Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Poslednji film koji ste gledali


  • Please log in to reply
16354 replies to this topic

#13906 Sobchak

Sobchak
  • Members
  • 1,754 posts

Posted 14 November 2014 - 14:18

A što neko ne napravi temu "Interstellar" kad ste se već toliko raspisali o njemu!?


  • 1

#13907 Ne sam Safete

Ne sam Safete
  • Members
  • 29,994 posts

Posted 18 November 2014 - 11:00

The Golden Dream

Ja imam pozitivan stereotip ili predrasudu oko Meksikanaca. Volim taj narod, voleo bih da živim jednog dana tamo iako nikad nisam bio.
Deluju mi kao iskrena, emotivna raja koja voli život i zna da uživa u istom. Najbolji drug mi je uvek govorio "Ma zajebi me sa tim mehinakerima"
Letos se u Americi dosta družio i radio sa njima i kaže da je stvarno onako kako i ja sam zamišljam, prosto ih obožava.

Po radnji bi se reklo da je ovo avantura, ali ovaj film je mnogo više drama.
Odličan film, neko ga je već kačio možda kao i preporuku.

Zanimljivo  da je klinac koji glumi Indijanca svu zaradu koji je dobio od filmu potrošio tako što je kupio svojoj porodici hranu, namirnice i 2 polja za obradjivanje.
Nakon odgledanih klipova sa nekih dodela nagrada i intervjua, ekipa filma je jako simpatična skupina.
A film je sam po sebi toliko ostavio utisak na mene da sam imao želju da potražim još neke stvari po netu o njima.

Ja sam ga spominjao, dobar film. Samo si malo prebacio, klinci u filmu su iz Gvatemale.


  • 0

#13908 Sector

Sector
  • Members
  • 20,117 posts

Posted 18 November 2014 - 11:42

Ja sam ga jos prije nekoliko pogledao, sjecam se da ga je Safet preporucio...Dobar film.

 

Inace, pogledah i taj drugi dio planete majmuna konacno...Onako, malo predvidiv ali nije losa zabava.


  • 0

#13909 Chaos Is Me

Chaos Is Me
  • Members
  • 16,595 posts

Posted 18 November 2014 - 12:06

Big Fish (2003)

 

http://www.imdb.com/...1/?ref_=nv_sr_1

 

Malo je nedostajalo da i ovaj ode na totalne preporuke, ali samo topla preporuka. :P Gde je Tim Burton, tu fantazija dobija sasvim nove dimenzije. Ono što mi se posebno svidelo je kraj filma, baš onako fino zaokružuje celu priču. Film je prepun boje, ali za promenu, taj šareniš prija oku. Da me bude totalna preporuka pobrinula se Jessica Lange koja je toliko deformisana estetskio-hirurškim zahvatima da njeno lice ne može da dočara nikakvu emociju, neprijatno za gledati. Takođe, tehnički dosta naivno odrađen džinovski som kao personifikacija Edvardovog života. Ipak, kad se sve sabere i oduzme, veoma zabavno delo koje biva sve bolje kako se bliži kraju. 7/10


  • 1

#13910 retka zverka

retka zverka
  • Members
  • 73 posts

Posted 18 November 2014 - 14:30

Boyhood (bice spojlera)

 

Prvi utisak je da je ovo film bas namenjen za Amerikance i da retko ko van njih moze svoje detinjstvo previse poistovetiti sa ovim filmom. Ubedljivo najbolja stvar je sto je film zaista sniman 12 godina, mislim da nijedan drugi film nije nista slicno uradio i to sto gledamo jednog te istog glumca (koji doduse ne drzi bas previse paznju i smara, cale mu je daleko bolji lik) od njegove sedme-osme do osamnaeste posebno daje filmu na realnosti. Uopste, kao neko ko se nagledao americkih filmova i samim tim znam nesto o njihovoj kulturi film je dosta realno odradjen, nema patriotskog proseravanja i nema preterivanja sa kliseima (Mada su mi zapali za oko latinos koji na nagovor Patricie Arquette ostvaruje americki san i ocuh negativac-alkoholicar). Malo su se previse proseravali o smislu zivota sto je zastitni znak mnogih Linklaterovih filmova, ne kazem da u stvarnosti to niko ne radi ali su izostale zustre svadje sa roditeljima, period skolovanja je takodje jako slabo odradjen, finansijski problemi su tek zagrebani, osim one jedne poluminutne scene u WC-u klinac nije imao nikakvih problema sa podjebavanjem u drustvu (i ona scena kada grupno piju pivo ali to nije nista u odnosu na nas, mene su znali satima da zajasu i to najbolji drugovi). U sustini, film NIJE los ali bar za nase prilike nije nesto spektakularan, ko voli Linklaterove filmove nema sanse da mu se nece svideti ovaj mada se bas oduzio u pm...


Edited by retka zverka, 18 November 2014 - 14:37.

  • 0

#13911 Friend of Peachy Carnahan

Friend of Peachy Carnahan
  • Banned
  • 18,085 posts

Posted 18 November 2014 - 15:11

Od 5. do 18. U filmu koji prati period od 13 godina, koliko vremena mislis da treba da bude posveceno bulijima i ortackom podjebavanju, ako to nije nesto sto je presudno uticalo na protagonistu, vec je jedna od stvari kroz koje (svako) prolazi u odrastanju?


