Jump to content


Photo

Perpetuum mobile


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
13 replies to this topic

#1 ex-jugosloven

ex-jugosloven
  • Members
  • 295 posts

Posted 19 October 2004 - 12:47

Secam se jos do pre 10-15 godina, televizija je u ravnomernim intervalima, otprilike jednom godisnje, prikazivala reportaze iz raznih seoskih krajeva, o lokalnim (neshvacenim) pronalazacima. Neki su imali ove, neki one pronalaske, ali svi su po nekom pravilu imali bar jedan perpetuum mobile u svom portfoliju. Sve to naravno praceno novinarskom pricom o (neshvacenoj) "domacoj pameti" u stilu "mi jos uvek uvozimo avione a evo ovde NAS covek vec treci perpetuum mobile konstruisao".

Mene sad zanima zasto se stalo sa istrazivanjima i razvojima u tom pravcu? Da li vise niko ne pronalazi perpetuum mobile? Da li mozda neko i pronalazi ali nema TV ekipa da to snime? Da li je mozda sveopsta kriza naseg drustva dovela do toga da i ideje presahnu?

PS: Nije li upravo sada pravi trenutak da se ovakve naucne discipline reafirmisu? Zamislite koliki bi boost dobila srpska privreda kad bi na primer pocela ugradnja perpetuum mobile u Zastavina vozila? U ovom povratku na pravi kolosek treba poceti od najmladjih i njihovih skola. OK, komunisti su uspeli da sprece ukidanje ucenja teorije evolucije, ali ostalo je jos prostora za prodor pravih vrednosti. Jednom konacno reci NE fizicarsko/komunistickoj dogmi da se materija/energija ne moze niti stvoriti niti unistiti nego prelazi iz oblika u oblik. Pa mi u Srbiji imamo toliko primera da se unistava a da se ne stvara. Kako fizicari/komunisti to objasnjavaju? Oslobodimo se tih modernih zapadnjackih dogmi i otvorice nam se siroko polje ljudskih saznanja o geocentricnom sistemu, ravnoj Zemlji, alhemiji. Hm kad pomenuh alhemiju, zasto se jos niko nije dosetio da ospori (komunisticku) pseudo nauku hemiju? Kao prvo, ocigledno je da su hemijske reakcije upravljane bozijom rukom. Kako bi inace bilo moguce da se molekul A i molekul B sretnu i stupe u reakciju? Pa znate li vi koliko je mala verovatnoca da se molekul A i molekul B sretnu? To bi bilo kao da se momak iz jednog grada sretne sa devojkom iz nekog drugog grada na potpuno suprotnom kraju zemljine ploce. Nemojte mi reci da molekuli imaju nekakav svoj cyber dating sistem!

E dosta sam ispisao o svemu i svacemu, nego, hocu perpetuum mobile do sutra na mom stolu!

(ako nista drugo, moze i motor na vodu)

#2 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 19 October 2004 - 14:27

Au, za trenutak pomisleh da si ozbiljan... Dobro je, sarkazam shvacen :lol:

A Perpetuum mobile se ne bi tako zvao da postoji i da moze nastati :lol:

#3 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 19 October 2004 - 14:30

Mene sad zanima zasto se stalo sa istrazivanjima i razvojima u tom pravcu?

Sta ce nam perpetuum mobile kad imamo nasa neiscrpna i neotkrivena nalazista nafte.

#4 Aion

Aion
  • Members
  • 856 posts

Posted 19 October 2004 - 15:01

Ko kaze da se stalo? Radi se punom parom, ali nevidljivo!

#5 ex-jugosloven

ex-jugosloven
  • Members
  • 295 posts

Posted 19 October 2004 - 15:12

Sta ce nam perpetuum mobile kad imamo nasa neiscrpna i neotkrivena nalazista nafte.

Gresite, kolega. Jedan solidan perpetuum mobile domace proizvodnje nikad nije na odmet. Ja se zato zalazem da se pronadje bar jedan od onih narodnih pronalazaca, da mu se da novcana podrska i da on lepo konacno konstruise perpetuum mobile od domace pameti.

Inace, kolega, ovo bi mogla biti i win-win kombinacija za nas dvojicu, ako bi se perpetuum mobile iskoristo da pumpa naftu iz nasih neiscrpnih neotkrivenih nalazista nafte pravo do rezervoara nasih manje od 3 godine starih stranih automobila. Za domace automobile to ne bi bilo potrebno jer bi oni imali po jedan manji dvocilindricni perpetuum mobile ispod haube, ili bar neku varijantu motora na vodu.

#6 tomkeus

tomkeus
  • Members
  • 681 posts

Posted 21 October 2004 - 15:37

Nije tačno da televizija ne izveštava o neverovatnim pronalascima koji se pojavljuju međ' našim življem. Skoro sam gledao kako je neki čiča konstruisao uređaj koji može da leti bez bilo kakve propulzije ili elise zahvaljujući nekim zamajcima unutar istog. Yebi ga, kad čovek nije čuo za zakon održanja impulsa...

