Jump to content


Photo
- - - - -

LDP i tretman "iskoriscenih" saradnika


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
454 replies to this topic

#106 Nesh

Nesh
  • Members
  • 2,750 posts

Posted 04 November 2008 - 13:39

Za pocetak da kazem da sam bez politickog angazmana u proslosti, ali pomno pratim politicku scenu, pa ipak mi nesto nije jasno.
1) Vrh stranke je posle ozbiljne analize doneo odluku da ona bude kandidat. Da li to znaci da je vrh pogresio tada, ili gresi sada, kada odlucuje da je neko drugi bolji za javnu funkciju?


Kandidatura za gradonacelnika/cu na izborima na kojima se ne bira gradonacelnik za malu stranku, kakva je LDP, je sama po sebi neozbiljna!
Jedini mogucu korist od te kandidature, vise medijske paznje i mogucnost da se kandidat/kinja suceli sa ostalim kandidatima i promovise stavove stranke, bar sto se mene tice, LDP i Biljana Srbljanovic su uprskali, blago receno, nedovoljno pripremljenim javnim nastupima.

#107 petarjak

petarjak
  • Members
  • 117 posts

Posted 04 November 2008 - 13:43

Ma nije tačni čoveče.

Edited by petarjak, 04 November 2008 - 13:47.


#108 monahan

monahan
  • Members
  • 1,898 posts

Posted 04 November 2008 - 13:47

Jesam mnogo naucio citajuci ovaj topik o prilikama u politickom zivotu Beograda i Srbije.

Doduse, ponekad se jesam osecao kao na sastanku aktivista i simpatizera pojedinih stranaka, sto i nije tako lose. Treba covek i to da vidi i cuje.

Analize koje sam procitao, kao i sve analize - govore za i protiv svega sto se dogadjalo, moglo ili nije moglo da se dogodi tokom izbora.

Medjutim, ja sam odnekud imao utisak da je tema topika odnos gospodje BS prema sopstvenom politickom angazmanu i jasno i glasno pitao: ima li ona nameru da nastavi sa politickim delovanjem, buduci da nam samo tako moze da dokaze da je ozbiljno mislila pristajuci da se upise u politicare. Ako nema, smatracu da se poigrala politike, napravila mali izlet u istu pa ce prepricavanje hoda po mukama i ostalih dogodovstina iz izborne kampanje biti samo jedna od tema na vecerama u boljim kucama.

A pre svega, na primeru gospodje BS, priliku da dobijemo odgovore na pitanja o pravu intelektualca i osobe od moralnog i svakog drugog integriteta da politickim angazmanom u koji je usao bez zadnjih namera koje se obicno pripisuju politicarima, da bude razocaran. I da izadje iz igre kad mu se pravila vise ne svidjaju. Ili odgovaraju. A nas, glasace, ostavi na milost i nemilost nekim drugim opcijama sto se kaze.

Nama gospodja BS duguje odgovore na ta pitanja. Ako ih ne dobijemo, i ako sve ostane na placnom pismu kojim je topik poceo, smatracu da politicko ponasanje i angazman gospodje BS sledi matricu srpske inteligencije s kraja 20. veka: biti bezopasno protiv vlasti, kakva god da je. Za one koji se mozda ne secaju, gospodja, tada gospodjica BS je glas uspesnog dramskog pisca stekla u drugoj polovini devedesetih, u jeku Miloseviceve represije, i to tako sto joj se predstave nisu izvodile ilegalno, u podrumima, nego u elitnim prestonickim pozoristima. Pri cemu joj, kao osvedocenom protivniku rezima, dlaka s glave nije falila u vreme kad su tom istom prestonicom znale da lete i ljudske glave. Da mi se ne prebaci tendencioznost u prethodnoj tvrdnji: niposto, ali bas niposto ne zelim da se ma i u tragovima pojavi primisao o bliskosti gospodje BS sa rezimom. To niposto. Smatram je iskrenim i principijelnim protivnikom jednog rezima koji je unazadio Srbiju za vekove unazad. Samo, imajuci to u vidu, odgovor na moje pitanje moze da bude jos tezi: ili rezim nije bio toliko represivan, ili gospodja BS i sva ostala opozicija Milosevicu nisu bili toliko opasni po rezim. Molim eventualne replikante da imaju u vidu da ovo sto sam gore naveo nisu moje tvrdnje. To su samo - pitanja. Na koje nam borci protiv rezima - duguju odgovore. Tek da znamo zasto se cela stvar sa rusenjem istog otegla koliko se otegla.

