Jump to content


Photo
- - - - -

Regionalna Kavica za Ljude Dobre Volje


  • Please log in to reply
18402 replies to this topic

#17821 ironside

ironside
  • Members
  • 3,781 posts

Posted 16 May 2017 - 10:44

 
auf!  :(
jos jedan krizic. u posljednjih desetak godina poveci je broj ljudi (moje i starije generacije) pao pokosen alergijom, od ambrozije do peludi trava i drveca. a prosle godine i mama od mog sogija (dakle generacija rodjena neposredno prije II. svj. rata koja je cijeli zivot provela okruzena panonskim alergenima i nikad nije imala problema s tim). to stvarno vise nije normalno. odnosno, postaje normalno (i globalno). nece valjat.
 
...
 
rano jutros (prije svitanja) raspalila grmljavina i jaka kisa (cak i led). bilo je izgleda pretoplo jucer. ovo (nazalost) nije fotkano negdje u Julijskim Alpama, ili pak na Velebitu. 
 
run.jpg
 
vec na mom balkonu.  -_- (lat. Leontopodium nivale subsp. alpinum; sin. Leontopodium alpinum)
 

...


run6.jpg

run2.jpg

run3.jpg

run5.jpg

run9.jpg

run10.jpg

run4.jpg

 

http://www.liberal.h...anak.php?id=481

 

Glavno je cvijeće


  • 0

#17822 Vjekoslav

Vjekoslav
  • Members
  • 11,278 posts

Posted 16 May 2017 - 23:45

bio sam danas u Vojvodini kupiti lijekove za mamu. ta dva lijeka u Slavoniji dodju 460 kuna (uz obavezno i dopunsko zdravstveno osiguranje). medjutim, nema ih u Vojvodini. mislim, rekli su mi da ih nema vec preko telefona, pa i preko e-maila, ali mi nije bilo jasno kako je moguce da ih oni iz apoteke ne mogu naruciti ako vec postoje (a postoje, ja provjerio) na spisku lijekova u Srbiji. pa eto, htjedoh (uzivo) vidjeti u cemu je stos. uglavnom, stosa nema. ali ni lijekova. mozda ih bude (tjese me apotekarice, a medju njima, po govoru, a bogami i po izgledu, prepoznajem dvije Madjarice). i sta cemo sad? a nista, ajmo onda, kad smo vec dosli, da potrazimo barem DVD onog Balasevicevog filma kojeg nema na torrentima, a oko kojeg se Djole posvadjao sa svima. nema ni njega (filma). kako nema? pa mogli ste ga naruciti ranije pa bi ga bilo, veli moj frend iz Bogojeva koji nam se prikrao i zagrlio nas s ledja. sledeci put kad dodjes cekat ce te DVD! - smijesi se on. u redu, fala lepa, nadjemo se poslije na kavici? nastavim ja ceprkati po raznoraznim DVD-ima na polici supermarketa, i u moru nicega, naletim na ovo (samo jedan primjerak):

 

R_3140850_1317658817_jpeg.jpg

 

dakle 10 litara Jelen piva i ovaj DVD, molicu lijepo (nisam pratio sto je supruga kupila). popijemo kavicu s nasim drugarom, dodjemo kuci i ja odmah pustim DVD / stavim slusalice... auuuf! pa zasto ja ovo nisam ranije cuo? kakva koncertcina! kakav gospel! pa razvalili su tu malenu presbyterian crkvicu u Kaliforniji, sunce ti isusovo poljubim.

 

potrazim na YouTubeu... naravno, ima. pa eto, koga zanima kako je jedan maleni madjarski Zidov iz velikog New Yorka razvalio jednu malenu crkvicu u Kaliforniji, i kako to zvuci kad mu se prikljuce jedna (velika) Jennifer Holliday i jedan (veliki) Luther Vandross, neka poslusa.

preporucam slusalice (i DVD snimku).  


Edited by Vjekoslav, 16 May 2017 - 23:48.

