Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Vino


  • Please log in to reply
2561 replies to this topic

#2446 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 16 October 2016 - 21:31

Matsu El Picaro 2015 

 

a285e9ca0bfabed5bfccfcf20f5a1306.jpg

 

 

El Picaro is a young red wine from Toro made with Tinta de Toro (Tempranillo) grapes from vines between 80 and 100 years old.

This wine is produced by Bodega Matsu and is a wine that does not interfere with natural processes, guided by biodynamic viticulture methods.

For its preparation, the harvest is done manually during the first half of October and is transported in boxes and small trailers.

Subsequently, fermentation takes place in concrete tanks of 15,000 kg, the temperature does not exceed 24ºC to maintain freshness in the fruit that characterizes this wine.

Malolactic fermentation is done in French oak barrels, once complete, it is neither filtered nor clarified, trying to preserve its natural features.

Finally El Pícaro spends three months in wooden barrels.

 

Sight Purplish colour and high robe which shows its youth.

Nose Intense aroma of black fruits like blackberries and blueberries prevailing over red fruits. Mineral notes are also noticed, thus creating a fresh but complex wine.

Taste Fruity sensations, structured and glossy.

 

14,5 % Vol.


Edited by melankolic, 16 October 2016 - 23:30.

  • 1

#2447 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 26 October 2016 - 22:09

...

 

 

Gledao sam na Net-u proizvodjace sira u Viskonsinu, kanadske male pivare, kanadske male proizvodjace mesnih preradjevina i 'egzoticnih sireva', australijske proizvodjace sjajnog vina (nesto probao) pa barem sto se tice poslednjih - vino im je stalnog visokog kvaliteta, to su proizvodjaci sa evropskim poreklom i nasledjem, a jedini problem je u tome sto nadobudni likovi misle da ce vinu da doda kvalitet, to sto je iz nekog 'shatoa / castella' a ne iz ozzie 'Bujumbure'.

 

A nece, niti to vino sa izvikanim 'terruarom' moze davati godinama isti kvalitet.

Tim pre sto je preskupo.

 

Demokraticnost potrosnje se godinama pomera prema pristupacnosti, dok je umisljeni aristrokratizam mostly sudbina manjeg broja menadzera / parajlija.

 

Otud i zelja raznih lobija da im se zastite interesi, no ispadne da ta zastita ide toliko daleko, da malo ko proba njihove proizvode, usled cega su prinudjeni da dizu cenu, traze sto vecu zastitu, a to smanjuje promet / prodaju.

I tako u krug.

 

...


Edited by Kinik, 26 October 2016 - 22:11.

  • 0

#2448 Atreid

Atreid
  • Banned
  • 8,210 posts

Posted 27 October 2016 - 17:37

..., australijske proizvodjace sjajnog vina (nesto probao) pa barem sto se tice poslednjih - vino im je stalnog visokog kvaliteta, to su proizvodjaci sa evropskim poreklom i nasledjem, a jedini problem je u tome sto nadobudni likovi misle da ce vinu da doda kvalitet, to sto je iz nekog 'shatoa / castella' a ne iz ozzie 'Bujumbure'....

 

Mrzi me da diskutujem o ostalom, a i nemam vremena sad, ali ti blage veze nemas o vinima :ajme:

 

Cuj, australijska vina  :ajme: 

 

Reci da se zajebavas, molim te. :lol:


  • 0

#2449 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 27 October 2016 - 17:45

 
Mrzi me da diskutujem o ostalom, a i nemam vremena sad, ali ti blage veze nemas o vinima :ajme:
 
Cuj, australijska vina  :ajme: 
 
Reci da se zajebavas, molim te. :lol:


To što ih u tvom dragstoru nema, ne znači da su loša.
NZ, AUS- odlična vina!
  • 4

#2450 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 27 October 2016 - 18:06

...

 

... mrzi me da diskutujem o ostalom, a i nemam vremena sad, ali ti blage veze nemas o vinima ...

