Jump to content


Photo
- - - - -

Regionalna Kavica za Ljude Dobre Volje


  • Please log in to reply
18402 replies to this topic

#18166 Sunshine State

Sunshine State
  • Members
  • 1,505 posts

Posted 17 January 2018 - 16:40

kakve su cijene plivacke rekreacije u vasim gradovima? ja sam prosle jeseni otkrio (nakon pola sata posve nepotrebnog izlaganja nadlezne gospodicne kad i kojim danima koji klub pocinje / zavrsava s treninzima) slobodni ranojutarnji termin (06.30-07.30), i to po cijeni od 10kn (1.3 eura). i mogu reci da mi je zao sto se ne budim svako jutro u svom gradu (poslom sam triput tjedno u Zg). inace je zatvoreni bazen u Osijeku preskup, a i bude guzva preko dana. plus ne postoji klub za rekreaciju (ne postoji dok ga neko ne osnuje). uglavnom, ovih 10kn (jedna kava sa slagom, ili pivo) je meni povoljno, posebno zato sto u pravilu nema nikog, a i kad nas bude nekoliko, uvijek je jedna staza samo tvoja. bicom mi treba 6 minuta do bazena, toliko i nazad, prva dva tjedna bilo je davljenje, no malo pomalo uhvati se ritam / kondicija. prije neki dan izlazim s treninga, a ono sve zabijelilo, grad se tek budi iz sna, tisina, snijeg skripi pod gumama, ja svjez i pun energije, jedan od onih carobnih momenata za pamcenje. fakat nesto sto se u mojoj tinejdzerskoj dobi, barem ne u jutarnjim satima, nije moglo dogoditi (zimske veceri osjecki plivaci i ronioci provodili su u Somboru i Borovu).  

 

dakle pitanje - koliko su (cijenom i terminom) pristupacni bazeni u vasim gradovima za rekreaciju? postoje li klubovi za rekreativno plivanje?

 

Je l' ta cena od 1.3 eura za sve termine za gradjane ili samo za ranoranioce?

 

U mom rodnom gradu je tek pre 2 meseca otvoren bazen i jos uvek ne postoje klubovi za rekreativno plivanje (zato nam je kajak dosta jak sport, Sava uvek bila besplatna i dostupna).

 

Na ovom linku su cene i termini,  izgleda da je malo skuplje nego kod vas - cena za odrasle je 200 din, sto je nekih 1.6 eura:

 

Bazen - cene i termini


  • 0

#18167 Doorn

Doorn
  • Members
  • 14,739 posts

Posted 17 January 2018 - 17:05

Kod mene u susjednom selu ima bazen. 4 puta sedmicno ima termin za rekreativno plivanje po cijeni od € 5.95 po terminu. Lopovi.

Ozbiljno razmisljam da opet krenem, a mozda se uclanim i u klub i vratim staru ljubav takmicarskog plivanja. Imaju tim za nas stare guzonje..ko fol veterani nesto. 


  • 0

#18168 Sunshine State

Sunshine State
  • Members
  • 1,505 posts

Posted 17 January 2018 - 18:58

Kod mene u susjednom selu ima bazen. 4 puta sedmicno ima termin za rekreativno plivanje po cijeni od € 5.95 po terminu. Lopovi.

Ozbiljno razmisljam da opet krenem, a mozda se uclanim i u klub i vratim staru ljubav takmicarskog plivanja. Imaju tim za nas stare guzonje..ko fol veterani nesto. 

 

Idem i ja ovde u NL na aquarobic, 5.60 € je po casu.

 

Prija topla voda u ove hladne dane :)


  • 0

#18169 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 17 January 2018 - 21:03

.......

dakle pitanje - koliko su (cijenom i terminom) pristupacni bazeni u vasim gradovima za rekreaciju? postoje li klubovi za rekreativno plivanje?

 

Uh, tesko je kratko i jasno odgovoriti jer ima previse varijabli.

 

Ima i bazena i klubova i svasta, a cijene variraju.

