Jump to content


Photo
- - - - -

Vojska Srbije nije pozvana na paradu u Moskvi


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
391 replies to this topic

#1 Doc Holliday

Doc Holliday
  • Members
  • 3,537 posts

Posted 07 May 2010 - 19:04

http://www.b92.net/i...p;nav_id=429647

Tolko od nase politike BRIK , politike na 4 stuba ... Pade nam cigla na nogu :ph34r: copava politika.. :) Tolko i o nasoj antifasistickoj proslosti..
A i iskreno , ne znam sta bi nasa VS mogla da pokaze na toj paradi. Najnovije modele pracki i rakljica sa optickim nisanom ili moderne teledirigovane ovce ubice ?

#2 Schmeling

Schmeling
  • Banned
  • 4,275 posts

Posted 07 May 2010 - 19:09

A i iskreno , ne znam sta bi nasa VS mogla da pokaze na toj paradi.


Drazhu. Nisu ga pronashli, pa nisu ni pozvani.

#3 slow

slow
  • Members
  • 3,778 posts

Posted 07 May 2010 - 19:17

 Ove godine su vratili i onog zlikovca Staljina na plakate.  Treba da poskidaju one crvene žabe sa migova da bi to ličilo na nešto.  Kad beli dođu na vlast, to će da bude parada.

Jeste da nisam ljubitelj Šutanovca i Nacionalne garde Ohaja ali mislim da je ovaj ruski ambasador jedna naduvena budaletina koja svakim danom sve više radi u korist štete svoje zemlje. Idiot. 

Edited by slowmotion, 07 May 2010 - 19:35.


#4 tomas.hokenberi

tomas.hokenberi
  • Members
  • 4,349 posts

Posted 07 May 2010 - 19:56

http://www.b92.net/i...p;nav_id=429647

Tolko od nase politike BRIK , politike na 4 stuba ... Pade nam cigla na nogu :ph34r: copava politika.. :) Tolko i o nasoj antifasistickoj proslosti..
A i iskreno , ne znam sta bi nasa VS mogla da pokaze na toj paradi. Najnovije modele pracki i rakljica sa optickim nisanom ili moderne teledirigovane ovce ubice ?


Sto se tice pokazivanja - gosti na paradi ne prikazuju tehnicka sredstva i dostignuca. Tu bi trebali da prosetaju ratne zastave i da promarsiraju u paradnim uniformama. Mozda je problem u tome sto smo mi odlucili da retroaktivno promenimo stranu i da od sile pobednice predjemo na stranu sila osovine. Ne ide trazenje Drazinog groba, rehabilitacija Nedica i Ljotica sa paradom za Dan pobede.

#5 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 07 May 2010 - 20:12

Sto se tice pokazivanja - gosti na paradi ne prikazuju tehnicka sredstva i dostignuca. Tu bi trebali da prosetaju ratne zastave i da promarsiraju u paradnim uniformama. Mozda je problem u tome sto smo mi odlucili da retroaktivno promenimo stranu i da od sile pobednice predjemo na stranu sila osovine. Ne ide trazenje Drazinog groba, rehabilitacija Nedica i Ljotica sa paradom za Dan pobede.

Jel' fali ona crna zastava sa mrtvačkom lobanjom i šubare?

#6 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 07 May 2010 - 20:21

Jel' fali ona crna zastava sa mrtvačkom lobanjom i šubare?

Sa njom ce krleza da marsira na crvenom trgu kada pobede beli

#7 kapetanm

kapetanm
  • Members
  • 3,153 posts

Posted 07 May 2010 - 20:24

Imamo mi Ravnu Goru :ph34r:

#8 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 07 May 2010 - 20:26

Sa njom ce krleza da marsira na crvenom trgu kada pobede beli

Marširala, marširala Krležina garda...

