Jump to content


Photo

JEVREJSKO


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
4 replies to this topic

#1 sundjer

sundjer
  • Members
  • 653 posts

Posted 29 January 2005 - 00:48

Velika pobeda Hamasa u Gazi


Palestinska deca ispred postera Hamasa
Palestinski izborni zvaničnici saopštili su da je militantna organizacija Hamas osvojila ubedljivu pobedu na lokalnim izborima u Pojasu Gaze.
Hamas, koji jd već dugo na čelu oružane pobune protiv Izraelaca, osvojio je dve trećine mesta i imaće kontrolu nad sedam od ukupno devet opština.

BBC-jev dopisnik u Gazi kaže da ovi rezultati takođe predstavljaju odraz besa mnogih Palestinaca zbog neefikasnosti i korupcije u organima vlasti, koje kontroliše partija Fatah, pokojnog Jasera Arafata.

On dodaje i da je Hamas zadobio poštovanje palestinskog stanovništva i zahvaljujući svom širokom programu socijalne zaštite za siromašne.

----------------------------------

Iako obe strane pricaju, i to optimisticki ja ne znam kako ce "politicka
partija Hamas" doprineti miru?

#2 srdjanf.

srdjanf.
  • Members
  • 5,016 posts

Posted 30 January 2005 - 10:03

shto je najcrnja fora:
- upravo je Israel potpomagao finansijski i logistichki Hamas 80-ih da bi se stvorila neka protivtezha PLO-u;
- Sharanu je Hamas neophodan, Hamas je upravo Sharanovo spasenje - dokle god postoji Hamas, postoji i realna spoljashnja pretnja za Israel; dok postoji realna spoljashnja pretnja, necemo se baviti unutrashnjim problemima (kao naprimer tim, gde 'ortodoksija' hushka na rat, a sama u vojsku ne ide nit takse placa);
- dokle god bude bilo Hamasa, bice prostora i za totalitarne lidere tipa Sharana ili Netanijahua;
- Hamas je jedan pravi-pravcati cionistichki dahling,
ali ne kazhi to glasno ph34r.gif ...


...kake to veze, medjutem, ima s Kosovom? ph34r.gif

#3 Kajtimar

Kajtimar
  • Members
  • 831 posts

Posted 31 January 2005 - 14:26

QUOTE
...kake to veze, medjutem, ima s Kosovom? 



Kao što vidiš - nikakve! Jedino ako Albance izjednačuje sa Palestincima...no ova usporedica teško se može zagovarati.


Lep dan vsem skupaj... smile.gif

#4 Okretnica

Okretnica
  • Members
  • 285 posts

Posted 31 January 2005 - 14:52

ja mislim da je kosovo hrvatsko. Svojevremeno je u Pristini postojao i istoimeni grafit. Kasnije su ga prezvrlj i dopisali - Kosovo je Punkersko!

#5 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 31 January 2005 - 14:53

QUOTE(srdjanf. @ 30 Jan 2005, 11:03)
...kake to veze, medjutem, ima s Kosovom? ph34r.gif

I ja se pitam... rolleyes.gif ph34r.gif