Jump to content


Photo

The Passion of the Christ


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
148 replies to this topic

#61 Hippie

Hippie
  • Members
  • 4,385 posts

Posted 29 February 2004 - 00:20

mango, ja sam mogu da ti kazem da ovaj film ne moze da se "svidi" ...moze se otprilike reci da je uzasno mocan, jezivo dobar ..prosto ti neda da kazes "film mi se svideo ili film mi se nije svideo" ...ne znam kako bih to bolje/drukcije proformulisala ..jer je film uzasno uzasno tezak ...danas sam bas na poslu pricala sa frendicama o filmu, sve su tako u nekom soku, i to ...dosle smo do zakljucka da je ovo mozda jedini film koji treba videti, ali jednom i nikad vise ...mislim, to je moje/nase vidjenje ....jako me interesuju utisci i misljena o filmu kad tamo bude stigao

Edited by Hippie, 29 February 2004 - 00:39.


#62 jack bauer

jack bauer
  • Members
  • 629 posts

Posted 01 March 2004 - 01:21

korekcija za one koje to zanima

PASSION FOR CHRIST kostao je 30$m + 15$m za marketing. za prvih pet dana prikazivanja samo u americi zaradio je 116$m.

no marketing like bad marketing :lol:

#63 Inter

Inter
  • Members
  • 2,572 posts

Posted 01 March 2004 - 01:48

a ja jutros procitao da je nekoj americhanki (56 god) otkazalo srce gledajuci raspinjanje


A mozda ona dobije oskara? :lol:

Samo sam chuo da je dobro popljuvao Jevreje (a chuo sam i da je on Jevrej, tachno li je to?) i da je bilo dosta demonstracija ispred bioskopa.

#64 Pantelija jr

Pantelija jr
  • Members
  • 655 posts

Posted 01 March 2004 - 17:00

A mozda ona dobije oskara? :lol:

Samo sam chuo da je dobro popljuvao Jevreje (a chuo sam i da je on Jevrej, tachno li je to?) i da je bilo dosta demonstracija ispred bioskopa.

ko to "on"? isus? ili mel? :lol:

dugujem izvinjenje uplašenima/uvrijeđenima ( :lol: ) mojim "prijetnjama" daždom prokletstva itd., mislio sam da je jasno da se radi o šali.

međutim, i dalje mislim (sasvim ozbiljno) da sprdačina sa nečim što je sveto velikom broju ljudi nije pristojna. ali to je stvar onoga ko se sprda, ja lično ne namjeravam da razapinjem bilo koga zbog toga.

opet skrenuh sa teme, pardon. neću više.

glede filma: nisam gledao, ali sigurno hoću. što se mene tiče, the boat has been rocked, marketing je odradio svoje, i sad me baš zanima da vidim što je to oko čega se tolika larma nadala.

#65 2121 Ala Wai Blvd#3404

2121 Ala Wai Blvd#3404
  • Banned
  • 590 posts

Posted 22 March 2004 - 19:01

Upravo sam, sa zakasnjenjem, video film. Posle filma kratka anketa medju prijateljima; medju njima pilot, coffee shop manager, house wife, biznis guy, hotel manager... 'Those fuckin' Jews killed Jesus, man!' Nesto kasnije sve je bilo back u normalu...

#66 Inter

Inter
  • Members
  • 2,572 posts

Posted 23 March 2004 - 00:36

Upravo sam, sa zakasnjenjem, video film. Posle filma kratka anketa medju prijateljima; medju njima pilot, coffee shop manager, house wife, biznis guy, hotel manager... 'Those fuckin' Jews killed Jesus, man!' Nesto kasnije sve je bilo back u normalu...

Pravi Ameri :lol:

#67 aenima

aenima
  • Members
  • 2,025 posts

Posted 23 March 2004 - 02:49

Ocekivala sam dosta od ovog filma, mislim da je tema zanimljiva.
Priznajem, najvise me je kopkalo to sto je Melov otac religiozni freak, sto je uvek sarkaticni, subverzvni radio-star Howard Stern odjednom postao naizmenicno nervozna i uvredjena tetka; i sto se Mel nije pojavio na zurci na Oskarima.

Film ima jedan veliki problem.
Ako niste religious freak ostavice vas prilicno mlakim.
Napominjem da sam planirala da mi se film svidi te spadam u dobronamernog gledaoca.
Ali da krenem od onog sto je dobro: zene.
Tankocutne zene su bile potpuno fascinatne. Ponajvise Poncijeva supruga, otmena i dusevna gospa pobudjuje strepnju i saosecanje. Poncije Pilat, kao i kod Scorsesea privlaci paznju i vise od Isusa (ovo vec spada u problem). Mucenja su dokumentaristicki duga i naturalisticki temeljna.
Licno mi nije smetalo kako Isus uspeva da nosi onoliki krst posle toliko mucenja, i pod kojim uglom: rec je o sinu Bozjem kako smo na pocetku informisani, so everything goes.

Jevrejske glavesine imaju tu DartVader surovost, medjutim moze se videti i nekolicina Jevreja koja respektuje novog mesiju. Medju Rimljanima imamo nedostojnu stoku, sadiste, ali i promisljene i misaone vladare.
Ipak, ovo jeste film s tezom.
I sa crno/belim seciranjem.
Sto verujem da nije moglo drugacije.
Gibson u krscanskoj patetici ide do kraja, pravi goblen, sto mi takodje nije smetalo. To vam je kao kad kupujete figurinu Hrista, sto vise pateticnih detalja, to bolje. :lol:

Jos nesto sto mislim da je problem: ovo je veoma fizicki film koji paradoxalno propusta duhovni tretman.
To da je jedan bogo-covek bio dobar za ceo ljudski rod, naprosto nije dovoljno, i na filmu ne funkcionise. Svi su bili zanimljiviji od Hrista: i Marija Magdalena, i Juda, i Poncije i njegova mila zena. I androidni Vragec.

