Jump to content

Photo
- - - - -

Horor filmovi

• Please log in to reply
1094 replies to this topic

#1081 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 13 March 2017 - 12:17

Pre neko veče sam na TV-u gledao The cabin in the woods. Naleteo vrteći kanale na sam početak filma i proverim na imdb ocenu, 7.0. Kako li je dobio toliku ocenu sam Bog zna. Ništa posebno, a imao je dobru ideju. Nekako mi sve deluje sabijeno da bi stalo što više "Strašnih" stvari. Priča zbrzana, kao da su štedeli na minutima filma. Na kraju blagi ukus razočarenja.

Odgledaj klasik  ;) 

House of Usher

http://www.imdb.com/...5/?ref_=nv_sr_1

• 0

#1082 melankolic

melankolic
  • Members
  • 24,269 posts

Posted 13 March 2017 - 13:48

... ima daleko više sličnosti sa The Evil Dead (1981)...

• 0

#1083 taylor25

taylor25
  • Members
  • 8 posts

Posted 13 March 2017 - 18:01

dali je neko pogledao film the wicked?? nije bas neki horor ali je zanimljiv..cak nisam ljubitelj takvih filmova,ali mi je se dopao,dosta je napeto.

• 0

#1084 Zumbul na Pejt

Zumbul na Pejt
  • Members
  • 6,149 posts

Posted 13 March 2017 - 19:14

dali je neko pogledao film the wicked?? nije bas neki horor ali je zanimljiv..cak nisam ljubitelj takvih filmova,ali mi je se dopao,dosta je napeto.

Evo, ja koji sam gledao svakojaka sranja put vidim ovo. :D
@Knipex, Dravot je vec pisao o ovome na kafani. Neka vrsta omaza hororu 80ih. "The final girls" je slican fazon, mada je zabavniji za koplje, ali nije horor.
  • 0

#1085 Knipex®

Knipex®
  • Members
  • 4,807 posts

Posted 14 March 2017 - 06:36

... ima daleko više sličnosti sa The Evil Dead (1981)...

Potpuno se slažem, samo je The Evil Dead zanimljiviji :)

Evo, ja koji sam gledao svakojaka sranja put vidim ovo. :D
@Knipex, Dravot je vec pisao o ovome na kafani. Neka vrsta omaza hororu 80ih. "The final girls" je slican fazon, mada je zabavniji za koplje, ali nije horor.

Nisam registrovao njegov post u vezi tog filma, svakako ima poentu, ali to opet ne menja moj konačni utisak :)

• 0

#1086 Knipex®

Knipex®
  • Members
  • 4,807 posts

Posted 22 March 2017 - 02:26

Odgledao sam danas Lights out i mogu reći da je jedan od boljih filmova horor žanra koji sam gledao poslednjih godina. Priča je dobra, ima logike i vidi se da se pazilo na detalje iako ima par propusta. Reditelj je dosta nada položio na jumpscare momente što i nije tako loše ispalo, barem meni. Elem sedimo nas troje na jedno pored drugog i klinka pošto je najosetljivija se trzne gotovo svaki put. Samim tim iscima i klinca i mene tako da nam pojača utisak. Dobra je fora za gledanje ako imate nekog takvog :D
  • 0

#1087 Zumbul na Pejt

Zumbul na Pejt
  • Members
  • 6,149 posts

Posted 22 March 2017 - 06:52

Nije los film, fino su pricu odradili i sve pet, ali sam stekao utisak da je sve to moglo mnogo bolje da se odradi. Kao da nesto nedostaje filmu. Imam osecaj kao da su zbagljosali sve sto im je palo na pamet kao pricu o stvorenju. Prica se o drugom delu, iako nemam ideje o cemu bi moglo da se radi.
Kad smo kod famoznih iskakanja, mislim da je REC neprevazidjen sto se toga tice, pored odredjenih japanskih filmova. :D
Inace, ne znam da l' si gledao Husk iz 2011. godine? Sinoc sam se uspavljivao tim filmom i ostavio je bas odlican utisak. Malo je filmova o strasilima, tako da je ovo nepoznat, ali dobar dodatak toj pricici. Nesto slicno filmu osamdesetih "Scarecrows", samo sa slabijom radnjom. Svidja mi se sto nije predvidiv film.

Edited by *nistavilo*, 22 March 2017 - 06:53.

• 0

#1088 Knipex®

Knipex®
  • Members
  • 4,807 posts

Posted 22 March 2017 - 10:45

Kad pomenu strašilo sinoć posle evroligaških utakmica klinac prebacio na pink horor taman na početak Hallowed ground (2007). Odgledasmo ga ne znam ni ja zbog čega. Niskobudžetna teška glupost.

Nisam gledao Husk. Videću danas da ga skinem.

Što se tiče Lights out ne kontam te baš najbolje šta su to tačno zbagosljali sve što im je palo napamet vezano za Dianu? Koža osetljiva na svetlost i kretanje u senkama. Dok je bila ljudsko biće navode i sugestivno uticanje na svest što nije vezano za paranormalno. I priča kako je nastala ima neku crtu logike. Ona se u stvari bori za svoj ostanak na ovom svetu i nije ubila nikoga ko nije pokušao da to spreči. Ne ide po gradu i redom ubija na koga naleti. Da ne spojlerišem sad jer sam ionako možda previše napisao :)

Edited by Knipex®, 22 March 2017 - 10:45.

