Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Poslednji film koji ste gledali


  • Please log in to reply
16354 replies to this topic

#15721 Sector

Sector
  • Members
  • 20,117 posts

Posted 06 March 2017 - 21:09

Hm, po komentarima podseća na odličan Memories of murder.

 

Nije, nazalost. :D

 

Meni se film nije dopao. Prva polovina dobra, ali druga tj. pravac u kom je isla radnja mi se nije dojmio.


  • 0

#15722 Janne240

Janne240
  • Members
  • 6,077 posts

Posted 06 March 2017 - 22:00

Mracne ulice Menhetna, u originalu The Immi grant, drama, tezak i dobar film odlicna gluma Zoakima Finiksa i Marion Kotijar. Nominovan za Zlatnu palmu u Kanu 2013. Slojevit i mracan nema bas jednoznacnu poruku sta je ispravno a sta ne...glavna protagonistkinja na kraju ipak uspeva da krene putem srece a cenu je platio njen nesrecni podvodač Bruno(Zoakim FIniks), vlasnik ženske umetničke trupe...u vreme prohibicije u Americi, dvadesetih godina prošlog veka.

Attached Files


Edited by Janne240, 06 March 2017 - 22:01.

  • 0

#15723 Chaos Is Me

Chaos Is Me
  • Members
  • 16,595 posts

Posted 07 March 2017 - 11:17

Hm, po komentarima podseća na odličan Memories of murder.

 

 

Nije, nazalost. :D

 

Meni se film nije dopao. Prva polovina dobra, ali druga tj. pravac u kom je isla radnja mi se nije dojmio.

 

Meni je Memories of a murder bezveze, a The Wailing mi se prilično svideo. Slažem se da je rasplet upitan.


  • 0

#15724 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 07 March 2017 - 20:01

Logan, jedan od najbolji Marvelovih filmova, samim time sto je drugaciji od ostatka Marvelovih gluposti.

Ne moze se reci da je film nesto bas WOW, iz prostog razloga sto su maltene ceo film uradili kao Terminator 2. Da se razumemo, zbog toga je film i dobar, ali je samo repliciranje svojevrsno kopiranje Terminatora.
Muzika dobra, pocetak filma ima i ambijent i fazon Mad Maxa, pogotovo ona jurnjava u Meksiku...

Odlican zavrsni soundtrack


  • 0

#15725 Ne sam Safete

Ne sam Safete
  • Members
  • 29,994 posts

Posted 08 March 2017 - 13:04

1UkcKva.jpg

 

A Street Cat Named Bob

 

Nice!

 

 

 

Radjen po (istoimenoj) autobigrafskoj knjizi James Bowen-a, mnogo vise od komedijice sa zivotinjom u glavnoj ulozi.

 

Bowen je beskucnik i heroinski zavisnik koji se trudi da ne propusti, vjerovatno, posljednju priliku da se izljeci od zavisnost i ugrabi kakvu-takvu priliku da stvori sebi uslove za ono sto zovemo normalan zivot...

 

Spoiler

  • 0

#15726 Sector

Sector
  • Members
  • 20,117 posts

Posted 12 March 2017 - 11:09

Contratiempo aka The Invisible Guest

 

http://www.imdb.com/title/tt4857264/

 

Zanimljiv filmic za pogledati, preporuka. Jedino nisam odusevljen glumom Maria Casasa.  Inace autor je Oriol Paulo, poznat po filmovima El Cuerpo i Julia's Eyes.


  • 2

#15727 Mama_mia

Mama_mia
  • Members
  • 4,639 posts

Posted 12 March 2017 - 17:28

T2. 9/10. U stvari zbog poslednje scene 10/10.

 

Samo napomena da se radi o ljudima u srednjim cetrdesetim godinama (prvi film je bio o njima u dvadesetim)

 

vise si rekao o ovom filmu na politici zato sam i potrazila tvoj post ovde ali nista nisi rekao

 

a da vec par godina unazad jos u najavi, ne znamo da ce renton2 biti, sasvim prirodno 20 godina posle :)


  • 0

#15728 losmi17

losmi17
  • Members
  • 13,571 posts

Posted 12 March 2017 - 17:31

Contratiempo aka The Invisible Guest

 

http://www.imdb.com/title/tt4857264/

 

Zanimljiv filmic za pogledati, preporuka. Jedino nisam odusevljen glumom Maria Casasa.  Inace autor je Oriol Paulo, poznat po filmovima El Cuerpo i Julia's Eyes.

