Jump to content

Photo
* * * * * 1 votes

Vaši ljubimci

• Please log in to reply
3831 replies to this topic

#3826 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 26,866 posts

Posted 29 December 2017 - 00:07

Išli smo na pivo.

26111941_1403729603064909_38633907117417

• 6

#3827 ironside

ironside
  • Members
  • 3,325 posts

Posted 29 December 2017 - 23:53

Attached File  Sh_klavir.JPG   93.43KB   4 downloads

Kako uvuče pandže kad plazi po klaviru. Čudo života!

• 5

#3828 Kinik

Kinik
  • Members
  • 38,892 posts

Posted 30 December 2017 - 01:51

...

... Išli smo na pivo ... 

Malo su mu nokti predugacki.

Vise setnje, manje piva!

;)

...

• 0

#3829 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 26,866 posts

Posted 30 December 2017 - 20:57

Ima zakazanu pedikuru kod veterinara u januaru.
  • 1

#3830 Kinik

Kinik
  • Members
  • 38,892 posts

Posted 30 December 2017 - 23:26

...

... ima zakazanu pedikuru kod veterinara u januaru.

$$$!

Sto ti je matoro oko sokolovo!

:lol+:

Kad je Darling #2 dovezla svog stenca Airedala, finsko_ddr_ruske linije, u pocetku sam se bacio na naucim i njega & nju, no kad joj se pretvorio u 'drugog sina' - digao sam ruke.

Jedino oko noktiju nisam popustao. Ljudi nisu ni svesni koliko su kucovi osetljivi na nokte / sape. I gazdu hoce da 'gricnu' - alo, bRe, pazi malo!

(pisao sam kako sam ga krisom ovdeo kod veta da mu 'amputira' one nepotrebne nokte, koji prave probleme kad kucov trci kroz dublji sneg.)

Attached File  dog claws.jpg   149.23KB   2 downloads

Pa sam Darling naucio da bude rezolutna, obori ga na pod, zajase preko ledja i bez pogovora izvrsi surovu kaznu seckanja noktiju, uz glasovne pretnje. Taj je cuvao nokte, vise nego 'dostojanstvo'.

A gradski pas, koji ne trci satima po tvrdom terenu (zemlji) ima tendenciju na 'uzgoji nokte'. A posle se uzjoguni. Trckara po kuhinji / kupatilu - a nokti mu rade 'klik-klak'. Muka ziva ako nije naviknut.

Korpa, ili uzica na gubici pre 'manikira' - pa to je borba do smrta! Pa moram da mu se 'unosim u lice'. Mnogo smesno (posto ga, mostly, savladas').

I tako, moja Darling #2 sa nekim beckim 'zolingen' kljestancima zajase erdela, a on, kad je video da nema sansone, a ni ja, njegov najveci mushki drug ne reagujem, pocne da tuzno uzdise i oglasava se - 'iz utrobe'! To je trebalo cuti - stenjanje / kukanje iz pluca, zalosno mumljanje - pa hteo sam da se valjam od smejanja! 

Pomognem oko zadnjih sapa - 'i ti sine brute' - to bude blago istrickano / isturpijisano, namazano protiv infekcije, pa ga pustimo.

I onda nastupi vrhunski momenat!

Airedale, sav nadrndano besan, legne na pod kuhinje (taj se uvek nadao - pasce nesto sa stola!) qrvinski podvije sape pod telo i nesto mumlja - evo vam ga q, da vam q ... 

To se ne moze opisati!

A sutra sav veseo!

(zato sto poveci nokti izazivaju, kako sam ja govorio 'pazljivi hod balerine'. A i iritiraju!)

Attached File  Shain Glan u parku.jpg   260.04KB   2 downloads

Attached File  Shain Glan balkon.jpg   78.17KB   2 downloads

Btw, taj Airedale Terijer mi je bio jedna od lepsih stvari u zivotu (iako nije bio moj, mada smo se voleli pravom 'muskom ljubavlju'. Kada bih dosao kuci, uturio bi mi glavu medju noge i izmumljao sta mu se sve dogodilo toga dana - kakve su ga macke iritirale /mrzeo ih je strasno/, koji su golubani letali ovamo-onamo i kada cemo u setnju / po pivo!/).

Nikad ga necu zaboraviti kad se sa crvenom maramom oko vrata, posle snajperskog pucnja iz karabina 30-06, sjurio kao 'raktrak' nizbrdo, niz zasnezenu padinicu i zgrabio oboreno krme za gusu.

A bio je 'gradski pas'.

Pokoj mu psecoj dusi u vecim lovistima!

...

• 3

#3831 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,865 posts

Posted 30 December 2017 - 23:38

Vreme za update...

Thelma i Yannine, cudesni macji svet s kojim drugujem vec skoro deset godina:

Attached File  IMG_3279.JPG   131.89KB   2 downloads

• 4

#3832 Kinik

Kinik
  • Members
  • 38,892 posts

Posted 10 January 2018 - 20:21

...

Attached File  a ko si ti.jpg   110.12KB   0 downloads

Attached File  budno oko.jpg   115.32KB   0 downloads

Attached File  acid-picdump-11.jpg   74.01KB   0 downloads

...

Edited by Kinik, 10 January 2018 - 20:22.

• 3