Jump to content

Photo
* * * * * 1 votes

Vino

• Please log in to reply
2551 replies to this topic

#2461 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 8,613 posts

Posted 27 October 2016 - 23:23

Probaj chileanski Casillero del Diablo, cab sauvignon. Ovdje je oko £6, razbija kako je dobro.

Slazem se za ovo o ukusima. Sutra cu opet da ganjam francuze i italijane, uopste nisam gadljiv. Australija ima odlicnih, vrhunskih vina, tu nema diskusije.

Video ga 1000 puta, Concha Toro, vrlo popularna vinarija u kanadskim prodavnicama ..... nisam siguran da nije bash od njih neki Malbec koji sam proshli put pio, ali je bio fenomenalan.

• 0

#2462 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,595 posts

Posted 27 October 2016 - 23:37

Video ga 1000 puta, Concha Toro, vrlo popularna vinarija u kanadskim prodavnicama ..... nisam siguran da nije bash od njih neki Malbec koji sam proshli put pio, ali je bio fenomenalan.

Imaju merlot, malbec i cab sauv koje prodaju ovdje. sva su dobra ali cab sauv je najbolji. Prilicno jeftino vino, a fantasticno.

Sve ovo nikakve veze sa rasistickom pomijarom nema, istrolovasmo ovde, dok je dole u kuhinji topik o vinu spao na slicice. :D
  • 0

#2463 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,033 posts

Posted 28 October 2016 - 00:47

..... Concha Toro, vrlo popularna vinarija u kanadskim prodavnicama .....

Concha Y toro...

Odlican odnos cene/kvaliteta. Ponekad, za vruce dane, uzmem mesavinu cabernet/burgundy (mislim da je 75/25 %). 1/2 galona kosta zeru vise nego 6-pack obicnog piva, a neuporedivo je bolje.

Topla preporuka za

linea_CasillerodelDiablo_web-350x350.jpg

I Dogmatix je u pravu - sta ce ovo na ruskoj temi?

• 0

#2464 Markov

Markov
  • Members
  • 9,683 posts

Posted 28 October 2016 - 01:16

I Dogmatix je u pravu - sta ce ovo na ruskoj temi?

A jbm li ga, ipak se radi o alkoholu  :D

• 1

#2465 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 8,613 posts

Posted 28 October 2016 - 01:19

A jbm li ga, ipak se radi o alkoholu  :D

Pa sad .... ne znam da li oni vino smatraju za alkohol ili sok .....  :lol+:

• 0

#2466 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 28 October 2016 - 01:33

Ti si se batice sjebo skroz, ne znash uopshte o chemu bulaznish i pokushavash da se izvuchesh ...... osim shto australijska vina zauzimaju centralna mesta u prodavnicama, bolja od francuskih i italijanskih, iznenadio bi se kada bih ti rekao da su i uglavnom znatno skuplja ........ ako prichamo o jeftinim a dobrim vinima onda prichamo o Chileu, argentinska nisu tako dobra kao chileanska. Australijska vina definitivno nisu proshla pored jeftinih, ne secam se da sam ikada video < 15$. Chileanskih, argentinskih i juzno-americhkih imash na lopate ispod 10$.

Australija je danas za vina - Nova Francuska, samo nema toga po madjarskim banjama gde se ti krecesh, a sumnjam da i beogradski dragstori imaju izbor vina koja koshtaju uglavnom vishe od flashe viskija, ko ce to da kupi. Sigurno da imaju, normalno, neshto za trzishta rusije, srbije i slichnih zemalja.

Ti stvarno ne znash nishta, to je vec zadivljujuce, ali realno, mislim da ti nisi u stanju da to shvatish i donekle imash moje razumevanje, donekle ...... vishe kredit, nego razumevanje, zato shto ti nije lako.