Da, sasvim dobar film.

 

Spanci bas stancaju ovaj tip filmova.


  • 0

#15729 Duh koji lebdi

Duh koji lebdi
  • Members
  • 2,838 posts

Posted 12 March 2017 - 21:43

Assassins Creed.
Jasno je meni kako uglavnom prodju ekranizacije igrica, ali me je nostalgija vezana za Ecija naterala da pogledam film. Zali boze spucanih para i potrosenog vremena! Mislim da je ovo gore od Passengersa.
  • 0

#15730 Ne sam Safete

Ne sam Safete
  • Members
  • 29,994 posts

Posted 16 March 2017 - 10:32

poNWLCn.jpg?1

 

Toni Erdmann

 

Sjajna njemackoaustrijska drama, sa blagim prizvukom komedije.

 

Winfrid, 'stari kuler', pokusava da ponovo izgradi odnos sa svojom kcerkom koja radi za konsalting firmu u Bukurestu.

Sudar istoka i zapade Evrope, tranzicija iz ugla zapadnjaka. Ocinska ljubav ... jos jedna preporuka za ekipu koja gotivi drame. Mozda je mogao malo manje trajati,iako meni licno nije zasmeto ni jedan sekund od skoro tri sata, koliko traje.

Sandra Huller i Peter Simonischek odlicni u glavnim ulogama.

 

 

Nagrade i nominacije koje je film pokupio.

 

 

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

Koblic

Rikardo Darin u glavnoj ulozi, mogao se bolji film napraviti.

Spoiler


Edited by Ne sam Safete, 16 March 2017 - 10:42.

  • 0

#15731 uncletima

uncletima
  • Members
  • 7,571 posts

Posted 18 March 2017 - 21:47

Kao da Marky Mark nije bila dovolja usiljotina, pa mora i Wahlberg da se trpi.

http://www.imdb.com/...4/?ref_=nv_sr_5

Nikolase, Kejdze, vrati se, sve ti je oprosteno!


Edited by uncletima, 18 March 2017 - 21:47.

  • 0

#15732 Knipex®

Knipex®
  • Members
  • 6,408 posts

Posted 21 March 2017 - 12:32

Organizovah mini maraton juce sa klincima. Prvo dve poslednje epizode The walking dead pa onda tri filma.

 

1. Resident evil: The final chapter potpuno u duhu sveta koji je kreiran za potrebe igre. Jedan od boljih filmova iz serijala. Mila Jovovic izgleda fantasticno. Oni koji su gledali resident evil ranije bice odusevljeni sa ovim filmom sigurno. Razvila se prica do kraja i mnoge dileme i nepoznanice su razresene. Na pocetku filma je dobar uvod u vidu rezimea prethodnih bitnih dogadjaja u serijalu tako da se gledalac lepo podseti i pripremi za ono sto sledi.

 

2. Underworld: Blood wars je nekako mlak i da nema Kate verovatno bih zaboravio sta sam gledao u filmu jos jutros. Pregrst akcije i borbe izmedju likana i vampira pokusava da odrzi dinamiku filma ali vremenom to postane suvoparno i dosadno. Deluje da nije kraj serijala...

 

3. Assassins creed mi se svideo. Nisam igrao igre iz serijala, niti sam se bavio pricom koja ga prati tako da mi je sve bilo novo, pa sam sa paznjom pratio i obracao paznju na detalje. Nadasve zanimljiva prica i likovi. S obzirom da je prvi film iz serijala mozda su trebali napraviti malo opsirniji uvod kako bi lakse usli u svet asasina i templara. Zeljno iscekujem nastavak price. 


  • 0

#15733 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 21 March 2017 - 13:10

Ja sinoć gledao Underworld: Blood Wars i baš si imo. dobro opisao. Uglavnom franšiza sve lošija i lošija sa svakim novim nastavkom. A i Katu poprilično zeza krštenica jab' reko. U par situacija se u filmu vidi da baš debelo šminkaju da sakriju godine i ostave taj dojam vampirske večne mladosti.