  • 0

#17823 Vjekoslav

Vjekoslav
  • Members
  • 11,278 posts

Posted 17 May 2017 - 10:20

nasi_dani.jpg

 
...
 
 
nije_me_strah_1_300x200.jpg
nije_me_strah_u_kragujevcu_publika_300x2

kaz.jpg

...
 


  • 0

#17824 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 17 May 2017 - 13:06

...

 

I sta kazes - 10 litara piva?

 

Vidi se.

:lol+:

 

PS.

A tek 'maleni madjarski zidov'!

:ajme:

Pa zar on nije 'gradjanin'?

 

...


Edited by Kinik, 17 May 2017 - 13:08.

  • 0

#17825 Vjekoslav

Vjekoslav
  • Members
  • 11,278 posts

Posted 17 May 2017 - 17:11

Ja jos nemam nista da prijavim na temu balkonskog cveca. Cekam da prodje ovaj vikend, za koji najavljuju sneg i nocne temperature u minusu, pa nakon toga otvaram sezonu. U medjuvremenu disemo na skrge i uglavnom se svi borimo s alergijom na polen, ukljucujuci i mene, koja nikad ranije nisam imala problem s tim. Usput ide prava kampanja protiv sirotih breza. Pozivaju se gradjani da ih bar ne sade u bastama, jer ih vec ima previse i sada kada cvetaju, mnogi ne smeju ni da izadju napolje.

 

posljednjih desetak dana, a posebno prekjucer (pred oluju), u Osijeku pada snijeg.

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

veeeeelike pahulje. ne sjecam se da je ikada bilo toliko topole u zraku, prekjucer je ulijetala u nos i usta svima, i onima koji jesu, i onima koji nisu alergicni.

 

 

...

 

 

Objavljeno 16. svibnja, 2017.

 

299242.jpg

 

POŽAR NA BILJSKOM JEZERU

Vatra uništila spremište i čamce veslačkog kluba

 

U samo nekoliko minuta požar je uništio drveno spremište Veslačkog kluba “Biljsko jezero” na ulasku u Bilje s osječke strane, i čamce koji su bili u njemu. Šteta je golema, i više od 100.000 kuna. Prema priopćenju Policijske uprave osječko-baranjske, do požara je došlo u petak u 18 sati. Uz članove VK “Biljsko jezero” koji su žurno došli nakon vijesti o požaru, vatru su gasili vatrogaasci Javne profesionalne vatrogasne postrojbe Grada Osijeka. Kako je do njihova dolaska vatra već zahvatila cijelo drveno spremište, nisu mogli puno toga učiniti. Na požarište su potom došli i vatrogasci DVD-a Bilje. Kompletno spremište potpuno je uništeno kao i desetak kanua i jedan drveni čamac. Vatra je također oštetila i nekoliko kajaka.

 

- Riječ je o velikoj šteti koju će teško biti nadoknaditi - rekao je nam je Elvis Hlevnjak, predsjednik Veslačkog kluba “Biljsko jezero”. O izbijanju požara članovi veslačkog kluba obavijestili su i policiju koja je nakon gašenja požara obavila očevid. Prema Hlevnjakovim riječima, spremište nije bilo spojeno na električnu mrežu, tako da ne postoji vjerojatnost da je u pitanju tehnički kvar. U blizini spremišta u kritično vrijeme nalazilo se nekoliko mlađih osoba, pa policija pozornost i istragu usmjerava i na tu informaciju.

Milan Bugarić / Glas Slavonije

 

 

...

 

 

no divno! toliko o veslanju Starom Dravom ove sezone.


  • 1

#17826 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 24 May 2017 - 18:09

Pozdrav za cvecarskog mi kolegu Vjekoslava i ostale iskrene regionalce:

Attached File  Fil 000(13).jpeg   235.45KB   3 downloads Attached File  Fil 001(8).jpeg   200.14KB   1 downloads

 

Za sada ovoliko, a mozda se za ovo leto i zadrzim na tome. Planiram dosta odsustva od kuce, pa ne bih da ga zaticem ofucano i poluuvelo svaki put kad se vratim. No uslov je da ne posecujem mesta na kojima se prodaje cvece, jer onda ne mogu da se obuzdam :D.

