Jump to content


Photo
- - - - -

Blistavi um Olivera Dulića


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
38 replies to this topic

#1 BlackDog

BlackDog
  • Members
  • 2,951 posts

Posted 05 June 2010 - 23:25

Posle hitova : Oliverov Tuneltm i Građenja bez dozvole uz lokacijsku dozvolutm stiže nam novi hit srpskog Džona Neša:

"Ministar na wc šolji : on s**e vi plaćate".

Svi koji žele da zastakle terasu, promene WC šolju, okreče stan ili zamene dotrajala vrata i prozore, po novom Zakonu o planiranju i izgradnji moraju da dobiju dozvolu za investiciono održavanje. Za tu dozvolu mora da se prikupi na desetine dokumenata, za šta treba da se izdvoji oko 500 evra i provede više od mesec dana u borbi sa opštinskom administracijom na šalterima.

Potrebne dozvole
Dozvola za investiciono održavanje:
- Kad se vrši zamena crepova na porodičnim kućama, dotrajalih prozora, promena dasaka na plafonu, vrata, oluka, postavljanje i menjanje pločica u kupatilu, parketa, zamena svih sanitarnih uređaja, elektroinstalacija, krečenje, malterisanje, postavljanje španskog zida, menjanje radijatora, cevi ili bilo čega što u stanu ima veze sa grejanjem, zastakljivanje terasa, čak i ukoliko neko želi u podrumu da zameni drvenu pregradu.

Blic


I ne, nije prvi april.

Edited by BlackDog, 05 June 2010 - 23:26.


#2 uros3g

uros3g
  • Members
  • 1,173 posts

Posted 06 June 2010 - 05:47

Posle hitova : Oliverov Tuneltm i Građenja bez dozvole uz lokacijsku dozvolutm stiže nam novi hit srpskog Džona Neša:

"Ministar na wc šolji : on s**e vi plaćate".

Svi koji žele da zastakle terasu, promene WC šolju, okreče stan ili zamene dotrajala vrata i prozore, po novom Zakonu o planiranju i izgradnji moraju da dobiju dozvolu za investiciono održavanje. Za tu dozvolu mora da se prikupi na desetine dokumenata, za šta treba da se izdvoji oko 500 evra i provede više od mesec dana u borbi sa opštinskom administracijom na šalterima.

Potrebne dozvole
Dozvola za investiciono održavanje:
- Kad se vrši zamena crepova na porodičnim kućama, dotrajalih prozora, promena dasaka na plafonu, vrata, oluka, postavljanje i menjanje pločica u kupatilu, parketa, zamena svih sanitarnih uređaja, elektroinstalacija, krečenje, malterisanje, postavljanje španskog zida, menjanje radijatora, cevi ili bilo čega što u stanu ima veze sa grejanjem, zastakljivanje terasa, čak i ukoliko neko želi u podrumu da zameni drvenu pregradu.

Blic


I ne, nije prvi april.

Dobro je da je zamena sijalica izuzeta. U stvari kad menjamo sijalice?

#3 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 06 June 2010 - 06:00

Posle hitova : Oliverov Tuneltm i Građenja bez dozvole uz lokacijsku dozvolutm stiže nam novi hit srpskog Džona Neša:

"Ministar na wc šolji : on s**e vi plaćate".

Svi koji žele da zastakle terasu, promene WC šolju, okreče stan ili zamene dotrajala vrata i prozore, po novom Zakonu o planiranju i izgradnji moraju da dobiju dozvolu za investiciono održavanje. Za tu dozvolu mora da se prikupi na desetine dokumenata, za šta treba da se izdvoji oko 500 evra i provede više od mesec dana u borbi sa opštinskom administracijom na šalterima.

Potrebne dozvole
Dozvola za investiciono održavanje:
- Kad se vrši zamena crepova na porodičnim kućama, dotrajalih prozora, promena dasaka na plafonu, vrata, oluka, postavljanje i menjanje pločica u kupatilu, parketa, zamena svih sanitarnih uređaja, elektroinstalacija, krečenje, malterisanje, postavljanje španskog zida, menjanje radijatora, cevi ili bilo čega što u stanu ima veze sa grejanjem, zastakljivanje terasa, čak i ukoliko neko želi u podrumu da zameni drvenu pregradu.

Blic


I ne, nije prvi april.

Znači...kako reče jedan narodni poslanik..."porezi na fenove i pegle"...i beše mi smešno...sad mi ništa nije smešno...

