Jump to content


Photo

KAMATE?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
20 replies to this topic

#16 Misha_V

Misha_V
  • Members
  • 228 posts

Posted 03 August 2004 - 10:52

Ma kakve banke, kakve kamate, ulozite novac u neki posao i pristojno zaradite! Jeste da je rizik veci, ali ne bas tako puno (zavisi doduse od posla) ako znate da su strane banke u Srbiji "samo" nezavisne filijale i u slucaju njihovog pucanja ostajete "kratkih rukava". Za domace banke proceduru znate! Ma ova drzava nas je pokrala jednom, sta je sprecava da to uradi ponovo!!!

#17 Spirit

Spirit
  • Members
  • 951 posts

Posted 03 August 2004 - 11:15

gilesppi koja je to bedasta banka sa tako niskim kamatama? :lol:

Evo recimo, moja banka ima ove kamate:

1mesec: 1.5%
3meseca: 2.5
6meseci: 3.5%
12+meseci: 5%

Edited by Spirit, 03 August 2004 - 11:22.


#18 pon1

pon1
  • Members
  • 70 posts

Posted 03 August 2004 - 18:32

Interesantno mi je to sa obveznicama stare devizne štednje.

Koliko to donosi u postocima?

Ja i inače mnogo novaca ulažem u obveznice i to u isključivo 2 obveznička investicijska fonda.
Prvi fond ulaže u isključivo najjače svjetske obveznice (američke, europske i japanske) i sa njim nisam imao sreće. Kroz nekoliko godina ima prosječni rast od 4-5 % na godinu, a potaknut je isključivo velikim padom dolara.

Drugi investicijski fond mi ulaže isključivo u domače (hrvatske) obveznice i on ima godišnji rast od 8,5 %, gledan kroz tri godine kako ulažem u njega.
Tu sam veoma zadovoljan.

#19 Daytrader

Daytrader
  • Members
  • 468 posts

Posted 03 August 2004 - 20:01

e to znaci da je hrvatska ekonomija mnogo bolja od americke i japanske,
:lol: :lol: Malo sale...
$ jos nije video veliki pad, tek ce...
US Gov bonds kupuju centralne banke, manje privatni fondovi. 35% US
duga ima maturity date < 3god, a clock is ticking...4-5% je jos i dobro.
Stara stednja, ne znam %, ali se ceka nedelju dana za prodaju vrednosti par hiljada Evra? Kakva je to berza, i koji je to promet?
Mnogo novca se ne ulaze u obveznice, vec u commodities, ili akcije nekih
firmi u tzv.emerging markets, Indija npr, ili Kina...
8.5% god nije lose, lepo ako si zadovoljan, uvek moze vise...Moze toliko
i dnevno, sve zavisi ko koliko zna, ume, sta vec...5% god kamate u banci sa inflacijom od koliko su najavili 15% god za SCG(?) je a losing proposition.
A i po bankama vecinom rade sve smotani, ne bi prepoznali priliku ni da im se nacrta.
Peace.

#20 pon1

pon1
  • Members
  • 70 posts

Posted 04 August 2004 - 18:37

---------------------
8.5% god nije lose, lepo ako si zadovoljan, uvek moze vise...Moze toliko
i dnevno, sve zavisi ko koliko zna, ume, sta vec...5% god kamate u banci sa inflacijom od koliko su najavili 15% god za SCG(?) je a losing proposition.
---------------------

8,5 % sigurno nije loše, a mogu ja i bolje i to radim.
Radi se naravno o dionicama.
Trenutno imam udjele u Plivi, koja je napravila znatan iskorak na američko tržište i prema mojoj skromnoj procjeni bi u slijedeće dvije godine trebao pokupiti između 30 i 80 %, a ako dođe do oporavka dolara još i više, jer se dionica prodaje većinom na londonskoj burzi u dolarima.
Osim toga imam i dionice nekih turističkih kompanija iz Istre koje čekaju svoju prodaju i privatizaciju, i sigurno čekam velike profite.

Ne znam kako je situacija u SiCG sa dionicama, ali mislim da je trenutno pogodna za kupovanje (naravno, ovisi i o zakonskim regulativama).
A podsjeća me na 1998. godinu u Hrvatskoj koja je bila totalno nerazvijena i pod vanjskim sankcijama, te su se dionice hrvatskih tvrtki mogle kupovati za "kikiriki".
Moj prvi dobitak je bio kupnja dionica te godine rovinjskog Jadranturista za 15 kuna, da bi te dionice prodao nakon dvije godine za 73 kune.

Eh, da mi se vrate ta vremena.


Bilo kako bilo, prilike su uvijek na vidiku, samo se treba okrenuti prema njima.

Sigurno da štednja u bankama za 3 do 5 % je čisti gubitak i ne razumijem kako to može netko raditi.

Osim toga, može se krenuti sa novcem i u inostranstvo.
Kupnja opcija, sirovina........dionica......
Ja to ne radim jer ima previše dobrih mogućnosti u Hrvatskoj, ali "sutra, tko zna".

-----

Zanima me kakva je situacija ovdje sa dionicama, i bi li ja mogao nešto uložiti u Srbiji?
Ima li netko da dobro poznaje ovdje financijsko tržište i vrijednosne papire?

#21 Daytrader

Daytrader
  • Members
  • 468 posts

Posted 04 August 2004 - 19:29

Ja ne znam, berze, ni u SCG, ni u Hrvatskoj, niti me da budem iskren interesuje. Mnogo se tu nesto ceka. Mozda neko i zna, pa ce ti odgovoriti,
razlika je izmedju investiranja i trgovanja. Ja dnevno odvalim amere za 10%Posted Image, svaka grba je moja, kad je strelica a ja klik, :lol: , eto iz prilozenog, par kontrakta i eto zurke, Funky cold Medina...Fini bre, neki ljudi, i jos radim 4h dnevno, paradiso island...
1 poen razlike, 50$ po kontraktu. Taman. Tax free. :lol:
Ne drzim dugo, osim par short pozicija u internutz stokovima, to Ebay,
Amazon, Yhoo-ligan. To su high flying pigs. Vec su onjk, ali ce jos dosta dole. Jedno 50% min i dosta, sad mi je oko 15-20% od ulaska. Vragolani jedni pohlepni :lol: :lol:, ne znam gde krenuse.
$ ce da se stroposta, ako poraste privremeno, to ce biti znak opste bezanije,
privremene vece potraznje za $ zbog pokrivanja dugova, tzv. sintetic short.
Ne bih na to racunao ni malo. (to da ce da se oporavi, no way)
Peace.