Jump to content


Photo
- - - - -

Horor filmovi


  • Please log in to reply
1157 replies to this topic

#1126 *Alias*

*Alias*
  • Members
  • 470 posts

Posted 24 March 2018 - 18:08

 

Odličan horor. Vjerovatno najbolji koji sam gledao u zadnjih par godina.

Originalan koncept, napetost je stalno u zraku

 

I od mene velika preporuka, baš je strašan, stalno prisutna napetost, nelagodnost i iščekivanje nečeg užasnog.


  • 0

#1127 Knipex®

Knipex®
  • Members
  • 6,408 posts

Posted 25 March 2018 - 10:44

Juče sam gledao Insidious: The last key. Klinci su oduševljeni i kažu da je odličan, moj utisak je da je na nivou pređašnjih delova. Kao i do sada najviše polažu na "Jump scare" momente. Kome se svidela insidious franšiza trebalo bi da pogleda i ovaj deo jer je razjašnjeno nekoliko stvari iz prošlih delova. Na primer kako je mali Donald (Drugi deo ako se ne varam) prošao kroz crvena vrata, tj. zašto su bila otvorena. U ovom delu je fokus na Elizi (Medijum), odnosno njena životna priča. Sve u svemu meni je bio ok.


  • 0

#1128 Sector

Sector
  • Members
  • 20,117 posts

Posted 25 March 2018 - 15:42

Ja sam fan prvog dijela, ovo ostalo bolje da nisam ni gledao. Tacnije treci dio nisam izdrazao do kraja, na pola sam prekinuo. Ovaj zadnji sam izdrzao ali utisak je los.

 

Prvi dio je jedan od boljih horora ove novije generacije.


  • 0

#1129 ZoltanGeraTucheKera

ZoltanGeraTucheKera
  • Members
  • 9,821 posts

Posted 26 March 2018 - 11:46

Ja nisam bio previse ocekivao od 3. dela, valjda sam zato i odgledao do kraja. Podigli su oni standarde prvim delom, pa stoga i razocarenje kod velikog dela publike.
Sad cu i ovaj 4. da udarim, pa da zatvaram radnju.
  • 0

#1130 /13/Ален Шмит/

/13/Ален Шмит/
  • Members
  • 4,593 posts

Posted 23 September 2018 - 16:53

Juče sam pogledao Unfriended 2: Dark Web koji je naravno nastavak na Unfriended. Novi film se okrenuo novim likovima i novim konceptom motiva za ubijanje ljudi. Nije loš film, ali sobzirom da je R rated mogao je i više prikazati. Scene ubijanja su mahom isečene usred dešavanja što mi smeta jer ako pokrenem R rated horor očekujem da će me šokirati na neki način. Unfriended 2 mi nije ostavio dovoljan utisak kao prvi deo ali opet to i ne smeta toliko. Široke mase će sigurno gledati ovo sa zaprepašćenjem a mene koji sam gladan "slashera" neće zadovoljiti.

 

▼▼▼Spojler▼▼▼

 

Kako se film približavao kraju počeo sam osetiti istu napetost kao kad sam gledao Descent i čak je delovalo da je glavni lik (relativno) slobodan no zapravo se desilo suprotno. Svideo mi se taj deo filma.

 

5/10


  • 0

#1131 Hrvojeos

Hrvojeos
  • Members
  • 4 posts

Posted 26 September 2018 - 14:34

Ako volite horor filmove evo jednog velikog popisa Najbolji horor filmovi


Edited by Hrvojeos, 26 September 2018 - 14:35.

  • 0

#1132 Friend of Peachy Carnahan

Friend of Peachy Carnahan
  • Banned
  • 18,085 posts

Posted 26 September 2018 - 16:04

Ovo izgleda kao spisak nausmicno nabacanih horor filmova.

Daleko je ovo ne od ozbiljne, nego od bilo kakve top liste.


  • 0

#1133 Sobchak

Sobchak
  • Members
  • 1,754 posts

Posted 11 October 2018 - 18:40

Jel neko gledao "Hereditary"???


