Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Poslednji film koji ste gledali


  • Please log in to reply
16354 replies to this topic

#15841 Duh koji lebdi

Duh koji lebdi
  • Members
  • 2,838 posts

Posted 29 May 2017 - 08:10

to je ok. ono najbolje iz knjige Tima Powersa (voodoo i zombi pirate) zgodno su obradili u prvom i drugom dijelu, i uz komicne dijaloge i konstantnu zbrku oko mijenjanja partnerstva, to je jedino vrijedno gledanja sto se Pirata tice. trojku, cetvorku i peticu mogu preporuciti samo zagrizenim fanovima Sandokana, Keith Richardsa, Augusta Šenoe i Paul McCartneya.


Tone Seliskar i Ante Stanicic pokradeni.
  • 2

#15842 Ne sam Safete

Ne sam Safete
  • Members
  • 29,994 posts

Posted 29 May 2017 - 12:08

f57A2Tn.jpg

La pazza gioia (Like Crazy)

 

Toskana, jedna lijepa vila pretvorena u 'mentalnu instituciju' za zene i  dvije junakinje iz razlicitih okruzenja...

Lijep film ... na momente zabavan, na momente tuzan. Odlicne Valeria Bruni i Micaela Ramazzoti.

Kome se se svidio 'Il capitale umano' (predhodni film rezisera Paola Virzi-ja) nece pogrijesti ni sa ovim filmom.


  • 1

#15843 ital

ital
  • Members
  • 58 posts

Posted 29 May 2017 - 22:33

http://www.imdb.com/title/tt4680182/ Colossal (2016) zanimljiv film, ima neobicnu radnju


  • 0

#15844 pierre van hooijdonk

pierre van hooijdonk
  • Banned
  • 9,326 posts

Posted 30 May 2017 - 08:04

Contratiempo aka The Invisible Guest (2016)

 

MV5BOTEwYTkzMTMtODEzNC00YWM2LTgxNDMtZWNk

 

:hail:  :hail:  :hail:

 

 

Sigurno najbolji film koji sam gledao u poslednje dve-tri godine.

 

Sjajna radnja, gluma, dinamika... i ponovo jedan koji te drzi 'on the edge of seat' do samog kraja. Nista vise ne bih otkrivao, apsolutna preporuka. 10/10


  • 2

#15845 stametslt

stametslt
  • Members
  • 11 posts

Posted 30 May 2017 - 09:00

Contratiempo aka The Invisible Guest (2016)

 

MV5BOTEwYTkzMTMtODEzNC00YWM2LTgxNDMtZWNk

 

:hail:  :hail:  :hail:

 

 

Sigurno najbolji film koji sam gledao u poslednje dve-tri godine.

 

Sjajna radnja, gluma, dinamika... i ponovo jedan koji te drzi 'on the edge of seat' do samog kraja. Nista vise ne bih otkrivao, apsolutna preporuka. 10/10

 

Tnx za preporuku! Baš sam tražio nešto slično da se izvučem iz ove holivudske kaljuge  :thumbs:


  • 0

#15846 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 31 May 2017 - 14:02

http://www.imdb.com/...48/?ref_=rvi_tt

MV5BNzBjNjJjYzctMzg5Yy00YmVhLWEzOTEtMGRm

Zanimljiva produkcija: s jedne strane - nista epohalno novo, a opet prilicno dobro odradjen sci-fi.

Preporuka


  • 0

#15847 T Mac

T Mac
  • Members
  • 8,239 posts

Posted 31 May 2017 - 17:20

Contratiempo aka The Invisible Guest (2016)

 

MV5BOTEwYTkzMTMtODEzNC00YWM2LTgxNDMtZWNk

 

:hail:  :hail:  :hail:

 

 

Sigurno najbolji film koji sam gledao u poslednje dve-tri godine.

 

Sjajna radnja, gluma, dinamika... i ponovo jedan koji te drzi 'on the edge of seat' do samog kraja. Nista vise ne bih otkrivao, apsolutna preporuka. 10/10

 

Meni je baš kraj jedini loš deo filma.

 

Ali generalno je i više nego dobar.


  • 1

#15848 pierre van hooijdonk

pierre van hooijdonk
  • Banned
  • 9,326 posts

Posted 31 May 2017 - 17:41

Meni je baš kraj jedini loš deo filma.

 

Ali generalno je i više nego dobar.

 

Spoiler


  • 0

#15849 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 03 June 2017 - 21:59

unsacdebilles.jpg

 

 

 

Jedan od retkih filmova sa ratnom tematikom stradanja Jevreja koji nije brutalno surov. Nažalost, gledao sam ga overdubbed, tako da mu to (subjektivno) srozava ocenu. 6/10.