 


  • 1

#17827 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 24 May 2017 - 18:22

I malo vecernjeg krupnog plana:

Attached File  Fil 000(14).jpeg   113.89KB   1 downloads Attached File  Fil 001(9).jpeg   124.73KB   1 downloads Attached File  Fil 002(10).jpeg   290.83KB   1 downloads Attached File  Fil 003(5).jpeg   142.02KB   1 downloads


  • 1

#17828 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 24 May 2017 - 20:57

Vili, kol`ko je kise, grada i ostalih sranja palo sa neba ovde u zadnjih 2 meseca - bolje ne cestitaj :D


  • 0

#17829 Vjekoslav

Vjekoslav
  • Members
  • 11,278 posts

Posted 28 May 2017 - 18:15

http://kinematografi...kina-Urania.pdf

 

dss.jpg

 

U ponedjeljak, 29. svibnja 2017. godine, započinju dani Slovenije u Slavoniji, u sklopu kojih ćemo produbljivati kulturne i gospodarske veze između Slovenije i Hrvatske - konkretnije, sa Slavonijom. Organizator programa je Slovenian Embassy Zagreb. Nakon uspješnog predstavljanja slovenskih filmova u listopadu prošle godine u kinu Urania, odlučili smo napraviti korak dalje i Sloveniju predstaviti s više događaja na području kulture i gospodarstva. Partneri su Kinematografi Osijek, Muzej likovnih umjetnosti, Slovensko-hrvatski poslovni klub, Hrvatska gospodarska komora - Županijska komora Osijek i Slovensko kulturno društvo Stanko Vraz. Ponovno predstavljamo slovenske filmove, a dodatno još i fotografsku izložbu. U Kino Urania održat će se Ciklus slovenskog filma i moći će se pogledati tri slovenska filma: film za mladež Nika (ponedjeljak, 29.5.2017. u 17 h) koji će program i otvoriti i nakon kojega će se odviti razgovor s redateljicom i scenaristicom, a potom Dolina mira (četvrtak, 1.6.2017. u 19 h) film iz 1956. godine u restauriranoj verziji, koja je bila predstavljena prošle godine u Cannesu te nagrađeni triler Noćni život (ponedjeljak, 5.6.2017. u 19 h). U utorak, 30. svibnja 2017. godine, u Muzej likovnih umjetnosti u Osijeku otvorit će se izložba suvremene slovenske fotografije "Najljepše mjesto na svijetu", koja je bila prošle godine postavljena i u Zagrebu u Klovićevim dvorima. U suradnji s Hrvatskom gospodarskom komorom - Županijskom komorom Osijek, organiziramo također vrlo zanimljivu i aktualnu konferenciju Suvremeni trendovi u kontinentalnom turizmu, koja će se održati 30. svibnja u Županijskoj komori Osijek. Predstavljeni će biti neki od uspješno ostvarenih turističkih projekata. Sudionici iz Hrvatske i Slovenije razgovarat će o mogućnostima razvoja nove turističke ponude u Slavoniji i Baranji. Nakon konferencije predviđeno je i kratko druženje s novinarima. Svi događaji u sklopu predstavljanja Slovenije u Slavoniji otvoreni su za javnost, a ulaz na sve projekcije je besplatan.


Edited by Vjekoslav, 28 May 2017 - 18:16.

  • 0

#17830 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 29 May 2017 - 20:41

Vili, kol`ko je kise, grada i ostalih sranja palo sa neba ovde u zadnjih 2 meseca - bolje ne cestitaj :D

 

Nisam ti verovala na rec, pa potegoh do regiona da proverim. Kad tamo:

 

Attached File  Fil 000(1).jpeg   128.71KB   2 downloads

 

... i malo kasnije:

 

Attached File  Fil 000(2).jpeg   109.7KB   2 downloads

 

Sve u svemu, danasnji bilans - tri groma, a ostalo sunce i kisa, uglavnom istovremeno :) .

