Jump to content


Photo

Akcija - CD o Zoranu Djindjicu


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
1185 replies to this topic

#1 Virginia Woolf

Virginia Woolf
  • Members
  • 296 posts

Posted 02 November 2004 - 21:47

Konacno, prilika da posle Radovana, Mire, Kurir-JSO-a, i mi malo mrdnemo svoja dupeta.

Dobila sam od drugarice sa faxa CD o Djindjicu (film "Ako Srbija stane". Mislim da je pusten na RTS-u kada je bila godisnjica). Na crno-belom omotu je lik Djindjica, i pise "kapiraj i kopiraj", kao i "besplatan primerak".

Kaze mi drugarica da je ona CD dobila na sajmu knjiga u Beogradu od nekih studenata koji su delili letke, i davali CD-e samo onima koji obecaju da ce da kopiraju dalje (jer ih nisu imali puno. Kazu da niko ne stoji ni iza, ni ispred njih, vec to rade od svog dzeparca).
Fora je, kao, da se CD se prenosi i kopira sto vise, i sto dalje, i da se pazi kome se daje, da se lanac sto vise siri. I kazu da ova akcija postoji u mnogim gradovima, jer su se "online" organizovali.

Na CD-u postoji i fajl sa omotom. Ja sam odstampala 20 omota i iskopirala 20 CD-a. Jedan sam odnela liku koji je zagrizen za ovako nesto, i on je rekao da ce da kopira najmanje 50 CD-a.

Ako je neko iz Novog Sada ili okoline a hoce CD, neka mi se javi na private (nemojte da se javljate ako necete da iskopirate bar 2-3 primerka).
CD je besplatan, naravno.

Osecam da dugujem puno tom coveku, i to je najmanje sto mogu da ucinim. Zato sam resila da se i ovde javim, jer znam da ima puno ljudi koji mogu da prosire akciju.
W.
ps
Kad ubacim CD, postoji autorun:
"Gledajuci ovaj film osetio sam potrebu da se pokrenem i nesto promenim, da dam neki znak da jos nas ima, pozeleo nekoga da ohrabrim, da pustim glas da ne dam da Srbija stane
Kopirao sam ovaj disk i poklonio Tebi, a Ti sad kapiraj i kopiraj!

#2 Evropljanka

Evropljanka
  • Members
  • 250 posts

Posted 02 November 2004 - 22:15

unsure.gif

#3 kinky kitten

kinky kitten
  • Members
  • 2,915 posts

Posted 02 November 2004 - 22:39

Da je ovo normalna zemlja CD i knjiga u Zoranovu čast bi imali svog izdavača, a udela u tome bi imala i Vlada, ali pošto ovo nije normalna zemlja ovakve studentske akcije su neophodne i za svaku pohvalu. Činjenica da ovakav CD mora da se 'valja' podseća ko je na vlasti mad.gif

#4 Omega

Omega
  • Members
  • 61 posts

Posted 02 November 2004 - 23:02

QUOTE(veki @ 2 Nov 2004, 23:39)
Činjenica da ovakav CD mora da se 'valja' podseća ko je na vlasti mad.gif

Dobar komentar

#5 Evropljanka

Evropljanka
  • Members
  • 250 posts

Posted 02 November 2004 - 23:14

ja od kada trazim CD ili knjige ... bila sam razocarana, sto niti na sajmu knjiga letos u Pozarevcu nista nisam pronasla, sto DS nista ne poseduje osim plakata i slika... ohmy.gif

Pa Zoran nije bio obican covek ... stvarno nije bio obican covek ... on zivi i dalje sa svima nama, koji ga volimo sa svim njegovim vrlinama i greskama

Edited by Evropljanka, 02 November 2004 - 23:16.


#6 Crtani_Film

Crtani_Film
  • Members
  • 197 posts

Posted 03 November 2004 - 00:08

Dobio sam taj disk na Sajmu Knjiga i narezao sam vec dosta kopija... Ako neko zeli da reze dalje, ja cu da mu poklonim kopiju... mislim da taj CD ne treba tretirati kao propagandni materijal koji se besomuno deli nezainteresovanim prolaznicima, vec svaka nova kopija treba da znaci novu granu u lancu koja ce se dalje razgranati, i on treba putujuci iz ruke u ruku da obidje i ohrabri sve one koji su kapirali Djindjica a koji su pomislili da je 12.marta Srbija zaustavljena... jer, ako se Srbija sada zaustavi

#7 Guest_vinska musica_*

Guest_vinska musica_*
  • Guests

Posted 03 November 2004 - 00:15

Imala sam zadovoljstvo da odgledam CD «Ako Srbija stane». Potresan i poučan film, koji se gleda u jednom dahu.
Tužno je i za nas, kao drustvo, porazno da deca, od svog studentskog džeparca, cuvaju uspomenu na Zorana. Jos tuznije je da njegovi bivsi saborci
i oficijelni stranacki sledbenici, za to vreme, kohabitiraju sa; lencugama, lopovima, lazovima, demagozima, populistima, ratnim huskacima, nacionalistima i klerofasistima, a sve zarad toboznje stabilizacije. Cega?!
Zivog blata u koje tonemo?!!

