Jump to content


Photo
- - - - -

Pitanja


  • Please log in to reply
4671 replies to this topic

#4516 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 08 April 2015 - 11:09

Nista, recnik kompjuterskih izraza u ruke :P

 

Pazi, ako sam svoju majku uspeo da dresiram da uspesno koristi komp, moze svako :D Ne zato sto je moja majka glupa ili sporo kapira stvari, nego zato sto je zadrta i hoce sve da radi na svoj nacin. Ako ne igras igrice ili koristis neke p2p programe, firewall always on. Antivirus imas, kada si na na nepoznatom sajtu pazi sta klikces, ne otvaraj spam ili sumnjive mejlove i bezbedan si.


  • 0

#4517 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 08 April 2015 - 12:33

Nista, recnik kompjuterskih izraza u ruke :P

 

Pazi, ako sam svoju majku uspeo da dresiram da uspesno koristi komp, moze svako :D Ne zato sto je moja majka glupa ili sporo kapira stvari, nego zato sto je zadrta i hoce sve da radi na svoj nacin. Ako ne igras igrice ili koristis neke p2p programe, firewall always on. Antivirus imas, kada si na na nepoznatom sajtu pazi sta klikces, ne otvaraj spam ili sumnjive mejlove i bezbedan si.

Pridodao bih ovom jos: sta god ti ponudi neko preko interneta - no, quit, cancel, don`t agree :D 


  • 1

#4518 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 08 April 2015 - 17:58

Sve pet, nego sad hocu da gledam tenis na FirstRow, a kaze mi da iskljucim AdBlock pre nego mogu... Nista, LSHunter i DraculaStream jos uvek rade.


  • 0

#4519 Quad

Quad
  • Members
  • 4,434 posts

Posted 08 April 2015 - 20:17

Vredi truda preci na neku linux ili hackintosh platformu i zavrsiti sa antiovo, antiono stvarima, skeniranjem, defragmentiranjem,zidovima itd....

Osim Adobe paketa za sve ostalo ima dobra alternativa.


  • 1

#4520 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 08 April 2015 - 22:44

Meni je linux preruzan, a i brate, imao sam ga na poslu, sporiji je od windowsa, iako pricaju suprotno. Ili je meni bas zapalo da se patim sa nekom bagovitom verzijom.


  • 0

#4521 steva8lfc

steva8lfc
  • Members
  • 20,686 posts

Posted 09 April 2015 - 09:22

Vredi truda preci na neku linux ili hackintosh platformu i zavrsiti sa antiovo, antiono stvarima, skeniranjem, defragmentiranjem,zidovima itd....

Osim Adobe paketa za sve ostalo ima dobra alternativa.

 

 

Ja stvarno ne razumem ljude koji ce da nastave da se pate sa svim tim Windows cudima a nece da daju sansu Linuxu bar na 10-15 dana pogotovo sto za osnovno koriscenje racunara (za sta inace racunar koristi vise od 90% ljudi znaci net, muzika, film i eventualno napise neki dokument) bukvalno ni ne moras da znas ni sta je strasni terminal ni kako da ga pokrenes ali jbg, navikli ljudi da se pate pa im mrsko da prestanu.

 

 

@McL

 

Sto se tice ruznoce, sve je to do ukusa ali za brzinu si slagao pa nisi ni trepnuo. ;D

Mislim da ni u teoriji ne postoji distro koji ce da radi sporije od bilo kod WIndowsa... ekstreman slucaj, ja na laptopu starom 10+ godina sa 512 RAM-a teram Linux pa samo puca (naravno na otvaram po 3 yt taba ali bilo koji Windows ne bi mogao ni browser da pokrene bez 3 minuta cekanja) dok racunar sa 2-3-4 GB RAM-a, nema sanse da radi sporije na Linuxu od bilo kog Windowsa.


  • 0

#4522 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 09 April 2015 - 10:09

Brzi je moj desktop od onog laptopa sigurno, ali sve lapove smo slali na servis i reinstalaciju bar dva, tri puta godisnje jer skroz zabaguju i uspore (da ne pricam sto izbacuju iz cista mira iz browsera i restartuju se sami od sebe kao dobar dan), za to vreme meni kod kuce nijedan reinstal nije pao.

 

Sigurniji sigurno jeste, i to mnogo, ali ne vredi ta sigurnost toliko da se patis sa onim.


  • 0

#4523 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 09 April 2015 - 13:07

Hm, momci, temporay files? :D


  • 0

#4524 :~))

:~))
  • Members
  • 571 posts

Posted 14 April 2015 - 21:25

Jel ima neko preporuku za neki  video-download  program, ( za firefox, chrome, nebitno) ali ne za youtube nego za  video snimke sa drugih sajtova?  Ne znam jesam li dovoljno jasno postavila pitanje  :D , znači ne za YT, to nije problem, to imam, nego da može da se preuzme snimak  koji je na nekom drugom sajtu ?  (a istog nema ga na YT) 


Edited by :~)), 14 April 2015 - 21:26.

  • 0

#4525 Quad

Quad
  • Members
  • 4,434 posts

Posted 28 April 2015 - 15:24

JDownloader


  • 0

#4526 Quad

Quad
  • Members
  • 4,434 posts

Posted 28 April 2015 - 15:34

Brzi je moj desktop od onog laptopa sigurno, ali sve lapove smo slali na servis i reinstalaciju bar dva, tri puta godisnje jer skroz zabaguju i uspore (da ne pricam sto izbacuju iz cista mira iz browsera i restartuju se sami od sebe kao dobar dan), za to vreme meni kod kuce nijedan reinstal nije pao.

 

Sigurniji sigurno jeste, i to mnogo, ali ne vredi ta sigurnost toliko da se patis sa onim.

Svaki *nix ima gomilu alata za desktop. Lice na MacOS, Win, BeOS, BSD itd itd Sve moze da se namesti onako kako zelis.

Sigurniji, brzi i lepsi, svaka "stable" distribucija nema problem sa radom, stvarno ne znam zasto ste vi imali problem.

Kao sto rece steva8lfc treba pruziti sansu.

 
  • 0

#4527 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 29 April 2015 - 12:25

Nemam pojma, ne znam koliko su stari. Daj ako ima neki da se zamaskira da lici na sedmicu da instaliram kevi, ubi me njen komp sad ima ono windows not genuine gresku, vise ne mogu da je resim, a nemam vremena da joj reinstaliram sistem.


Edited by McLeod, 29 April 2015 - 12:26.

  • 0

#4528 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 29 April 2015 - 12:32

Nadji negde RemoveWGA programcic, restauriras WAT, pa ga ponovo uklonis i nece te smarati sa "legitimnoscu" :D

Naravno, iskljuci joj update  ;)


  • 0

#4529 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 29 April 2015 - 15:49

Odradio sam sve to, ne reaguje, kao ni rearm iz cmda. Iskljucio sam ja odmah update, nego ona mora da prcka nesto. Ko zna sta je radila. Ipak je nisam dovoljno dobro dresirao kao sto sam se hvalio Zoranu :D


  • 0

#4530 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 29 April 2015 - 16:13

Ja sam mojoj otvorio poseban nalog sa use only pravima - cudo jedno kako funkcionise :D


  • 0