Jump to content

Photo

Bonton za mlade dame

• Please log in to reply
20 replies to this topic

#1 hansolo

hansolo
  • Members
  • 1,290 posts

Posted 08 January 2005 - 23:27

Da li je neko slucajno gledao emisiju na BK /mislim da je BK/ o skoli za mlade dame beogradske. Nekoliko devojcica od 14 do 18 godina demonstrirale su ovaj uspesan program "sedeci pravo i dostojanstveno u studiju" dok su njihovi profesori, ukljucujuci i Bokana objasnjavali kako skola priprema nove narastaje dama koje se "nece stideti ni sebe ni okruzenja" ako se na primer nadju na prijemu u ambasadi.... huh.gif
Eto, stvoricemo mi elitu koje se ovazemlja nece stideti, jos samo da decke naucimo da tim damama otvaraju vrata pa smo na konju....
Ima li neko zelju da ovaj trend uzgajanja manira u privatnim skolicama prokomentarise ?

#2 Kosmarac

Kosmarac
  • Members
  • 3,055 posts

Posted 08 January 2005 - 23:30

axa, tu smo...pa eto zaceci PR-a u srbalja, jasno prvo za dame, ne bih se ocitovao dalje... ph34r.gif

edit: autocenzura.

Edited by Kosmarac, 08 January 2005 - 23:32.

#3 bocko

bocko
  • Members
  • 555 posts

Posted 08 January 2005 - 23:40

QUOTE(hansolo @ 8 Jan 2005, 23:27)
Nekoliko devojcica od 14 do 18 godina demonstrirale su ovaj uspesan program "sedeci pravo i dostojanstveno u studiju" dok su njihovi profesori, ukljucujuci i Bokana objasnjavali kako skola priprema nove narastaje dama koje se "nece stideti ni sebe ni okruzenja" ako se na primer nadju na prijemu u ambasadi.... huh.gif
Eto, stvoricemo mi elitu koje se ovazemlja nece stideti, jos samo da decke naucimo da tim damama otvaraju vrata pa smo na konju....

A znaci ipak je Bokan bio kod Sneki Daki. Odao se ja popodnevnoj dremki uz surfovanje po kanalima, toliko brzo surfujem preko bk da nisam bio bas 100% siguran da je on, a bilo mi mrsko da se vratim i proverim? Kakva je uloga Ane Stanic, koju sam, cini mi se ugledao u istom kadru. Sta im ona predaje?

edit: jedan znak interpunkcije mi se ucinio suvisnim

Edited by bocko, 08 January 2005 - 23:42.

#4 hansolo

hansolo
  • Members
  • 1,290 posts

Posted 08 January 2005 - 23:44

Kakva je uloga Ane Stanic, koju sam, cini mi se ugledao u istom kadru. Sta im ona predaje?

Nikakva, slucajno se zatekla ali je njeno ingeniozno opazanje bilo da devojcice pokazuju znake lepog vaspitanja jel' tako lepo sede pravo...

#5 zzzzz

zzzzz
  • Members
  • 2,053 posts

Posted 08 January 2005 - 23:45

Vido. Ubiti ceo studio.

#6 bocko

bocko
  • Members
  • 555 posts

Posted 08 January 2005 - 23:54

Pa Bokan bi trebalo da bude pravi koji bi mlade Srpkinje ucio da sede pravo i dostojanstveno. Mlade Srbe je vec ucio da uteruju dugove. Ucio ih je doduse i druge stvari, ali za ovo mi se cini da postoji pravosnazna presuda (ili je ipak bila samo prvostepena?).

#7 hansolo

hansolo
  • Members
  • 1,290 posts

Posted 09 January 2005 - 00:09

... problem je taj sto ta baraba pripada trenutno valdajucem beogradskom "elitnom" establismentu koji pravi buducu elitu...
On, koliko sam shvatila predaje predmet koji se zove "Kulturna bastina Srbije" a plavadamaobucenausanel je objasnila to sa frazetinom "one moraju nauciti da postoju pre svega svoju tradiciju i sebe"
Ja samo zamisljam roditelje tih devojcica koji su upisivali ih u skolu, srecni sto prave visokoklasne udavace....mislim da nijedna od tih mali lobotomiranih glupacica koje imaju domaci iz predmeta "kako upariti odelo i frizuru" nece nikada shvatiti sta ima rade....
Ono sto je takodje problem sto oni mrtvi ozbiljni pocetkom 2005 godine pricaju o separatnom skolovanju polova mad.gif

#8 stivlim

stivlim
  • Members
  • 1,526 posts

Posted 09 January 2005 - 00:39

jao pa vi kasnite Maja Uzelac je o tome pravila Kulturni nokaut jos pocetkom jeseni (jedna od boljih emisija)

Edited by stivlim, 09 January 2005 - 00:39.

