Jump to content


Photo

Prenos Bajram-namaza iz Altun-Alem dzamije


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
47 replies to this topic

#16 Method Man

Method Man
  • Members
  • 890 posts

Posted 14 November 2004 - 16:36

Pitanje: Da li se prima namaz dok je covjek u necistom stanju (poslije masturbacije)?


Odgovor: Mnogi koji upraznjavaju ovaj ruzan obicaj bili oni muske ili zenske osobe, iz neznanja zanemaruju jednu cinjenicu, da tako dozivljen orgazam biva uzrokom dzunupluka, odnosno necistog stanja. Takva osoba ako zeli klanjati, uci u dzamiju, ili uciti Kuran, nije joj dovoljno uzeti samo abdest vec se mora okupati, kao sto to ucine supruznici poslije seksualnog odnosa, ili orgazma dozivljenog u snovima, ili zena nakon hajza (menstruacije) i nifasa (postporodjajnog krvarenja). Samo uzimanje abdesta bez gusula nije dovoljno i tako obavljen namaz nije ispravan, a kao potvrdu tome navest cemo Poslanikove s.a.v.s rijeci: "Allah dz.s. ne prima namaz osim u cistom stanju."(hadis prenosi Muslim u poglavlju "Et-Tahara" od ibn Omera, r.a. Namaze obavljene bez prethodne cistoce covjek je duzan naklanjati. Takode bi napomenuli da mnogi postaci u ramazanu zaposte, a u toku dana pribjegavaju ovim ruznim navikama. Dzunupluk izazvan na ovaj nacin kvari post i taj se dan po misljenju uleme mora napostiti. Malikijska pravna skola smatra da cak uz to jos slijedi i kefaret, tj., nahraniti sezdeset siromaha, a ako to nije u stanju takav ce postiti sezdeset dana uzastopno. Oni ovdje prave razliku da li je onaj koji pocini prekrsaj znao da za njega slijedi kazna ili to nije znao. Ako nije znao slijedi mu samo napastanje dan za dan, a ako je znao za doticni propis slijedi mu uz to jos i kefaret. A Allah dz.s. najbolje zna!

#17 yoyogi

yoyogi
  • Members
  • 6,418 posts

Posted 14 November 2004 - 17:09

pitam se, sto ovaj topik nije otisao na smetliste?

#18 Monoteizam

Monoteizam
  • Members
  • 740 posts

Posted 14 November 2004 - 18:01

Sramota za srpsku državu!!

dok u Beogradu na svakoj raskrsnici niču crkve, 200 000 muslimana ima samo jednu džamiju



BEOGRAD, Bajrakli džamija 13.11.2004 U beogradskoj Bajrakli džamiji situacija se ponavlja iz godine u godinu. Totalnom nezainteresovanošću srpske države za svoje sugrađane islamske veroispovesti imamo slike koje se na planeti mogu videti samo na jednom mestu - u Beogradu. Beogradska džamija ima dimenzije oko 10 sa 10 metara. U najboljem slučaju to znači da se u unutrašnjosti iste može smestiti 100 - 150 ljudi. Svaki petak, muslimani Beograda, poniženi nebrigom sopstvene države, obavljaju molitvu, skrušeno, na ulici, po krovovima, po zgarištima zapaljenog objekta u martovskom divljanju, bude ih od 1000 do 2000. Da li neko može da zamisli, na koji način ti ljudi stanu, koliko im je hladno, kišno? Koliko puta požele da se odsele iz ovog grada, pošto ne mogu dostojastveno da učine ono najelementarnije za svakog čoveka na svetu, da se pomole svome Stvoritelju. Da li je to cilj svake vlasti u Beogradu, da muslimana više ovde nikada ne bude?



http://www.izs.org.yu/vesti/index2.php

#19 Rain Girl

Rain Girl
  • Members
  • 2,803 posts

Posted 14 November 2004 - 18:33

QUOTE(Rooney @ 10 Nov 2004, 17:25)
Kaze se:

muslimanskobosnjacki: Mubarek ti Bajram

laugh.gif

Ko li te ovome naucio?
Kao prvo sta ti znaci muslimanskobosnjacki? huh.gif
Kaze se Bajram serif mubarek olsun... uvek bilo!
Ako je uopste bitno!