#7 Aule@

Aule@
  • Sleepers
  • 688 posts

Posted 26 October 2004 - 19:47

Kako nema pronalazaka!!
Bash sam proshle godine iz busa video jedan domatji proizvod-ostalo mi je u setjanju jer sam tada ishao na sajam knjiga.
Chovek koji je chekao bus je nosio kachket na chijem je kraju visio propelerchitj koji je napajala struja dobijena prevodjenjem sunchevog zrachenja koje je padalo na solarne tjelije koje su se nalazile na celoj povrshini kachketa.Nije li za choveka koji se ne poznaje u tehniku ovo pravi perpetuum mobile-ili bar dok ima svetla :lol:
Zamislite samo koji potencijal imamo kao nacija kada je jedan ordineri dzhou konstruisao ovako slozhenu napravu B)

#8 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 26 October 2004 - 23:17

Tu 'napravu' imas na svakom buvljaku za 500 dindzi (ili tako nesto, godinama se nisam smucao po tim sastajalistima dzabalebarosa, secikesa i porezo-utajnika).

Mnogo je bolji perpetum mobile baterijska lampa koja radi na solarni pogon :lol:

Mada, moram priznati da ima tu neke doze genijalnosti - logicno je da dok je sunce coveku treba kacket, a moze i nesto sto hladi glavu od naprezanja sivih celija - kad sunca nema, pa i ne mora da se vrti - vazduh je dovoljan da se glava ohladi ako je nista dodatno ne zagreva :lol:

#9 voyageur

voyageur
  • Members
  • 613 posts

Posted 26 October 2004 - 23:30

odgledah malopre ( ne do kraja ) na HRT-u emisiju o "orgonskoj energiji"...e ako je moguce napraviti perpetuum mobile onda sigurno radi po principu iste :lol:

#10 1939

1939
  • Banned
  • 1,201 posts

Posted 27 October 2004 - 22:57

Skoro sam gledao VHS snimak sledece sadrzine:

Neki stariji gospodin iz Cacka tvrdi kako je napravio perpetum mobile na osnovu Teslinih nacrta. Masina ne samo da pokrece samu sebe, vec stvara i visak energije!!!
I stvarno, jedan rotor na stolu na koji je povezana sijalica. Pokrenes masinu kurblom, ona radi i sijalica gori! Tako u nedogled...
Cica kaze a je patentirao masinu i kako ne zeli da je proda za manje od nekih 100.000.000 USD :lol:
Ma koliko neverovatno zvucalo, istinito izgleda. Eh, taj Tesla.

Edited by 1939, 27 October 2004 - 22:57.


#11 Stoprocentni

Stoprocentni
  • Members
  • 5,096 posts

Posted 27 October 2004 - 23:11

Da, oce nas taj Cacak. I nama je Velja obecao put sa cetiri trake...

Hm... da mu nije cica neki rod mozda? :lol:

#12 ex-jugosloven

ex-jugosloven
  • Members
  • 295 posts

Posted 30 October 2004 - 22:07

Skoro sam gledao VHS snimak sledece sadrzine:

Neki stariji gospodin iz Cacka tvrdi kako je napravio perpetum mobile na osnovu Teslinih nacrta. Masina ne samo da pokrece samu sebe, vec stvara i visak energije!!!
I stvarno, jedan rotor na stolu na koji je povezana sijalica. Pokrenes masinu kurblom, ona radi i sijalica gori! Tako u nedogled...
Cica kaze a je patentirao masinu i kako ne zeli da je proda za manje od nekih 100.000.000 USD :lol:
Ma koliko neverovatno zvucalo, istinito izgleda. Eh, taj Tesla.

I sta sad radi taj tip sa 1e8 USD? Da li je dobio sve pare samo na osnovu VHS snimka ili je morao da prilozi i DVD? Ovo uliva nadu! Znaci, ipak se krece. Vec imam sliku pred ocima: Jugo 5555555555555 sa rotorom i kurblom (btw moze li nekako sprava da se iskombinuje sa anlaserom, bar u skupljim modelima "Jugo 5555... special", kurbla mi nekako ne pristaje uz visoku tehnologiju)

#13 J Lo

J Lo
  • Members
  • 8 posts

Posted 07 November 2004 - 13:11

A niste znali da tava naprava vec postoji i to vec duze vreme. Doduse nije realizovana, ali evo kako svako moze da ga napravi i to lagano:
Znate li kako hleb uvek padne na namazanu stranu? Da? E, a macka se recimo uvek doceka na noge? Pazi sad. Namazano parce hleba, vezes macki za ledja i zavrtis macku. Ona ce vecno tako da se vrti, a ti vidi sad kako ces da iskoristis taj pokretacki mehanizam biggrin.gif

#14 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 07 November 2004 - 13:34

A ne... padanje kriske na namazanu stranu nije aksiom: Verovatnoca da kriska namazana buterom padne na svoju 'praznu' stranu obrnuto je proporcionalna ceni tepiha!

Mada, mogao bi taj tvoj izum da radi ako bi uzeli neki ekstremno skupi persijski tepih kao podlogu wink.gif