Jump to content


Photo
- - - - -

Srpski marš 2008


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
485 replies to this topic

#1 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 24 September 2008 - 23:31

Prošle godine su Novosadjani odbranili svoju i našu čast i sprečili marš neonacista kroz svoj grad.

Sram nas bilo ako to, 11. oktobra, ne učini i Beograd!

LINK


Pokažimo im da njihove ideje nisu dobrodošle u Srbiji kakvu želimo za sebe i za druge.

#2 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 25 September 2008 - 01:21

Kako? Gdje? Ne znam bas puno o tome.

#3 CTPAX

CTPAX
  • Members
  • 10,503 posts

Posted 25 September 2008 - 01:34

Ne moramo mi ništa... Gljivica će. :ph34r:

#4 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 25 September 2008 - 01:35

Dolazim na antinaci marsh, kao sto sam prosle godine bio NS!
SMRT FASIZMU!

#5 nighty

nighty
  • Members
  • 1,793 posts

Posted 25 September 2008 - 07:15

I ja bi se ovim nacistima obratio srpski: MARŠ!

#6 sirmium

sirmium
  • Banned
  • 7,585 posts

Posted 25 September 2008 - 10:01

svi kapuljace i marame....vidimo se :ph34r:

#7 BlackDog

BlackDog
  • Members
  • 2,951 posts

Posted 25 September 2008 - 10:07

Prošle godine su Novosadjani odbranili svoju i našu čast i sprečili marš neonacista kroz svoj grad.

Sram nas bilo ako to, 11. oktobra, ne učini i Beograd!

LINK


Pokažimo im da njihove ideje nisu dobrodošle u Srbiji kakvu želimo za sebe i za druge.



Dolazim na antinaci marsh, kao sto sam prosle godine bio NS!
SMRT FASIZMU!


Bilo bi dobro da se neko ubaci u redove nacista i po mogucstvu ih slika, mada to moze da se izvede i sa balkona, iz basta kafica itd. Najbitnije je uhvatiti im lica, onako lepo krupan plan. Jos bolje je snimiti ih kamerom i uploadovati film na youtube. Fotke se mogu uploadovati negde i lepo odstampati i polepiti po gradovima Srbije sa prigodnim tekstom. Nek svi znaju ko su neonacisti. Nek ih prepoznaju komsije, kolege, klijenti...itd. Kao sto postoje sajtovi o seksualnim prestupnicima trebalo bi otvoriti i jedan koji bi se bavio nacistima. Znaci kad vec idete ponesite digitalce i slikajte bagru, to ce im naneti vise stete od bilo cega drigog.

#8 Hill Bill

Hill Bill
  • Banned
  • 7,389 posts

Posted 25 September 2008 - 12:25

Aaa, zato je delegacija 1389 bila kod Tijanića gde ih je on lepo uputio da treba da ga obaveste o svojim aktivnostima da bi RTS izvestio!

#9 Schmeling

Schmeling
  • Banned
  • 4,275 posts

Posted 25 September 2008 - 13:09

Ne znam ja bash... Novi Sad je manji grad, ljudi su povezaniji jedni s drugima. Shto bliskiji ljudi, to veca solidarnost u ovakvim akcijama. Oni su to prepoznali kao opasnost po svoju zajednicu, i reagovali su. U Beogradu? Ovde teshko da postoji osecaj bilo kakve zajednice, po modelu NS ili nekog slicnog grada. Bojim se samo da se ne skupi duplo manje antifashista nego fashista, to bi bio zaista bezveze prizor.

#10 Rastko

Rastko
  • Members
  • 4,352 posts

Posted 25 September 2008 - 13:28

Uz rizik da budem popljuvan, javno ću se zapitati da li postoji razlog da se nekome zabrani izražavanje mišljenja.
________
Ako se diskusija nastavi, pitaćemo se da li nacisti, imajući u vidu njihove ciljeve i svetonazore, možda ipak ugrožavaju slobodu drugih, pa bi tu slobodu drugih trebalo zaštititi. Ja se ipak zalažem da država dopusti ovakav skup, a da građani obezbede da ne dođe do ugrožavanja njihove bezbednosti i imovine poštenih ljudi okolo.