... cuj, australijska vina ... 

... reci da se zajebavas, molim te ...

 

 

Neznalico nesretna!

 

>> ... 

Australian wine
From Wikipedia, the free encyclopedia
 

The Australian wine industry is the world's fourth largest exporter of wine with approximately 750 million litres a year to the international export market with only about 40% of production consumed domestically.[1] The wine industry is a significant contributor to the Australian economy through production, employment, export and tourism.[2][3][4][5][6][7][8]

There is a A$2.8 billion domestic market for Australian wines, with Australians consuming over 530 million litres annually with a per capita consumption of about 30 litres – 50% white table wine, 35% red table wine.[9] Norfolk Islanders are the second biggest per capita wine consumers in the world with 54 litres.[10] Only 16.6% of wine sold domestically is imported.[1] ... <<

 

...


  • 2

#2451 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 27 October 2016 - 21:56

Kakav autogol! Ti se prijatelju razumes u vino k'o Marica u kriv qratz. Drzi se ti radije marxizma i lenjinizma, bolje ti to ide.
  • 5

#2452 Atreid

Atreid
  • Banned
  • 8,210 posts

Posted 27 October 2016 - 22:10

Neznalico nesretna!

 

>> ... 

Australian wine
From Wikipedia, the free encyclopedia

 

Koje vino valja, a koje ne, se ne uci iz wikipedije, bas kao ni r'n'r. To se uci tako sto probavas. Pri tome, malo je smijesno da nekome, ko je imao vinograd od 800 panja kacis tekstove sa wikipedije, a od svog iskustva si stigao do super-marketa sa australijskim vinom. :lol:

 

Australija vina proizvodi industrijski, i to su onako, osrednja industrijska vina, imas ih takvih i po Srbiji, tu su negdje, nista to ne valja, sutradan boli glava od toga.

 

Osim naravno, Francuske, Italije i Hrvatske, preporucujem vina iz Juznoafricke Republike, Argentine i Chilea i to tako da krenes po redu pa dok ne naidjes na ono koje ti najbolje prija (u zavisnosti od prilike, hrane, doba dana i slicno). U odnosu na cijenu imaju odlican kvalitet. Vrlo su povoljna. Argentinska i Cileanska su razvijali uglavnom vinari iz Francuske, a ove iz JAR-a su razvijali dalmatinski vinari. Inace, najbolje vino koje sam probao u zivotu bilo je neko crno iz Izraela.

 

 

Ozbiljno pitam, sto vec ne iskoristi one dole dalmatince pa da naucis ponesto od toga kad si vec imao priliku? Osim ovako da prosipas gluposti, a ovi sto ti lupaju plusice samo pokazuju koliko blage veze nemaju.

 

 

Jbte, sumadinac meni nasao pricati o vinu i to sa tekstovima sa wikipedie, a onda ostatak srbijanaca krenuo da udara plusice :lol: 

 

Uzas. :ajme:


  • 1

#2453 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 27 October 2016 - 22:18

Koje vino valja, a koje ne, se ne uci iz wikipedije, bas kao ni r'n'r. To se uci tako sto probavas. Pri tome, malo je smijesno da nekome, ko je imao vinograd od 800 panja kacis tekstove sa wikipedije, a od svog iskustva si stigao do super-marketa sa australijskim vinom. :lol:

 

Australija vina proizvodi industrijski, i to su onako, osrednja industrijska vina, imas ih takvih i po Srbiji, tu su negdje, nista to ne valja, sutradan boli glava od toga.

 

Osim naravno, Francuske, Italije i Hrvatske, preporucujem vina iz Juznoafricke Republike, Argentine i Chilea i to tako da krenes po redu pa dok ne naidjes na ono koje ti najbolje prija (u zavisnosti od prilike, hrane, doba dana i slicno). U odnosu na cijenu imaju odlican kvalitet. Vrlo su povoljna. Argentinska i Cileanska su razvijali uglavnom vinari iz Francuske, a ove iz JAR-a su razvijali dalmatinski vinari. Inace, najbolje vino koje sam probao u zivotu bilo je neko crno iz Izraela.