• 0

#1089 Sector

Sector
  • Members
  • 15,257 posts

Posted 22 March 2017 - 10:58

Inace, ne znam da l' si gledao Husk iz 2011. godine? Sinoc sam se uspavljivao tim filmom i ostavio je bas odlican utisak. Malo je filmova o strasilima, tako da je ovo nepoznat, ali dobar dodatak toj pricici. Nesto slicno filmu osamdesetih "Scarecrows", samo sa slabijom radnjom. Svidja mi se sto nije predvidiv film.

Sjajan film, sa malo cudnom ocijenom na imdb-u. Meni jedan od boljih horora novije generacije.

• 0

#1090 Zumbul na Pejt

Zumbul na Pejt
  • Members
  • 6,149 posts

Posted 22 March 2017 - 22:39

Kad pomenu strašilo sinoć posle evroligaških utakmica klinac prebacio na pink horor taman na početak Hallowed ground (2007). Odgledasmo ga ne znam ni ja zbog čega. Niskobudžetna teška glupost.

Nisam gledao Husk. Videću danas da ga skinem.

Što se tiče Lights out ne kontam te baš najbolje šta su to tačno zbagosljali sve što im je palo napamet vezano za Dianu? Koža osetljiva na svetlost i kretanje u senkama. Dok je bila ljudsko biće navode i sugestivno uticanje na svest što nije vezano za paranormalno. I priča kako je nastala ima neku crtu logike. Ona se u stvari bori za svoj ostanak na ovom svetu i nije ubila nikoga ko nije pokušao da to spreči. Ne ide po gradu i redom ubija na koga naleti. Da ne spojlerišem sad jer sam ionako možda previše napisao :)

Pink horor ima cudan izbor filmova, najblaze receno. :D Da, samo je frka sto su bas odlucili da smute sve cega su se setili u pricu da ne bi bila besmislena. Od mentalne bolnice, fotosenzitivnosti, eksperimenata i svega ostalog sto si naveo. Zapravo, cela ta prica o Dajani mi je previse vukla na Ring, moglo je da prodje i bez toga svega. Cini mi se kao da su dosta energije potrosili na to, a moglo je jednostavnije da bude. Pomalo predvidivo, ali mi nije previse smetalo, samo sam naveo kao minuscic. Da se pitam nesto, neka slobodno prave jos takvih filmova.
@Sector, ta ocena je i meni misterija. Za sitne novce je film fantastican.
  • 0

#1091 Zumbul na Pejt

Zumbul na Pejt
  • Members
  • 6,149 posts

Posted 08 April 2017 - 16:00

Sinoc sam gledao Lesson of the evil, japanski film.
http://m.imdb.com/title/tt2294473/
Od odlicnog sporog pocetka i razvitka radnje i price o psihopati koji predaje u skoli, prica dobija tipicno japanski krvavi zaokret i onda kako se kome svidi. :D Nije lose videti krvi, ali je moglo i ludje sve to kao u TGP-u, kad su vec se odlucili za taj sleserski smer.

Elem, je l' je neko od vas gledao Pet?
http://m.imdb.com/title/tt1183374/
Je l' samo ja vidim u filmu neku pozadinu o ljubavi, vezama, koja je sakrivena u prici o kidnapovanju devojke i ostalim stvarima koje se desavaju? Moze biti da sam umislio da vidim sve te stvari, ali cini mi se da se mogu izvuci nekakve paralele sa stvarnim zivotom. :)
  • 0

#1092 Knipex®

Knipex®
  • Members
  • 4,807 posts

Posted 30 April 2017 - 08:03

Sinoć sam gledao ruski horor "Nevesta". Skroz dobar. Dobra priča i kvalitetno odrađen film. Preporuka za gledanje.
  • 0

#1093 Pero_Cameron

Pero_Cameron
  • Members
  • 3,334 posts

Posted 28 August 2017 - 17:07

Tek sada sam pogledao Spasojevićev "Srpski film". Sa razlogom je proglasen za #1 najmorbidniji film na svetu. Nisam znao da je ljudski um u stanju da smisli nesta ovako slicno.

• 0

#1094 Zumbul na Pejt

Zumbul na Pejt
  • Members
  • 6,149 posts

Posted 28 August 2017 - 18:57

Nije film za svakoga, receno je x puta.
Malo su ljudi prehajpovali to ili propustili da gledaju neke druge stvari. Ja sam mislio da je brutalniji. :huh:
Ne mogu ni u horor da ga svrstam bas.

Edited by Zumbul na Pejt, 28 August 2017 - 18:57.

• 0

#1095 Zumbul na Pejt

Zumbul na Pejt
  • Members
  • 6,149 posts

Posted 13 October 2017 - 01:21

Tonight She Comes (2016)
Ne znam. Mozda je za preporuku, mozda je za antipreporuku, mozda sam ja poludeo, ali je sigurno da sam uzivao u ovome.
Film gde se nista ne ocekuje, gde je svaka odluka za :ajme: i :hail: u isto vreme, ali nije dosadno nijedne sekunde. Vecina filma deluje kao da je improvizovana, nijedan dijalog nema smisla, kao ni radnja.
I to ga cini posebnim. Od mene ima 14/13, nije sala, nije.
http://m.imdb.com/title/tt5161376/
Da dodam samo, nemojte se ni truditi da pogledate. :D Ovaj haos je kao porucen za mene, ostalima se nije bas svideo.

Edited by Zumbul na Pejt, 13 October 2017 - 01:24.

• 0