#4 jomini

jomini
  • Members
  • 52 posts

Posted 06 June 2010 - 06:07

Nije im dovoljno što sebi kopaju rupu, već i sami uskaču u nju. Još samo da se zatrpaju. Ne treba njima ni opozicija.

#5 JKT

JKT
  • Banned
  • 2,554 posts

Posted 06 June 2010 - 06:42

Dobro je da je zamena sijalica izuzeta. U stvari kad menjamo sijalice?

Zakonom "nije predvidjeno", znaci ne moze. Nego ih pazi da ti ne crknu.

#6 Zivotije

Zivotije
  • Members
  • 177 posts

Posted 06 June 2010 - 08:04

pa ovo je sjajno. sad cu svaki put kad cujem da komsija burgija da zovem inspekciju. :)

građevinska dozvola za rekonstrukciju je po meni ok stvar. rusenje zidova, postavljanje klima uredjaja, premestanje instalacije i sl nisu naivne intervencije.
ali ovo da moram da prijavim krecenje unutrasnjih zidova u opstinu ne ide mi u glavu.

lekar kao ministar prostornog planiranja, psiholog kao ministar telekomunikacije... :ph34r:

#7 nemogudasesetim

nemogudasesetim
  • Members
  • 182 posts

Posted 06 June 2010 - 10:14

Nakon što su opustošili zemlju ( osim Beograda ) i uništili građevinu, sad' izlaze sa ovako imbecilnim idejama.
Fuj. :ph34r:

#8 Zabalujev

Zabalujev
  • Members
  • 5,315 posts

Posted 06 June 2010 - 11:08

Cenim da se radi o prepisivanju evropskih propisa, uz neznatne mutacije radi održavanja stranačkih baza (opštinskih birokratija) i krpljenju rupa u budžetima koje građevinski razbojnici nisu spremni da krpe. Riba od glave smrdi, a od repa se čisti. I ne zaboravite, Zrenjanin je sedište građevinske mafije.

#9 monahan

monahan
  • Members
  • 1,898 posts

Posted 06 June 2010 - 11:12

Švedski detektori za one koji burgijaju.

#10 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 06 June 2010 - 11:16

Posle hitova : Oliverov Tuneltm i Građenja bez dozvole uz lokacijsku dozvolutm stiže nam novi hit srpskog Džona Neša:

"Ministar na wc šolji : on s**e vi plaćate".

Svi koji žele da zastakle terasu, promene WC šolju, okreče stan ili zamene dotrajala vrata i prozore, po novom Zakonu o planiranju i izgradnji moraju da dobiju dozvolu za investiciono održavanje. Za tu dozvolu mora da se prikupi na desetine dokumenata, za šta treba da se izdvoji oko 500 evra i provede više od mesec dana u borbi sa opštinskom administracijom na šalterima.

Potrebne dozvole
Dozvola za investiciono održavanje:
- Kad se vrši zamena crepova na porodičnim kućama, dotrajalih prozora, promena dasaka na plafonu, vrata, oluka, postavljanje i menjanje pločica u kupatilu, parketa, zamena svih sanitarnih uređaja, elektroinstalacija, krečenje, malterisanje, postavljanje španskog zida, menjanje radijatora, cevi ili bilo čega što u stanu ima veze sa grejanjem, zastakljivanje terasa, čak i ukoliko neko želi u podrumu da zameni drvenu pregradu.

Blic


I ne, nije prvi april.



"NON OLET" (Ne smrdi)

Ove se reči pripisuju Vespazijanu, kad mu je njegov sin Tit prebacio što je uveo porez na makraću kojim je štavljena koža.Vespazijan mu je prvi zlatnik podneo pod nos pitavši ga: "Smrdi li"?Pa ipak je od mokraće, reče car, kada je Tit odgovorio : "Ne smrdi"
Brzo će početi i da montiraju u spavaće sobe i kamere, pa kad 'oćeš spavaš sa ženom, prvo plati bato.Nema džabalesku.

#11 DJ_Vasa

DJ_Vasa
  • Members
  • 7,769 posts

Posted 06 June 2010 - 11:31

Da li je neko video kako zapravo izgleda taj zakon? Koliko mi je poznato, i prema starom zakonu je bila potrebna dozvola za zastakljivanje terese, promenu spoljnog izgleda zgrade ili rušenje zida, ali zamena WC šolje, česme ili unutrašnje krečenje nemaju veze s mozgom. U članku koji se navodi spomenuta je i dozvola Zavoda za zaštitu spomenika, za koju je logično da se traži ukoliko je u pitanju zgrada od istorijskog značaja, ali nešto mi ne deluje normalnim da se ta dozvola traži ukoliko se iznutra kreči npr. običan stan u blokovima.