Na ovom forumu nekad je postovao jedan pravi profesor enologije i istrazivac vina. Koji se javljao sa jedne od tri najznacajnije svetske enoloske institucije koja je, gle cuda, locirana u Australiji. Pa sad, cinjenica da je locirana tamo, a ne u Harareu, Pjongjangu, Novom Sadu ili Splitu, nesto svakako govori. Ali samo pametnima. 

• 5

#2467 Kinik

Kinik
  • Members
  • 41,345 posts

Posted 28 October 2016 - 02:00

...

Taj profesor je govoreci o vinima / cenama rekao - da je sve iznad 10E, max. 15E, za bocu vina - bezobrazna pljacka i nepotrebno bacanje para.

Kada pogledas cene u fensi-shemski prodavnicama, pa i u EU, mozes samo da se iznenadis.

Da bi neko osetio chari nekog 'shatoa od 30 godina', morao bi da je potrosio hiljade boca raznih vina, a taj ko je potrosio hiljade boca - svejedno mu je, jer je alkos. Taman da mu das neku mirisljavu 'eau de cologne'.

;)

...

• 1

#2468 angelia

angelia
  • Members
  • 15,150 posts

Posted 28 October 2016 - 04:04

Probaj chileanski Casillero del Diablo, cab sauvignon. Ovdje je oko £6, razbija kako je dobro.

Slazem se za ovo o ukusima. Sutra cu opet da ganjam francuze i italijane, uopste nisam gadljiv. Australija ima odlicnih, vrhunskih vina, tu nema diskusije.

Nisam pratila raspravu nego naleteh na ovo oko Casillero del Diablo, cesto bio moj izbor u UK. Ovde u US cena nekih $10-11 za bocu. Pre nekih sta znam mozda 8 godina - ne secam se tacno, sednem u BG u Ruskom Caru - znam da su ga zatvorili u neko vreme i od tada nisam isla. I ova boca je bila 3000 dinara u to vreme nekih $40. Kad mi se oci nisu zakotrljale po stolu.

Volim ja to vino ali ne 4X cena. Ne znam koliko je u supermarketima, cak ni da li ga ima, nisam primetila u SR.

Topla preporuka za dijasporu, lepo vino za cenu - ali nemojte ga kupovati u SR.

• 1

#2469 slavisa063

slavisa063
  • Members
  • 1,197 posts

Posted 28 October 2016 - 05:45

CdDiablo u Subotici nesto preko 700din. Odlicno vino, slazem se. Inace ni u jednoj drzavi cene vina nisu iste u prodavnici i restoranima, pa tako ni u Srbiji,(na opasku za Ruski Car , ali svakako da je u Srbiji po restoranima skuplje negu u drugim drzavama). Sto se tice medalja, i kvaliteta, eno Zivojin Djordjevic, pokuso sa vinima, nadobijo silne nagrade po sveckim konkursima, i propao. Tako da.

• 0

#2470 Slaven

Slaven
  • Banned
  • 18,018 posts

Posted 28 October 2016 - 06:51

Kome krivo kome pravo .. osobno jedva cekam da EU "preplave" produkti iz Kanade i USofA ..

to je toliko jeftinije i kvalitetnije da me ovi na Zoll-u (Carini) vec poznaju po imenu  :lol+:

sa shipping address-om tj. dostavom iz Bostona (za nepuna 3 dana) i carinom -  jeftinije 30%? 

*to isto i za francuska, talijanska i sva europska vina (sve i jedno je precjenjeno a sve i jedno zivi na poljoprivrednim eu subvencijama).

Atreid nemas pravo. Ista prica se prije 15estak godina vodila i za juznoamericka vina .. mozda ti to izgleda "industrijski" ali nije ..

u pitanju je naprosto - kolicina. 

edit:

i da, Comprehensive Economic and Trade Agreement je konacno dogovoren.  

Edited by ivicaundmarica, 28 October 2016 - 06:56.