Uclanjen sam u CCAC ( https://www.corpusch...hleticclub.com/ ). Klub ima sve moguce terene za svasta a radi 05:00 - 22:30. Ima i tri bazena - natjecateljski, rekreativni i djecji.

Clanarina varira, od individualne do porodicne, od mjesecne do godisnje. Za dnevno ili jednokratno koriscenje nisam pitao, ne znam.

Koriscenje bazena je ukljuceno u clanarinu, ne kosta nista dodatno - sve dok plivas sam. Ako hoces instruktora/trenera i poseban tretman, to vjerojatno kosta dodatno.

 

Par godina, redovno sam se tamo nalazio sa prijateljem u 06:00 (k'o ranojutarnji manijaci). Odigrali bi set tenisa pa se istusirali i onda plivali 10 do 20 min. pa se opet istusirali i isli na posao totalno svjezi i veseli. Eh, jebiga, onda je on odselio a drugog partnera nisam nasao.

 

Za Hrvatsku nisam relevantan. Tamo sam mjesec-dva godisnje. Ako mi je do vode i plivanja, odem na more. U Zagrebu mi je raspored pregust za plivanje.

 

No, u svakom slucaju, pohvaljujem te za inicijativu i lifestyle! Jutarnje plivanje ne moze stetiti, samo koristiti.


  • 0

#18170 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 17 January 2018 - 21:08

:)

25c dnevno da se brckas, a ako uplacujes neki termin 2-3 puta nedeljno onda je $35 za djake a za odrasle(neStudente) je $70 mesecno.

Moze i za dzabe, na lokalnom jezeru, ali to samo u sezoni, od Marta do Novembra.


  • 0

#18171 Vjekoslav

Vjekoslav
  • Members
  • 11,278 posts

Posted 21 January 2018 - 05:57

Je l' ta cena od 1.3 eura za sve termine za gradjane ili samo za ranoranioce?


samo za ranoranioce, taj 1 sat radnim danima. inace je dnevna ulaznica triput skuplja, plus guzva, plus nemas slobodnu stazu. lijep ti je onaj novi bazencic u rodnom gradu, em jutarnji termini ukljucuju i vikend, em postoji mjesecna karta, tako da te ispadne po danu duplo jeftinije nego ovih "mojih" 10kn. mada, i place u Srbiji su manje. ali ipak mislim da je povoljno. imao bih eventualnu zamjerku na grede krova, koje ne idu uzduz plivackih staza, vec popreko (ja volim pratiti gredu kod ledjnog stila), no ok, snasao bih se nekako. Sremska Mitrovica kazes? lijep je to kraj, Sava s jedne, Fruska Gora s druge strane.

Fruska_gora_2017_007.jpg Fruska_gora_2017_012.jpg
Fruska_gora_2017_013.jpg Fruska_gora_2017_024.jpg

28.10.2017. god. planinari HPD “Bršljan Jankovca” Osijek sudjelovali su na Akciji koju su organizirali PD “Zanatlija” Novi Sad, a radi se o “Zanatlijskoj stazi”.