  • 0

#1134 ZoltanGeraTucheKera

ZoltanGeraTucheKera
  • Members
  • 9,821 posts

Posted 12 October 2018 - 06:52

Pokusavam da se namolim. :/ Ovih dana pravim Halloween maraton, pa nemam bas vremena za ostalo.
  • 0

#1135 the dude

the dude
  • Members
  • 747 posts

Posted 28 October 2018 - 21:09

https://www.imdb.com...?ref_=tt_rec_tt

 

Solidan horor 


  • 0

#1136 Chaos Is Me

Chaos Is Me
  • Members
  • 16,595 posts

Posted 02 November 2018 - 12:53

Dosta dobra mejnstrim lista:

 

https://www.slantmag...ies-of-all-time


  • 0

#1137 Escalade

Escalade
  • Members
  • 15,598 posts

Posted 02 November 2018 - 13:25

preleteh na brzaka u prvih 30 nema Excorcist-a :huh:


  • 0

#1138 Sector

Sector
  • Members
  • 20,117 posts

Posted 02 November 2018 - 14:42

Malo smaraju sa tim potenciranjem praistorijskih horora kao najboljih a ovi moderni svi kao krs.


Edited by Sector, 02 November 2018 - 14:42.

  • 2

#1139 ZoltanGeraTucheKera

ZoltanGeraTucheKera
  • Members
  • 9,821 posts

Posted 02 November 2018 - 17:04

Malo smaraju sa tim potenciranjem praistorijskih horora kao najboljih a ovi moderni svi kao krs.

To malo zavisi od podzanra. Ova lista ima okej izbore, ali malo su otisli predaleko sto se tice godista filmova, u nekim slucajevima. Odlican izbor najboljeg horora btw.


Mene verovatno najvise nervira guranje oba dela Conjuringa u vrh vecine top lista (ovde su iskusno zaobisli to). Mislim, radi se o nesumnjivo dobrim filmovima, ali... jeftinu jezu prodaje. Nakon toga mi uvek zasmeta prevelika kolicina Drakula i Nosferatua na listama. Tu jedino priznajem "The fearless vampire killers" kao goat film. :D
  • 1

#1140 ZoltanGeraTucheKera

ZoltanGeraTucheKera
  • Members
  • 9,821 posts

Posted 29 November 2018 - 06:44

https://m.imdb.com/t...?ref_=tt_rec_tt

Aterrados (2018)

Ne secam se da sam skoro bio opcinjen, na prevaru, od strane nekog filma. Koristi jednostavne fore, koje mozemo naci u vecini holivudskih horora, ali ume da ih stavi na pravo mesto i u pravo vreme. Sve je odradjeno kako bi trebalo, od kraja pa do razvoja radnje. Sto se mene tice, jedan od najboljih horora u poslednje vreme. Cist b horor iz Argentine!

-------------------------------------
https://m.imdb.com/title/tt3086442/

Ich seh, Ich seh (2014)

Ocekivao sam vise. Dobio koliko mi treba.
Spoiler

Sve osim tog nekog svrsetka je bilo fantasticno, od price, tenzije, gore scena... bukvalno savrsen miks svega i svacega u jednu homogenu i pitku celinu. No, ja sam morao da pravim pauze u filmu, nije bio toliko "tecan" poput onog gore na listi. Odlican je, ipak, glavni utisak.

--------------------------------------
https://m.imdb.com/title/tt7085842/

In un giorno la fine (2017)

Verovatno najslabiji sa ove liste. Ne smatram to nekom pokudom, kad je u dobrom drustvu kao sto je ovde slucaj. Covek, pokvaren lift, zombiji, sta bi moglo lose da krene? Ja sam veliki fan zombija i ovo je odlicno odradjena zamisao. Napeto, zabavno, dosta dobrih likova u filmu (za koje se ne treba vezivati kao sto ja radim), malo klisea, ali nista previse glupo. Uzivao sam! Zanimljiv je razvoj glavnog lika.

-----------------------------------
https://m.imdb.com/title/tt2107648/

Ahí va el diablo (2012)

Olckul, bejbe! Sve sto ste hteli, a i ono sto niste. Psiholoski horor, besmislen, pomalo predvidiv, pomalo i ne. Fantastican vajb nekih 80-ih, od sleserovanja, mucenja, osvete, golotinje, napetosti, preokreta, tabu tema, porodicnih problema i samo da je jos politika ubacena (a velika je verovatnoca da sam ispustio taj deo :D ). Meni je ovo bilo veoma zanimljivo iskustvo.
  • 0