Jump to content


Photo

ZASTO SAM OTISAO


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
43 replies to this topic

#1 663KGM

663KGM
  • Members
  • 324 posts

Posted 16 April 2001 - 23:29

Posto imamo ljude na svim krajevima sveta, mozda ne bi bilo lose da cujemo zasto je ko otisao, ili da budem malo precizniji sta je bio presudan momenat u donosenju ove ni malo lake odluke. Svi znamo da je bilo lose, sankcije, moralna i materijalna beda, ratovi, mobilizacije, ali sta je za vas predstavljalo kap koja je prepunila casu, nakon koje ste rekli ``svega mi je dosta, sutra pakujem kofere''

#2 srdjanf.

srdjanf.
  • Members
  • 5,016 posts

Posted 16 April 2001 - 23:47

Hm, dragi gospodine Poprilicno Marmelade Odjedamput U Jednoj Masi,
odvec sam pospan da bih temeljito odgovorio na ovo vecno pitanje, ali recimo da sam preosetljiva osoba kojoj je jako, jako zasmetao 27.maj1999., a sticajem pozitivnih okolnosti se naslo dovoljno novca u padze da se uzme i bjezi. Uglavnom je totalno sve bilo iracionalno, i kazimo da me je obuhvatio neki ludacki plamen resenosti sto se javlja samo jednom u zivotu. That's it. Sve nakon je cista poezija.

#3 Dragan

Dragan
  • Members
  • 2,171 posts

Posted 17 April 2001 - 12:28

Otisao sam 88/89 zato sto mi u Jugoslaviji vise nije bilo interesantno.

#4 Zoran

Zoran
  • Members
  • 458 posts

Posted 17 April 2001 - 15:18

Otisao '99, posle bombardovanja.

Nisam mogao da slusam folozofiranja o politici, presipanje iz supljeg u prazno.
Mnogi jedno pricaju drugo rade, da bar cute, lakse bi mi bilo.
Cekanje da se dogodi cudo i da svi zive bar kao 80-ih. Zakoni ne vaze za svakog.

Mislim da je i ovo previse.

#5 663KGM

663KGM
  • Members
  • 324 posts

Posted 17 April 2001 - 18:12

Necu mnogo o razlozima, oni uvek postoje. Koliko sam samo ljudi sreo koji kazu, ma ovo je s***e, samo da diplomiram pa onda palim, itd. itd. Ipak mi se cini su broj onih koji 'pale' i broj onih koji stvarno odlaze u izvesnoj koliziji, hocu reci mnogo je vise prvih. I ja sam negde u podsvesti imao ovaj scenario, ako se nista ne popravi-odlazim, ali cini mi se da je kap koja je prepunila casu bila negde vec davne 1992, kada sam jednom prilikom usao u banku da podignem nesto novca i kada sam dobio odgovor neljubazne sluzbenice sa druge strane da novca nema i da ne zna kada cu moci da ga podignem. Naravno da je nakon toga ova praksa poprimila dimenzije epidemije, novac je u dzakovima izbacivan na ulice, gde su ga dileri besomucno obrtali uz poznato zujanje, ***vizzze, ***vizzze, tako da ova moja prica iz sadasnje perspektive deluje vrlo naivno i
pomalo bezazleno. Ipak, tog jutra sam cvrsto odlucio da zemlja u kojoj ne raspolazem SVOJIM novcem, nije za mene. Tri godine kasnije sam otisao.

_________________
it's not a choice, it's a desease

[ Izmena poruke: 663KGM na dan 2001-04-17 19:13 ]

#6 Zoran

Zoran
  • Members
  • 458 posts

Posted 17 April 2001 - 21:23

663KGM,

To sto je vise onih koji na recima pale, ja vidim zbog toga sto se prilagode.
Neki to pricaju da bi sebe prikazali kao opozicija, imao sam i to iskustvo. Neki zbog mode. Neki nece da odu jer ni vani nije mnogo bolje. Neki ne zele da se muce. Neki vole domovinu - mada zanemarljiv deo.

Ne izgleda mi smesno sto si ti zbog te "sitnice" zbrisao.


