Jump to content


Photo

Moderisanje foruma


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
4 replies to this topic

#1 Downtown BG

Downtown BG
  • Members
  • 28 posts

Posted 21 October 2001 - 00:10

To sto se sa vecinom ucesnika ne slozim uvek i po svakom pitanju uvek ima za posledicu ono sto sam napisao u delu posta koji je obrisan na prvoj temi. Da ne ponavljam sad.
U svakom slucaju, sukob misljenja provocira iznosenje jacih argumenata, naprezanje mozdanih vijuga, novo saznanje i kvalitetniju komunikaciju koja je obavezno uslov svakog licnog i socijalnog napretka.

Drustvo gde se misljenja ne sukobljavaju, neko vreme moze opstati na osnovi neke vrste unutrasnjih rezervi dok se one same ne istrose i dok sve ne izgubi smisao. Kao jednopartijska drzava.

Na ovom forumu su se moderatori uhvatili teskog zadatka da kreiraju opste stavove i da prisiljavaju sve ucesnike foruma da ih usvoje kao licne.

Sve se, naravno radi ispod stola preko PP. Pa tako ni nekim ucesnicima foruma cesto nije jasno zasto su moje poruke brisane. Moderator to nece saopstiti javno nego ce meni pustiti PP iz njemu i meni poznatih razloga.
Oko toga se nedavno i digla prasina.

Nakon sto sam, sasvim opravdano ispod stola, upozoren da ne flejmujem, ovog puta sam upozoren da ne komentarisem moderisanje.

U zadnjem postu koji mi je obrisan nisam komentarisao moderisanje foruma nego sam moderisanje foruma stavio kao mali segment svog razmisljanja na temu "Koliko otkrivamo sebe pisanjem po forumima?". Toliko beznacajno da su se jos po neki diskutanti zaleteli sa odobravanjem nekih mojih stavova a nakon toga se upitali kud se dede moj post.

Mo me opet diskretno nagazio ispod stola (PP) jer bi javno upozorenje koje mi je poslao verovatno izazvalo cudjenje i podsmeh ostalih diskutanata. Ovako je sve proslo bez puno talasanja.

Sajt B92 je treci u svetu po broju poseta zahvaljujuci iskljucivo ovom forumu.
Moderisanje je svakako znacajan vid odrzavanja stabilnosti broja poseta i kvaliteta samog foruma.

Pravila moderisanja sada lice na poslovnik republicke skupstine i njega tumaci moderator.

Iznad tih pravila su druga pravila, postovanja drugih ucesnika, korektnosti i principijelnih stavova.

I da prokomentarisem na kraju:
Moderisanje foruma bazira se na dva postulata.

1. Nedvosmisleno se staje iza misljenja diskutanata sa najvecim brojem poruka, sto je i logicno s obzirom na pricu o broju poseta sajta B92 ali pomalo neozbiljno s obzirom na cinjenicu da neko ko ostavlja vise od 6 poruka dnevno ne mora obavezno da bude i korektan diskutant. Pogotovo ne dovoljno informisan.

2. Programska i orijentaciona sema Kuce B92 koja se ovde, bojim se, vulgarno interpretira kao Orvelova Zivotinjska farma.

Zakljucujem da se u Srbiji ovih dana desavaju nogo znacajnije stvari od onih o kojima se diskutuje pa mi to nekako deluje i kao dokaz u prilog svega sto sam ovde stavio.
Pogledajte prvo naslove u novinama pa onda naslove tema ovog foruma.
Postaje malo autisticno zar ne?

#2 C

C
  • Members
  • 340 posts

Posted 25 September 2002 - 08:01

Pitanje za moderatora:
Zasto je sa topika Kostunica vs. Djindjic u forumu Srbija, pored Lauferove uvredljive poruke, izbrisana i moja?

#3 saturn

saturn
  • Sleepers
  • 46 posts

Posted 08 November 2002 - 23:14

Moderator: " Demokratija, sta je to? "

#4 falcon

falcon
  • Members
  • 2,050 posts

Posted 16 January 2003 - 19:57

Na forumu Srbija a na topiku Paviljon 22 izneseno je strahovito mnogo mrznje a i vulgarnosti, zasto se to ne sankcionise?
Neki mnogo bezazlenijo postovi obrisani su ovih dana.

#5 Jr

Jr
  • Banned
  • 4,557 posts

Posted 16 January 2003 - 21:46

Moje prvo i nadam se zadnje tuzakanje na nekog korisnika...
Jel' bre moderatori, o cemu ste mislili kad ste odobrili user djeneral drazo... Mislim strasno... Jos da odobrite Josip Broz pa da se sjutra na nekom topicu da se svadjam sa Cicom a da me podrzava Stari... ubio bih se...

Definitivno nema smisla... Kao ni ono Drraggann, ali to je vec manji problem...