Sve u svemu, glup zakon, primena u mnogim aspektima nemoguća, a za krečenje i WC šolju država može da dobije jedino uzorak stolice. I to za ishranu.

#12 John Finn's Wife

John Finn's Wife
  • Members
  • 3,242 posts

Posted 06 June 2010 - 11:33

Sunce ti kalajisano, kako ću sad garnišnu od tri rupe i 1 viseću da okačim!

#13 Hill Bill

Hill Bill
  • Banned
  • 7,389 posts

Posted 06 June 2010 - 11:43

...
Sve u svemu, glup zakon, primena u mnogim aspektima nemoguća, a za krečenje i WC šolju država može da dobije jedino uzorak stolice. I to za ishranu.

Nije glup zakon nego ispadnu glupi oni koji poštuju zakone i plaćaju svoje društvene i državne obaveze te pune budžet za one koji žive na račun istog budžeta i za zakone ne haju ama ič.

#14 DJ_Vasa

DJ_Vasa
  • Members
  • 7,769 posts

Posted 06 June 2010 - 11:44

Sunce ti kalajisano, kako ću sad garnišnu od tri rupe i 1 viseću da okačim!

Prosto - odeš u opštinu nekoliko meseci ranije, staneš u red u dva ujutro, priložiš bris iz grla, otiske prstiju, broj cipela, uzorak krvi, potvrdu o količini sunčeve svetlosti koja ti prodire u stan ne stariju od mesec dana, potvrdu o količini padavina za protekla tri meseca, saglasnost komšija iz tvoje i dve susedne zgrade, idejni projekat na stotinak strana, biometrijski pasoš, člansku kartu biblioteke, pet fotografija, snimak zuba, 200 g kafe i 300 g čokolade.

Jednostavno, zar ne? :ph34r:

Nije glup zakon nego ispadnu glupi oni koji poštuju zakone i plaćaju svoje društvene i državne obaveze te pune budžet za one koji žive na račun istog budžeta i za zakone ne haju ama ič.

Upravo tako, nažalost.

Edited by DJ_Vasa, 06 June 2010 - 11:46.


#15 John Finn's Wife

John Finn's Wife
  • Members
  • 3,242 posts

Posted 06 June 2010 - 12:12

Prosto - odeš u opštinu nekoliko meseci ranije,

Veruj mi da si me ovim početkom štrecnuo - rekoh ozbiljan si - rekoh "ne, neeeeee...."

200 g kafe i 300 g čokolade.

To se zove Milosti, nemoj da si restriktivan. Svako na poslu bolje funkcioniše kad mu je pojačana budnost i energetski nivo, dobijen iz artikala.

@Hill Bill
Ovakav zakon je više nego poželjan u slučajevima svih mogućih divljačenja, odnosno pridržavanje i primena njega. Jasno je da je krš unaokolo toliki što od nadogradnji i prepravki, ali takođe i od novogradnje koja vremenom postaje starogradnja bez papira (npr. one koje i posle 10 godina nisu zadovoljile uslove tehničkog prijema). Ja bih posebno naglasila koliko je jadno i bedno regulisana protivpožarna zaštita: pre izvesnog vremena sam iz nekih razloga čitala pravilnike i shvatila da u stambenim zgradama nema "p" od ppz, a to bi trebalo da se tiče svih stanara (pošto su ljudi ionako ravnodušni u vezi bilo čega).
Ali, s druge strane, nekako mi se čini da se sve reforme u nas sprovode s preterivanjima: zašto krečenje? I šta uopšte znači krečenje - moja majka je npr. sto puta znala da zameša jednu kanticu i namaže samo plafon u kupatilu. I kako se sad to vodi, i kako to utiče na opštu konstrukciju zgrade?
Meni ovo lični na onaj zakon o saobraćaju - zna se ko će fasovati a ko će i dalje moći kroz crveno da prolazi (mada ja podržavam svaku intervenciju što se saobraćaja tiče, na to sam posebno osetljiva - znači ma koliko mali efekti bili), ali nekako ne možeš a da ne primetiš nedoslednost, ili lepše rečeno - licemerje.

Edited by John Finn's Wife, 06 June 2010 - 12:15.