Iz našeg društva sudjelovalo je 52 planinarki i planinara. Svi sudionici Akcije okupili su se kod planinarskog doma Zanatlija “Pod Glavicom” 254 mnv, te je Akciju otvorio domaćin uz prigodnu riječ. Osim nas bili su nazočni planinari iz Novog Sada, Zrenjanina, Beograda i drugih planinarskih društava. Polazak na stazu je bio iza 10,00 sati (mi smo malo kasnili), trasom Zanatlijske pješačke staze broj 4 u smjeru Savinih voda, usporedno s trasom Fruškogorskog maratona. Nakon toga smo se spustili u dolinu Rokovog potoka, do mjesta gdje smo se priključili na Crnu stazu broj 4, odakle smo uzbrdo nastavili do grebena Popadine. Po izlasku na greben prešli smo na Plavu stazu broj 24, koja prati trasu “Zanatlijske staze” do raskrižja iznad izvora Vilina vodica. Poslije izvora napuštamo trasu “Zanatlijskog puta” i trasom Crne staze broj 4 nastavili smo do doline potoka Kuračevac, te usponom do brda Direk, gdje ulazimo na trasu Fruškogorskog maratona i transverzale. Odatle široko nasutim grebenskim putem došli smo do brda Avala gdje smo se priključili na trasu Europski pješački put E-7, odakle smo se spustili do Planinarskog doma na Stražilovu i gdje smo napravili veliku pauzu od 30 minuta. Nakon odmora podijelili smo se u dvije skupine. Lakša vratila se putem kojim smo došli dok teža u kojoj je bilo većina planinara pa tako i iz našeg društva spustila se Zelenom stazom zdravlja u dolinu Karlovačkog potoka, a zatim smo nastavili do groba pjesniku Branku Radičeviću na čuvenom izletištu Stražilovu i gdje smo obavili fotografiranje te su pojedini planinari pjevali pjesme ovog pjesnika. Nakon toga spustili smo se u kanjon kod restorana gdje se nalazi pjesnikov spomenik i gdje je nastavljeno fotografiranje. Nakon tog smo nastavili usponom do raskrižja iznad Hajdučkih izvora do Partizanskog puta. Odatle smo se odvojili, te nakon hodanja po asfaltu par stotina metara došli smo do spomenika iz NOB na izletištu Stolovi. Od Stolova nastavili smo ka brdu Astal gdje smo ponovo izbili na trasu “Zanatlijske staze” i Plave staze broj 24 odakle smo nastavili do raskrižja Debeli hrast i gdje smo se uključili na zelenu stazu broj 6. te spustom preko brda Glavice vratili smo se do doma “Pod Glavicom” u 17,30 sati. Dužina staze je bila oko 24 km. U domu su planinari nastavili s druženjem uz odličan besplatni grah domaćina. Nakon toga domaćin je podijelio Zahvalnice svim sudionicima Akcije, a naše društvo je uz Zahvalnicu kao najbrojnije dobilo od domaćina i prigodnu knjigu. U Osijek smo se vratili u 23,30 sati.

P.S. Zahvala domaćinima za vodičku podršku i ugodno druženje. Ujedno smo ih pozvali da se pridruže i našim Akcijama. Organizatori Marija Bokun i Mirko Ljubičić / HPD Bršljan Jankovac

 

Idem i ja ovde u NL na aquarobic


pametna cura, svaka cast.
 
 

Kod mene u susjednom selu ima bazen. 4 puta sedmicno ima termin za rekreativno plivanje po cijeni od € 5.95 po terminu. Lopovi.
Ozbiljno razmisljam da opet krenem, a mozda se uclanim i u klub i vratim staru ljubav takmicarskog plivanja. Imaju tim za nas stare guzonje..ko fol veterani nesto.


cuj, pa dobro ti je to s veteranima, onda mora postojati i neka liga. u Madjarskoj svako vece selo ima bazen, kulturna nacija, sta da im radis. uvijek me zivciralo ono odvratno ismijavanje "inferiornih Madjara" sedamdesetih i osamdesetih kad se tamo (autobusima) islo u soping (ali i u termalne banje), pa bahatilo. ja sam kao klinac trenirao plivanje, medjutim u mom starom plivackom klubu nema mjesta za rekreativce, samo za mlade natjecatelje. sreci i veselju nije bilo kraja kad sam se prije nekog vremena poceo (kao nekada davno) znojiti u vodi a da mi dusa nije lebdila van bazena. sto se takmicarskog plivanja tice nemam takvih ambicija, osim natjecanja sa samim sobom (a to je poveliki izazov).

 

Uh, tesko je kratko i jasno odgovoriti jer ima previse varijabli.
 
Ima i bazena i klubova i svasta, a cijene variraju.
Uclanjen sam u CCAC ( https://www.corpusch...hleticclub.com/ ). Klub ima sve moguce terene za svasta a radi 05:00 - 22:30. Ima i tri bazena - natjecateljski, rekreativni i djecji.
Clanarina varira, od individualne do porodicne, od mjesecne do godisnje. Za dnevno ili jednokratno koriscenje nisam pitao, ne znam.
Koriscenje bazena je ukljuceno u clanarinu, ne kosta nista dodatno - sve dok plivas sam. Ako hoces instruktora/trenera i poseban tretman, to vjerojatno kosta dodatno.
 