Ima neceg u ovom filmu sto mi kaze da ni sam Mel nije tako siguran.
I taj deo mi je najvise prijao.
Pogled na tamni (bes)kraj Kosmosa.

A to da li je Isus imao dugu kosu ili ne potpuno je irelevantno. Film udara na emocije, identifikaciju i prepoznavanje.
Zato njegova informacija pogadja dalje nego istorija.
Sto se mene tice, i istorija bi mogla da bude tek necije tumacenje.

:lol: :lol: :lol: :lol:

#68 Hippie

Hippie
  • Members
  • 4,385 posts

Posted 23 March 2004 - 03:43

e, aenima ...izmedju ostalog, to kako si opisala zene na filmu, potpisujem! ....prosto savrseno! .....tu negde, zajedno sa njima, mi se jako jako dopala uloga John-a [John of Zebedee] ...stvarno divan lik u filmu

mada, ja sam daleko od religious freak ..a opet, film je na mene ostavio uzasno jak utisak ...i mislim da, upravo oni, koji nisu religiozni fanatici, imace objektivno misljenje o filmu, tj imace neki sasvim normalan/logican/realan stav/utisak o istom ...u suprotnom ili ce film podici u nebesa i prilepiti mu ikonu ....ili ce ga ispljuvati i izmazati do kraja ....u sta sam se i uverila btw ....ateisti su potpuno zaslepljeni religioznim delom, dakle pljujuci po istom, potpuno su propustili sve ostalo ..od kreativnosti ...scenografije, glumaca ..muzike ...i svega ostalog sto cini jedan dobar film ....takvu zaslepljenost koju je izazvao jedan film, ja u mom zivotu nisam videla .......a oni drugi, religiozni fanatici, pak potpuno obrnuo ....zato mislim da ce na one u zlatnoj sredini film delovati tako nekako normalno ..mislim ostavice non extreme utisak ....bar koliko je to moguce

Edited by Hippie, 23 March 2004 - 03:45.


#69 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 23 March 2004 - 04:56

nevidjeno me zanima da odgledam

Mene nevidjeno zanima da ga ne odgledam. Cudo jedno koliko su ukusi razliciti.

#70 2121 Ala Wai Blvd#3404

2121 Ala Wai Blvd#3404
  • Banned
  • 590 posts

Posted 23 March 2004 - 05:59

Interesuje me cemu toliki broj neproporcijalno velikih noseva u filmu. Gotovo svaki glumac, a i extra's imaju ogromne noseve :lol:
Glede 'beating of the Christ' interesuje me broj udaraca koje je Jeshua primio. 500, 600?

#71 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 23 March 2004 - 08:37

A i ovom bi bilo bolje da je zaobisao film:

Priest dies at Passion screening

To je vec druga zrtva Mad Max-a...

Edited by Indy, 23 March 2004 - 08:41.


#72 2121 Ala Wai Blvd#3404

2121 Ala Wai Blvd#3404
  • Banned
  • 590 posts

Posted 23 March 2004 - 11:00

A i ovom bi bilo bolje da je zaobisao film:

Priest dies at Passion screening

To je vec druga zrtva Mad Max-a...

Covek pobio dosta naroda i narodnosti u svojim filmovima :lol:
U Lethal Weapon 1.....14&1/2 eliminisao dosta kriminalnih elemenata...
U Braveheart, ni dete nije postedeo, Baraba jedna... pa ni sebe.
U onom filmu about amerikanskoj ®evoluciji satre seme englesko...
U Djizusu, pak, postedi Barabu, al' Yeshua got it duplo...
Baraba jedna, taj Stratokaster. Nego, otac mu jos veca bitanga sa antisemitskim izjavama u kojima, kao, zeli da nas ubedi da je u IIsv. ratu poginulo nesto izmedju 3 i 7 Jevreja (one still missing).
P.S. That was not a comedy, you asshole!, kaze mi devojka nakon filma.
Hey, (muchi jado!) who said anything about any comedies, kazem ja.

#73 maxivida

maxivida
  • Members
  • 3,167 posts

Posted 23 March 2004 - 11:34

Interesuje me cemu toliki broj neproporcijalno velikih noseva u filmu. Gotovo svaki glumac, a i extra's imaju ogromne noseve :lol:

Pogledaj one karikature Jevreja koje su bile glavni deo naci-propagande po nemačkim novinama pre i u vreme rata, pa će ti se kasti samo... :lol:

#74 2121 Ala Wai Blvd#3404

2121 Ala Wai Blvd#3404
  • Banned
  • 590 posts

Posted 23 March 2004 - 11:52

Pogledaj one karikature Jevreja koje su bile glavni deo naci-propagande po nemačkim novinama pre i u vreme rata, pa će ti se kasti samo...  :lol:

Ja sam to, naravno, znao i sam. Zeleo sam malo 'prijateljske' provokacije :lol:

#75 maxivida

maxivida
  • Members
  • 3,167 posts

Posted 23 March 2004 - 12:11

Ja sam to, naravno, znao i sam. Zeleo sam malo 'prijateljske' provokacije :lol:

Znam da si ti znao, ali sigurna sam da ima onih koji nisu znali.