Ako odgovor ne dobijemo, smatracu da je gospodja BS samo Dobrica Cosic te druge Srbije, bas kao sto je imenovani bio intelektualna perjanica prve. I kome je politicki angazman i kao disidenta i kao pripadnika establismenta posluzio samo za sopstvenu promociju. I kao prilika da se dobro - uda.

A da su nam intelektualne perjanice takve kave zasluzujemo, bas kao sto su nam i politicari takvi kakve zasluzujemo - to valjda znamo.


Zbog cega si toliko uveren da navedene osobe tebi nesto duguju?

Cime si ih to zaduzio?

#109 Spiritchaser

Spiritchaser
  • Members
  • 148 posts

Posted 04 November 2008 - 13:49

Samo, mislim da nema pravo da se povuce. A na ovaj nacin nikako. Ili jesi ili nisi.

ona je bila duzna da to kaze meni, njenom glasacu, pa makar i u obliku tuzbalice, jer sam se ja pitao sta je sa njom u stranci 2,3 meseca posto sam joj dao svoj glas. ja sam mozda jedan od onih glasaca koji ne bi izasao na glasanje da je bio neki mladjahni ldp-junosa, a la Andric. meni je trebalo objasnjenje zasto se nije nasla u parlamentu, gradskom ili drzavnom, te zasto je i kako je 'od velikog iznenadjenja', kako su je ldp-marketing eksperti predstavili na pocetku kampanje, marginalizovana i neutralisana, a ona mi je dala to objasnjenje. da je pricala to sto je imala da kaze u stranci, po odborima i sl ne bih je cuo, te bi se tek u tom slucaju smatrao obmanutim.

ona se meni obracala u toku kampanje za gradonacelnika i najmanje sto sam ocekivao od nje, jeste bilo da mi kaze sta se desava posle kampanje. mislim, it's only fair.

Osim toga, nesto si pomesao: ja nisam predlozio da ona lepi plakate bilo gde.

na to sam sveo tvoju ideju 'borbe' unutar stranke. stranka ima svoju strukturu, a ona ako je samo clan [kao recimo ti ili ja],
je osudjena da udara glavom u zid stranacke strukture. a zasto bi neko njenog kredibiliteta, moralnog i intelektualnog to radio? drugim recima, stranka je nju i mene iskoristila.

ako ti zelis da pravis bolju srbiju glasajuci za stranku koja zeli obezbediti sebi to 'diskreciono pravo', te da se ponovo u opskurnim kuloarima sve reseava u krugu politicki podobnih prijatelja i poznanika - ja NE zelim. a ponajmanje sam to ocekivao od LDP, idejno najprogresivnije politicke stranke u srbiji.

#110 Nesh

Nesh
  • Members
  • 2,750 posts

Posted 04 November 2008 - 13:58

Kao sto rekoh, matematika je egzaktna nauka i brojevi govore sve. Ne mogu sada naci celu tabelu ( mora da je ima na netu, ali u svakom slucaju ja imam negde u kompu ), ali evo nekoliko primera :

1 OPŠTINA BILJA ČEDA
2 rakovica 3589 3174
3 nbgd 10706 10057
4 palilula 5955 5688
5 voždovac 6513 5857
6 vracar 4569 4047

Mislim da brojevi govore sve, a ovi rezultati lak osu proverljivi. Btw ima jos beogradskih opstina koje potkrepljuju cinjenicu da je Biljana imala bolji rezultat kao kandidat za gradonacelnika, nego Ceda kao kandidat za predsednika.



Hm...Objektivnosti radi, ovde treba napomenuti da se u prvom slucaju ipak glasalo za listu LDP na lokalnim izborima, tj za realni ulazak LDPa u lokalne skupstine, a u drugom slucaju za nerealnu kandidaturu koja je manje-vise imala za cilj prebrojavanje pristalica LDPa.

#111 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 04 November 2008 - 14:03

'Ej, ONA jeste stvarala za vreme rezima. I stekla ime. I na to nema potreba uvijeno da te podsecam.


Inace, smatram je iskrenim protivnikom rezima, autenticnim. I od integriteta.

A toje ocekivanje da JOS SAMO KAZEM.... znaci da znate i sta mislim, DRUGOVI. Pa, iz tog nacina razmisljanja ne mozete. Zao mi je.