Par godina, redovno sam se tamo nalazio sa prijateljem u 06:00 (k'o ranojutarnji manijaci). Odigrali bi set tenisa pa se istusirali i onda plivali 10 do 20 min. pa se opet istusirali i isli na posao totalno svjezi i veseli. Eh, jebiga, onda je on odselio a drugog partnera nisam nasao.
 
Za Hrvatsku nisam relevantan. Tamo sam mjesec-dva godisnje. Ako mi je do vode i plivanja, odem na more. U Zagrebu mi je raspored pregust za plivanje.
 
No, u svakom slucaju, pohvaljujem te za inicijativu i lifestyle! Jutarnje plivanje ne moze stetiti, samo koristiti.

 

nisam ni sumnjao da je kod tebe rekreacija puno bolje organizirana. no sto se teniskog partnera tice, zato ja i preferiram individualne aktivnosti, gdje ti uspjeh, ili termini, ne ovise o drugome. plivanje je uistinu fantasticno, i za rekreaciju ne mora uopce biti monotono i dosadno, sve ovisi kako si isplaniras trening. ja kombiniram plivanje ujutro sa nordijskim hodanjem navecer. ne mogu sa trcanjem zbog meniskusa, medjutim nema potrebe, nordijsko je hodanje (ako se pravilno radi) odlicno za kondiciju. asfalt ubija, pa se odvezem bicom na travnate terene uzduz juzne obilaznice, i tamo odradim jedan puni sat. ovih dana je bas hladno, tako da si stavim lagani sal. milijun salova u kuci, pa i onih skupocjenih od cistog kasmira koje je moja stara donosila iz Mongolije, medjutim, pokazao se kao najbolji jedan maleni koji je moja supruga isplela na (nota bene) satovima domacinstva u osnovnoj skoli. dovoljno prozracan, a opet dovoljno kompaktan da ne udisem ledeni i suhi zrak. btw. znas li sto je to skijaski nos?  


  • 1

#18172 Vjekoslav

Vjekoslav
  • Members
  • 11,278 posts

Posted 28 January 2018 - 09:59


6.jpg

3.jpg

objekt: pčela (Apis mellifica var. carnica Pollm)
mikrolokacija: jabuka (moja jabuka)
lokacija: Kopački rit (Baranya)
datum: 27.01.2018.
temperatura: +11C (na suncu), +4C (u hladu)

...

kišna zima, vodostaji Drave i Dunava neuobičajeno visoki za ovo doba godine, stoga je moj (sada već tradicionalni) pokušaj da se kopnom probijem do Kopačkog jezera (ponovno) propao. ništa zato, kao sto reče veliki Reinhold Messner, bitan je put, ne cilj.

4.jpg
 
ovu djevojku sam sreo kako trči (dakle bas trči, ne džogira) nekih 30ak km od početka nasipa.
u povratku također. svaka joj čast, ja tako nisam mogao ni u svojim najboljim danima.

22.jpg

23a.jpg
 
malkic panonskih zimskih motiva za moje drugare (ma gdje se nalazili) koji umjesto odlaska u Prirodu preferiraju slikati svoje akvarele & ulja na platnu na osnovu fotografija.
 
17.jpg-18.jpg-8.jpg

21.jpg-23.jpg-1.jpg

2.jpg-7.jpg-19.jpg


  • 2

#18173 Vjekoslav

Vjekoslav
  • Members
  • 11,278 posts

Posted 28 January 2018 - 10:02


9.jpg-10.jpg

11.jpg-12.jpg

13.jpg-14.jpg
 
15.jpg-16.jpg

 

to je to. pokušat ću (do Kopačkog jezera) ponovno u veljači.


  • 0

#18174 Div

Div
  • Members
  • 7,752 posts

Posted 28 January 2018 - 10:20

IMG_20180127_144445.jpg

 

Proleće, januar.