  • 0

#13912 T Mac

T Mac
  • Members
  • 8,239 posts

Posted 18 November 2014 - 16:29

Boyhood_film.jpg

 

Jedino interesantno u vezi ovog filma je što je stvarno sniman 12 godina i što gledamo odrastanje glavnog glumca na ekranu. Interesantna ideja i to je to.

 

Običan život nabeđenog tinejdžera i ništa više od toga. Svaka scena je dosadnija od prethodne.

 

Žestoko precenjen film.


  • 1

#13913 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 18 November 2014 - 20:30

Ja sam ga spominjao, dobar film. Samo si malo prebacio, klinci u filmu su iz Gvatemale.

 

Samo likovi u filmu, inače film je mehiko produkcion, i svi glumci su mehikaneri, sem indijanca koji je stvarno neko indijanso pleme  Mehiku, i španski je naučio tek kad su snimali film :)

Big Fish (2003)

Meni omiljen Tim Burton film. Mada nisam ja neki njegov baš fan.


  • 0

#13914 Ne sam Safete

Ne sam Safete
  • Members
  • 29,994 posts

Posted 19 November 2014 - 19:03

Big Fish , prva od Kaosovih preporuka sa kojom se ne slazem :)


  • 0

#13915 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 20 November 2014 - 17:14

pa nije ostavio baš kao preporuku.

Pritom meni lep film, najbolji Bartonov, njega ne volim ni kad radi Killersima spotove.
Mene Big Fiš nekako podseća na Forest Gamp..


  • 0

#13916 :~))

:~))
  • Members
  • 571 posts

Posted 20 November 2014 - 21:16

Sinoć sam gledala :  ''Hitler-poslednji dani''.  Odličan.  Bruno Ganc u ulozi Hitlera, fenomenalan, a tek glumica koja je igrala Magdu Gebels. Dobro je da su Nemci napravili tako dobar film o njihovoj prošlosti, za pohvalu.

http://en.wikipedia....all_(2004_film)

Der_Untergang_-_Poster.jpg


  • 2

#13917 realno *W

realno *W
  • Members
  • 46,138 posts

Posted 21 November 2014 - 08:16

još jednom hvala na preporuci, mnogi su ga spomenuli na ovoj temi:

 

POSTER-THE-SIGNAL.jpg

 

 

Jako dobar. U jednom trenutku sam mislio da će se prerano završiti i ostati nedorečen, al nisam bio u pravu, sve je bilo kako treba. 


  • 1

#13918 Zetterberg

Zetterberg
  • Members
  • 4,173 posts

Posted 21 November 2014 - 19:19

Poenta Boyhood-a su sva secanja iz detinjstva koja su mu ostala upecatljiva.Vecina nas se mozemo lako poistovetiti sa tim i kada bi se prisecali redosled bi bio manje-vise isti.Najmanje bismo se secali perioda do 10 godina, a naravno najvise kada postanemo tinejdzeri.Samo sam ocekivao da ce na osnovu nekih stvari da nam daju hint o kojoj godini moze da se radi.Bolje bi bilo naravno da su pravili mini-serija jer bismo dobili kompletniju sliku.Ocekivao sam vise od ovog filma, i dok ne pogledam Interstellar najbolji film za mene je Gone Girl.Bice jos par dobrih odlicnih filmova u sledeca dva meseca.


  • 0

#13919 Ne sam Safete

Ne sam Safete
  • Members
  • 29,994 posts

Posted 22 November 2014 - 10:25

pa nije ostavio baš kao preporuku.

Pritom meni lep film, najbolji Bartonov, njega ne volim ni kad radi Killersima spotove.
Mene Big Fiš nekako podseća na Forest Gamp..

Nije ostavio kao totalnu, nego kao toplu preporuku :)

Jbg meni se Big Fish nije svidio, a gotivni su mi manje vise svi filmovi koje je do sada preporuciokomentarisao.


  • 0

#13920 T Mac

T Mac
  • Members
  • 8,239 posts

Posted 22 November 2014 - 10:30

Poenta Boyhood-a su sva secanja iz detinjstva koja su mu ostala upecatljiva.Vecina nas se mozemo lako poistovetiti sa tim i kada bi se prisecali redosled bi bio manje-vise isti.Najmanje bismo se secali perioda do 10 godina, a naravno najvise kada postanemo tinejdzeri.Samo sam ocekivao da ce na osnovu nekih stvari da nam daju hint o kojoj godini moze da se radi.Bolje bi bilo naravno da su pravili mini-serija jer bismo dobili kompletniju sliku.Ocekivao sam vise od ovog filma, i dok ne pogledam Interstellar najbolji film za mene je Gone Girl.Bice jos par dobrih odlicnih filmova u sledeca dva meseca.

 

Boyhood bi možda bio interesantniji da su preskakali godine, pa se malo vraćali... Npr. prikazuju scenu u kojoj ima 17 godina, pa se zatim vrate u detinjstvo itd. Malo su mogli da promešaju karte. Meni je ovako monoton bio.


  • 0