#8 voodoo_popeye

voodoo_popeye
  • Members
  • 310 posts

Posted 03 November 2004 - 00:36

QUOTE(Virginia Woolf @ 2 Nov 2004, 21:47)
Konacno, prilika da posle Radovana, Mire, Kurir-JSO-a, i mi malo mrdnemo svoja dupeta.

Dobila sam od drugarice sa faxa CD o Djindjicu (film "Ako Srbija stane". Mislim da je pusten na RTS-u kada je bila godisnjica). Na crno-belom omotu je lik Djindjica, i pise "kapiraj i kopiraj", kao i "besplatan primerak". 

Kaze mi drugarica da je ona CD dobila na sajmu knjiga u Beogradu od nekih studenata koji su delili letke, i davali CD-e samo onima koji obecaju da ce da kopiraju dalje (jer ih nisu imali puno. Kazu da niko ne stoji ni iza, ni ispred njih, vec to rade od svog dzeparca).
Fora je, kao, da se CD se prenosi i kopira sto vise, i sto dalje, i da se pazi kome se daje, da se lanac sto vise siri. I kazu da ova akcija postoji u mnogim gradovima, jer su se "online" organizovali.

Na CD-u postoji i fajl sa omotom. Ja sam odstampala 20 omota i iskopirala 20 CD-a.  Jedan sam odnela liku koji je zagrizen za ovako nesto, i on je rekao da ce da kopira najmanje 50 CD-a.

Ako je neko iz Novog Sada ili okoline a hoce CD, neka mi se javi na private (nemojte da se javljate ako necete da iskopirate bar 2-3 primerka).
CD je besplatan, naravno.

Osecam da dugujem puno tom coveku, i to je najmanje sto mogu da ucinim. Zato sam resila da se i ovde javim, jer znam da ima puno ljudi koji mogu da prosire akciju.
W.
ps
Kad ubacim CD, postoji autorun:
"Gledajuci ovaj film osetio sam potrebu da se pokrenem i nesto promenim, da dam neki znak da jos nas ima, pozeleo nekoga da ohrabrim, da pustim glas da ne dam da Srbija stane
Kopirao sam ovaj disk i poklonio Tebi, a Ti sad kapiraj i kopiraj!

Virginia,
moj dubok naklon za otvaranje ovog topica.

Od uspomena se ne zivi,ali taj covek nije,niti ce ikada biti uspomena.
Taj covek se pretvorio u reku.Reku ljudi,svih nas.

Zato i molim,tebe ili bilo koga ovde ko moze,da "okaci" negde na netu taj CD.

Hvala.

#9 take_care

take_care
  • Members
  • 176 posts

Posted 03 November 2004 - 01:01

Film je preveliki za "kacenje" na netu.

Inace, posedujem ga, repriciram ga i delim ga svima onima koji su ga zalsuzili. U prvom krugu. wink.gif

Toplo ga preporucujem za budjenje... smile.gif

#10 voodoo_popeye

voodoo_popeye
  • Members
  • 310 posts

Posted 03 November 2004 - 01:15

Moze i bez "kacenja".Neki od "soulseek"-ova npr. ...

#11 Henry Chinaski

Henry Chinaski
  • Members
  • 19,241 posts

Posted 03 November 2004 - 01:48

Nema sanse to sa Soulsikom ili Kaza za nase veze, ja sam ga svojevremeno sabio na 200 MB u DivX uz pomoc Virtual Dub - a, inace je veci. Potrazi od nekoga, naci ces sigurno.

#12 Velebit

Velebit
  • Sleepers
  • 55 posts

Posted 03 November 2004 - 01:57

Ima li na CD i primanje onih 5 milijuna dolara za prodaju Milosevica?

#13 Hella

Hella
  • Sleepers
  • 6,199 posts

Posted 03 November 2004 - 02:04

QUOTE(Henry Chinaski @ 3 Nov 2004, 01:48)
Nema sanse to sa Soulsikom ili Kaza za nase veze, ja sam ga svojevremeno sabio na 200 MB u DivX uz pomoc Virtual Dub - a, inace je veci.

ma missim, kasu mogli da ko maniti skidaju Sexerinu od 70 MB, valjda je možno da se potrude i ovo da skinu, koga zanima naravski.

QUOTE
Ima li na CD i primanje onih 5 milijuna dolara za prodaju Milosevica?

samo?
reko da je cena krmetine u međuvremenu porastla...

Edited by Hella, 03 November 2004 - 02:05.


#14 Crtani_Film

Crtani_Film
  • Members
  • 197 posts

Posted 03 November 2004 - 02:09

QUOTE(Velebit @ 3 Nov 2004, 01:57)
Ima li na CD i primanje onih 5 milijuna dolara za prodaju Milosevica?

Ma ajde, ko bi platio pet miliona za to govno? Da je tako bili bi smo lovarniji od Emirata, posto je Srbija bogato nalaziste tog prirodnog ljudskog djubriva... No, posto nije tako, govna isporucujemo volonterski, i treba da smo srecni sto ne moramo da doplatimo odlaganje naseg smeca na deponiju u Seveningenu...

#15 voodoo_popeye

voodoo_popeye
  • Members
  • 310 posts

Posted 03 November 2004 - 02:18

QUOTE(Velebit @ 3 Nov 2004, 01:57)
Ima li na CD i primanje onih 5 milijuna dolara za prodaju Milosevica?

Batice,ti si izgleda prespav'o pola zivota,a? laugh.gif laugh.gif laugh.gif