Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Totalna antipreporuka


  • Please log in to reply
1516 replies to this topic

#1501 /13/Ален Шмит/

/13/Ален Шмит/
  • Members
  • 4,593 posts

Posted 11 November 2017 - 16:30

Overdrive (2017)

 

MV5BMDExMTAzYmEtZjMwOC00MjIxLTkyNjMtOTZj

 

Jadno, toliki budžet i relativno solidna postava a prejadna skripta. Jedva sam ga pogledao do kraja, retko koji film me tako izmučio ko ovaj.

 

Emodži film (2017)

 

MV5BMTkzMzM3OTM2Ml5BMl5BanBnXkFtZTgwMDM0

 

Ovo mora u ovu temu završiti, hteo to ne hteo. Čemu svrha? I zašto pobogu? Zanimljiva ideja ali pre bi napravio neki kratkometražni film ili nešto poput toga, ali ne, desilo se potpuno suprotno. I što je najjače film je ZARADIO 200 MILKI jbt.  :ajme:


  • 0

#1502 Musky

Musky
  • Members
  • 4,450 posts

Posted 07 January 2018 - 19:01

Kako li je Aronofski stigao od ,,Requiem for a dream" do ovog ,,Mother" ... :krsta:

 

,,If you want to sit there for 2+ hours with WTF face, please see this movie."


Edited by musky, 07 January 2018 - 19:03.

  • 1

#1503 drgnk

drgnk
  • Members
  • 600 posts

Posted 10 January 2018 - 19:18

Once Upon A Time In Venice (2017)

 

http://www.imdb.com/..._=nm_flmg_act_8

 

MV5BMDUwZTZjN2YtMTcwNy00YjZiLWExOWMtODU4

 

Sramotno urađen film. :yucky:  Nekakva akciona komedija sa Brusom Vilisom a isti ne da nije ni trunku smešan nego ni akcije nigde u tragovima nema. Na šta je spalo nekad veliko glumačko ime. :blush:

 

Da me je neko upitao posle odgledanog filma, o čemu se radi u istom, leba mi, ne znam šta bih mu rekao. Film bez filma, priča bez priče. Apsolutno ništavilo. Izbegavati u širokom luku ako vrednujete svoje slobodno vreme.


  • 0

#1504 Sobchak

Sobchak
  • Members
  • 1,754 posts

Posted 12 January 2018 - 15:42

Na mliječnom putu

 

Ne pamtim kad sam zadnji put odgledao ovako zamoran film.

Odlučio sam da ga odgledam jer je Kusturica u pitanju, iako njegovih par zadnjih filmova su bili daleko do onih filmova koji su ga proslavili.

 

Ali ovaj je zagrdio.

Svaki njegov film je na isti šablon, dosta glumaca koji izgledaju kao da su ih navatali pored puta, par lijepih glumica, pucnjava, alkohol i glasna muzika.

Scenario je na nivou djeteta a kraj je razočaravajuć.

Čak ni Monka Beluči ne popravlja prosjek. Ona glumi lik koji se zove Nevjesta i nema baš uvjerljivu priču: ona je istovremeno Srpkinja i Italijanka koja je izbjegla iz Republike Srpske Krajine (?!) te “bivša djevojka engleskog generala koji je zbog nje ubio svoju suprugu”.

 

Svjetla tačka filma su prizori hercegovačkih krajolika.


  • 1

#1505 Sobchak

Sobchak
  • Members
  • 1,754 posts

Posted 14 February 2018 - 12:49

Justice League

 

Užasno loš film.

CGI koji izgleda jeftin, digitalno uklanjanje brkova Henry Cavilla. :wacko:

Svi likovi su natrpani u dva sata filma pa niko nije došao do izražaja, osim Fleša i Ezre Milera.

Glavni negativac je drugorazredan i nezanimljiv.

Čak ni povratak Supermena iz mrtvih nije uspio podignuti film na viši nivo.

Mnogi su ocrnili Batman vs Superman ali taj film je naspram ovog odličan.

 

 


  • 0

#1506 /13/Ален Шмит/

/13/Ален Шмит/
  • Members
  • 4,593 posts

Posted 14 February 2018 - 17:08

Justice League

 

Užasno loš film.

CGI koji izgleda jeftin, digitalno uklanjanje brkova Henry Cavilla. :wacko:

Svi likovi su natrpani u dva sata filma pa niko nije došao do izražaja, osim Fleša i Ezre Milera.

