Jump to content


Photo

Srpsko ''junastvo'' na djelu


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
55 replies to this topic

#31 mile curcic

mile curcic
  • Members
  • 10,837 posts

Posted 29 January 2005 - 00:23

QUOTE(Hella @ 28 Jan 2005, 23:22)
voli mile istrolovat. volim i ja.

zjakati - blejati bresciljno okolo, radnja se može sprovoditi i spolja i unutar zatvrena prostora, najmanji broj čimbenika: jedan

provod - skupljanje zarad zajedničke žureze, najmanji broj čimbenika: dva

Vidim da si pogledao u matičin rečnik.
Ja nisam, tek sam sada.
I nisam znao da zjakati to znači.
Reč sam upotrebio u lokalnom značenju, onako kako se kod nas koristi. A tu je značenje dosta pomereno od ovog koji rečnik navodi.
Kod nas neko zjaka kad bez potrebe glasno govori, ili viče.
Ima ljudi koji uvek zjakaju, takav im idiot govora.

#32 Hella

Hella
  • Sleepers
  • 6,199 posts

Posted 29 January 2005 - 01:18

ako ga matica baš tako navodi, svaka im čast i čest, nisam gledo, tavankutskih mi snaša.

no, izvini, prejoh se u međvremenu nekakog smradnog feta sira i još smradnije ribe, pa mi sad sva krv jurnula u burag da svari taj kulinarski košmar, a mozak mi trokira s onim preostalim kisikom u krvotoq.

svariću do sabajle, ako ne umrem u snu od trovanja, pa se praznim dalje na ovu temu. smile.gif

+

da, ima tih što vole da se čuju, moj drugar Loren npr.
žustro to, eksklamacije mu zauzmu deset odsto posta.

Edited by Hella, 29 January 2005 - 01:22.


#33 violentjack

violentjack
  • Members
  • 533 posts

Posted 29 January 2005 - 02:52

biggrin.gif biggrin.gif Mile C jel kod tebe cirilizator pocinje da radi svaki prestupni dan..ili volis da se igras brojki i slova

Nadasve si ''pametan''

Mora da si je u Zemunu pokupio biggrin.gif

#34 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 29 January 2005 - 02:57

QUOTE(violentjack @ 29 Jan 2005, 03:52)
biggrin.gif biggrin.gif Mile C jel kod tebe cirilizator pocinje da radi svaki prestupni dan..ili volis da se igras brojki i slova

Nadasve si ''pametan''

Mora da si je u Zemunu pokupio biggrin.gif

Ma jok,kuca latinicom da bi dokazao da je пиsmen... tongue.gif wink.gif

#35 violentjack

violentjack
  • Members
  • 533 posts

Posted 29 January 2005 - 03:00

Црквена звона се не оглашавају пет пута на дан од раног јутра до касне вечери. Уосталом звона се не преносе разгласом или пак каквим другим озвучењем. Звоно се чује колико га ваздух носи. Једно је да мујезин риче са врх минарета а друго је када пушта касету на разгласу.

Odakle si ti junace?

Pirot..Nis..Zrenjanin..ili si mozda dosao u Srbiju..tj zapad na traktorima primjer Drvara i zapadnih krajeva Hrvatske..neki to zovu jos i RSK

Sav svoj debilizam si sazeo u ovoj recenici

Mora da ''odza'' smeta kad rice..ali crkvena zvona ne smetaju
E bas tu nisi u pravu..vidio sam kako ste sa slascu srusili katolicku crkvu u mom gradu..sve dzamije.. a Bosnjaci bijase vecina a ne manjina tamo

Po tobi .momce sa Vrapca..propali slucaj bivsih drzava..ti bi rusio sve bogomolje gdje su Bosnjaci u manjina

Bas ti hvala sto si rekao da nisi samo glup..nego nadasve i veliki fasista..jer ja iako Bosnjak sa velikim B..nikad nisam zagovarao rusenjem Katolickih ili Pravoslavnih a moze i Jevrejskih bogomolja

Mozda ti je fasizam naslijeden od djeda koji je bio cetnik po Bosanskim brdima../pa na kraju zamjeni subaru u petokraku..kao i nas ''predsjednik'' Paravac

Osim sto si glup i fasista..imas odredenih problema sa fragmentima..ili je to mozda samo jedan od Pirocanskih dijalekata..nikad necu to znati?

#36 bob rock

bob rock
  • Members
  • 434 posts

Posted 29 January 2005 - 03:06

Ja se izvinjavam al mislim da imam odgovor.

Bilo je postavljeno pitanje:
QUOTE
Nije tema ovog topica...Ali kako ide genitiv? Mate Hraste? Mate Hrasteta?
I da vidis pisuriju, sve doktor do doktora (slavistike) a u svojim tekstovima na sve moguce nacine izbegava genitiv!


Ako uzmemo množinu od pasta za zube, tj. paste za zube, genitiv bi bio paste. Po analogiji bilo bi Mate Hraste.

#37 Dream

Dream
  • Members
  • 551 posts

Posted 29 January 2005 - 03:46

QUOTE(harambasa @ 28 Jan 2005, 21:01)
QUOTE(zvornicanin @ 28 Jan 2005, 19:10)
Jel to znaci da i nju treba dignuti u vazduh???
Pa care ako imas pare napravi crkvu 2kmx2km niko ti ne brani

Срби не граде цркве да би провоцирали. У томе је ствар, односно разлика.