Ako se antiglobalistima dopušta da održavaju skupove (koji antiglobalisti redovno pozivaju na rušenje ustavnog poretka), i ako je danima dopušteno Srpskoj radikalnoj stranci da organizuje proteste povodom hapšenja zlikovca (time ugrožavajući spokoj žrtava njegovih), onda ne vidim razlog da se i ovom ljudskom ološu ne omogući da prošeta ulicama.


Ipak, ako bih mogao da biram... bilo bi zanimljivo da se fajtnu svi oni jedni protiv drugih - antiglobalisti, komunisti i nacisti. Da pošaljemo u svet sliku prave Srbije (posle kosovskih patika).

#11 Camay

Camay
  • Members
  • 3,480 posts

Posted 25 September 2008 - 13:39

Slobodu misljenja i govora ne bi trebalo sprecavati ukoliko ne pozivaju na versku i nacionalnu mrznju ....

#12 milkyp3

milkyp3
  • Members
  • 128 posts

Posted 25 September 2008 - 13:40

Uz rizik da budem popljuvan, javno ću se zapitati da li postoji razlog da se nekome zabrani izražavanje mišljenja.
________
Ako se diskusija nastavi, pitaćemo se da li nacisti, imajući u vidu njihove ciljeve i svetonazore, možda ipak ugrožavaju slobodu drugih, pa bi tu slobodu drugih trebalo zaštititi. Ja se ipak zalažem da država dopusti ovakav skup, a da građani obezbede da ne dođe do ugrožavanja njihove bezbednosti i imovine poštenih ljudi okolo.

Ako se antiglobalistima dopušta da održavaju skupove (koji antiglobalisti redovno pozivaju na rušenje ustavnog poretka), i ako je danima dopušteno Srpskoj radikalnoj stranci da organizuje proteste povodom hapšenja zlikovca (time ugrožavajući spokoj žrtava njegovih), onda ne vidim razlog da se i ovom ljudskom ološu ne omogući da prošeta ulicama.


Ipak, ako bih mogao da biram... bilo bi zanimljivo da se fajtnu svi oni jedni protiv drugih - antiglobalisti, komunisti i nacisti. Da pošaljemo u svet sliku prave Srbije (posle kosovskih patika).

:ph34r: Nemoj ništa da šalješ dosta je loših slika.Dajte nešto za promjenu dobro da vidimo! :)

#13 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 25 September 2008 - 13:48

Uz rizik da budem popljuvan, javno ću se zapitati da li postoji razlog da se nekome zabrani izražavanje mišljenja.


Slobodu misljenja i govora ne bi trebalo sprecavati ukoliko ne pozivaju na versku i nacionalnu mrznju ....


ma gde mržnju, nacional socijalisti su poznati po propagiranju tolerancije svih vrsta. :ph34r:


interesantna je i činjenica da su na plakatu kojim reklamiraju marš blurovana sva lica koja bi se mogla prepoznati. verovatno su im namere toliko čiste da bi im neprijatno da ih neko, ponet tolerancijom koja prosto buja iz skupa, ne izljubi na sred ulice.

#14 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 25 September 2008 - 14:12

Pošto smo na jednoj drugoj temi zaklučili da policija konačno dobro radi svoj posao ja bih ipak njima prepustio da taj eventualni marš proprate na adekvatan način i da ako treba preduzmu određene radnje propisane zakonom.

#15 Rastko

Rastko
  • Members
  • 4,352 posts

Posted 25 September 2008 - 14:19

ma gde mržnju, nacional socijalisti su poznati po propagiranju tolerancije svih vrsta. :ph34r:


OK drago mi je kad si šaljiva. Ali šta je problem u propagandi? Ljudi misle da treba arijevci da vladaju. PA? I komunjare misle da proleteri treba da vladaju.