Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Poslednji film koji ste gledali


  • Please log in to reply
16354 replies to this topic

#14731 Friend of Peachy Carnahan

Friend of Peachy Carnahan
  • Banned
  • 18,085 posts

Posted 31 August 2015 - 09:14

Pa ti gledas Bila i znas da je to Bil, pa se smejes instinktivno/po secanju.

Ne smejes se Vinsentu u kvalitetnoj prici.


  • 0

#14732 Ne sam Safete

Ne sam Safete
  • Members
  • 29,994 posts

Posted 31 August 2015 - 09:45

Pa ti gledas Bila i znas da je to Bil, pa se smejes instinktivno/po secanju.

Ne smejes se Vinsentu u kvalitetnoj prici.

Nasmijao sam se Vinsentu par puta :) Kao sto rekoh sve stoji sto si rekao. Jednostavno jedan od onih filmove koje pustis da se opustis, ne ocekujes nista epohalno.

Evo i ovaj zadnji sa Al Pacinom slicna fora.Manje vise od pocetka do kraja znas kako ce ici, ali majstor uspije da me zabavi. 


  • 0

#14733 Friend of Peachy Carnahan

Friend of Peachy Carnahan
  • Banned
  • 18,085 posts

Posted 31 August 2015 - 10:09

Kad pomenu Ala Pacina i filmove koje gledas tek da ti prodje vreme...

 

Stand Up Guys

 

Odgledao samo zato sto su momci iz naslova Pacino, Voken i Arkin.

Ocekivao sranje, a dobio sasvim pristojan stripovski film, koji bi im da su 5-10 godina stariji verovatno bio labudova pesma, pa bi samim tim postao i kultni.

Ovako, simpaticnih sat i po, moze se pogledati jos nekad u zivotu.


  • 0

#14734 *Alias*

*Alias*
  • Members
  • 470 posts

Posted 31 August 2015 - 10:27

Kada smo već kod te generacije, da li grešim ili je u nekoj bliskoj prošlosti isto bilo neko ostvarenje sa gomilom zvezda - matoraca? Ja bih to pogledala ali ne mogu da se setim ni imena filma ni ko tačno glumi, ako neko od vas zna neka prijavi :)

 

U poslednjih par nedelja odgledala dosta filmova, većina je mislim bila pominjana ovde, pomenuću samo par njih:

- Broken (2012) - vrlo solidan britanski film, preporučujem da se pogleda

- Oslo, August 31st (2011) - ovaj film sam skinula jer sam čula preporuke sa više strana, onda u toku samog filma stvarno nisam mogla da skontam zbog čega je toliko hvaljen, mada kako film odmiče i kako se približava kraju postaje sve bolji. Prilično deprimirajuć film, nemojte ga gledati ako ste u nekom down-u.

- Magic Mike (2012) - odlična zabava, posebno za ženski svet :)

- A Second Chance (2014) - šta znam, meni 'nako, u principu interesantna priča ali nije mi ostavio neki poseban utisak, možda zbog velikih očekivanja koje sam imala (posebno posle takvog filma kao što je After the Weddding). Po meni može i da se preskoči.


  • 0

#14735 Ne sam Safete

Ne sam Safete
  • Members
  • 29,994 posts

Posted 31 August 2015 - 10:27

Odgledao, to je taj "nedeljom popodne" :)
film.
  • 0

#14736 Friend of Peachy Carnahan

Friend of Peachy Carnahan
  • Banned
  • 18,085 posts

Posted 31 August 2015 - 10:58

Kada smo već kod te generacije, da li grešim ili je u nekoj bliskoj prošlosti isto bilo neko ostvarenje sa gomilom zvezda - matoraca? Ja bih to pogledala ali ne mogu da se setim ni imena filma ni ko tačno glumi, ako neko od vas zna neka prijavi


Last Vegas, mada je to vece djubre nego Vinsent.
  • 0

#14737 ZoltanGeraTucheKera

ZoltanGeraTucheKera
  • Members
  • 9,821 posts

Posted 31 August 2015 - 11:11

Ovog vikenda sam ogledao nekoliko filmova, nekih sam se podsetio, u sustini pravio sam interesantne maratone. The Canal (2014), po meni interesantan film, malo predvidiv, ali moze da se gleda. Pomalo mi je frustrirajuce sto glavnog lika stalno podsecaju da mu je zena imala ljubavnika. 7/10 http://m.imdb.com/title/tt2517658/ Chaos theory (2008), slucajno ga gledao i pozitivno se iznenadio. Film me je nasmejao, iako nije trebao. 6.5/10 http://m.imdb.com/title/tt0460745/ Slither (2006), ko voli glumca iz serije (Castle) neka gleda. Nije glumica, steta. :D 8/10 http://m.imdb.com/title/tt0439815/ The Drownsman (2014), moglo je biti mnogo bolje ostvarenje, ali nije na zalost, greske su ga unistile. 4/10 http://m.imdb.com/title/tt3450134/ Monsters (2010), ovo vredi pogledati, sve je lepo uradjeno, iako je manje poznat film, glumica je muskobanjasta, ali simpa. Ko voli vanzemaljce neka izvoli nece se pokajati. 9/10 http://m.imdb.com/title/tt1470827/
  • 0

