Jump to content


Photo
- - - - -

r.e.k.l.a.m.e.


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
2574 replies to this topic

#1 jack bauer

jack bauer
  • Members
  • 629 posts

Posted 24 March 2004 - 11:14

i tako ti je gledam WILL & GRACE the other day, i nije me mrzelo da racunam. 8 (OSAM) minuta reklama u epizodi od 24min.

jos kad mi se naredjaju prashak, tamponi, danone, prashak, nivea, prashak, mali kinez koji "ima ideju", prashak...

kad ce da stupi na snagu onaj zakon o limitiranoj minutazi reklama po satu?

#2 J'en ai marre!

J'en ai marre!
  • Members
  • 1,070 posts

Posted 24 March 2004 - 14:20

Hehe, meni se par puta desilo da zbog dužine reklama i zaboravim da sam nešto gledao pa prebacim kanal ili ugasim TV. Otupi čovek od tih silnih praškova. :lol:

#3 Veliki Gedzbi

Veliki Gedzbi
  • Members
  • 323 posts

Posted 24 March 2004 - 14:48

...a da li vam smetaju reklame inkrustrirane u film.?..tipa james bond nosi OMEGU vozi BMW...etc

#4 pixy

pixy
  • Members
  • 4,111 posts

Posted 24 March 2004 - 15:54

da li vam smeta soljica kafe koja se dimi, a film i dalje traje?

bilo bi zaista super da se ta šoljica dimi kad Lukrecija Bordžija krene da radi ono po čemu je poznata :lol: :lol:

#5 Johny

Johny
  • Members
  • 97 posts

Posted 24 March 2004 - 16:27

Hehe, meni se par puta desilo da zbog dužine reklama i zaboravim da sam nešto gledao pa prebacim kanal ili ugasim TV. Otupi čovek od tih silnih praškova. :lol:

Konstantno mi se to desava! Krenem da menjam kanale i obavezno stignem na kraj onoga sto sam poceo da gledam!

#6 Pikoleta

Pikoleta
  • Members
  • 1,012 posts

Posted 24 March 2004 - 17:30

ne znam sta imate protiv reklama. vrijeme taman zgodno za smazavanje cetvrt kile keksa.

#7 pixy

pixy
  • Members
  • 4,111 posts

Posted 24 March 2004 - 19:18

čuj keksa

#8 pal

pal
  • Members
  • 1,348 posts

Posted 24 March 2004 - 20:25

ne znam sta je vama ljudi. ja sam razradio citav sistem da dok traju reklame radim nesto drustveno korisno. :lol: od kucnih poslova, spremanja klope, do brijanja tusiranja i sl... sve zavisi koji program gledam, svi imaju razlicito trajanje reklama, :lol: da li je u pitanju film ili nesto drugo. to je otislo toliko daleko da neke poslove namerno ostavljam da bi ih sa apetitom obavio za vreme reklama. :lol:

ako nista, uvek ostaje ona igra; ko ce prvi da pogodi koja je reklama... neki put je tolko zabavno da mi prosto krivo kad se vrate na film. :lol:

#9 Ivana82ue

Ivana82ue
  • Members
  • 506 posts

Posted 24 March 2004 - 22:58

Kapiram ja da su reklame nuzno zlo, ali stvarno preterase... Od "Pinka" se to i moze ocekivati, ali cini mi se da na B92 ranije nije bilo tako? Kad bi se svi reklamni blokovi sabrali, sigurno bi izaslo preko 3 sata! Ma da su makar neke dobre reklame... "Sta se to sija?" "Kako je ves onako beo?" To vredjaaaa!
PS Kad sam bila klinka, pre dnevnika sam gledala WB crtace. Eventualno MGM. Sada toga vise nema. Ostalo je samo klince koje hoce da prospe kevin fenserski parfem u klonju. Katastrofa. :lol:

#10 Solaar

Solaar
  • Members
  • 1,275 posts

Posted 24 March 2004 - 23:57

A najvise me nervira to su vecina reklama o gomili raznoraznih sredstava za higijenu (kao da smo najprljaviji narod na svetu), i to prizvoda koji su u kulturnim zemljama uglavnom trash i niko ih ne kupuje :lol:

#11 lahtalion

lahtalion
  • Members
  • 275 posts

Posted 25 March 2004 - 00:32

"Moja deca ce da idu pre tvoje na bazene zato shto ja imam bolje sredstvo za pranje sudova, ku*kooo"

#12 Shane

Shane
  • Members
  • 161 posts

Posted 25 March 2004 - 01:12

Reklame na nasim kanalima jesu fenomenalno glupe i uglavnom orijentisane da objasne nasem narodu koliko je cistoca & miris bitan u zivotu...ali postoji jedna reklama koaj me uvek oraspolozi....supprisingly, nema veze sa higijenom (ili nedostatkom iste)....Reklama za Coca-Cola Light :lol: Ne ona koja promvise Glamuramu :lol: vec ona prva sa tipom koji kupuje kosulju!

Edited by Shane, 25 March 2004 - 01:13.


#13 copkillah

copkillah
  • Members
  • 4,075 posts

Posted 25 March 2004 - 02:27

ali postoji jedna reklama koaj me uvek oraspolozi....supprisingly, nema veze sa higijenom (ili nedostatkom iste)....Reklama za Coca-Cola Light :lol:  Ne ona koja promvise Glamuramu :lol:  vec ona prva sa tipom koji kupuje kosulju!

Slažem se, jedan od boljih tv spotova koji može da se vidi.

Ima i par domaćih koji su podnošljivi, tipa onaj za toalet papir kada sestra "našminka" mladju sestru.
Doduše sve reklame sa decom su malo niske, iz prostog razloga što uvek pale :lol:

#14 bocko

bocko
  • Members
  • 555 posts

Posted 25 March 2004 - 08:04

i tako ti je gledam WILL & GRACE the other day, i nije me mrzelo da racunam. 8 (OSAM) minuta reklama u epizodi od 24min.

kad ce da stupi na snagu onaj zakon o limitiranoj minutazi reklama po satu?

Ograniceno je to jos od leta 2002. Jedino ne znam da li iko osim tebe meri. Maksimum propisan za RTS je 6 minuta reklama na sat, a za komercijalne stanice 12 minuta na sat.

I da pohvalim, odlican topik, vidi kolko postova, ko da smo na 'politici'.

Edited by bocko, 25 March 2004 - 09:27.


#15 SlatkaMalaIzvrnutaTorta

SlatkaMalaIzvrnutaTorta
  • Members
  • 932 posts

Posted 25 March 2004 - 08:13

wow!

sto tako nesto ne postoji ovde, u Americi. Ako ovde krenete nesto da gledate a traje sat vremena, vi zapravo svakih 7-8 minuta ste prekinuti/dekoncentrisani BLOKCHINOM reklama (vecina o hrani). UZAS!
Politika i pare...