#9 slow

slow
  • Members
  • 3,778 posts

Posted 07 May 2010 - 20:31

Sa njom ce krleza da marsira na crvenom trgu kada pobede beli


Kakvom crvenom trgu?  :ph34r:

#10 logoff

logoff
  • Members
  • 253 posts

Posted 07 May 2010 - 20:35

Zar nije Srbija vojno neutralna? Neće ih/vas niko ni zvati. A i da pozovu treba da kažu: Ne hvala, mi smo neutralni. :-)

#11 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 07 May 2010 - 20:45

Odlican tekst na temu
Spoiler! --Click here to view--


#12 Vesko.

Vesko.
  • Members
  • 1,733 posts

Posted 07 May 2010 - 21:00

LAZANSKI SE NADA: Sada vod vojnika vojske Srbije ima istorijsku šansu da promaršira tamo gde treba. Da zagazi strojevi korak na Crvenom trgu u Moskvi...

LAZANSKI STRAHUJE: Istina, najviših političkih predstavnika Srbije nije bilo u Moskvi ni na proslavi 60 godina od kraja Drugog svetskog rata u Evropi. Tadašnji predsednik Hrvatske je bio na toj svečanosti. A hrvatske trupe, snage NDH, tukle su se protiv Crvene armije na Istočnom frontu...

LAZANSKI PREKLINJE: Neko će možda reći da nas Rusi nisu ni zvali na tu proslavu od pre pet godina. Ne znam jesu li nas tada zvali, ili nisu. Sada imamo još mesec dana da nas pozovu. Da sam na mestu onog ko odlučuje u Srbiji saopštio bih već sada Moskvi da sigurno dolazim na proslavu, ili zvanično, ili kao turista. Rusi sigurno ne bi mogli sebi da dozvole da najviši predstavnik Srbije bude tog dana na Crvenom trgu kao turista.... Dakle, projekat je ostvariv, samo treba na vreme krenuti sa pripremama...

Posted ImagePosted ImagePosted Image

#13 CTPAX

CTPAX
  • Members
  • 10,503 posts

Posted 07 May 2010 - 21:17

 Ove godine su vratili i onog zlikovca Staljina na plakate.  Treba da poskidaju one crvene žabe sa migova da bi to ličilo na nešto.  Kad beli dođu na vlast, to će da bude parada.


"Crvene žabe" su pobedile Hitlera ti. Znam da ti teško, al je tako, jebiga...

Belih nije bilo. Jebiga.


A naši samo nek se čude. Pogubljeni i zaglupljeni, mislili su da se sa komunizmom u đubre treba baciti i antifašizam, pa su izbrisali svaki datum i svako ime iz antifašističke borbe, a glavni prioritet je jurnjava za kostima dokazanog i osuđenog kolaboracioniste.

I ovde je, kao i u Rusiji, antifašizam imao crvenu zvezdu, sviđalo se to nekom ili ne. Dakle, ne moš' nikako da je u potpunosti proteraš (čak i sa obeležavanja istorijskih događaja), a da kao baštiniš antifašizam.

Edited by CTPAX, 07 May 2010 - 21:20.


#14 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 07 May 2010 - 21:23

Nije sve tako crno.Eto Konuzin je uputio poziv da gledaju na TV-u

„Što se tiče učestovanja veterana i vojnih lica na paradi na Crvenom Trgu . Scenario je napravljen u Moskvi i to prema mogućnostima koje ima Crveni trgu. Baš iz tih razloga poziv da učestvuju dobio je samo mali broj država. Ja vas pozivam da paradu gledate na televiziji“, rekao je Konuzin.



#15 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 07 May 2010 - 21:43

@ CTPAX-potpis.
@ slowotion
Spoiler! --Click here to view--


I mislim da je velika sramota za nas kao zemlju sto smo se odrekli AF tradicije i nasledja.:)
Nadam se da je 20.Oktobra 2009.pocelo postepeno vracanje AF tradiciji...
SMRT FASIZMU, SLOBODA NARODU