I na kraju balade zasto ga ne bi prenosili... jel ovo ona cuvena tolerancija na koju se pozivate... Evo jutros na HRT 2 bila neka liturgija, ne znam koji je povod ali je pustili na TV! Ne kosta nista a svetu to lepo izgleda... Mene smaraju takve stvari pa prebacim na jedan od zilion drugih glupih kanala sto i vama savetujem ako vas vec toliko nervira...

#20 barracuda

barracuda
  • Members
  • 8,995 posts

Posted 14 November 2004 - 18:48

2Method Man: Ne vidim nista ruzno u necemu sasvim prirodnom...Imam i jedno pitanje-zasto ne pokusas da prevedes ljudima sve "izraze" koje koristis,u cilju priblizavanja Islama Evropi?Da pojasnim,zasto moramo da nagadjamo sta znaci "Bismillah al Rahman al Rahim",kad moze i na srpskom?Unapred zahvalan. dry.gif

2Monoteizam: Opaska je na mestu,donekle...S druge strane,polozaj nemuslimana u islamskim zemljama je jos strasniji i nezavidniji.Muslimani ne shvataju da u hriscanskim ("nevernickim") zemljama imaju vise elementarnih i demokratskih prava nego u svojim "Bogom-danim" zemljama.Ako si musliman,najtoplije bih ti preporucio da malo obidjes arapski svet i uveris se u "dobronamernost" Islama,pa ces mozda promeniti misljenje.Ako nisi,preporucio bih ti-isto. wink.gif

S postovanjem...

#21 moler

moler
  • Members
  • 589 posts

Posted 14 November 2004 - 19:15

QUOTE
Sramota za srpsku državu!!

dok u Beogradu na svakoj raskrsnici niču crkve, 200 000 muslimana ima samo jednu džamiju


Slazem se da je sramota! Ako nemaju pare za tu namjenu vjerujem da bi mnoge zemlje iz islamskog svijeta rado finansirale obnovu.

#22 barracuda

barracuda
  • Members
  • 8,995 posts

Posted 14 November 2004 - 19:51

QUOTE(moler @ 14 Nov 2004, 19:15)
QUOTE
Sramota za srpsku državu!!

dok u Beogradu na svakoj raskrsnici niču crkve, 200 000 muslimana ima samo jednu džamiju


Slazem se da je sramota! Ako nemaju pare za tu namjenu vjerujem da bi mnoge zemlje iz islamskog svijeta rado finansirale obnovu.

Idi medju Arape i pogledaj sta se desava sa hriscanskim bogomoljama!Nasilno konvertovane u dzamije,ciji Oltari sluze za ostavljanje musavih cipela,dok "vernici" udisu smrad istih moleci se Bogu.Napolju,ogromne crne kese djubreta (ili smeca,ako ti se vishe svidja) primamljuju milione muva da nadju hranu...Naravno,i muve su sastavni deo planete i bozja stvorenja (pa,i nizim bicima imponuje da obeduju na "svetom mestu").I ti ce' da pricas o sramoti! mad.gif laugh.gif mad.gif

#23 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 14 November 2004 - 20:15

Ja opet kazem, zasto bi se nekakvi namazi prenosili na televiziji?... Pored Rame i Lakija ne treba mi jos jedan ph34r.gif - Imlekov buter rulz, a niko ga ne reklamira! lol_2.gif

Tek da se zna, protiv sam prenosenja ikakvih opijata za narodne mase putem masovnih medija (sem onih 'namenskih', tj. 'uskostrucnih'), pogotovo drzavnih (jer i ateisti, ne-muslimani, ne-hriscani... placaju za isti), bilo da su to Liturgije, namazi (a da nisu reklame za iste), 'male skole veronauke', neosnovane afere, sirenje eticke mrznje i sl...

Uostalom, televizija nije bogougodna i djavolja je naprava, ako je verovati onom odgovoru na svetosavlje.org na pitanje o postavljanju WiFi opreme na kupole crkve lol_2.gif

#24 Method Man

Method Man
  • Members
  • 890 posts

Posted 14 November 2004 - 22:13

QUOTE(Undead @ 14 Nov 2004, 19:48)
2Method Man: Ne vidim nista ruzno u necemu sasvim prirodnom...Imam i jedno pitanje-zasto ne pokusas da prevedes ljudima sve "izraze" koje koristis,u cilju priblizavanja Islama Evropi?Da pojasnim,zasto moramo da nagadjamo sta znaci "Bismillah al Rahman al Rahim",kad moze i na srpskom?Unapred zahvalan. dry.gif

Nisam ja ni rekao da je "to" ruzno. Mozda nisi shvatio, gornji post nisam ja napisao, ja sam ga samo prekopirao. Mislio sam da je prikladan s obzirom na to da se ovde prica o namazu.
A sto se tice znacenja tih "izraza"... a otkud ja, dodjavola, znam sta oni znace? wink.gif wink.gif wink.gif
Pozdrav.