Црквена звона се не оглашавају пет пута на дан од раног јутра до касне вечери. Уосталом звона се не преносе разгласом или пак каквим другим озвучењем. Звоно се чује колико га ваздух носи. Једно је да мујезин риче са врх минарета а друго је када пушта касету на разгласу.

i ti si komad bukve da je nema laugh.gif laugh.gif laugh.gif

#38 Mallorn Tree

Mallorn Tree
  • Members
  • 3,071 posts

Posted 29 January 2005 - 03:51

Ne vredjaj bukvu - to je plemenito drvo smile.gif

Edited by Mallorn Tree, 29 January 2005 - 03:52.


#39 alisa

alisa
  • Members
  • 1,192 posts

Posted 29 January 2005 - 04:18

QUOTE(Hella @ 29 Jan 2005, 00:10)
a jel dozvoljeno zjakanje i provod s ovakijem junačinama i dobrotvorima? garant.

ma, dozvoljeno. dok su u getu, i pod uslovom da mi ne prave buku pod prozorom u "svetu nedjelju" il' subotu kad mogu duze da spavam wink.gif

ako su bucni, zovem policiju, da 'regulise'.

#40 mile curcic

mile curcic
  • Members
  • 10,837 posts

Posted 29 January 2005 - 08:45

QUOTE(bob rock @ 29 Jan 2005, 03:06)
Ja se izvinjavam al mislim da imam odgovor.

Bilo je postavljeno pitanje:
QUOTE

Nije tema ovog topica...Ali kako ide genitiv? Mate Hraste? Mate Hrasteta?
I da vidis pisuriju, sve doktor do doktora (slavistike) a u svojim tekstovima na sve moguce nacine izbegava genitiv!


Ako uzmemo množinu od pasta za zube, tj. paste za zube, genitiv bi bio paste. Po analogiji bilo bi Mate Hraste.

Бобе Роче, где нађе ово!
Препознајем своје реченице, али пре пар година!

#41 BlueMax

BlueMax
  • Members
  • 4 posts

Posted 29 January 2005 - 15:19

QUOTE(violentjack @ 29 Jan 2005, 03:00)
E bas tu nisi u pravu..vidio sam kako ste sa slascu srusili katolicku crkvu u mom gradu..sve dzamije.. a Bosnjaci bijase vecina a ne manjina tamo

Sta je Turčine?Nešto si nervozan.
Nemoj samo da mi kažeš kako ste vi Turci i Hrvati čuvali pravoslavne crkve.

#42 Dream

Dream
  • Members
  • 551 posts

Posted 29 January 2005 - 15:27

QUOTE(BlueMax @ 29 Jan 2005, 15:19)
QUOTE(violentjack @ 29 Jan 2005, 03:00)


E bas tu nisi u pravu..vidio sam kako ste sa slascu srusili katolicku crkvu u mom gradu..sve dzamije.. a Bosnjaci bijase vecina a ne manjina tamo

Sta je Turčine?Nešto si nervozan.
Nemoj samo da mi kažeš kako ste vi Turci i Hrvati čuvali pravoslavne crkve.

ti odma na startu pa u petoj
polako sta se nerviras sta vredjas u mom selu se za takve kaze ehaaaaaaaaa curikkkkkk

curikkkkkk zekane nazaddddddd u serbian caffe laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif

#43 violentjack

violentjack
  • Members
  • 533 posts

Posted 30 January 2005 - 05:51

wink.gif Ovaj duboku udahni mali max

I reci mnogo sam bre glup jednih 100 puta bit ce ti bolje

kad si tako glup..objasnit ce ti cika Jack nesto

Turci nisu nikad naseljavali etnicke Turke u Bosnu..kao sto je bio slucaj sa Bugarskom ili Makedonijom..ili Grckom.gdje bilo i jos sad ima Turskih sela..u nekom vecem broju

U Moldaviji imas pravoslavne Turke Gagauze,,u Makedoniji imas oko 70 000 Turaka Jormake..Bugarskoj milion

Turska je napredna i jaka zemlja..koja kad bi zeljela bi skrsila Srbiju bez Crne Gore u roku od 24 sata..otpor mozete jedino pruziti ako se najedete dobro graha

Mi Smo Bosnjaci idiote maloumni a glup si nenormalno..jer ne znas nista u svom bijednom zivotu sem Turci

Dalje ..pravoslavne crkve su tu idiote glupi..stara pravoslavna u Sarajevu 1530 nije srusena

Martin Brod kod Drvara drze Bosnjaci..tamo imas jedan od najvaznijih pravoslavnih manastira pa ga niko ne dira

glu si i suvise ogranicen.ne pricas sa argumentima..nego si totalno izlapio sa onim Turci

Idi u Tursku i trazi svog pretka..illi kod moja familije koji bijase begovi..pa imadose Srpkinja a bome i Hrvatica..te ostalih cura u svom kampu wink.gif biggrin.gif

#44 harambasa

harambasa
  • Members
  • 4,057 posts

Posted 30 January 2005 - 08:56

QUOTE(Mallorn Tree @ 29 Jan 2005, 04:51)
Ne vredjaj bukvu - to je plemenito drvo smile.gif

Од ње (и босанског међеда) је настао виолентџако laugh.gif

Edited by harambasa, 30 January 2005 - 08:57.


#45 harambasa

harambasa
  • Members
  • 4,057 posts

Posted 30 January 2005 - 08:59

QUOTE(Hella @ 29 Jan 2005, 00:22)
voli mile istrolovat. volim i ja.

Мислим да је наслов који тражиш "Миле воли диско а ја коло шумадијско" од Фахрете Јахић из Брћког...

wink.gif