uspostavi i prekine veza na fiksnom telefonu nestane internet na nekih 2 3 minuta, znaci tipa javim se na telefon nema internet onda dok traje razgovor ima sve normalno i kad se prekine opet nema 2 3 minuta .. nesto mi se ne zovu opet ovi iz telekoma , covek pre kucu zagradi nego sto oni povezu tri cetri kabla, ako neko zna gde moze problem da bude da sredim sam to.


  • 0

#4634 dakikida

dakikida
  • Members
  • 1 posts

Posted 26 September 2016 - 21:47

Molim vas za pomoc sasvim slucajno sam ubacio neki virus  koji cak i kad nista nije upaljeno ram ide u max i poceli su driveri da se misteriozno brisu vise ne mogu cak ni da udjem u folder trazi mi neke drivere da instaliram nijedan program nece da radi (osim chrom) 

strah me je da ne krene da brise i moje licne podatke. Po ovim simptomima mislim da je virus malvare mada nisam ja stucnjak ali cak i da jeste i da nije molim vas da mi pomognete kako da ga se resim. Svaka pomoc bi mi dobro dosla. :D :D :D. Ili mi bar pomognite kako da sacuvam 

moje dadoteke jer nece cak ni da folder kopira na flesku ili cd

 

P.S. Sad trenutno idem preko Safe Mode with network ali i to pocinje da koci. tako da mi je sto pre potrebna pomoc.

Attached Files


Edited by dakikida, 26 September 2016 - 22:17.

  • 0

#4635 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 27 September 2016 - 11:24

Zadaj u Avastu  Boot-time scan i kad se restartuje pobrisi sve.


  • 0