Edited by Div, 28 January 2018 - 10:21.

  • 2

#18175 Vjekoslav

Vjekoslav
  • Members
  • 11,278 posts

Posted 28 January 2018 - 14:27

a mikro-makro lokacija? temperatura (na suncu i u hladu)? datum? :D

šalim se, znam da je Bg, sunčana strana ulice;)


  • 0

#18176 Vjekoslav

Vjekoslav
  • Members
  • 11,278 posts

Posted 30 January 2018 - 13:53

taj zeleni potez uz juznu obilaznicu koji sam jesenas odabrao za nordijsko hodanje, a to je nekih 3km u jednom i 3km u drugom (kruznom) pravcu, uistinu je dobar sto se kvalitete podloge tice. mekana zemlja / trava + drvoredi platana i lipa (ima dakle i kisika) + navecer nema nikoga. medjutim, nisam ja Ceh ili Slovenac na Jadranu pa da prvi otkrivam skrivene lagune / neotkrivena blaga; i ljubitelji pasa su istrazivaci (eng. explorers). ljubitelji velikih pasa. slobodnih, crnih i bez brnjice. ne znam zasto, ali ti veliki psi bas nesto i ne vole moje nordijske stapove. posebno ako su vlasnik ili vlasnica nesocijalizirani kreteni koji sa slusalicama vise na smartphone exploreru, a on (pas) misli da ih mora stititi.  

 

pitanje (regionalnim + USofA) dzogerima: kako izlazite na kraj s (velikim, crnim) psima? navecer, po magli...


  • 0

#18177 Vjekoslav

Vjekoslav
  • Members
  • 11,278 posts

Posted 31 January 2018 - 15:49

nedavno sam na HRT4 pogledao dokumentarac o povijesti zagrebackog i rijeckog skijanja. od prvog tecaja u Svedskoj koncem 19. stoljeca (tada vodecoj drzavi u promociji tjelesne kulture / modernog sporta), preko uredjenja prvih skijalista i skakaonica na Medvednici i u Gorskom kotaru, do Ivice i Janice Kostelic. naravno, podosta subjektivno, lokalpatriotski i pomalo nacionalisticki (vjeciti problemi sa Slovencima), medjutim, to je takav format. ipak preporuka, zanimljivo gradivo, moze se pronaci na stranicama "HRT na zahtjev".
 
ja cu malo o povijesti osjeckog plivanja. kupalista na dravskim pjescanim adama je, pretpostavljam, bilo oduvijek (vjerojatno i za vrijeme osmanskog Osijeka 1526-1687, mada arhivi ne biljeze), a koncem 18. stoljeca kupalista je bilo i u gradu (s bunarskom vodom). medjutim, sto se plivanja tice, 21. veljace 1870. godine osniva se "Plivaonicko drustvo u Dolnjem gradu". tada je, uz brojna druga (privatna i javna), vec bilo izgradjeno i garnizonsko (vojno) kupaliste kod Vodenih vrata u Tvrdji, takozvana "Garnika". tu su pak trenirali "Crni plivaci" (plivacki klub osnovan 1920). od sedamdesetih godina proslog stoljeca Garnika vise ne postoji, mada se kod niskog vodostaja mogu lijepo vidjeti ostaci drvenih stupova. ovako je nekada izgledala:
 
Attached File  garnika1.jpg   27.1KB   3 downloads
Attached File  garnika2.jpg   36.36KB   3 downloads
 
a natjecalo se u disciplinama: stafeta 3 x 32 metra za muskarce slobodni stil, plivanje 32 metra za zene slobodni stil, plivanje za vojnike 32 metra slobodni stil, preplivavanje rijeke Drave na lijevu stranu slobodnim stilom, skakanje sa zaletom na glavu, plivanje protiv struje 32 metra i plivanje za muskarce i zene 400 metara. tako je dakle bilo u onoj staroj Jugi. neposredno nakon II. svj. rata (1946.) pak izgradjeno je plivaliste (i vaterpolo igraliste) u Zimskoj luci.
 