 

 

Ozbiljno pitam, sto vec ne iskoristi one dole dalmatince pa da naucis ponesto od toga kad si vec imao priliku? Osim ovako da prosipas gluposti, a ovi sto ti lupaju plusice samo pokazuju koliko blage veze nemaju.

 

 

Jbte, sumadinac meni nasao pricati o vinu i to sa tekstovima sa wikipedie, a onda ostatak srbijanaca krenuo da udara plusice :lol:

 

Uzas. :ajme:

 

Ti si se batice sjebo skroz, ne znash uopshte o chemu bulaznish i pokushavash da se izvuchesh ...... osim shto australijska vina zauzimaju centralna mesta u prodavnicama, bolja od francuskih i italijanskih, iznenadio bi se kada bih ti rekao da su i uglavnom znatno skuplja ........ ako prichamo o jeftinim a dobrim vinima onda prichamo o Chileu, argentinska nisu tako dobra kao chileanska. Australijska vina definitivno nisu proshla pored jeftinih, ne secam se da sam ikada video < 15$. Chileanskih, argentinskih i juzno-americhkih imash na lopate ispod 10$.

 

Australija je danas za vina - Nova Francuska, samo nema toga po madjarskim banjama gde se ti krecesh, a sumnjam da i beogradski dragstori imaju izbor vina koja koshtaju uglavnom vishe od flashe viskija, ko ce to da kupi. Sigurno da imaju, normalno, neshto za trzishta rusije, srbije i slichnih zemalja.

 

Ti stvarno ne znash nishta, to je vec zadivljujuce, ali realno, mislim da ti nisi u stanju da to shvatish i donekle imash moje razumevanje, donekle ...... vishe kredit, nego razumevanje, zato shto ti nije lako.


Edited by Denis Jasharevic, 27 October 2016 - 22:23.

  • 1

#2454 DJ_Vasa

DJ_Vasa
  • Members
  • 7,769 posts

Posted 27 October 2016 - 22:25

Ti si se batice sjebo skroz, ne znash uopshte o chemu bulaznish i pokushavash da se izvuchesh ...... osim shto australijska vina zauzimaju centralna mesta u prodavnicama, bolja od francuskih i italijanskih, iznenadio bi se kada bih ti rekao da su i uglavnom znatno skuplja ........ ako prichamo o jeftinim a dobrim vinima onda prichamo o Chileu, argentinska nisu tako dobra kao chileanska. Australijska vina definitivno nisu proshla pored jeftinih, ne secam se da sam ikada video < 15$. Chileanskih, argentinskih i juzno-americhkih imash na lopate ispod 10$.

 

Australija je danas za vina - Nova Frnacuska, samo nema toga po madjarskim banjama gde se ti krecesh, a sumnjam da i beogradski dragstoriu imaju izbor vina koja koshtaju uglavnom vishe od flashe viskija.

 

Ti stvarno ne znash nishta, to je vec zadivljujuce, ali realno, mislim da ti nisi u stanju da to shvatish i donekle imash moje razumevanje, donekle ...... vishe kredit, nego razumevanje, zato shto ti nije lako.

 

Jbg, nema toga u podrumima pića na periferiji Veternika, Klise i ostalih područja gde dominiraju vukojeb'nski međedi. Tamo se za sVrBske praznike ispaljuju burad sa karbitom uz litre rakije, a šta su vina iz tamo neke Austral'je naspram rak'je koju pravi čiča iz Međedovog Lijevog Muda? Ne znaju ti Austral'janci, ba, šta je čičina rak'ja.


