Jump to content


Photo
- - - - -

Problem sa učitavanjem formata i titlova


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
11 replies to this topic

#1 DustBGD89-2

DustBGD89-2
  • Members
  • 75 posts

Posted 02 January 2011 - 13:20

Pre nekoliko dana, rešili smo da obradujemo sebe kupovinom novog TV-a. Izbor je, zbog odličnih performansi slike, pao na LG LCD 32LD565. Njemu ne izostaje ni podrška za wireless, a i spoljnju memoriju za čas učitava. Problem je u ne prepoznavanju .srt titlova, kao i .mkv datoteke, koju (doduuuuše) ponekad i učita. Pošto mi je jako bitno i da imam titlove, i da može da mi učitava filmove u punoj HD rezoluciji, šta preporučujete? Znam da MP4 datoteku učitava (i kvalitet slike ostaje), ali kad sam skinuo, npr. AVC konverter (MKV u MP4), dotični je biiitno izgubljen, što opet ne želim.
P.S.: Za par meseci planiram kupovinu nekog rešenja poput WDTV-a, ali dok dođe dotle, interesuje me da li postoji neko, makar i privremeno rešenje za sve probleme: dakle učitavanje HD filmova (i 720p i 1080p), i "lepljenje" titlova na dotične?

#2 estranged

estranged
  • Members
  • 5,491 posts

Posted 08 January 2011 - 14:05

probaj da subtitle nazoves isto kao i mkv fajl ... jako glupo resenje ali veruj mi imao sam slican problem kada je doduse dvd plejer neke titlove ucitavao a neke ne a ja nisam uspevao da provalim razlog ...

#3 shadowplay

shadowplay
  • Members
  • 353 posts

Posted 10 January 2011 - 09:40

A da li cita druge formate titlova?

Ako cita, probaj da nadjes neki subtitle konvertor na internetu i konvertujes iz .srt u .sub na primer ili koji vec format podrzava.

Edited by shadowplay, 10 January 2011 - 09:41.


#4 Tibor021

Tibor021
  • Members
  • 4 posts

Posted 14 January 2011 - 13:20

Što se formata titlova tiče, podržani su:
Format spoljašnjeg titla : *.smi/*.srt/*.sub(MicroDVD,Subviewer1.0/2.0)/*.ass/*.ssa/*.txt(TMPlayer)/*.psb(PowerDivX)
Format unutrašnjeg titla: samo XSUB (to je format titla koji se koristi kod DivX6 fajlova).

Bitno je da ime fajla sa filmom i fajla sa titlom mora biti identično. A lično mi iskustvo govori da treba da bude i što kraće, po mogućnosti jedna reč (ili čak jedno slovo :-) ), bez specijalnih karaktera.



A što se videa tiče, TV "čita" zaista impozantan broj kodeka:

Movie (*.mpg/*.mpeg/*dat/*.ts/*.trp/*.tp/*.vob/*.mp4/*.mov/*.mkv/*.dvix/*.avi/*.asf/*.wmv/*.flv/*.avi(motion-jpeg)/*. mp4(motion-jpeg)/*.mkv(motion-jpeg)) supporting file
Video format : DivX3.11, DivX4.12, DivX5.x, DivX6, Xvid1.00, Xvid1.01, Xvid1.02, Xvid1.03, Xvid 1.10 beta-1/beta-2, Mpeg-1, Mpeg-2, Mpeg-4, H.264/AVC, VC1, JPEG, Sorenson H.263
Audio format Dolby Digital, AAC, Mpeg, MP3, LPCM, HE-AAC, ADPCM, WMA Brzina bitova : u rasponu 32 kbps ~ 320 kbps (MP3)

To što u praksi ne "čita" neke .mkv fajlove je do lošeg kodiranja konkretnih videa (čega ima podosta po netu) i tu za sada ne znam lek. Čim ga saznam, rešavam ga kod HD snimka bečkog novogodišnjeg koncerta :-). Sama rezolucija (720p 1080p) nema uticaja i TV takve snimke lepo prikazuje, bez seckanja (lično iskustvo).

Edited by Tibor021, 14 January 2011 - 13:24.


#5 st4lk3r

st4lk3r
  • Members
  • 1,033 posts

Posted 14 January 2011 - 14:50

Audio format Dolby Digital, AAC, Mpeg, MP3, LPCM, HE-AAC, ADPCM, WMA Brzina bitova : u rasponu 32 kbps ~ 320 kbps (MP3)

To što u praksi ne "čita" neke .mkv fajlove je do lošeg kodiranja konkretnih videa (čega ima podosta po netu) i tu za sada ne znam lek. Čim ga saznam, rešavam ga kod HD snimka bečkog novogodišnjeg koncerta :-). Sama rezolucija (720p 1080p) nema uticaja i TV takve snimke lepo prikazuje, bez seckanja (lično iskustvo).

