Jump to content


Photo

Predlog ukidanja vojne obaveze...


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
264 replies to this topic

#16 Herr

Herr
  • Members
  • 2,251 posts

Posted 28 May 2004 - 10:40

A to je jos jedna otimacina para ofaj put SPO. Mladici koji su rodjeni i ziveli u inostranstvu nisu ni regrutovani iako imaju nase drzavljanstvo.

Kakav bre otkup vojnog roka, ukidanje vojne obaveze. (to da mi se Kanta ne podatresa) U VSCG ima dovoljno profesionalaca na platnom spisku ne trebaju im regruti da im ciste kasrne.

#17 Predrag Pesic

Predrag Pesic
  • Members
  • 643 posts

Posted 28 May 2004 - 10:46

Bravo Ana, to je bas TA vest.Zahvaljujem.AFERIM! :lol:

I dobro kazes, pokretao sam te teme za otkup i ukidanje i
to na jos nekim forumima, ali mi je ovaj B92 najmiliji, pa sam
na njemu i ostao.



Znaci, koliko sam ja skontao, bice predlozeno da se omoguci
otkup svima iz dijaspore koji to zele.Sledeci korak je da se to omoguci
i ovde kod nas.Pazite sad, ljudi, ja bih bio najsrecniji da se sutra
UKINE vojna obaveza.Fora je sto kad god to kazes onima iz MO, odgovor je da
se nema para.E zato treba ici na otkup, pa ce se za 4 godine napuniti
budzet i uvesce se pro-vojska i automatski ukinuti obavezno sluzenje.



Bas sam pre dve nedelje posetio ekipu iz SDO-a koja je zajedno sa
Yucomom bila zasluzna za uvodjenje civilnog sluzenja kod nas.I momci
mi kazu da je onaj predlog otkupa od 700 eura odlican i da ce mi za 2
nedelje javiti da li ce krenuti u neku ozbiljniju akciju povodom toga
i kakva ce to tacno akcija biti.

Tako da pozivam sve one koji imaju neke veze sa nekim strankama
ili nesto slicno, a citaju sve ovo, da krenu u ovom smeru.Cenim da i
DS i G17 sigurno vise podrzavaju otkup nego ovo sto sada imamo.A po
meni ovo je jedno od kljucnih prava za koje omladina kod nas treba da
se bori.

Pozdrav svima. :lol:




PS: Mrzim Porto, ali volim DEKA. :lol:

#18 Recycle Bin

Recycle Bin
  • Members
  • 6,759 posts

Posted 28 May 2004 - 10:48

A to je jos jedna otimacina para ofaj put SPO. Mladici koji su rodjeni i ziveli u inostranstvu nisu ni regrutovani iako imaju nase drzavljanstvo.

Kakav bre otkup vojnog roka, ukidanje vojne obaveze. (to da mi se Kanta ne podatresa) U VSCG ima dovoljno profesionalaca na platnom spisku ne trebaju im regruti da im ciste kasrne.



Po prvi put se slazem sa Херр-om... (po njegovoj zelji mu ispisujem nick cirilicom... tako da je to sad pravo srpsko ime...)

Eto sta sve moze da se desi ovde na forumu...


Ukidanje obaveznog sluzenja vojske za sve odmah !

#19 2121 Ala Wai Blvd#3404

2121 Ala Wai Blvd#3404
  • Banned
  • 590 posts

Posted 28 May 2004 - 10:55

Recycle Bin in the battle of LA...

Attached Files



#20 Recycle Bin

Recycle Bin
  • Members
  • 6,759 posts

Posted 28 May 2004 - 11:23

Alavi u trenucima dubokog razmisljanja...


Posted Image

#21 2121 Ala Wai Blvd#3404

2121 Ala Wai Blvd#3404
  • Banned
  • 590 posts

Posted 28 May 2004 - 11:34

RB, kao i uvek, ostar ko zilet...
po kvalitetu/formatu itd. rekao bih da se radi o privatnoj fotki sa tvog compa/digitalne, zar ne? tvoj prijatelj?

