Jump to content


Photo
- - - - -

Pitanja


  • Please log in to reply
4671 replies to this topic

#31 sasko

sasko
  • Members
  • 64 posts

Posted 11 July 2005 - 21:48

Kako da narežem disk koji je podešen kao Read-only?

Kada je u pitanju audio disk koji je podešen kao Read-only, onda uradim sledeće:
pomoću programa Grim Ripper pretvorim audio format na cd-u u mp3 format na hard disku zatim ako želim pomoću nekog programa mogu opet da mp3 format prebacim u audio, to nije problem važno je da sam pesme sa Read-only audio dika prebacio u računar?
Šta da radim kada je u pitanju divx podešen kao Read-only?
Da li postoje neki programi pomoću kojih se divx može prebacivati u neke druge formate, pa da probam sličnu foru kao i sa audio diskovima?
Probao sam i da ga direktno sa cd ROM-a režem, ali neće?
  • 1

#32 makaronee

makaronee
  • Members
  • 1,164 posts

Posted 15 July 2005 - 09:48

draga saveta,

kako da nameshtim RSS u FF tako da mi javlja i uzbunjuje samo na pojavu novih ujdurmi na http://www.b92.net/i...ic=8567&st=7545
?
  • 1

#33 gotivac

gotivac
  • Members
  • 3,096 posts

Posted 15 July 2005 - 11:39

Kako da narežem disk koji je podešen kao Read-only?

Kada je u pitanju audio disk koji je podešen kao Read-only, onda uradim sledeće:
pomoću programa Grim Ripper pretvorim audio format na cd-u u mp3 format na hard disku zatim ako želim pomoću nekog programa mogu opet da mp3 format prebacim u audio, to nije problem važno je da sam pesme sa Read-only audio dika prebacio u računar?
Šta da radim kada je u pitanju divx podešen kao Read-only?
Da li postoje neki programi pomoću kojih se divx može prebacivati u neke druge formate, pa da probam sličnu foru kao i sa audio diskovima?
Probao sam i da ga direktno sa cd ROM-a režem, ali neće?

Hm, ti ovde debelo mešaš neke pojmove.

Prvo, svaki CD (osim rewritable CD-a) je, kako ti kažeš "podešen" na read only, što je za kopiranje njegovog sadržaja sasvim dovoljno, pošto ti i treba samo da pročitaš ono što je na njemu. Znači, ako imaš DivX, iskopiraj (u Exploreru, Total Commander-u, čemu god već hoćeš...) sadržaj sa tog diska na hard disk, pa sreži sa hard diska na prazan CD, koji nije "podešen" na read only.

A što se tiče načina na koji režeš muziku, debelo grešiš, jer od momenta kad prebaciš muziku u MP3 više nema puno smisla rezati je na audio cd, jer je kvalitet nepovratno izgubljen, posebno ako kompresuješ sa fiksnim bit rate-om, i ako je isti ispod 320kbps. Jedino, eventualno, ako treba da srežeš nekom ko nema kompjuter/mp3 player, pa je jedini način da sluša tu muziku audio cd.
  • 1

#34 sasko

sasko
  • Members
  • 64 posts

Posted 17 July 2005 - 20:35

Kako da narežem disk koji je podešen kao Read-only?

Kada je u pitanju audio disk koji je podešen kao Read-only, onda uradim sledeće:
pomoću programa Grim Ripper pretvorim audio format na cd-u u mp3 format na hard disku zatim ako želim pomoću nekog programa mogu opet da mp3 format prebacim u audio, to nije problem važno je da sam pesme sa Read-only audio dika prebacio u računar?
Šta da radim kada je u pitanju divx podešen kao Read-only?
Da li postoje neki programi pomoću kojih se divx može prebacivati u neke druge formate, pa da probam sličnu foru kao i sa audio diskovima?
Probao sam i da ga direktno sa cd ROM-a režem, ali neće?

Hm, ti ovde debelo mešaš neke pojmove.

Prvo, svaki CD (osim rewritable CD-a) je, kako ti kažeš "podešen" na read only, što je za kopiranje njegovog sadržaja sasvim dovoljno, pošto ti i treba samo da pročitaš ono što je na njemu. Znači, ako imaš DivX, iskopiraj (u Exploreru, Total Commander-u, čemu god već hoćeš...) sadržaj sa tog diska na hard disk, pa sreži sa hard diska na prazan CD, koji nije "podešen" na read only.

A što se tiče načina na koji režeš muziku, debelo grešiš, jer od momenta kad prebaciš muziku u MP3 više nema puno smisla rezati je na audio cd, jer je kvalitet nepovratno izgubljen, posebno ako kompresuješ sa fiksnim bit rate-om, i ako je isti ispod 320kbps. Jedino, eventualno, ako treba da srežeš nekom ko nema kompjuter/mp3 player, pa je jedini način da sluša tu muziku audio cd.

Problem je u tome što postoje diskovi koje uopšte ne mogu da iskopiram na hard disk.
  • 1

#35 mfmilan

mfmilan
  • Members
  • 6,795 posts

Posted 17 July 2005 - 23:25

Mozda su osteceni?
  • 1

#36 gotivac

gotivac
  • Members
  • 3,096 posts

Posted 17 July 2005 - 23:44

Problem je u tome što postoje diskovi koje uopšte ne mogu da iskopiram na hard disk.