#14738 Friend of Peachy Carnahan

Friend of Peachy Carnahan
  • Banned
  • 18,085 posts

Posted 31 August 2015 - 12:33

Kakav bre glumac iz serije Kasl :D, u Slitheru igra stameni & ozloglaseni Majkl Ruker. Ja ti lepo kazem gledaj malo klasike zanra, da bar znas glavne face.
A kakve veze ima kako izgleda glavna glumica, pa nisu to dramediji i romkomi. :)
  • 0

#14739 ZoltanGeraTucheKera

ZoltanGeraTucheKera
  • Members
  • 9,821 posts

Posted 31 August 2015 - 13:06

Kakav bre glumac iz serije Kasl :D, u Slitheru igra stameni & ozloglaseni Majkl Ruker. Ja ti lepo kazem gledaj malo klasike zanra, da bar znas glavne face.
A kakve veze ima kako izgleda glavna glumica, pa nisu to dramediji i romkomi. :)

Ma on mi je prvi zapao, posto sam gledao tu seriju, a i ljudima koji ne gledaju mnogo ovaj zanr, bi se svideo. A sto se tice glumica, pocevsi od svakog Hickokovog filma, ja pratim koja je lepa, postalo je opsesija, a i ume da utice na film. :lol: Sad sam planirao da pogledam one tvoje sto si ispreporucivao, ali polako. Rukera znam iz serija, odigra po jednu epizodu i to je to, ili sam ga pomesao sa nekim?

Edited by ZmbInf, 31 August 2015 - 13:10.

  • 0

#14740 Friend of Peachy Carnahan

Friend of Peachy Carnahan
  • Banned
  • 18,085 posts

Posted 31 August 2015 - 13:47

Ma on je jedan od najboljih epizodista, cak je u WD imao i vecu mnutazu nego inace, ali kao ljubitelj horora bi morao da ga odgledas u Henri - portret serijskog ubice. Bas gadna njuska, ali jedna od onih zbog kojih se filmovi i gledaju.
  • 1

#14741 Georgia

Georgia
  • Members
  • 475 posts

Posted 03 September 2015 - 21:18

:+1: Edge of tomorrow


  • 2

#14742 /13/Ален Шмит/

/13/Ален Шмит/
  • Members
  • 4,593 posts

Posted 06 September 2015 - 23:27

Time out of mind (2014)

 

Radi se o skitnici koji to poriče a sve vreme pokušava stupiti u kontakt s ćerkom.Film zahteva neverovatno strpljenje gledaoca ali na koncu se to isplati plus on savršeno opisuje život skitnica u američkim metropolama.


  • 0

#14743 Chaos Is Me

Chaos Is Me
  • Members
  • 16,595 posts

Posted 07 September 2015 - 10:13

Holy motors (2012)

 

http://www.imdb.com/...0/?ref_=nv_sr_3

 

U poslednje vreme sam malo usporio sa gledanjem filmova, ali ovaj me je vratio na pravi kolosek. Šta reći? Za ovaj film sam čuo da je ili "remek-delo" ili "besmisleno pretenciozno izdrkavanje", a po mom mišljenju, nijedan od ta dva opisa mu ne odgovara. Prilično bizarno delo, vizuelno zaista sjajno i bajkovito, prepuno nekakvih metafora i veoma pogodno za različita tumačenja. Činjenica je da je autor dao sebi umetničke slobode da ovom prilikom snimi šta god mu padne na pamet. Prepliću se ovde ljubav, kritika modernog društva, psihodelija i veoma interesantni muzički momenti. Razmišljaću o ovom filmu još neko vreme, to je valjda nekakvo priznanje uspeha. 7/10


  • 0

#14744 Markov

Markov
  • Members
  • 10,561 posts

Posted 11 September 2015 - 19:15

Prosle nedelje sam pogledao Mission: Impossible - Rogue Nation. Sve u svemu, da mene neko pita, vredi gledati (osim naravno, u slucaju da je ljudima, vec preko glave takvih filmova/akcije uopste). 

 

Cruise je Cruise. Pegg je opet tu kao dobar nerdy sidekick. Ferguson kao zenski lik i funkcionise i ne funkcionise, dok je negde dobra stvar sto su izabrali neku zensku koja "normalno" dobro izgleda, sa Cruiseom nema bas neku on-screen chemistry, mozda je to nekome jako vazno, al' u ovakvim filmovima, meni bas i nije. Glavni negativac (Sean Harris) je meni odlican kao hladnokrvni, proracunati control freak zlocinac, kakav i treba da bude ako se ima u vidu odakle i kako je lik ponikao, to ne ostavlja prostora za neke vece izlive emocija i produbljivanje njegovog lika, al' kao psihopata ustremljen samo ka svojim ciljevima, i vise nego dovoljno. J.Renner i A.Baldwin su ok, i ne mogu biti vise od toga, s' obzirom koliko su im likovi usko profilisani. Standardno dobar cast za sporedne likove, pogotovo za Britance. 

 

Radnja je takva da ne moze da se kaze da smo videli nesto novo, mene je malo i nerviralo to sto se opet islo na ono sa maskama. Ima jedan deo u sredini filma kada se uspori, al' je ritam dovoljno brz da drzi paznju. Bec i London kao glavna mesta akcije, odlicno odabrana za radnju. Mozda je mogao malo krace da traje film. U nekom ocenjivanju 7/10.


  • 0

#14745 Wiggum

Wiggum
  • Members
  • 1,680 posts

Posted 15 September 2015 - 16:53

Jurski Svijet...osim par uzbudljivih scena pri kraju,generalno radi se o smeću te ga izbjegavajte u široukom uglu.


  • 0