Lud region, ko ga ne bi voleo :wub: ?


  • 3

#17831 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 29 May 2017 - 21:29

 

 

Lud region, ko ga ne bi voleo  :wub: ?

Vala, bas :lol+:


  • 0

#17832 cmix909

cmix909
  • Members
  • 776 posts

Posted 29 May 2017 - 22:59

Jedina fotografija sa jucerasnjeg izleta na Ostrvo, drugog u ovoj godini:

Attached File  VRO.jpg   291.86KB   1 downloads

 

Duboko u prirodi imao sam susrete sa dve zmijice, od kojih mi je jedna nekako nevoljno oslobodila prolaz, i jednim naoko ljudskim bicem. Pticama, kao i omanjim zabama sto se okupljaju oko barica na stazama, ne znam broja.

 

Tacno 15. aprila oko 'osmatracnice' na ivici Galijasa – pod navodnicima je zato sto bi je Sergej Bupka preskocio i bez motke – zatekao sam pokosenu vegetaciju i prisao do same obale.

 

Attached File  Jugoistok.jpg   300.2KB   1 downloads                    Attached File  Severozapad.jpg   260.69KB   1 downloads

 

Datum ne bih mogao da utvrdim da dan ranije u blizini Venecije jedna zena nije upala u reku i ostala da lezi na ledjima, sa samo glavom iznad povrsine. Cetiri ruke su je izvlacile preko klizave kamenite kosine obale. Kada se donekle pribrala, rekla je da joj tako i treba kada na Veliki petak hrani labudove umesto da kod kuce farba jaja. S ovime se ne bih slozio, utoliko pre sto im je, za razliku od velike vecine hranitelja, davala zelenu salatu, a ne onaj sundjerasti beli hleb sto im katkad u apsurdno velikim komadima bacaju u zamucenu vodu. I za njih je skodljiv, zbog soli i kvasca, pretpostavljam.

 

Istina, zimus se na stablima u blizini pomenutog restorana pojavilo (i kratko zadrzalo) odgovarajuce obavestenje, ali je njegov autor, cije su mi pobude i ucinak sumnjivi, sve uradio kako ne treba.

Attached File  Zemunske ptice.jpg   307.55KB   1 downloads

 

Da su mene konsultovali, nize keja bi se posadila velika metalna tabla, sa kratkim, krupnim i nadasve prostim tekstom.

 

Kao na primer:

 

Spoiler

 

U nastavku te setnje eto nove drame. Na onoj kucici za tri psa iz #17649 stajao je, s brojem telefona, jedan dramatican apel da se pomogne njenim donedavnim stanarima. Njegov sastavljac ni sam nije znao sta se tacno dogodilo, a meni je tek pre dve nedelje uspelo da to doznam. Najpre bolja vest: Belka je usvojena, zapravo je usvajanje bilo uzajamno; u porodici je nekog veterinara i ove godine letovace u Grckoj. No Joca i Pegi (to je ona nepoverljiva sto je sa Ostrva preneta proslog septembra, a ne oktobra kako sam gore napisao) za sada su na jednom mnogo neudobnijem mestu, ali van domasaja izvesne osobe koju je zahvatilo osvetnicko raspolozenje kada joj je doticna lako okrznula cerku po nozi. Oboje su, naime, postali pomalo agresivni prema biciklistima, rolerijankama, dzogerima i slicnim brzoprolaznim uljezima. Slutio sam da ce se desiti nesto lose posto sam vise puta prisustvovao ovakvim scenama i pokusavao da ih zaustavim – napadnuti bi obavezno zakljucio da sam im ja 'vlasnik'...

 

Mozda ce se tek na jesen/zimu vratiti u svoj podunavski zavicaj ukoliko vreme bude zaista pasje.