• 1

#2471 darth bane

darth bane
  • Members
  • 7,285 posts

Posted 28 October 2016 - 07:32

Australija  definitivno ima dobra vina, mozda nisu bas No1 u svetu ali tu su sigurno medju prvih 5-6 proizvodjaca i po kolicini i po kvalitetu. Regioni Margaret River u Zapadnoj i Barossa u Juznoj Australiji  imaju klimu i podneblje za uzgoj vinove loze. Klima je mediteranska , osuncanost visoka tokom godine.To su podneblja koja su vrlo slicna juznoj Francuskoj. Kulture su im takodje uvezene mahom iz Francuske sto se moze videti i iz njihovih imena: Cabernet Sauvignon, Merlot, Chardonnay, Sauvignon blanc, Sémillon.. da pomenemo samo neke. Ne proizvode se (samo) industrijski jer imaju veliki broj manjih plantaza i vinara , premda ima i industrijskih vina ali to su ona jeftina koja se pakuju u kartonskim kutijama od 4l tzv. "casks" - mozda je Atreid na njih mislio?

Inace, probao i u Srbiji jedno od australijskih crnih vina, u Maxi shopu u jednom provincijskom gradicu ( dakle nije Beograd) i za oko 700-800 din. dakle 10-ak dolara imao sam sasvim solidno vino. Garant bolje od recimo " Cara Laze" ali dobro ... to je sada stvar ukusa ...

Edited by darth bane, 28 October 2016 - 13:19.

• 0

#2472 Atreid

Atreid
  • Members
  • 8,081 posts

Posted 28 October 2016 - 07:47

Atreid nemas pravo. Ista prica se prije 15estak godina vodila i za juznoamericka vina .. mozda ti to izgleda "industrijski" ali nije ..

u pitanju je naprosto - kolicina.

OK Slavene, evo, nije problem, mogu da im dam jos jednu shansu. Kad su se pojavili svojevremeno, probao sam nekih 10tak do 15tak, raznih vrsta i proizvodjaca i zakljucio da nisu dobra. Poslje ih vise nisam ni uzimao u obzir, a i zasto bi kad sam nasao fantasticna Chileanska, Argentinska i Juznoafricka.

Mogu kad bude neka sljedeca prilika da probam, ali i dalje mislim da to nije neki kvalitet.

• 1

#2473 mozzer

mozzer
  • Members
  • 6,466 posts

Posted 28 October 2016 - 07:55

Kad se vec spominje Australija - najbolja moguca preporuka za Yellow Tale. Popio sam boce i boce vina i jeftina i skupa, ovo vino za odnos cena/ kvalitet, ono sto ti bas treba od crnog vina - za mene No1. Doduse mozda vise nisam objektivan jer ne pijem vec neko vreme :)

Eto kako Rusija - zemlja cuda, izmami lepe teme...

• 0

#2474 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 8,613 posts

Posted 28 October 2016 - 13:13

OK Slavene, evo, nije problem, mogu da im dam jos jednu shansu. Kad su se pojavili svojevremeno, probao sam nekih 10tak do 15tak, raznih vrsta i proizvodjaca i zakljucio da nisu dobra. Poslje ih vise nisam ni uzimao u obzir, a i zasto bi kad sam nasao fantasticna Chileanska, Argentinska i Juznoafricka.

Mogu kad bude neka sljedeca prilika da probam, ali i dalje mislim da to nije neki kvalitet.

Aha, prvo se izmahnitash, izvredjash, pa kad shvatish da si ispao dziber onda "dajesh drugu shansu iako mislish da se u tvoj noble marksistichki ukus ne moze sumnjati" HAHAHAHA
  • 1

#2475 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 8,613 posts

Posted 28 October 2016 - 13:17

Ovo bi trebalo preseliti na Vina .. meni samo nije jasno, iako znam da je alkohol u Kanadi skup sport ... kako isto pomenuto chileansko vino koje ovde koshta 1200 dinara u Srbiji moze biti 700?
  • 0