  • 2

#2455 Atreid

Atreid
  • Banned
  • 8,210 posts

Posted 27 October 2016 - 22:42

Ti si se batice sjebo skroz, ne znash uopshte o chemu bulaznish i pokushavash da se izvuchesh ...... osim shto australijska vina zauzimaju centralna mesta u prodavnicama, bolja od francuskih i italijanskih, iznenadio bi se kada bih ti rekao da su i uglavnom znatno skuplja ........

 

:lol:

 

Dobro. :lol:

 

ako prichamo o jeftinim a dobrim vinima onda prichamo o Chileu, argentinska nisu tako dobra kao chileanska. Australijska vina definitivno nisu proshla pored jeftinih, ne secam se da sam ikada video < 15$. Chileanskih, argentinskih i juzno-americhkih imash na lopate ispod 10$.

 
Cileanska vina su odlicna, ali i Argentinska. Argentina mozda uz JAR ima najbolju klimu pogodnu za uzgajanje vinove loze (ne racunajuci mediteranske zemlje). Imaju tu srecu da im zemlju navodnjava snjeg koji se topi sa Anda, i gomilu suncanih dana. Prakticki imaju idealnu lokaciju za uzgoj vinove loze.
 

Australija je danas za vina - Nova Francuska, samo nema toga po madjarskim banjama gde se ti krecesh, a sumnjam da i beogradski dragstori imaju izbor vina koja koshtaju uglavnom vishe od flashe viskija, ko ce to da kupi. Sigurno da imaju, normalno, neshto za trzishta rusije, srbije i slichnih zemalja.

 

Je l' u kojem je to promo-pamfletu za australijska vina pisalo? Pa ti sad nasao da prepisujes?

 

To sto nesto kosta ne znam koliko, nista ne znaci. Eno, imas i vino sa Oplenca koje ne znam koliko sad kosta, pa je opet sranje.

 

To, ako u Australiji mozda ima poneko dobro, moguce je. Medjutim, Australija vina proizvodi industrijski, i to je lose. To su losa vina generalno. Nista posebno, bar ja nisam probao ni jedno koje valja.

 

Pri tome, tebi i Kiniku i kad bi covjek donio najbolje vino na svijetu, vi to ne bi ni znali da procijenite, ali ste se opet i po ko zna koji put nasli prozvani da ovaj iz Sumadije i ti iz Kanade objasnjavate koje vino valja, a koje ne. :ajme:

 

Cuj, Australijska vina :lol:

 

Moze, za tako alkose, i ove sto prave bambuse.
 

Ti stvarno ne znash nishta, to je vec zadivljujuce, ali realno, mislim da ti nisi u stanju da to shvatish i donekle imash moje razumevanje, donekle ...... vishe kredit, nego razumevanje, zato shto ti nije lako.

 

Vidim, ko zna. I, sta bi sa Bob Dylanom i nagradom svedskog SANU? :lol:
 

Jbg, nema toga u podrumima pića na periferiji Veternika, Klise i ostalih područja gde dominiraju vukojeb'nski međedi. Tamo se za sVrBske praznike ispaljuju burad sa karbitom uz litre rakije, a šta su vina iz tamo neke Austral'je naspram rak'je koju pravi čiča iz Međedovog Lijevog Muda? Ne znaju ti Austral'janci, ba, šta je čičina rak'ja.

 
Vidio sam i to, tebi su bas smetali ovi sto su po forumu u naprednjackom zanosu, prije neku godinu, ispaljivali burice na karbit a sad iz dijaserskog dragstora piju australijska vina. :lol:


Edited by Atreid, 27 October 2016 - 22:46.

  • 0

#2456 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 27 October 2016 - 22:46

Ispao si glup u drustvu, bolje cuti nego da se sve vise zakopavas.
  • 0

#2457 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 27 October 2016 - 22:46

Ja ne obozavam australijska vina. Tu i tamo znam ubosti dobar australski shiraz ili cab sauv ali cesce su losiji od ostale ponude. Od crvenih vina iz novog svijeta draza su mi juznoamericka (Chile, Argentina, S.Africa), a od bijelih, novozelandski Souvignon Blanc ili South African Chenin Blanc. Italijanska i francuska vina sve rjedje kupujem. 

