Jump to content


Photo

Zoran Dindic


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
88 replies to this topic

#16 Prki

Prki
  • Members
  • 2,133 posts

Posted 06 March 2003 - 17:13

milovan:
Kad je Zoki uspio da sve izbaci iz DS,
i osvoji vlast u partiji, zasto nebi uspio da vlada i drzavom.
Ako izbjegne kamione, ima sanse.


shta si hteo da kazesh ovim. Meni ama bash nisi nishta rekao, niti znam koga je oterao, mada znam ko je otishao dobrovoljno.
Mnogo mi je zato shto nema onih ljudi koji ovde na forumu pljuju ali samo usput po DOS-u ili ti po DS-u ali sada ih nema direktno da se susretnu sa ovom temom. PA molim vas dodjite sada i pricajete shta vam to smeta.
Gde su price kako je pokrao drzavu ako jenemacki placenik. Pa cak i oni iz DSS koji su bili sa DS-om 2000 godine i koji su rekli kako je DJ super sada lupaju raznoraznme gluposti (ali kako sam rekao, ne direktno). Ja inace nisam koshtunicu gledao kao neku jaku licnost, ni pre a ni sada, jer se znalo zasht je bash onm izabran za kandidata.
Molim vas josh jednom dajte da vidimo shta je sa DJ loshe, a ne da opet idete da glasate, i ne to zato shto podrzavate nekog, nego zato shto ste ljubomorni na uspeh drugih (loser-i)
Hvala
Prki

#17 milovan

milovan
  • Members
  • 4,995 posts

Posted 06 March 2003 - 21:04

Prki!
Licno ne volim lidere, evo da navedem Micunovica,Kostunicu itd.
Vise volim partije piramidalne sa stabilnom bazom i cvrstim korijenima trave, da lider nema moc da mijenja opstinskog rukovodica.
Zoran je sastavio dobar tim i gura naprijed, nedostaje ambijent u kojem bi mi sa zapada odrijesili budelar i poceli investirat nas novac.
Mogao se malo zesce distancirat od optuzenih za zlocine, umjesto prebacivanja lopte u tudi teren, DSS na takvu loptu nebi ni za zivu glavu, ostavili su taj problem da se razvlaci i nerijesen, to kosta sve gradane zajednicke drzave.
Trebao je da usvaja zakone i da ti zakoni zazive u praksi, da stvori ambijent za razvoj ekonomije da ubira poreze i da se stara o socijalnim problemima, a ekonomija ne trpi politicare, to nije trzisna utakmica to je daj mene pa cu ja tebe.
Nema toga direktora ili radnika koji nesto trazi od Danske vlade, oni su zakonodavci ne mijesaju se u privredu, kod nas vlada dijeli direktorska mjesta.

#18 Prki

Prki
  • Members
  • 2,133 posts

Posted 07 March 2003 - 05:36

milovan:
Prki!
Licno ne volim lidere, evo da navedem Micunovica,Kostunicu itd.
Vise volim partije piraidalne sa stabilnom bazom i cvrstim korijenima

iskreno da ti kazem, ne verujem da mozesh da nadjesh jednu takvu partiju, da za nju budesh ceo svoj zivot (primer je bilo koja partija kod nas osim SPS i JUL) jer te partije ce doci na valst kad tad i ponashece se kao i svi ostali (isti stil samo ce igrati poshteno ili ce muvati)
Predlazem ti da se uclanish u partiju Zelenih

#19 gastarbeiter

gastarbeiter
  • Members
  • 1,942 posts

Posted 07 March 2003 - 11:31

vladan:
Inace, nisam niti obozavalac, a niti izrazit kriticar Djindjica; stekao sam utisak da je vrlo pragmatican (sto u mojim ocima predstavlja plus), ali istovremeno i krajnje rastegljivih moralnih nacela, preko izvesnih pristojnijih i prihvatljivih granica (sto mi izgleda kao minus).
........


Iskoristio sam ovaj Vladanov post da ne bih pisao isto (jer imam istovetan stav spram Djindjica)
Medjutim, povod za ovao pisanje nije da bih rekao sta mislim o njemu vec jucewrasnji intervju koji je dao Novostima a glavna tema je Kosovo ( http://www.b92.net/n...&mm=3&yyyy=2003 ).
Prvi put da ja procitam ili cujem jedan krajnje konkretan stav i misljenje jednog naseg politicara na temu Srbije i Kosova. Za ovo mu skidam kapu. Nadam se samo da ce se drzati onoga sto je rekao i da ce ga u tome pratiti svi iz koalicije (a i sire).