Ne bih se baš složio sa tvrdnjom da po internetu kruži mnogo loših HD MKV-fajlova. Pre mi se čini da neke od njih ne možeš da pustiš na TV-u jer mu fali DTS audio. Taj codec nije džabe i proizvođač mora da ga licencira, što automatski povećava troškove proizvodnje.

#6 Tibor021

Tibor021
  • Members
  • 4 posts

Posted 14 January 2011 - 15:16

Ne bih se baš složio sa tvrdnjom da po internetu kruži mnogo loših HD MKV-fajlova. Pre mi se čini da neke od njih ne možeš da pustiš na TV-u jer mu fali DTS audio. Taj codec nije džabe i proizvođač mora da ga licencira, što automatski povećava troškove proizvodnje.


Što se tiče kvantiteta mkv fajlova lošeg kvaliteta moguće da sam preterao :-) Drugim rečima, da ih nema mnogo, ali jeste činjenica da ih ima.

Što se pak DTS zvuka tiče, TV takve video fajlove pušta, ali se ne čuje zvuk, (video se vidi). Postoji način da se DTS zvuk u takvom video zapisu konvertuje u neki drugi (recimo dolby ili ac3) i posle toga i taj video može lepo da se gleda (i sluša). Kod loše kodiranih .mkv fajlova TV odbija da pusti i sam video (moj slučaj sa navedenim novogodišnjim koncertom).

Edited by Tibor021, 14 January 2011 - 15:18.


#7 st4lk3r

st4lk3r
  • Members
  • 1,033 posts

Posted 14 January 2011 - 15:34

Što se pak DTS zvuka tiče, TV takve video fajlove pušta, ali se ne čuje zvuk, (video se vidi). Postoji način da se DTS zvuk u takvom video zapisu konvertuje u neki drugi (recimo dolby ili ac3) i posle toga i taj video može lepo da se gleda (i sluša).

Može, samo život će da ti prođe u čekanju ako kreneš masovno da konvertuješ .mkv fajlove od 4 ili 8 GB :) Treba softver, treba živci i treba jaka mašina za to.

#8 Tibor021

Tibor021
  • Members
  • 4 posts

Posted 14 January 2011 - 15:58

Može, samo život će da ti prođe u čekanju ako kreneš masovno da konvertuješ .mkv fajlove od 4 ili 8 GB :) Treba softver, treba živci i treba jaka mašina za to.


Uradim za 20-25 minuta maksimalno, a nemam baš neku "zver" mašinu (Athlon 64 x2, 2 GB RAM-a), a nisu ni svi HD mkv sa DTS zvukom. Ekonomično, a efikasno i u ovom momentu najoptimalnije rešenje za gledanje HD videa uz minimum investiranja u opremu.

#9 st4lk3r

st4lk3r
  • Members
  • 1,033 posts

Posted 14 January 2011 - 16:20

Uradim za 20-25 minuta maksimalno, a nemam baš neku "zver" mašinu (Athlon 64 x2, 2 GB RAM-a), a nisu ni svi HD mkv sa DTS zvukom. Ekonomično, a efikasno i u ovom momentu najoptimalnije rešenje za gledanje HD videa uz minimum investiranja u opremu.

Ja sam nekad davno pisao o jednom drugom rešenju koje je, vremenom, i ovde steklo popularnost: WDTV Live

#10 namcor

namcor
  • Members
  • 4,045 posts

Posted 14 January 2011 - 16:25

Može, samo život će da ti prođe u čekanju ako kreneš masovno da konvertuješ .mkv fajlove od 4 ili 8 GB :) Treba softver, treba živci i treba jaka mašina za to.

Odradi se samo konverzija zvuka, a video se ne dira, pa je prilično brzo (detalji na www.videohelp.com)

Edited by namcor, 14 January 2011 - 16:28.


#11 Tibor021

Tibor021
  • Members
  • 4 posts

Posted 14 January 2011 - 16:38

Ja sam nekad davno pisao o jednom drugom rešenju koje je, vremenom, i ovde steklo popularnost: WDTV Live


Veoma lepo rešenje. Samo što traži dodatnih 150 € inveticija. Malo mnogo (bar za moj džep) kada imaš "ugrađeno" u TV. A kada skupim toliko, dodaću malo više i uzeti Blue -ray plejer.

#12 rory

rory
  • Members
  • 2,989 posts

Posted 20 January 2011 - 19:15

Nikad mi nije bilo jasno zašto se ljudi pate, flešuju, raspituju, konvertuju i narezuju da bi naterali neku skalameriju da pušta ono što oni hoće. Pa zar nije lakše kupiti kabal od kompa do tv-a?