Glavni negativac je drugorazredan i nezanimljiv.

Čak ni povratak Supermena iz mrtvih nije uspio podignuti film na viši nivo.

Mnogi su ocrnili Batman vs Superman ali taj film je naspram ovog odličan.

 

Zato ja izbegavam superherojske filmove u širokom luku, pa makar bili hvaljeni na sva usta. Jednostavno imam dojam da je to pravljeno za decu i da je to samo deci zanimljivo. Jedini superherojski film koji mi se svideo je Deadpool, sve ostalo je za mene kamilica koja mi krade dragoceno vreme života.


  • 0

#1507 Dobar Los Milos

Dobar Los Milos
  • Members
  • 9,213 posts

Posted 15 February 2018 - 15:09

Zato ja izbegavam superherojske filmove u širokom luku, pa makar bili hvaljeni na sva usta. Jednostavno imam dojam da je to pravljeno za decu i da je to samo deci zanimljivo. Jedini superherojski film koji mi se svideo je Deadpool, sve ostalo je za mene kamilica koja mi krade dragoceno vreme života.

 

Zavisi. Filmovi kao Watchmen, The Crow, Hellboy, Sin City, Logan, Deadpool itd su sjajni. 


  • 1

#1508 T Mac

T Mac
  • Members
  • 8,239 posts

Posted 15 February 2018 - 15:52

Ni dan danas ne shvatam šta to Deadpool čini sjajnim filmom.


  • 6

#1509 Dobar Los Milos

Dobar Los Milos
  • Members
  • 9,213 posts

Posted 15 February 2018 - 16:44

Ni dan danas ne shvatam šta to Deadpool čini sjajnim filmom.

 

 

Smesan, low-budget, i skoro 1:1 prenet strip. Prvi film o superherojima koji je uprkos R postao hit. Cista zajebancija, bas kao i strip.


  • 0

#1510 Zetterberg

Zetterberg
  • Members
  • 4,173 posts

Posted 16 February 2018 - 09:12

Citajuci Alena, pise on odlicne postove vezane za filmove(neretko se slazem sa njim) samo sam stekao utisak da dosta toga nije pogledao i da ne zna odakle da krene sa sastavljenjem liste za filmove. Bilo je stvari koje je on pogledao, a meni ne bi palo na pamet jer bi to za mene bilo gubljenje vremena naspram onoga sta mi je na listi.

 

Tako da ja sam tu da mu pomognem ida mu sibnem par preporuka. Siguran sam da neke od filmova o superherojima nije ni pogledao.


  • 0

#1511 dekifisher

dekifisher
  • Members
  • 1,308 posts

Posted 16 February 2018 - 21:46

The Mountain Between Us

Nema potrebe za bilo kakvim opisom... film je toliko los da mi je bilo zao Idrisa i Kejt. Koliko god da su im platili, malo je za ovakvu blamazu.


  • 1

#1512 /13/Ален Шмит/

/13/Ален Шмит/
  • Members
  • 4,593 posts

Posted 17 February 2018 - 00:43

Citajuci Alena, pise on odlicne postove vezane za filmove(neretko se slazem sa njim) samo sam stekao utisak da dosta toga nije pogledao i da ne zna odakle da krene sa sastavljenjem liste za filmove. Bilo je stvari koje je on pogledao, a meni ne bi palo na pamet jer bi to za mene bilo gubljenje vremena naspram onoga sta mi je na listi.

 

Tako da ja sam tu da mu pomognem ida mu sibnem par preporuka. Siguran sam da neke od filmova o superherojima nije ni pogledao.

 

Prvo boldano- potpuno si u pravu. A i nemam ni vremena no uvek se trudim naći vremena za filmove.

 

Drugo boldano- svaka preporuka je dobrodošla kolega, :thumbs:

________

 

Bio sam umoran i nisam konkretno napisao koji mi superherojski filmovi smetaju. Filmovi tipa Suicide Squad, Justice League, pa čak i Avengersi te zadnje loše kopije F4. Nekako ko da su svi likovi stavljeni u blender pa kako sok ispadne to će prodati narodu. Filmovi s odvojenim likovima su puno bolje odrađeni.