#25 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 15 November 2004 - 00:02

QUOTE(yoyogi @ 14 Nov 2004, 17:09)
pitam se, sto ovaj topik nije otisao na smetliste?

ma shta bre smetlishte!
je l neko gledao prenos?
pao mi satelitski tanjir sa zgrade pa mi se prekinula slika.

uostalom, sad sam barem saznala da onanija izaziva dzunupluk

#26 Method Man

Method Man
  • Members
  • 890 posts

Posted 15 November 2004 - 03:16

QUOTE(DUNADAN @ 15 Nov 2004, 01:02)
uostalom, sad sam barem saznala da onanija izaziva dzunupluk

Takodje, nemoj zanemariti cinjenicu da ti u tom slucaju nije dovoljan abdest bez gusula, vec se moras okupati, isto kao sto se okupas nakon hajza (menstruacije). U suprotnom, moraces da nahranis 60 siromaha... zato pamet u glavu. huh.gif huh.gif

#27 Okretnica

Okretnica
  • Members
  • 285 posts

Posted 15 November 2004 - 10:30

QUOTE(Method Man @ 15 Nov 2004, 03:16)
QUOTE(DUNADAN @ 15 Nov 2004, 01:02)

uostalom, sad sam barem saznala da onanija izaziva dzunupluk

Takodje, nemoj zanemariti cinjenicu da ti u tom slucaju nije dovoljan abdest bez gusula, vec se moras okupati, isto kao sto se okupas nakon hajza (menstruacije). U suprotnom, moraces da nahranis 60 siromaha... zato pamet u glavu. huh.gif huh.gif

eh sto volim ove sto se razumeju biggrin.gif . Pita a zna, znaci, 'oce kita. rolleyes.gif

#28 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 15 November 2004 - 18:43

QUOTE(Method Man @ 15 Nov 2004, 03:16)
QUOTE(DUNADAN @ 15 Nov 2004, 01:02)

uostalom, sad sam barem saznala da onanija izaziva dzunupluk

Takodje, nemoj zanemariti cinjenicu da ti u tom slucaju nije dovoljan abdest bez gusula, vec se moras okupati, isto kao sto se okupas nakon hajza (menstruacije). U suprotnom, moraces da nahranis 60 siromaha... zato pamet u glavu. huh.gif huh.gif

abdest?

ja prochitala azbest
shit! shta sad da radim sa ovolikim azbestom koji sam nabavila?

#29 Gandalf

Gandalf
  • Members
  • 7,553 posts

Posted 15 November 2004 - 18:50

QUOTE(Undead @ 14 Nov 2004, 20:51)
Idi medju Arape i pogledaj sta se desava sa hriscanskim bogomoljama!Nasilno konvertovane u dzamije,ciji Oltari sluze za ostavljanje musavih cipela,dok "vernici" udisu smrad istih moleci se Bogu.

Alaha mi, u pravu si. umesto da spale sve crkve, oni ih pretvaraju u dzamije.
burn them! rolleyes.gif

(braca hriscani se ne muce oko prefarbavanja i ostalog. spalis i zavrsis s time.)

#30 barracuda

barracuda
  • Members
  • 8,995 posts

Posted 18 November 2004 - 03:49

MethodMan,sorry na agresiji,

samo me jedna stvar iritira kod muslimana-zasto se ne izrazavaju na maternjem jeziku?

P.S.Dzunuplukom do hanume,ihshaAllah,a posle namaz za njenu hajzu.Sve je to jedan haram u insana i svi kafiri ce zbog toga zavrsiti u dzehenemu...Ako redovno petkom idemo na hotbu,stvar je zagarantovana-dzenet nam se smesi,a onda cemo se uz presto Allahov druziti i divaniti do sabaha... wink.gif