 

Vredi videti.

 

http://www.imdb.com/title/tt5091612/


  • 0

#15850 SteveFrancis#3

SteveFrancis#3
  • Members
  • 16,798 posts

Posted 05 June 2017 - 19:23

PotC: DMTNT ladno ima 7.1 na imdb-u. Ono bre nije ni za 5.5. Zasu.
  • 0

#15851 pierre van hooijdonk

pierre van hooijdonk
  • Banned
  • 9,326 posts

Posted 06 June 2017 - 07:17

Passengers (2016)

 

Malo manje holivudizacije i bolje razradjena prica bi mozda ucinilo ovaj film pristojnim za gledanje. U principu, nisam imao nikakva ocekivanja, dugo mi stoji na kompu i sinoc sam bio u fazonu da odgledam nesto bez previse razmisljanja. 
 

Slika je zaista odlicna, main plot zanimljiv, Jennifer fuckable ali osim toga ne znam sta bih jos mogao da izdvojim.

 

Sto bi rekli, za ubiti 2h vremena nije strasno.

 

edit: I da, u par trenutaka poprilicno podseca na Gravity, koji je ipak bolji film dosta.

 

6/10


Edited by - ö -, 06 June 2017 - 07:18.

  • 0

#15852 pierre van hooijdonk

pierre van hooijdonk
  • Banned
  • 9,326 posts

Posted 07 June 2017 - 11:06

Split (2016)

 

Glavni utisak - odlicna gluma McAvoy-a. 
Film generalno gledljiv, ali daleko od nekih pohvala. Tema uvek zanimljiva, ali cini mi se da su malo preterali, barem za moj ukus.

 

Ko je gledao Unbreakable (2000) sa Samuel L-om i Brus Vilisom, kapiram da ce mu se svideti donekle i Split (isti reziser), jer ima nekih slicnih referenci, a i u jednom delu filma se pominje konkretno jedan od dvojice iz Unbreakable. Reziser izjavio kako je Split ustvari planiran kao deo u ovom prvom, ali nije bilo realno za sklopiti, tako da je ideja stara 17 godina. I najavio novi film koji ce biti poput sequel-a za ova dva.

 

Sve u svemu, 6/10


  • 0

#15853 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 18 June 2017 - 23:17

Izuzetno politički nekorektan film, vrhunska zayebancija na sve moguće teme, apsolutno ništa im nije sveto.

 

Obavezno pogledati!

 

draebernefranibeplakat.jpg


  • 0

#15854 Vjekoslav

Vjekoslav
  • Members
  • 11,278 posts

Posted 22 June 2017 - 09:16

Izuzetno politički nekorektan film, vrhunska zayebancija na sve moguće teme, apsolutno ništa im nije sveto.

 

Obavezno pogledati!

 

draebernefranibeplakat.jpg

 

pogledao. hrpetina nabacanih stereotipa i klisea, pokoji komican trenutak (dva ili tri za 90 minuta), neuvjerljiva / tezgaroska gluma, zaplet / rasplet predvidljiv nakon uvodne scene, i to je to. moze se biti politicki nekorektan i na inteligentnije nacine, ovo je bilo bas shovenski tupavo.


  • 0

#15855 Chaos Is Me

Chaos Is Me
  • Members
  • 16,595 posts

Posted 23 June 2017 - 10:42

Tinker Taylor Soldier Spy (2011)

 

http://www.imdb.com/...0/?ref_=nv_sr_1

 

Ok, ovaj film definitivno zahteva dosta pažnje, a ja sam ga odgledao mrtav umoran i pomalo mamuran. Da li je do mog psiho-fizičkog stanja sinoć, uglavnom sve mi je delovalo zamršeno i maglovito, tu se do kraja ne zna ko je ko i kakva mu je uloga u čitavoj ujdurmi međusobnih odnosa kontra-obaveštajnih službi u vreme Hladnog rata. Glumačka postava je impresivna i svi su na nivou, atmosfera je siva, "kafkijanska", nemilosrdna. Sama priča ima rupa i nedovoljno jasnih delova definitivno (ili sam to prespavao) ali je film interesantan, napet i nepredvidive fabule. Lično me ova tematika ne zanima previše ali me je trgao iz sna i zadržao mi pažnju do kraja. Verovatno ima onih kojima bi film mogao prilično da se dopadne, ali ponavljam - zahteva oštrinu čula i optimum pažnje. 7/10


  • 0