  • 0

#1513 GoldenMich

GoldenMich
  • Members
  • 120 posts

Posted 20 March 2018 - 17:07

It (2017)

 
https://www.imdb.com/title/tt1396484/

Zali boze utrosenog vremena. Ne bih dalje trosio reci...

Edited by GoldenMich, 20 March 2018 - 17:07.

  • 1

#1514 drgnk

drgnk
  • Members
  • 600 posts

Posted 26 May 2018 - 08:53

Deep Blue Sea 2

 

https://www.imdb.com...6/?ref_=nv_sr_1

 

A ja se primio da je isti nastavak vrlo zabavnog, istoimenog ostvarenja iz 1999. Kakav danak neiskustvu! :ajme:

 

Bruka i sramota, koliko je ovo loš film. Izbegavati u širokom luku.


  • 0

#1515 Friend of Peachy Carnahan

Friend of Peachy Carnahan
  • Banned
  • 18,085 posts

Posted 15 October 2018 - 14:17

Summer of 84.

Zaista nema razloga za ovaj film, osim da tvorci uzmu neki kes na konto 80s nostalgije.

Ja sam ga odgledao zato sto i dalje gledam horore i zato sto i dalje volim smell of 80s.

Cenim da ce se i Zumbul zbog ovoga zajebati, pa da mu malo spojlujem - jedino sto valja u vezi sa filmom je ova recenzija

 

 

Summer of 84

It’s easy to make a thriller: just add a threat, creepy music, fake-outs, and boo-style jump scares. It’s also easy to evoke nostalgia: just throw in a few songs, retro t-shirts, and references to politicians, television shows, or headlines of the era.

But it is not easy to do it well. And that is the problem with “Summer of 84,” a modest little suspense puzzle that simulates rather than builds on vastly better “my neighbor may be a murderer” stories from “Rear Window” to “Stranger Things.”

“Even serial killers live next door to somebody,” Davey Armstrong tells us in an opening voiceover as we see him riding his bicycle to deliver papers to homes in an idyllic-seeming suburb. “If I’ve learned anything it is that people hardly ever let you know who they really are.”

That is the theme of just about all mysteries and thrillers. Which of the ordinary-looking people around us is capable of the most despicable acts of violence? What does that say about ordinary people like ourselves, and what we may be capable of? Can we be reassured by a sense of control in solving the mystery?

There is something especially compelling about asking these questions from the perspective of kids in their early to middle teens, as in “Super 8,” “Stranger Things,” “Disturbia,” or “Fright Night.” It is a heightened version of what all adolescents go through as they first begin to question what they have always taken for granted. They are first beginning to feel doubt and mistrust of what grown-ups have told them but they have not yet figured out how to evaluate the information they have and the people who provide it.

Davey and his friends are young enough to feel newly aware of danger around them and also young enough to think they can and should investigate themselves. Davey says, “What else could possibly be this exciting?”

If only we could share his sense of discovery. But we’ve seen so much of it before. Davey has three friends who hang out in a clubhouse to speculate about girls, about whether Ewoks could defeat Gremlins, and about the local mystery—boys their age have gone missing. 

The characters are barely sketched in. One of Davey’s buddies is a tough guy in a leather jacket who talks about sex a lot but does not talk about the domestic abuse in his home. Then there’s one friend with glasses so we know he can look things up on microfilm. And there’s also a fat kid because there is always a fat kid.

Davey has a crush on his former babysitter and spies on her when she’s getting undressed. Improbably, when her parents decide to get divorced, she turns to Davey for support, and so she gets caught up in the mystery of the missing boys, too.

Davey suspects his neighbor, a cop named McKay. His friends respond with enthusiasm, more because it sounds like fun than because it is especially plausible. This leads to numbingly generic thriller dialogue: “This is the most exciting thing that’s ever happened to us.” “That was way too frickin’ close” and even the unforgivable “I’ve got a bad feeling about this” and “Nothing was ever going to be the same again.” 

Sommer makes some thoughtful choices as McKay, his performance intriguingly balanced between polite loner and creepy loner. But the script is underwritten, with too many fake-outs and an unearned zigzag at the end.

It is not the eerie suspense of digging up the suspect’s garden or the jump-out-at-you surprises that make a thriller. It is some connection to the characters and some stakes in the outcome. This film stays on the surface, imitating thrills, not delivering them.


Edited by Friend of Peachy Carnahan, 15 October 2018 - 14:18.

  • 1