#20 milovan

milovan
  • Members
  • 4,995 posts

Posted 07 March 2003 - 13:48

PRKI
CITAT
_____________________________________________
iskreno da ti kazem, ne verujem da mozesh da nadjesh jednu takvu partiju, da za nju budesh ceo svoj zivot (primer je bilo koja partija kod nas osim SPS i JUL) jer te partije ce doci na valst kad tad i ponashece se kao i svi ostali (isti stil samo ce igrati poshteno ili ce muvati)
Predlazem ti da se uclanish u partiju Zelenih
_____________________________________________

PRKI!
Ja licno se nebi ni u Milovanovu partiju uclanio, u Crnoj Gori imamo partiju SDP koja postuje statut ,program i clanica je soc.int, multi nacionalna i multi konfesionalna sa razvijenom unutar partiskom demokratijom, odluke se donose ne od predsejednika partije nego od predsjednistva uz konsultaciju sa savjetom partije koji je sastavljen od intelektualaca koji nijesu clanovi partije, naka vrsta glasa naroda.
Trenutno partiju vodi Ranko Krivokapic prave kompromise sa Milom i licno smatram da pozitivno uticu na emancipaciju Crnogoskog politickog puka.

#21 Vladap

Vladap
  • Members
  • 4,823 posts

Posted 11 March 2003 - 15:59

'Nezadovoljstvo demokrata u Grockoj
Neprirodna koalicija DS i SPS

Beograd - Lokalne koalicije Demokratske stranke i Socijalisticke partije Srbije politicki su stetne za demokrate, ocenio je za Danas Slavisa Jocic, odbornik DS u beogradskoj prigradskoj opstini Grocka, gde se narednih dana ocekuje konstituisanje nove vlasti. On smatra da "nije prirodna" koaliciona saradnja DS i SPS na dopunskim lokalnim izborima koji se ovih dana odrzavaju u nekim gradovima Srbije.
- Ovo sada nije ni vreme ni mesto za koaliciju sa socijalistima. Mozda ce to za tri godine biti prirodno, ali ne na ovim izborima - rekao je Jocic i dodao da je poenta u tome sto su sadasnji odbornici DS izabrani upravo kao protivnici SPS. On je napomenuo da u delu takozvanog "starog opozicionog" clanstva DS u Grockoj, kao i u nekim drugim gradovima Srbije postoji otpor i protivljenje akutelnoj politici stranke koja dozvoljava koalicije zarad vlasti na lokalnom nivou sa dugogodisnjim politickim protivnicima iz SPS. Jocic je kazao i da je iz odbora u Grockoj na tu temu upuceno vise pisama centrali DS u Beogradu, ali da nije bilo odgovora. Objasnjavajuci odnos snaga politickih stranaka u grocanskoj opstini Jocic je naglasio da je za sedam odbornika DS prirodnije da saradjuju sa "ostatkom DOS" u formiranju vlasti, nego sa 12 odbornika SPS.
Po njegovoj proceni, u slucaju koalicije DS-SPS fakticku vlast ce imati socijalisti, dok ce demokrate dobijaju "samo par nevaznih funkcija" za nekoliko clanova lokalnog rukovodstva.
Opstinska skupstina u Grockoj broji 35 odbornika, a sadasnji njen predsednik je jedini odbornik iz SPO, pojasnio je nas sagovornik, naglasavajuci da DS u Grockoj "uopste nije primorana" na saradnju sa socijalistima.'

#22 Guest_nikcevm_*

Guest_nikcevm_*
  • Guests

Posted 11 March 2003 - 16:17

pre izvesnog vremena je odrzan sastanak DS-SPS. Dogovorena je saradnja izmedju te dve stranke uz Dacicevo obecanje da ce podrzavati Djindjicevu vladu. To ne mora da znaci da ce svi SPS poslanici otvoreno glasati za vladu, vec onako neupadljivo, da "pripomognu". Tu i tamo da urade kvorum, ili po neki glasic ako zafali (kao sto trenutno radi Bane Ivkovic).

#23 Vladap

Vladap
  • Members
  • 4,823 posts

Posted 11 March 2003 - 17:29

Ja sumnjam u takve navode, jer bez obzira na potrebne glasove u Skupstini, niko nije lud da izvrsi politicko samoubistvo..

#24 Guest_nikcevm_*

Guest_nikcevm_*
  • Guests

Posted 11 March 2003 - 19:12

Vladap:
Ja sumnjam u takve navode, jer bez obzira na potrebne glasove u Skupstini, niko nije lud da izvrsi politicko samoubistvo..