#9 Rajo

Rajo
  • Members
  • 4,382 posts

Posted 09 January 2005 - 00:40

on

Mali trol:

jos samo da decke naucimo da tim damama otvaraju vrata...

Mnogi vjerovatno ne znaju porijeklo ovog obicaja da se dame prve pustaju da udju u prostoriju. U Srednjem vijeku dame su na ovaj nacin sluzile kao shtit "junacima" ako bi u prostoriji vrebao neprijatelj blink.gif

edit: autocenzura.

"Od svih cenzura najbolja je autocenzura" (D. Kis)

off

#10 wagabund

wagabund
  • Members
  • 1,617 posts

Posted 09 January 2005 - 01:00

QUOTE(Rajo @ 9 Jan 2005, 00:40)
Mnogi vjerovatno ne znaju porijeklo ovog obicaja da se dame prve pustaju da udju u prostoriju. U Srednjem vijeku dame su na ovaj nacin sluzile kao shtit "junacima" ako bi u prostoriji vrebao neprijatelj blink.gif

troll:

a jel znate da po bontonu nije ispravno propustiti damu da udje prva u lift. postoji mogucnost da se otkaci kutija! na muci se poznaju junaci.

#11 Indy

Indy
  • Members
  • 21,391 posts

Posted 09 January 2005 - 01:13

QUOTE(hansolo @ 9 Jan 2005, 10:09)
Ja samo zamisljam roditelje tih devojcica koji su upisivali ih u skolu, srecni sto prave visokoklasne udavace....mislim da nijedna od tih mali lobotomiranih glupacica koje imaju domaci iz predmeta "kako upariti odelo i frizuru" nece nikada shvatiti sta ima rade....
Ono sto je takodje problem sto oni mrtvi ozbiljni pocetkom 2005 godine pricaju o separatnom skolovanju polova mad.gif

To me podseca na film "Mona Lisa Smile" sa Juliom Roberts.

Radnja filma se dogadja u 1950-tim.

#12 Rajo

Rajo
  • Members
  • 4,382 posts

Posted 09 January 2005 - 01:29

QUOTE(wagabund @ 9 Jan 2005, 00:00)
QUOTE(Rajo @ 9 Jan 2005, 00:40)
Mnogi vjerovatno ne znaju porijeklo ovog obicaja da se dame prve pustaju da udju u prostoriju. U Srednjem vijeku dame su na ovaj nacin sluzile kao shtit "junacima" ako bi u prostoriji vrebao neprijatelj  blink.gif

troll:

a jel znate da po bontonu nije ispravno propustiti damu da udje prva u lift. postoji mogucnost da se otkaci kutija! na muci se poznaju junaci.

The Times They Are A-Changin'. Iliti - dijalektika cool.gif

#13 swordfish

swordfish
  • Members
  • 1,649 posts

Posted 09 January 2005 - 11:25

kakve veze ima sedeti dostojanstveno i pravo sa postovanjem srpske tradicije? blink.gif

#14 Leia

Leia
  • Members
  • 3,733 posts

Posted 09 January 2005 - 19:28

pa znas ono, srbija se saginjati nece, i te fore...
ovaj put i bukvalno ph34r.gif

Vido. Ubiti ceo studio.

ja ne videh. ali odobravam i na nevidjeno ph34r.gif

#15 kingmaker

kingmaker
  • Members
  • 4,535 posts

Posted 09 January 2005 - 22:23

pridruzujem se apelu za neutralisanje celog studia.
ponistiti.

mozda da organizujemo neki 063 automat, pa svakim sms-om damo prilog po 20 dindzi za municiju i sve to?

ili, jos bolje: naterati sneki daki da vodi citavu jednu emisiju uzivo nefenirane kose, bez profesionalne sminke, u ravnim cipelama?
+ nema przenja u solarijumu pre emisije?evil.gif

a posle mozemo ipak da unistimo studio.
iznervirao me dule savic sad, pa sam nekako negativna.