Zaista me nesto to i ne zanima. To sto je radila ya vreme ne znaci da je radila i za rezim, a samo tvoje pominjanje toga je dokaz da aludiras na nesto. Samo mi reci sto se toga nisi setio ranije, recimo negde u aprilu, martu, maju....sve jedno. Bitno je da si "samo" napomenuo to, ali to naravno nista ne znaci sem malog podsetnika. A vidis meni lici na klasicnu pretnju, u stilu, nemoj mnogo da pricas jer cemo se setiti sta si ti radio tada i tada. Stvarno....Pa recite sta je tacno radila i da zavrsimo ovo poglavlje, a ako imas neki dokaz da je ona pravila karijeru uz potkrovlje rezima SM, pa daj neki dokaz, a ne samo - ONA JE RADILA....Sta je radila, bre, to reci. E da.....Nismo DRUGOVI :ph34r:

#112 komandant mark

komandant mark
  • Members
  • 18 posts

Posted 04 November 2008 - 14:08

Hm...Objektivnosti radi, ovde treba napomenuti da se u prvom slucaju ipak glasalo za listu LDP na lokalnim izborima, tj za realni ulazak LDPa u lokalne skupstine, a u drugom slucaju za nerealnu kandidaturu koja je manje-vise imala za cilj prebrojavanje pristalica LDPa.


Ne, ne radi se o rezultatima za lokalne opstinske izbore, vec o rezultatima za gradsku skupstinu, gde je, moramo i to priznati objektivnosti radi, glavni motor nosilac liste, odnosno kandidat za gradonacelnika.

#113 muras

muras
  • Members
  • 11,247 posts

Posted 04 November 2008 - 14:12

...ode...

"leti jegulje" sto rekao kaspar hauser

da li je bs bila los kandidat, da li su joj igrane drame u slobino vrijeme, jesul veca njena ili cedina etc etc - nije tema.
tema je odnos ldp prema bs nakon njenog (dobar/los) angazmana u ldp kampanji.

#114 monahan

monahan
  • Members
  • 1,898 posts

Posted 04 November 2008 - 14:43

Bilja nije stekla nikakvo pravo na fotelju i ako vrh stranke odluci da je neko drugi bolji ona moze ili da prihvati tu odluku ili da ode. Ja bih voleo da ode ne zato sto imam nesto protiv nje, naprotiv mnogo volim da je cujem, vec zato sto je ona delotvornija kao nezavisni intelektualac nego kao politicarka. A samom LDPu treba malo vise ozbiljne politike.

Naravno. Pretpostavljam da su Zoran Ostojic i Ivan Andric zaduzeni za taj zadatak.

B.S. je osvojila, za LDP, veci procenat na gradskim nivou nego sto je LDP uspeo da osvoji na republickom.

Rezultat na republickoj listi u Beogradu je irelevantan jer se republicka lista takmici na nivou Republike, i na tom nivou joj se i vrednuje rezultat.

I u vezi tog lucidnog zapazanja da je LDP osvojio u Beogradu manje glasova na gradskoj listi nego na republickoj, interesantna je samouverenost da gradjani podjednako vrednuju sposobnosti LDP za drzavnu politiku kao i za gradsku, na osnovu koje se izvodi zakljucak o nekakvom podbacaju.

A sta ako je tacno da bi taj podbacaj bio jos veci da nije bilo B.S. i njenog angazmana?

#115 komandant mark

komandant mark
  • Members
  • 18 posts

Posted 04 November 2008 - 14:54

Naravno. Pretpostavljam da su Zoran Ostojic i Ivan Andric zaduzeni za taj zadatak.

B.S. je osvojila, za LDP, veci procenat na gradskim nivou nego sto je LDP uspeo da osvoji na republickom.

Rezultat na republickoj listi u Beogradu je irelevantan jer se republicka lista takmici na nivou Republike, i na tom nivou joj se i vrednuje rezultat.

I u vezi tog lucidnog zapazanja da je LDP osvojio u Beogradu manje glasova na gradskoj listi nego na republickoj, interesantna je samouverenost da gradjani podjednako vrednuju sposobnosti LDP za drzavnu politiku kao i za gradsku, na osnovu koje se izvodi zakljucak o nekakvom podbacaju.

A sta ako je tacno da bi taj podbacaj bio jos veci da nije bilo B.S. i njenog angazmana?