Sumnjas?!! Nije mi jasno u sta to sumnjas. Nadam se da ne sumnjas u cinjenicu da je usvajanje budzeta (sto znaci i opstanak vlade) obezbedio Bane Ivkovic. Znas i sam da je potpuno besmisleno sumnjati u cinjenice.

#25 Vladap

Vladap
  • Members
  • 4,823 posts

Posted 11 March 2003 - 19:46

Za Baneta znam, tj. video sam, i sama ta akcija kupovine glasova Djikiju nije donela glasove, a oni koji mu slepo veruju -to takodje gledaju sa razumevanjem-tipa u politici je sve dozvoljeno (to ce im se olupati o glavu na sledecim izborima.
Ti si napomenuo nekakakav sastanak DS-SPS, dalja saradnja-ja opet kazem, da dalje od ove providne trgovine sa Banetom, (koji bi trebalo da je odavno u corci, ali kada nije niko ne mora ni on) ako odu je ravno samoubistvu.

[ Izmena poruke: Vladap na dan 2003-03-11 19:47 ]

#26 Guest_nikcevm_*

Guest_nikcevm_*
  • Guests

Posted 11 March 2003 - 20:09

Vladap:
Ti si napomenuo nekakakav sastanak DS-SPS, dalja saradnja-ja opet kazem, da dalje od ove providne trgovine sa Banetom, (koji bi trebalo da je odavno u corci, ali kada nije niko ne mora ni on) ako odu je ravno samoubistvu.

<!--message edited --><font size=-1>[ Izmena poruke: Vladap na dan 2003-03-11 19:47 ]</font>


za djindjica je ravno samoubistvu jedino da izgubi vlast, pa ako mu tu vlast obezbedjuju SPSovci, molim lepo, davno je utvrdjeno da je "bolje biti ziv nego mrtav". Nije mi jasno zasto pravis znacajnu razliku izmedju saradnje DS sa Dacicem i saradnje sa Banetom Ivkovicem. Na kraju krajeva, Bane je najljigavija pojava koja moze da se zamisli. U odnosu na Ivkovica Dacic je moralna gromada!! I na kraju krajeva, veliki broj ljudi ovde je ubedjen da djindjic nece ziveti u Srbiji nakon pada sa vlasti.

p.s.
a, sastanak je odrzan, na Dedinju.

#27 Pobunjenik

Pobunjenik
  • Members
  • 3,359 posts

Posted 11 March 2003 - 20:42

Djindjic kada izgubi vlast moze odmah da pakuje kofere, a izgubce je kad se gospoda iz DSS probude i prihvate poziv SPO za zajednicke demonstracije nacionalno-demokratskih snaga. Samo tako mogu se izdejstvovati izbori na kojima Djindjic nema sta da trazi.

#28 Stoprocentni

Stoprocentni
  • Members
  • 5,096 posts

Posted 11 March 2003 - 21:22

Djindjic je daleko najuspjesniji politicar u Srbiji od 5 oktobra i kamo srece da ih je jos takvih kao on.Zahvaljujuci njemu i Djukanovicu doslo je do bitnih promjena odnosa razvijenog svijeta prema nama i mislim da nije red da se to potcjenjuje. Ohja!

#29 Guest_nikcevm_*

Guest_nikcevm_*
  • Guests

Posted 11 March 2003 - 21:27

CRNOGORAC 100%:
Djindjic je daleko najuspjesniji politicar u Srbiji od 5 oktobra i kamo srece da ih je jos takvih kao on.Zahvaljujuci njemu i Djukanovicu doslo je do bitnih promjena odnosa razvijenog svijeta prema nama i mislim da nije red da se to potcjenjuje. Ohja!


sve zavisi sta uzimas kao kriterijum uspesnosti.

#30 Stoprocentni

Stoprocentni
  • Members
  • 5,096 posts

Posted 11 March 2003 - 21:35

Pa recimo ono najbitnije; povjerenje naroda. Evo sad da se raspisu izbori narod bi ga opet glasao. Cak i oni koji ga mrze iz dna duse moraju imati respekt samo za cin prodaje Milosevica. Kada se Kostunica nije smio javiti na telefon on je prebacao Milosevica u Hag. Narodnim jezikom receno "Ima *uda" a mora se priznati da je i njega mogao neko skinuti do sada kao pojedince.

Takvi ljudi su potrebni Srbiji, bolje reci ne ophodni.