Jump to content


Photo
- - - - -

Rovinj


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
25 replies to this topic

#1 nlucic

nlucic
  • Members
  • 87 posts

Posted 18 August 2008 - 08:46

...prošle godine bio prvi put u Rovinju i prvi put posle puno godina na Hrvatskom primorju..sredina septembra je bila kada sam sa se devojkom prošetao rivom, sve mi je ličilo na ono što sam ja zamišljao kao idealan i autentičan mediteranski grad, turista taman koliko treba, umivene ulice bez gužve, ribari uplovljavaju sa svojim malim brodicama u centar grada, tu stanuju i mreže raspliću, u konobi klapa za svoju i naš dušu peva..sve to čini da se osećam se kao stanovnik Rovinja a ne kao sledeća žrtva turističkih radnika, a još ni do uličica starog rovinja stigli nismo...NASTAVIĆE SE (ukoliko bude razloga)

#2 nlucic

nlucic
  • Members
  • 87 posts

Posted 18 August 2008 - 08:55

ROVINJ U SLICI

Attached Files



#3 nlucic

nlucic
  • Members
  • 87 posts

Posted 18 August 2008 - 09:15

...

Attached Files



#4 nlucic

nlucic
  • Members
  • 87 posts

Posted 18 August 2008 - 09:20

...

Attached Files



#5 nlucic

nlucic
  • Members
  • 87 posts

Posted 18 August 2008 - 09:30

...

Attached Files



#6 nlucic

nlucic
  • Members
  • 87 posts

Posted 18 August 2008 - 09:37

....

Attached Files



#7 Uran

Uran
  • Members
  • 366 posts

Posted 23 August 2008 - 20:27

I ja sam bio u Rovinju pre jedno 2 nedelje i bas me odusevio. Sto kazes, zaista onako kako bih zamisljao jedan primorski gradic. Predivan je.

Navodno je ranije bio jedno od omiljenijih mesta Beogradjana na Jadranu?

#8 cako

cako
  • Members
  • 3 posts

Posted 15 July 2009 - 13:15

Vidim da ste bili u Rovinju. Može neki savet što se tiče plaža, mesta ili bilo koji drugi dobro bi došao.. Nikad nisam bila tamo a planiram da idem ove godine.
Hvala

#9 John Finn's Wife

John Finn's Wife
  • Members
  • 3,242 posts

Posted 15 July 2009 - 14:17

Vidim da ste bili u Rovinju. Može neki savet što se tiče plaža, mesta ili bilo koji drugi dobro bi došao.. Nikad nisam bila tamo a planiram da idem ove godine.
Hvala

Ima ovde još jedan topic, sa dosta korisnih informacija.
A odavde pa nadalje sam pisala utiske i ostavljala slikice.
Ako te interesuju cene, ima ovde pa srčuj "cijene/cene", a fajtove i hejtove zanemari.

Lepo se provedi u Rovinju :ph34r:

#10 cako

cako
  • Members
  • 3 posts

Posted 15 July 2009 - 22:30

Ima ovde još jedan topic, sa dosta korisnih informacija.
A odavde pa nadalje sam pisala utiske i ostavljala slikice.
Ako te interesuju cene, ima ovde pa srčuj "cijene/cene", a fajtove i hejtove zanemari.

Lepo se provedi u Rovinju :)



Divno, ovde ima toliko korisnih informacija :ph34r: I slike su predivne! Hvala puno!

#11 stix

stix
  • Members
  • 8 posts

Posted 11 August 2009 - 17:40

Juče smo se vratili iz Rovinja, pa da iznesem utiske..
Prvo, autoput do Istre je savršen-ravan, odlično su obeleženi svi putni pravci, puno jako lepo sređenih mesta za odmor... Išli smo autom sa srpskim tablicama, i apsolutno nikakvih problema nije bilo (obišli smo Rovinj i okolinu, Motovun, Crikvenicu..).
E, sad ono glavno: toliku količinu ljubaznosti nikada nigde nismo doživeli! Svi konobari, radnici na recepciji, ljudi na ulici koje smo pitali za razne informacije, seljaci kod kojih smo kupovali vino ( 15 kuna litra domaćeg)..., svi su izuzetno ljubazni i uslužni! Poneko je pitao odakle smo, pa sa nostalgijom komentarisao stara vremena.
Istra je i u odnosu na ostatak Hrvatske neuporedivo lepša, čistija, kulturnija...
Cene su: 10-12 kuna sokovi u restoranima, večera za troje tačno 30 eura (2x mešana riba i porcija lignji, i to u restoranu u samom centru Rovinja), riblja plata, zvanično za dve osobe ali i tri mogu da se najedu, je takođe oko 30-35 eura, gorivo je nešto malo jeftinije nego u Srbiji, ali je kvalitetnije i auto manje troši...
Sve u svemu, preporuka za sve koji želi odličan, ne skup odmor, bez zvezda granda ili kvazi turskih melodija...

#12 tomo777

tomo777
  • Members
  • 154 posts

Posted 11 August 2009 - 18:08

Istra je i u odnosu na ostatak Hrvatske neuporedivo lepša, čistija, kulturnija...


Ma daj, ostatak Hrvatske je ružan, prljav i nekulturan... obiđi malo i ostala mjesta, ne samo duž Jadrana, pa komantiaj ...

Edited by tomo777, 11 August 2009 - 18:09.


#13 dragosh

dragosh
  • Banned
  • 172 posts

Posted 11 August 2009 - 19:59

U pravu je stix, isto kao kod nas sto juznije to tuznije i zostalije, nazalost.
Svedoci smo svi incidenata prema srbima u Dubrovniku i Sibeniku a koje smo doznali iz hrvatskog tiska i internetskih portala Index itd.
Nazalost, Dalmacija jos nije bezbedna za turiste sa ovih prostora a kad ce biti, ne znamo.
Istra je uvek bila kul!?

#14 stix

stix
  • Members
  • 8 posts

Posted 11 August 2009 - 20:32

Ma daj, ostatak Hrvatske je ružan, prljav i nekulturan... obiđi malo i ostala mjesta, ne samo duž Jadrana, pa komantiaj ...


Nisam rekao da je išta u Hrvatskoj ružno, prljavo itd, nego da je Istra ipak kulturnija, čistija...
Inače, rođen sam u Hrvatskoj, obilazim i ostala mesta u Hrvatskoj, i mislim da je Hrvatska u većini stvari Evropa. Ali, sada kada sam video Istru, to je priča za sebe.
Od boljeg uvek ima bolje. Bez uvrede.

#15 dragosh

dragosh
  • Banned
  • 172 posts

Posted 12 August 2009 - 11:25

Posted Image


Strasno...koji ruzan grad?! :ph34r:

Edited by dragosh, 12 August 2009 - 11:27.