 

Da se razumijemo, nisam ja nesto pretjerano izbirljiv, niti bi da tjeram mak na konac. Samo moje trenutne vinske preference.


  • 0

#2458 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 27 October 2016 - 22:56

Ja ne obozavam australijska vina. Tu i tamo znam ubosti dobar australski shiraz ili cab sauv ali cesce su losiji od ostale ponude. Od crvenih vina iz novog svijeta draza su mi juznoamericka (Chile, Argentina, S.Africa), a od bijelih, novozelandski Souvignon Blanc ili South African Chenin Blanc. Italijanska i francuska vina sve rjedje kupujem. 

 

Da se razumijemo, nisam ja nesto pretjerano izbirljiv, niti bi da tjeram mak na konac. Samo moje trenutne vinske preference.

 

Jedno je ko shta obozava, a drugo shta kazu struchnjaci enolozi, kritike, nagrade ....... potpuno se slazem s tobom za chileanska vina, ako mene pitash najbolja na svetu u kategoriji cena/kvalitet .... i to pazi, bez konkurencije.

 

Sa Juznoafrichkim kao i ti sa australijskim nisam bio zadovoljan, argentinska mozda i loshija, ali sve su to pristojna vina, ali sada vec prichamo o ukusima. Australijska vina izbegavam zbog CENE ...... nisam veliki ljubitelj i ne izdvaja mi se tolika kinta, uostalom vec sam prezadovoljan sa chileanskim. Od italijanskih uzmem ponekad da se pochastim Ruffino Chianti Riserva Ducale ...... 25 kinti je, ali yebe kevu za sve pare.


Edited by Denis Jasharevic, 27 October 2016 - 22:56.

  • 0

#2459 DJ_Vasa

DJ_Vasa
  • Members
  • 7,769 posts

Posted 27 October 2016 - 22:59

...

 
Vidio sam i to, tebi su bas smetali ovi sto su po forumu u naprednjackom zanosu, prije neku godinu, ispaljivali burice na karbit a sad iz dijaserskog dragstora piju australijska vina. :lol:

 

Slabo ćeš ih naći u inostranom ekvivalentu domaćih podruma pića. Ipak je to malo viša klasa, a zamisli, mogu da se kupe i kod nas, ali ne za 300 dinara kod nekog Milojka.

 

P.S. Za naprdnjačke glasače si u pravu, to ti je polupismena stoka.


Edited by DJ_Vasa, 27 October 2016 - 23:02.

  • 0

#2460 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 27 October 2016 - 23:02

Jedno je ko shta obozava, a drugo shta kazu struchnjaci enolozi, kritike, nagrade ....... potpuno se slazem s tobom za chileanska vina, ako mene pitash najbolja na svetu u kategoriji cena/kvalitet .... i to pazi, bez konkurencije.

 

Sa Juznoafrichkim kao i ti sa australijskim nisam bio zadovoljan, argentinska mozda i loshija, ali sve su to pristojna vina, ali sada vec prichamo o ukusima. Australijska vina izbegavam zbog CENE ...... nisam veliki ljubitelj i ne izdvaja mi se tolika kinta, uostalom vec sam prezadovoljan sa chileanskim. Od italijanskih uzmem ponekad da se pochastim Ruffino Chianti Riserva Ducale ...... 25 kinti je, ali yebe kevu za sve pare.

 

Probaj chileanski Casillero del Diablo, cab sauvignon. Ovdje je oko £6, razbija kako je dobro.

 

Slazem se za ovo o ukusima. Sutra cu opet da ganjam francuze i italijane, uopste nisam gadljiv. Australija ima odlicnih, vrhunskih vina, tu nema diskusije.


  • 0