  • 0

#15734 SteveFrancis#3

SteveFrancis#3
  • Members
  • 16,798 posts

Posted 21 March 2017 - 17:10

 Assassins creed mi se svideo. Nisam igrao igre iz serijala, niti sam se bavio pricom koja ga prati tako da mi je sve bilo novo, pa sam sa paznjom pratio i obracao paznju na detalje. Nadasve zanimljiva prica i likovi. S obzirom da je prvi film iz serijala mozda su trebali napraviti malo opsirniji uvod kako bi lakse usli u svet asasina i templara. Zeljno iscekujem nastavak price. 

 

Odlicna glumacka postava i dosta dobar okvir radnje iz originalnih igara (assassins vs templars) nazalost nisu bili dovoljni da se napravi nesto pristojno. Svakom liku je pristupljeno odvec povrsno, interakcije deluju nekako mehanicki i bezivotno, tupo i odsutno zure jedni u druge i jednostavno je nemoguce vezati se za bilo koji lik, doziveti radnju. Problematican je i odabir trenutaka kada se prelazi u inkvizitorsku Spaniju - vidimo sekvence za sam cilj koriscenja Calluma od Absterga potpuno bespredmetnih borbi. Cilj je bio da se prikazu te iconic odlike iz igre poput penjanja, trcanja i borbi po krovovima (takoreci parkura), tihih likvidacija skokom sa istih, leap of faith-a i slicno. OK, pokazali ste, so what? Gde je sustina, gde je draz? Nema nikakve postupnosti niti napetosti koja raste iz minuta u minut kako se radnja odmotava, sto je tako tipicno za prvi film u mnogim serijalima (setimo se samo The Fellowship-a). Sve sto je bitno prospe ti se u lice vec onom trakom na pocetku filma, a ako je nesto jos i ostalo pod znakom pitanja, bice razreseno u prvih 20ak minuta filma. 'Hajlajt' filma je svakako interesantno koincidiranje godine u kojoj je smesten istorijski deo price i coveka kome Aguilar predaje na cuvanje najvredniji artefakt. Mislim stvarno.

 

Dakle, iz mog ugla film je prilicno los, ali ne iz razloga iz koga ga kao takvog proglasavaju brojni kriticari, pa i fanovi AC - 'besmislena i glupa prica o borbi izmedju asasina i templara koja traje i u sadasnjosti'. Poznato mi je da je i veliki broj fanova samih igara bio u fazonu 'sta ce mi ono sranje sa precima, animusom i povratkom u sadasnjost, hocu normalnu i postojanu radnju u proslosti bez glupih prekidanja'. Naravno, i taj stav je legit.

 

Ako su producent, reditelj, scenarista and co vec hteli da podju tim tezim putem (ostati veran igri i njenim osnovnim elementima, a ne oslanjati se ni na jedan konkretan naslov ili vec izgradjenog lika i pricu) i radnju/likove takodje podele na 2 dela, onda se moralo posvetiti mnogo (ali bas mnogo) vise paznje karakterizaciji, dijalozima i uopste tom (vremenski gledano mnogo dominantnijem) delu price koji se odvija u sadasnjosti. To sto su pobegli od ekranizacije nekog konkretnog naslova poput AC I ili AC II, apsolutno nije znacilo da su izabrali laksi put, naprotiv. Scenarista je tu imao izuzetno ozbiljan i tezak posao, a on je to ocigledno olako shvatio, sudeci po finalnom proizvodu.

 

Film bas ostavlja jak utisak otaljavanja. Ruku na srce, verovatno i jeste bilo tako jer im je najverovatnije jedino bitno bilo da popune tu prvu 'suplju' godinu od nastanka AC-a (prvi put 2016. nije izbacena niti jedna igra, a od 2007. su izlazile godisnje) i postaraju se eto tek da se ne zaboravi na fransizu. Mislim da su napravili veliku gresku i da su nakon katastroficnih autogolova koje su sebi dali pre svega sa Unity-em, pa zatim i Syndicate-om, ovim filmom sebi zakucali i nekoliko eksera na kovceg. Trebace im bas bas epski novi nastavak igre da bi se podigli.


  • 0

#15735 pierre van hooijdonk

pierre van hooijdonk
  • Banned
  • 9,326 posts

Posted 22 March 2017 - 16:23

Odgledao Lion pre neki dan...

 

WV9pUSD.jpg

 

Mali Sunny je verovatno najsladji klinja kojeg sam video na filmu. 


  • 0