Attached File  zimska_luka1.jpg   34.84KB   2 downloads
Attached File  zimska_luka2.jpg   19.27KB   2 downloads
Attached File  zimska_luka3.jpg   27.77KB   2 downloads
Attached File  zimska_luka4.jpg   20.79KB   2 downloads
 
tada se, u organizaciji plivacke sekcije "Fiskulturnog drustva Sloga", natjecalo u disciplinama 50 metara slobodno, 50 metara prsno, te u stafeti 4×50 slobodno. a igraju se i prve vaterpolo utakmice (izmedju plivacke i veslacke sekcije FD Sloga). obzirom da je to plivaliste bilo neposredno ispod osjeckog korza u Gornjem gradu, publike na vecernjim vaterpolo utakmicama nije manjkalo. 16. sijecnja 1949. osniva se samostalni plivacki klub "Omladinac", ciji sam clan i ja pocetkom osamdesetih bio (a prije mene i moj stari koji je u ledjnom stilu kao omladinac osvajao i neke medalje). spomenut cu nekoliko imena iz perioda 50ih: Franjo Vertag (pionirski prvak drzave u ledjnom stilu), Stanislav Kramaric (republicki prvak na 800 slobodno), Marijan Zuzelj i Vlado Giner (drzavni prvaci u omladinskoj konkurenciji), Tomislav Copkov (rekorder na 100, 200 i 400 slobodno u pionirskoj konkurenciji, te prvi plivac u bivsoj Jugoslaviji koji je isplivao 100 metara slobodno brze od jedne minute). 1964. godine medjutim sanitarna inspekcija zabranjuje kupanje i treniranje u Zimskoj luci, pa plivaci i vaterpolisti cekaju svoj prvi olimpijski (50 metarski) bazen. on je izgradjen deset godina kasnije, na suprotnoj obali Drave, u sklopu sportsko-rekreacijskog centra Copacabana (tzv. Kopika). btw. jedan od nasih najstarijih forumasa, tada jos kao gimnazijalac, ucestvovao je u izgradnji famozne osjecke "Kopike" (dr. Vladan). 
 
Attached File  omladinac-1977.jpg   38.48KB   2 downloads
 
tih ranih sedamdesetih trener je bio Alojz Vondrak (nadimak Vondra), a ja ih se uglavnom sjecam po radnickim sportskim igrama, kada sam gledao mog starog kako igra vaterpolo za ekipu Saponije. btw. ovo sam ja
 
Scan.jpg
 
osamdesetih trener postaje Zeljko Loncar (nadimak Lonka), koji je kao plivac bio uspjesan na prvenstvima Jugoslavije u prsnom stilu, a bilo je tu i drugih kvalitetnih plivaca koji su ulazili u finala na republickim i saveznim natjecanjima; Sinisa Kadoic, nadimak Kada (kasnije i njegova mladja sestra Sanja, koja ja btw. bila prelijepa cura pa su mnogi isli na treninge samo kako bi nju gledali), Mario Vastl, Sasa Tompa, braca Kurepa (Ratko i Dragan), Kruno Zeman, Mihael Mockovic, Marija Avlijas, Helena Janson (kasnije reprezentativka u padobranstvu), itd. itd. obzirom da Osijek nije imao zatvoreni bazen, tijekom zimskih mjeseci, uz famozne "suhe treninge", putovalo se na bazene u Borovu (Vukovar) i Somboru, a preko zimskog ferija odlazilo na pripreme u neki od hotela s plivackim bazenom na Jadranu. imajuci u vidu takve uvjete rada, gdje se kako spada treniralo samo u ljetnim mjesecima, rezultati su na natjecanjima u biti bili odlicni. mozda da spomenem i jednu bizarnost; neposredno prije pocetka (ovog posljednjeg) rata ekipa Omladinca bila je na pripremama u Rovinju (lipanj 1991), a kad se autobus vratio u Osijek, prosao je krizanjem Vukovarske i Klajnove ulice 15 minuta prije nego je tenk JNA skrsio onog famoznog crvenog ficu. za vrijeme rata nije bilo treninga jer je Copacabana bila devastirana, medjutim cijelo je vrijeme radila plivacka skola za djecu i neplivace na 12.5 x 8 metara bazenu s kosim dnom na Srednjoskolskom igralistu. i tako sve do 1999. godine, kada se gradi zatvoreni 25 metarski bazen u Gradskom vrtu kod stadiona NK Osijeka, kada se obnavlja rad plivackog i vaterpolo kluba. danas pak plivaci (a pogotovo vaterpolisti) cekaju izgradnju obecanog (jos 2008.) zatvorenog olimpijskog 50 metarskog bazena u Gradskom vrtu. u medjuvremenu, dok neki pisu peticije (link), klinci (i klinceze) treniraju / putuju na natjecanja.
 
