Jump to content


Photo

SVE PREVARE SRPSKIH TURISTICKIH AGENCIJA


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
4 replies to this topic

#1 rainbow

rainbow
  • Banned
  • 464 posts

Posted 22 September 2004 - 14:34

Prevara "Fantazia Tursa" me je odmah podsetila na jos mnogo (doduse sitnijih) neprijatnosti kojima su izlozeni putnici koji uplacuju aranzmane preko nasih tur. agencija.
Pre mesec dana nesto slicno je izvela i agencija "Top turs" kada je poslala grupu turista u Marmaris gde nisu imali obezbedjen smestaj, vec su morali sami da se snalaze da bi ih na kraju turski hotelijeri smestili besplatno po svojim smestajnim kapacitetima.
Proslog leta "Argus turs" je odveo turisticku grupu u Kusadasi i umesto u hotel sa 5 zvezdica (koji su debelo platili) ljude su smestili u neke brvnare jer u rezervisanom hotelu navodno nije bilo mesta. Moj drugar je bio vodic u toj "Argusovoj" turi i jedva je izbegao batine od besnih turista koji nisu dobili u Turskoj one usluge koje su uplatili u Beogradu.
Znam da ima jos mnogo primera loseg poslovanja nasih agencija ali sam uspela samo ova dva da se setim. Dokle vise? Zasto niko ne reaguje?
Ja sam po zanimanju turizmolog, tako da mi ovakve situacije deluju duplo strasnije nego ljudima drugih profesija...

#2 Gonzo

Gonzo
  • Members
  • 3,133 posts

Posted 22 September 2004 - 16:16

Ja sam po zanimanju turizmolog, tako da mi ovakve situacije deluju duplo strasnije nego ljudima drugih profesija...

:lol:

#3 rainbow

rainbow
  • Banned
  • 464 posts

Posted 23 September 2004 - 09:28

Pa, jeste
Uvek pomislim kako pogresni ljudi u ovoj zemlji rade u ministarstvu trgovine, turizma i u sluga, pa se takve prevare agencija cesto desavaju

#4 Balttazar

Balttazar
  • Members
  • 2,428 posts

Posted 23 September 2004 - 10:32

Prevara "Fantazia Tursa" me je odmah podsetila na jos mnogo (doduse sitnijih) neprijatnosti kojima su izlozeni putnici koji uplacuju aranzmane preko nasih tur. agencija.
Pre mesec dana nesto slicno je izvela i agencija "Top turs" kada je poslala grupu turista u Marmaris gde nisu imali obezbedjen smestaj, vec su morali sami da se snalaze da bi ih na kraju turski hotelijeri smestili besplatno po svojim smestajnim kapacitetima.
Proslog leta "Argus turs" je odveo turisticku grupu u Kusadasi i umesto u hotel sa 5 zvezdica (koji su debelo platili) ljude su smestili u neke brvnare jer u rezervisanom hotelu navodno nije bilo mesta. Moj drugar je bio vodic u toj "Argusovoj" turi i jedva je izbegao batine od besnih turista koji nisu dobili u Turskoj one usluge koje su uplatili u Beogradu.
Znam da ima jos mnogo primera loseg poslovanja nasih agencija ali sam uspela samo ova dva da se setim. Dokle vise? Zasto niko ne reaguje?
Ja sam po zanimanju turizmolog, tako da mi ovakve situacije deluju duplo strasnije nego ljudima drugih profesija...

Sa Argus tursom to nije bio slucaj samo prosle godine. Neki moji poznanici su se isto tako proveli i pre dve godine. Na kraju su ih umesto u hotel koji su uplatili (valjda 4*, polupansion), smestili u apartmane. I prosle godine se drug zalio na njih jer su ga smestili u neku sobu, koja je po njegovim recima vise licila na prepravljenu ostavu. Kada su ga premestili na kratko zbog popravke u drugu sobu (pukao lavabo u njegovoj sobi), koja je bila udaljena samo par soba od njegove (tu su bili neki strendzeri), sve je bilo "normalno". Ta druga soba je licila na pristojnu hotelsku sobu.




Je**te, koliko soba. :lol:

#5 penelopa

penelopa
  • Members
  • 2 posts

Posted 27 September 2004 - 17:51

Ovo je klasichan overbooking problem i desava se cesto, narocito u avgustu. Ali drasticnih razlika ne bi smelo da bude . Tipa 5 zvezdica - brvnara. U svakom slucaju nije ni nalik problemu sa Fantazijom.