#22 Recycle Bin

Recycle Bin
  • Members
  • 6,759 posts

Posted 28 May 2004 - 11:38

Hvala na komplimentu da sam ostar ...

Da me ne diras ne bi' bio ostar...
Sta ce ti takvo jadno napadanje sa tom slikom?

I sta se sad pravis za sliku kad znamo da sam je dobio od tvoj psihijatra...

#23 Herr

Herr
  • Members
  • 2,251 posts

Posted 28 May 2004 - 11:39

Kanto pismeni Srbi ne pisu strane reci u originalu cirilicom osim kad se zezaju. :lol: Takvu zelju nigde nisam izrazio for the record..

#24 2121 Ala Wai Blvd#3404

2121 Ala Wai Blvd#3404
  • Banned
  • 590 posts

Posted 28 May 2004 - 11:47

Hvala na komplimentu da sam ostar ...

Da me ne diras ne bi' bio ostar...
Sta ce ti takvo jadno napadanje sa tom slikom?

I sta se sad pravis za sliku kad znamo da sam je dobio od tvoj psihijatra...

A, gde ti je smisao za humor RB? (sto ne znaci da sam bio preterano smesan)
missim, pricas o ukidanju vojne obaveze, pa reko' da te stavim u nekakav imaginarni LA rat.... ako civilnog ikad ovde bude, pocece u LA, zar ne? daklem, nije napadanje

#25 Recycle Bin

Recycle Bin
  • Members
  • 6,759 posts

Posted 28 May 2004 - 11:48

Kanto pismeni Srbi ne pisu strane reci u originalu cirilicom osim kad se zezaju.  :lol: Takvu zelju nigde nisam izrazio for the record..



Aaaaaaaaaaaa
Pa ti se znaci ti se zezas sve vreme... Nemac...

Pa tako kazi....
Znao sam da si saljivdzija...

Nego, Dojcer, da se ti vratis na temu, a?

#26 nonick

nonick
  • Members
  • 1,843 posts

Posted 28 May 2004 - 14:54

Herr:
"Kad se odlazi u inostranstvo da se zivi odjavljuje se i boraviste i u vojnom odseku. Sad vise ne mogu da ti uskrate pasos po tom osnovu. Sta da radis sa stokom koja nece da postuje neke osnovne propise. Ako ne znate uzmite i platite advokata. Kako sredjujete poslove u novoj drzavi tako i u staroj."

Legijalista u legijalistickoj zemlji. Kaze "sad vise ne mogu da ti uskrate pasos". Jel si ti citao topik ili samo patrijota koji brani neki hebeni system i zakone u zemlji gde je kriminalac po difaltu pozitivac u ocima "naroda'&drzave? Uopste nije bilo rec o onima koji sada odlaze (od kada ti ne mogu uskratiti pasos, od juce? he-he) u doba "najkoretnijeg" systema u poslednjih 15 g. nego o onima koji su vec davno otisli ili se vec rodili u inostranstvu. Ajd probaj jos jednom.

p.s. koga ti nazivas stokom, nesretnu decu koja su napustili zemlju koja ih je celog zivota tretirala kao da su stoka? Opet logika ti je slabija strana. :lol:

++
u vezi ijada&ijada eura, fak, pa ni dolar ne bi dao to je ipak twix i pop.

#27 Recycle Bin

Recycle Bin
  • Members
  • 6,759 posts

Posted 29 May 2004 - 07:57

POLITIKA 28 Maj 2004

O PROMENAMA U VOJSCI


Davinić: Biće još značajnijih pomeranja


General Lazarević biće penzionisan kada se za to steknu tehnički uslovi

Ministar odbrane Prvoslav Davinić ponovio je juče na konferenciji za novinare u Palati Federacije nekoliko „dobrih vesti” koje su poslenici „sedme sile” imali prilike da čuju ranijih dana.