[ Izmena poruke: Zoran na dan 2001-04-17 22:28 ]

#7 Led

Led
  • Members
  • 1,214 posts

Posted 18 April 2001 - 18:16

Prvog oktobra 2000. Kad su raspisani izbori, rekli smo da glasamo, pa idemo.
Otisla sam jer sam zelela da sacuvam malo zdravog razuma i malo dostojanstva. I da se opet smejem.

[ Izmena poruke: Led na dan 2001-04-18 19:17 ]

#8 Jovana

Jovana
  • Members
  • 694 posts

Posted 18 April 2001 - 20:40

Ja se nadam da ce bar deo vas da se vrati. Strasno je koliko ljudi i to kvalitetnih nije vise ovde. Bicemo svi bogatiji ako se vratite. Nedostajete nam. Iskreno

#9 pajapatak

pajapatak
  • Members
  • 822 posts

Posted 18 April 2001 - 20:56

otišao marta '92
verovatno zbog toga što nisam želeo da budem sučesnik u nečemu sa čime se nisam slagao,
a preovladalo je osećanje nemoći da se takvo stanje promeni.
a i postojao je osećaj(koji mi nije bio baš prijatan), da će takvo stanje potrajati neko vreme.
iz sadašnje perspektive nemam osećaj da sam nešto napustio, i shodno tome, da se nečemu trebam vratiti.

#10 Jovana Sr

Jovana Sr
  • Members
  • 193 posts

Posted 20 April 2001 - 01:20

Ja sam bila i vratila se. Sada mi dodje da ponovo odem zbog prijatelja. Gotovo svi prijatelji su nam u Australiji, ovde više nemamo gotovo nikoga. Jedino mi se ne ide tako daleko. Rado bih u Evropu, ali u Evropi imamo jako malo prijatelja.
Deca, opet neće da napuštaju društvo ovde. Možda, za par godina, kada njihovi krenu...

#11 condor

condor
  • Banned
  • 4,809 posts

Posted 20 April 2001 - 19:44

Jovana, vas covek stvarno ne moze ni za glavu ni za rep... Pa onomad ste rekli kako ste se iz Australije DVAPUT vracali upravo zbog ljudi, duha, druzenja...???

#12 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 20 April 2001 - 20:25

Crni condor, pa ti jos uvek trazis rupu na saksiji!?!

#13 django kid

django kid
  • Members
  • 73 posts

Posted 20 April 2001 - 21:38

Crni condor, pa ti jos uvek trazis rupu na saksiji!?!

tkz - rosha!

#14 condor

condor
  • Banned
  • 4,809 posts

Posted 20 April 2001 - 22:01

vladan:
Crni condor, pa ti jos uvek trazis rupu na saksiji!?!


Pazi ko mi to kaze... :smile:

#15 Jovana Sr

Jovana Sr
  • Members
  • 193 posts

Posted 20 April 2001 - 22:35

Za glavu mož', ali rep nemam. Da, otišla sam da ne gledam namrštene face, želela sam da vidim osmeh na licima, koga u to vreme nisi svećom mogao da nađeš, zbog ljudi koji su bili utučeni, bede na sve strane. Kada sam se vratila, prvi put, uđem sa detetom od 3 godine u radnju, doba sankcija, a dete pita:
Mama, zasto je u ovoj radnji sve mrtvo?
A radnja - pusta i prazna, na polici par flaša vode. Penzija moje majke je tada bila 1 DEM, koliko za novine, hiperinflacija, majka bolesna, nema za lekove, nema za hranu, treba 10 dana da novac stigne iz Australije.A kad stigne, nema šta da kupi. Šta je trebalo da radim, da ostavim staru, bolesnu majku da crkne? Kada sam odlazila, ona je bila zdrava, dobro stojeća. Vratila sam se na vreme da joj olakšam zadnje dane i da je sahranim.
Dete nisam mogla u zabavište da vodim, nije bilo hrane, morala sam na posao. Plata mi je bila 36 DEM, a ženu za čuvanje sam plaćala 200 DEM mesečno.
Jedan prijatelj mi tada reče: Ako odeš, kajćeš se, ako ostaneš, kajaćeš se. Tako je i bilo
Prijatelji su jedno, a LJUDI koje gledaš oko sebe drugo. Bar meni. A što mi ti loviš neistine. Ne trudi se, ja iz principa ne lažem. Ali ne može se ovako, putem postova, sve reći, obrazložiti, objasniti. Zato se po nekada čini da ima nesaglasnosti.