Jump to content


Photo
- - - - -

Horor filmovi


  • Please log in to reply
1157 replies to this topic

#1 Solaar

Solaar
  • Members
  • 1,275 posts

Posted 18 May 2004 - 23:53

E ovako, na horor sam se lozio kao klinac, u periodu od 9. do 13. godine, da bih (na moju veliku zalost :lol:) ulaskom u pubertet "shvatio" da je klinacki gledati horore a pogotovo plasiti se istih.


Najstrasniji od svih filmova, jedini zbog kojeg nisam mogao da spavam mesec dana, jeste serijal o Fredi Krugeru. Majko moja, kako mi je to bilo jezivo! :lol: a sto je najgore, sustina filma je da te Fredi napada u snu, pa kad odes u krevet osecas se skroz nespokojno, nemo's za zaspis satima :lol: Nakon toga roditelji su mi strogo kontrolisali koje filmove uzimam u video klubu.

Na drugom mestu moje liste najjezivijih filmova je "Pentagram". Strah od onog tipa koji prelazi iz tela u telo i ne mozes nikako da ga ubijes, pa na kraju jos udje i u glavnog lika... :lol:

U samom vrhu mi je i domaci "Sveto mesto" (kad Dragan Jovanovic pridje da pogleda u kovceg, a ona iza njega...), "Variola vera", cetvrti deo "Predskazanja", a bogami bojao sam se i Crnog Deteta u "Glavi secera"...


Inace, na klasike tipa "Noc vestica", "Petak 13" itd. nikad nisam trzao, cak su mi bili i smesni. I uopste, nisu mi bili strasni ti filmovi u kojima je glavni negativac nekakav manijak - najobicniji covek (doduse yebeno izdrzljiv - ne mos' da ga ubijes ni u dvajes' filmova :lol:). Nema horora bez natprirodnih sila, duhova, vestica, vampira.... B)

Edited by Solaar, 18 May 2004 - 23:57.

  • 0

#2 Balttazar

Balttazar
  • Members
  • 2,428 posts

Posted 18 May 2004 - 23:57

cetvrti deo "Predskazanja

Dobro,jasno je da se ti u rodnom mestu cesto strecas jer mislis da ti neko krade seno iz ambara al gde si nasao ovo kao example jezivog filma...
  • 0

#3 Inter

Inter
  • Members
  • 2,572 posts

Posted 19 May 2004 - 00:03

kad sam bio mali plashEo sam se od Fredyja, Gremlina, Chupavca, IT,...
  • 0

#4 Mesplède

Mesplède
  • Members
  • 682 posts

Posted 19 May 2004 - 00:18

E ovako, na horor sam se lozio kao klinac, u periodu od 9. do 13. godine, da bih (na moju veliku zalost :lol:) ulaskom u pubertet "shvatio" da je klinacki gledati horore a pogotovo plasiti se istih.

Ama...bez uvrede, ali da li je moguće da neko punoletan ovako razmišlja? Ili ne znaš šta je horor pa si u zabludi. Kako može biti klinački gledati dobre filmove? Stvarno mi nije jasno.
  • 0

#5 Inter

Inter
  • Members
  • 2,572 posts

Posted 19 May 2004 - 00:21

Nesam gledao krug, ali sam chuo da je strava. A stvarno, po tvojoj logici to je onda klinachki film, tj svi horori?

Ochekujem stravu od novog Shyamalan-ovog the Village
  • 0

#6 Inter

Inter
  • Members
  • 2,572 posts

Posted 19 May 2004 - 00:22

Nema horora bez natprirodnih sila, duhova, vestica, vampira.... B)

the OtherS
  • 0

#7 Moca

Moca
  • Members
  • 1,208 posts

Posted 19 May 2004 - 00:23

Slazem se za The others bas teo da ga napisem.
  • 0

#8 makaronee

makaronee
  • Members
  • 1,164 posts

Posted 19 May 2004 - 00:27

QUOTE (Solaar @ 19 May 2004, 00:53)
Nema horora bez natprirodnih sila, duhova, vestica, vampira....


ima gari, Stanar od polanzkoga
  • 0

#9 pixy

pixy
  • Members
  • 4,111 posts

Posted 19 May 2004 - 01:05

Dobro,jasno je da se ti u rodnom mestu cesto strecas jer mislis da ti neko krade seno iz ambara al gde si nasao ovo kao example jezivog filma...

pardon my french

ali šta će seno u ambaru??
  • 0

#10 Balttazar

Balttazar
  • Members
  • 2,428 posts

Posted 19 May 2004 - 01:18

pardon my french

ali šta će seno u ambaru??