Naime, obezbeđen je novac za vojne penzionere u Crnoj Gori za naredna tri meseca iz budžeta, prva isplata je u ponedeljak, a novoosnovani Fond za reforme će posle tog roka nastaviti brigu o redovnim isplatama, ali će se baviti i važnijim stvarima – gazdovaće vojnom imovinom a prihodima će biti plaćani troškovi reforme.

Uskoro ćemo dobiti strategiju odbrane, a nakon toga i vojnu doktrinu, za ovaj drugi dokument radi se nacrt, i to će, po rečima ministra, biti početak reformi Vojske SCG.

Novom reorganizacijom u Ministarstvu odbrane postojaće Generalštab i umesto petnaest, kao do sada, samo pet sektora, za politiku odbrane, ljudske i materijalne resurse, obaveštajno bezbednosni sektor i sekretarijat.

Ministar nije želeo da dodatno komentariše smenu šefa VBA Momira Stojanovića, niti da kaže ko će doći umesto njega, pravdajući takav stav novom reorganizacijom sektora obaveštajne i kontraobaveštajne službe koje će biti odobreno iduće nedelje, a zatim će se izabrati novi direktor VBA, čije imenovanje treba da potvrdi Savet ministara. Davinić je rekao da će biti i drugih značajnih pomeranja kada se usvoji strategija odbrane.

Mladi u dijaspori mogu na osnovu onoga što je istakao Davinić sa optimizmom očekivati povoljno regulisanje svojih obaveza prema Vojsci. On je najavio da će se zakonskim promenama „zadovoljiti potrebe tih mladih ljudi”.
Ministar Davinić je najavio da će general-pukovnik Vladimir Lazarević, koji je pred Haškim tribunalom optužen za ratne zločine na Kosovu, biti penzionisan kada se za to steknu „tehnički uslovi”.

Davinić je na konferenciji za novinare rekao da je Lazarević trenutno na bolovanju i da je najpre potrebno da se steknu određeni tehnički preduslovi kako bi bio penzionisan.

Davinić je rekao da će o penzionisanju Lazarevića, kao i penzionisanju i unapređenju drugih oficira Vojske SCG, biti raspravljano na sledećoj sednici Vrhovnog saveta odbrane.



-------------------------------------------------------

ajde vise da ukinu to sranje... !!!

#28 Predrag Pesic

Predrag Pesic
  • Members
  • 643 posts

Posted 31 May 2004 - 11:33

Evo, kad vec pricamo o vojSKI da priupitam i sledece:


-Zna li neko nesto o inicijativi da se provereava ko je STVARNO
student, a ko se tako samo vadi, da ne bi isao u vojsku? O ovome
se pricalo negde u oktobru 2003, dakle pre nego sto su Kilavi i
njegova ekipica dosla na vlast.Koliko ja vidim od toga nije bilo
nista, hvala Bogu, ali da li neko ima jos neke podatke o ovome.



-Da li je neko cuo da je moguce sluziti civilno na radnom mestu?
Ja sam cuo za slucaj da je jedan lik sluzio civilno u banci u kojoj radi.
Znaci samo je nastavio da ide na posao, a istovremeno mu tece civilni
vojni rok.Zna li neko za jos ovakvih slucajeva?

#29 Noela

Noela
  • Members
  • 108 posts

Posted 31 May 2004 - 16:42

U Rumuniji su uveli otkup vojnog roka, ali koliko sam cula, cena nije fiksna nego procene koliko mogu da dobiju (otmu) od coveka.

Cula sam i da ce u Hrvatskoj doneti zakon (ili su vec doneli?) o oslobadjanju od vojske svih koji su stariji od 30 god, a zive u inostranstvu.

Navodim ove primere u nadi da ce nasi da se ugledaju na komsije i pocnu sa postepenim ukidanjem prinudnog sluzenja vojske i bojazni da ce da gledaju kako sto vise love da uzmu.

#30 Predrag Pesic

Predrag Pesic
  • Members
  • 643 posts

Posted 31 May 2004 - 20:43

Noela, jer mozes samo da kazes kako je to u Rumuniji?
Da li se ide na procenat od godisnje zarade, ili nesto slicno,
kao u Svajcarskoj?