A kako znaš da ne možeš?

Opiši postupak, i reci kojom te je porukom Windows ili program kojim kopiraš obavestio da ne možeš da ih iskopiraš?
  • 1

#37 mfmilan

mfmilan
  • Members
  • 6,795 posts

Posted 19 July 2005 - 21:03

Treba mi neki alat za obradu videoa. :lol:
Nesto kao sto je Sound Forge za audio.
?
  • 1

#38 gotivac

gotivac
  • Members
  • 3,096 posts

Posted 19 July 2005 - 22:55

Vegas Video, Adobe Premiere ...
  • 1

#39 Tresko

Tresko
  • Members
  • 7,316 posts

Posted 21 July 2005 - 12:29

#1 Kako se reze butabilan disk? Imam jedan vec butabilan npr. XP, i hteo bih da ga prerezem. Da li se to radi kao i sa obicnim diskom, ili ... ?

Kreirajte butabilni CD-ROM disk (boot cd)
...

Onaj link me je doveo do nekog programa koji trazi 6 disketa da napravi to sto mu treba. E sad, ja nemam 6 disketa, a posto sam po prirodi lenj onda bi bilo lepo da mi kazete kako da napravim img fajl za nero? :lol:

Pazi kad u novijim verzijama NERO-a imaš opciju, BURN BOOTABLE CD. Jednostavno sve fajlove za instalaciju XP-a koji su u tvom PC-u dropujesh u prozorče koje služi za dodavanje fajlova koje bi da narežeš, a NERO mu čak doda i lep autorun, i nareže disk. I eto očas posla.
  • 1

#40 sasko

sasko
  • Members
  • 64 posts

Posted 26 July 2005 - 22:27

Moj prijatelj ima sledeci problem:
Prilikom konekcije na internet ne moze da otvori nijedan sajt. Stalno dobija poruku Could not locate remote server. Pre toga nije imao nikakvih problema. Konektuje se normalno i dobija poruku da se konektovao sa nekom brzinom, medjutim kada hoce da otvori neki sajt dobija gore navedenu poruku. Probali smo na mom racunaru da napravimo konekciju sa njegovim user name-om i password-om i radi normalno. Imamo isti OS- XP kao i isti provajder- Verat.net, za rad na internetu obojica koristimo Operu 7.54 i sva podesavanja su ista.
U cemu je problem?
  • 1

#41 Stoprocentni

Stoprocentni
  • Members
  • 5,096 posts

Posted 26 July 2005 - 22:59

Moj prijatelj ima sledeci problem:
Prilikom konekcije na internet ne moze da otvori nijedan sajt. Stalno dobija poruku Could not locate remote server. Pre toga nije imao nikakvih problema. Konektuje se normalno i dobija poruku da se konektovao sa nekom brzinom, medjutim kada hoce da otvori neki sajt dobija gore navedenu poruku. Probali smo na mom racunaru da napravimo konekciju sa njegovim user name-om i password-om i radi normalno. Imamo isti OS- XP kao i isti provajder- Verat.net, za rad na internetu obojica koristimo Operu 7.54 i sva podesavanja su ista.
U cemu je problem?

- skeniraj kompjuter na nekom od on-line antivirus skenera
- ocisti spyware

ako se greska ponovi instaliraj explorer i probaj da li moze preko njega pa javi.
  • 1

#42 voja i

voja i
  • Members
  • 3,917 posts

Posted 27 July 2005 - 11:32

Moj prijatelj ima sledeci problem:
Prilikom konekcije na internet ne moze da otvori nijedan sajt. Stalno dobija poruku Could not locate remote server. Pre toga nije imao nikakvih problema. Konektuje se normalno i dobija poruku da se konektovao sa nekom brzinom, medjutim kada hoce da otvori neki sajt dobija gore navedenu poruku. Probali smo na mom racunaru da napravimo konekciju sa njegovim user name-om i password-om i radi normalno. Imamo isti OS- XP kao i isti provajder- Verat.net, za rad na internetu obojica koristimo Operu 7.54 i sva podesavanja su ista.
U cemu je problem?

startup -> run -> cmd.exe <enter>
nslookup www.b92.net <enter>

sta kaze?

u operi kao lokaciju unesi:
http://194.109.152.234

otvara stranicu?
  • 1

#43 Grunf

Grunf
  • Members
  • 1,066 posts

Posted 27 July 2005 - 11:45

Ma, verovatno je pokupio neki adware koji je metnuo neki proxy. Ako koristis Internet Explorer, idi na tools>internet options>connections. Tamo idi na settings za tu Verat konekciju i vidi da li je stiklirano 'use proxy server for this connection...' Ako jeste, odstikliraj i to bi trebalo da resi problem. Posle toga skini ovaj program, update-uj ga i skeniraj masinu.
  • 1

#44 sasko

sasko
  • Members
  • 64 posts

Posted 27 July 2005 - 15:34

Problem je resen. Hvala na pomoci.
  • 1

#45 voja i

voja i
  • Members
  • 3,917 posts

Posted 27 July 2005 - 22:29

Problem je resen. Hvala na pomoci.

i? u cemu je bio problem?
  • 1