How the fuck should I know...
  • 0

#11 Solaar

Solaar
  • Members
  • 1,275 posts

Posted 19 May 2004 - 08:46

Ama...bez uvrede, ali da li je moguće da neko punoletan ovako razmišlja? Ili ne znaš šta je horor pa si u zabludi. Kako može biti klinački gledati dobre filmove? Stvarno mi nije jasno.

Srecom, to je bila samo prolazna faza od 2-3 godine.. Tada sam usao u pubertet, zeleci da sto pre dokazem (sebi, roditeljima, drustvu...) da sam odrastao, iz nekog razloga smatrao sam da je klinacki loziti se na takve stvari. Kao sto rekoh, na svu srecu proslo me je to pre punoletstva :lol:
Mada danas sa 22 godine moram priznati da nije to vise taj osecaj. Koliko god ja sad voleo horor, nijedan ne uspeva da me prestravi u toj meri kao kad sam imao 10-ak godina, na zalost.... Well, I guess this is growing up. Mozda to ide sa godinama... :lol:


Podestio me Inter na It-a, i to mi je bio jedan od zajebanijih filmova za gledanje :lol:
  • 0

#12 Solaar

Solaar
  • Members
  • 1,275 posts

Posted 19 May 2004 - 08:51

pardon my french

ali šta će seno u ambaru??

How the fuck should I know...

Sedi, 1 :lol:

Sledeci put obnovi gradivo iz prvog razreda srednje zemoljoradnicke
  • 0

#13 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 19 May 2004 - 10:09

kako iko moze da se isprepada na IT?

koji shit IT!
umalo da ne prochitam knjigu koja mi je posle postala Biblija.
nijedna ekranizacija Kinga nije ni blizu horor kakav dozivljavas u knjizi.
da ja mamu onom Kjubriku koji je ubogaljio The Shining do jaja.

elem
u poslednje vreme, najmemorabilniji horor koji sam odgledala i gde sam se isprepadala kao foka je El Espinazo del Diablo

Session 9 takodje ima dobrih momenata
The Others
6th Sense ona scena u kuhinji, sa onom zenom koja mu pokazuje prerezane vene i scena sa klincem koji mi kaze: "Dodji, pokazacu ti gde moj tata drzi pushku", okrene se i vidi mu se rastureno teme.
Halloween I uvek
House on Haunted Hill rimejk istoimenog filma sa Vinsentom Prajsom u glavnoj ulozi.
za razliku od originala koji nema ni H od haunted u sebi, rimejk je odlichan (+ sto ne podnosim Prajsa, ima glas ko moj ex momak, kastriran).


Strava u ulici brestova nikad, nema smesnijeg horor lika od Fredija.
  • 0

#14 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 19 May 2004 - 10:17

uh
zaboravila sam na klasike

The Omen prvi deo. ostali su budi bog s nama.
The Exorcist mada me je vishe prepao kad sam imala 10 godina.
The Evil stari horor iz 1978. ovo moram da nabavim nekako
Muzej Voshtanih Figura opet ne mogu da se setim koji je tachno od silnih muzej-vosak-figure filmova. Mislim da ga je Maxi spominjala ranije, lik koji izgori u podmetnutom pozaru u muzeju, ali prezivi. ta maska mi je uzrokovala more godinama.
Princ Tame uvek me isprepada
Leptirica of kors. Mladi i lepi Petar Bozovic i Sava Savanovic. Srbi bre treba da prave samo horore (neko bi rekao da i pravimo misleci na celokupnu srpsku kinematografiju)
  • 0

#15 Mesplède

Mesplède
  • Members
  • 682 posts

Posted 19 May 2004 - 10:25

(+ sto ne podnosim Prajsa, ima glas ko moj ex momak, kastriran).

Osim ovog megahuljenja sa velikim Prajsom, voleo bih da upoznam čoveka koji ima takav glas.

Strava u ulici brestova nikad, nema smesnijeg horor lika od Fredija.


Pa stvaarno...mislim, stvarno, e! AArhgh!

A It jeste sranje, ali savršeno mi je jasno zašto nekom može da bude frka za gledanje ako je mladji.
  • 0