Odličan vikend za PK "Osijek Žito" - na međunarodnom mitingu u Novom Sadu osvojili 7 medalja / 29.01.2018.
Vijesti::Sport


Plivači kluba „Osijek Žito“ su nastupili na međunarodnom mitingu u Novom Sadu. Natjecanje se održalo na plivalištu „Spens“ u 50 metarskom bazenu. Klub je predstavljalo 5 plivačica i 9 plivača, dok je ukupno nastupilo 414 natjecatelja iz 32 kluba većinom iz Srbije, ali i iz Mađarske i Hrvatske.
Plivači "PK "Osijek Žito" su osvojili 7 medalja (2 srebrne i 5 brončanih).
 
Najuspješniji su bili:

1. Filipović Marko (2001. godište) je osvojio srebro u A kategoriji na 50 leptir 27,18 , i broncu na 100 leđno sa 1:03,46.
2. Ovničević Filip (2002. godište) je osvojio srebro u B kategoriji na 50 leptir 28,56, i broncu na 50 prsno sa 34,13.
3. Valinčić Marin (1999. godište) je osvojio broncu u A kategoriji na 400 slobodno s rezultatom 4:27,26.
4. Božičević Klara (2002. godište) je osvojila broncu u A kategoriji na 200 mješovito s rezultatom 2:38,45.
5. Terzić Dora (2002. godište) je osvojila broncu u A kategoriji na 400 slobodno s rezultatom 5:28,19.

 
2018_01_29_pk_osijek_zito_490.jpg
 
2018_01_29_pk_osijek_zito_490-3.jpg
 
2018_01_29_pk_osijek_zito_490-4.jpg


  • 3

#18178 Vjekoslav

Vjekoslav
  • Members
  • 11,278 posts

Posted 04 February 2018 - 13:03

vani snjezna idila
 
2018_02_03_snijeg2.jpg
2018_02_03_snijeg1.jpg
 
a mene vec 4. dan drma neka viroza s 38-39 temperaturama i bronhiticnim kasljem. toliko kasljem da me bole trbusnjaci. da mi sad upadnu lopovi u stan samo bi im mahnio. a i to iz zgloba.


  • 0

#18179 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 05 February 2018 - 14:31

.....

... zato ja i preferiram individualne aktivnosti, gdje ti uspjeh, ili termini, ne ovise o drugome.

.....

 

Eh, ti si disclipniran tip i svaka ti cast na tome. Ja sam zajeban i lijen, pa odgadjam i seruckam bez veze kad sam sam. Ali kad imam dogovor s partnerom, osjecam odgovornost i necu zajebati, pa dodjem. Zato je tenis super i vise mi odgovara od jogginga ili plivanja.

 

Nego, pitanjce za tebe Osjecana (ili "Osijekanca?" :lol+: ).

Kao klinca, moj pokojni tata me vodio u Osijek da gledamo moto-trke - spidvej. Dobro pamtim zgode i stazu.

Postoji li jos staza, vozi li se stogod tamo?


  • 0

#18180 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 05 February 2018 - 22:18

...

 

Nisam mogao da odolim!

:lol+:

 

Attached File  speedway BW.jpg   92.42KB   3 downloads

 

...


  • 1