  • 3

#17833 Vjekoslav

Vjekoslav
  • Members
  • 11,278 posts

Posted 30 May 2017 - 03:00

krenuli dravsko-dunavski komarci (tj. komarcice) preksinoc. a mozda cak i ranije, ne bih znao obzirom da nisam bio tjednima na Dravi, mada su neki moji frendovi otvorili sezonu kupanja jos 1. maja, pa se svako popodne, ko galebovi, uredno skupljaju i peru perje. dakle 28.05.2017. bzz, bzzzz, bzzzzzz...
 
kako kod vas?
 
 
...
 
 
normalno je da u svakom (normalnom) gradu, tu i tamo, ponekad, sto iz nuzde, sto iz nehaja, poneki vozac parkira svoju motornu zvijer na biciklisticku stazu. da nije tako, sto rece jedan lik, bilo bi nam dosadno. medjutim, postoji jedno mjesto (u jednom gradu) gdje na biciklistickoj stazi stoje parkirana vozila stalno. kad kazem stalno, onda mislim bas stalno, dakle 24/7/365. a to znaci i zimi, i ljeti, i na jesen, i u proljece. i rano ujutro, i cijelo prijepodne, i kasno navecer, i nocu. pa i u vrijeme rucka. i kad sija sunce, i kad pada kisa, i kad vije snijeg, a bogami, i kad se spusti magla. i tako godinama / decenijama. vozila su, dakako, registrirana, i mijenjaju se. dakle, ne stoje uvijek ista vozila na tom istom mjestu / parkirana preko istog dijela iste biciklisticke staze. ne stoje ni u istom broju, ponekad ih je desetak, pa i vise, a ponekad samo dva. medjutim, u pitanju su ista vozila, iste firme, istog vlasnika. 
 
sud1.jpg_sud2.jpg
 

Spoiler

zamolio bih dezurne komunalce / policajce da okace ovaj moj post na politicke minijature o Hrvatskoj. ponekad, uistinu, za ponajbolji opis nekog stanja / sranja, treba napisati samo golu istinu. ili samo priloziti fotografiju. nista vise, nista manje.
 
 
...
 
 
nekada su se u Osijeku proizvodili bicikli. i to bas lepi bicikli. este znali taj podatak? ne sekirajte se, ne znaju ga ni Osjecani. 
 
bic4.jpg
 
bic1.jpg_bic2.jpg_bic3.jpg
 
 
...
  
 
prom.jpg_prom1.jpg_prom2.jpg

prom3.jpg_prom5.jpg_prom6.jpg

 

nova biciklisticka staza. bravo Ivane (dipl. iur. Vrkicu), realiziraj te zapocete EU projekte do kraja, pa da te (tvoj) bog vidi u zasluzenoj penziji. 


Edited by Vjekoslav, 30 May 2017 - 03:05.

  • 2

#17834 Vjekoslav

Vjekoslav
  • Members
  • 11,278 posts

Posted 30 May 2017 - 04:44

ovi su ga sad vec dobrano iskopali. tj. Nju / Mursu
 
murs2.jpg_murs3.jpg_murs4.jpg

mursa5.jpg_mursa6.jpg

murs7.jpg_murs8.jpg_murs1.jpg

nedjeljom nema nikoga (cak ni cuvara), pa koga zanima, moze razgledati do mile volje.


  • 0

#17835 Vjekoslav

Vjekoslav
  • Members
  • 11,278 posts

Posted 30 May 2017 - 04:57

tv1.jpg_tv2.jpg_tv3.jpg

tv4.jpg_tv7.jpg
 
 
...
 
 
Sveti Duh na restauraciji
 
svd2.jpg_svd1.jpg_svd3.jpg
 
zakrpa na zakrpu / jadnicak. vole Essekeri krpati, sta da im radis.

kol2.jpg_kol1.jpg_kol3.jpg
 
nov1.jpg_nov2.jpg


  • 0