Upravo o tome ja pricam. Mislim da je paralela sa predsednickim izborima, a koje je gore navedena, sasvim realna i objektivna. Pomislimo kakav bi rezultat bio da je kandidovan gore pomenuti sef Gradkog odbora?

#116 monahan

monahan
  • Members
  • 1,898 posts

Posted 04 November 2008 - 15:05

drugim recima, stranka je nju i mene iskoristila.


Nije B.S. niko iskoristio jer se ona za fotelju nije ni borila, pa niko ne moze da je prevari tako sto ce da joj je oduzme.

Ona se borila za ideje koje stranka predstavlja i propagira, a ako je stranka te ideje odlucila da baci pod noge onda je to problem te stranke, a ne Biljane Srbljanovic.

#117 shivaja

shivaja
  • Members
  • 1,828 posts

Posted 04 November 2008 - 15:34

Nazalost, u LDP-u nemaju sta da traze ljudi koji su moralni, koji misle svojom glavom i koji su hrabri. U LDP-u imaju sta da traze oni koji su korumpirani, koji jure pare, karijeru, "bolji zivot", i koji stoga slepo slusaju naredjenja s vrha stranke. U LDPu nemaju sta da traze oni koji govore istinu /govore ono sto misle / i rade ono sto govore.
U LDP-u imaju sta da traze veciti lazovi, muvare, nikogovici kojima se gace tresu od pomena nekog "jakog" imena u blentavoj hijerarhiji LDPa.
I za memne je LDP bila nevidjeno dobra skola. I ja sam bila glupa, nisam htela da verujem, nocima nisam spavala, dok mi stomak nije presudio- nikad nisam bila nepostena ni korumpirana , ni u mnogo gorim situacijama pod milosevicem, pa sto bih sad bila ?
Mnogo je ljudi izaslo iz LDPa zbog slicnih razloga. Meni su cak indirektno i pretili neki tipovi iz glavnog odbora...tako da... :ph34r:
sta da kazem ?
Cilj ne opravdava sredstva i tako zauvek. Pa i makar umro zbog nedostatka "veze" kod lekara, zbog nemanja posla, zbog bilo cega. Mislim, lakse mi je da umrem nego da me neko korumpira.
Mislim da LDP preuzimaju neki cudni ljudi o kojima ja nemam pojma, a oni mnogo znaju o drugima.
Ima tu svega i svacega. Daleko im lepa kuca.
Naravno da se Zarko i Vesna nisu distancirali od Bilje. Oni su jedini i posteni u tom LDP-u.
Oni su tu zbog ideje, a mnogi su tamo samo zbog para, da bi dobili posao, da bi dobili nesto sto im licno treba.
Nazalost, tako je.

#118 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 04 November 2008 - 15:35

A, zato ti volis Tadica i DS..

No comment, centralizovanim mozgovima vise ne dajem nikakve argumente!
Ako hoces da budes na istoj strani sa Vjericom Radetom, izvoli, iovako ste iz istog staljinistickog i fasistickog sinjela!

#119 fender_bender

fender_bender
  • Banned
  • 2,192 posts

Posted 04 November 2008 - 15:35

Nije B.S. niko iskoristio jer se ona za fotelju nije ni borila, pa niko ne moze da je prevari tako sto ce da joj je oduzme.

Ona se borila za ideje koje stranka predstavlja i propagira, a ako je stranka te ideje odlucila da baci pod noge onda je to problem te stranke, a ne Biljane Srbljanovic.


A onih XXXXXX ljudi, gradjana, glasaca? Kojima je ONA svoje ideje plasirala kao nesto za sta se vredi zalagati? Duguje li njima nesto? Ili je sve samo pitanje izmedju nje i stranke?


I, kako se to nije borila za fotelju? Gradonacelnik sedi na grani? Mogla je da pokaze da boriti se za fotelju moze ne SAMO radi fotelje. Za sta se bre borila? Za biografiju?

Edited by fender_bender, 04 November 2008 - 15:36.


#120 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 04 November 2008 - 15:38

Andric za blic:


"Sve dok nam razbijaju prostorije i sve dok smo izdajnici za razne radikale, za Matije Bećkoviće ili smo izdajice u njenom tekstu, to nas učvršćuje u uverenju da smo u pravu za ono što radimo"

Jadno i bedno, onako kako samo on ume, to mu je specijalnost.