Jump to content


Photo
- - - - -

Plata mreznog administratora


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
32 replies to this topic

#1 vidor

vidor
  • Members
  • 10 posts

Posted 05 May 2008 - 08:14

Znaci :
snmp programiranje layer2 network perl cgi-u
specificni skriptovi za router-e i slicno

Hvala unapred !

#2 krajcara

krajcara
  • Members
  • 60 posts

Posted 05 May 2008 - 13:00

Plata u Srbiji je uvek po dogovoru.

Ako se ubacis u neku firmu koja radi odrzavanje mreznih sistema mozda plata bude i do 500 eura (sto je opet tesko ali izvodljivo), a ako se zaposlis u neku firmu u kojoj ces odrzavati takav sistem plata moze da bude izmedju 300-400 eura stim sto ces morati da radis puno drugih glupavih poslova (npr. uciti zaposlene kako se koristi word, excel itd). Ovo znam iz iskustva :rolleyes:

#3 Alter Ego

Alter Ego
  • Members
  • 3 posts

Posted 10 May 2008 - 17:46

Sajt koji detaljno opisuje posao administratora u jednom ISP-u: www.tridenet.com a što se tiče plata: plate u tride-u

#4 Radisa

Radisa
  • Members
  • 652 posts

Posted 10 May 2008 - 19:05

Sajt koji detaljno opisuje posao administratora u jednom ISP-u: www.tridenet.com a što se tiče plata: plate u tride-u


Jebote, koje štivo, ovo o trdenet-u... Ne pamtim da sam ovako nešto dobro čitao u skorije vreme...

Svaka čast ljudima koji su tamo izdržali duže od 3 meseca...

#5 AreOut

AreOut
  • Banned
  • 584 posts

Posted 11 May 2008 - 09:56

Ja sam radio kao admin jedne firme u CG za 300 evrica i imam slicno iskustvo kao ovi iz 3Dneta, ne u tolikom obimu naravno. Sve zavisi kako koga zapadne :rolleyes:

#6 kodi

kodi
  • Members
  • 221 posts

Posted 31 May 2008 - 23:43

@vidor - to sto ti znas vredi oko 1000Eu..
(bavim se apsolutno istim stvarima)

e, sad ako izvuces 500 bice dobro, mislim da ti je izbor sizen na velike ISP-ove i eventualno mobilne provajdere.
Takodje, plata zavisi i od predhodnog iskustva.

#7 ilke_etf

ilke_etf
  • Members
  • 942 posts

Posted 01 June 2008 - 11:14

Sajt koji detaljno opisuje posao administratora u jednom ISP-u: www.tridenet.com a što se tiče plata: plate u tride-u

Ne mogu da verujem sta tamo ima da se procita. Pa ta firma ima obozavaoce! :rolleyes:

Steta sto nema nekog sajta, makar da ja znam, ili bloga na kojem bi se stavljale informacije o ovakvim idiotskim firmama.
Alter Ego, hvala za ovo.

#8 Alter Ego

Alter Ego
  • Members
  • 3 posts

Posted 03 June 2008 - 19:43

Ne mogu da verujem sta tamo ima da se procita. Pa ta firma ima obozavaoce! :ph34r:

Steta sto nema nekog sajta, makar da ja znam, ili bloga na kojem bi se stavljale informacije o ovakvim idiotskim firmama.
Alter Ego, hvala za ovo.


Nema na čemu :)

#9 kodi

kodi
  • Members
  • 221 posts

Posted 14 June 2008 - 00:39

ako uz sve to znash i cacti/rrd/ pomalo linux-a i ako imas iskustva u radu sa cisco opremom, probaj da dodjes do kontakta od IT sektora od SBB-a pa im posalji CV.

Edited by kodi, 14 June 2008 - 00:39.


#10 Alter Ego

Alter Ego
  • Members
  • 3 posts

Posted 05 July 2008 - 19:53

The saga continues: http://forum.tridenet.com/index.php :ph34r:

#11 bojanbelgrade

bojanbelgrade
  • Members
  • 265 posts

Posted 04 December 2010 - 18:41

Učio 3 spec obrazovanja u Microsoft od 2000 do 2004

Microsoft Certified Systems Engineer (MCSE)
Microsoft Certified Solutions Developer (MCSD
Microsoft Certified Database Administrator (MCDBA)
MDX ubijao 16h dnevno,jezik za kalkulacije nad cube-ovima i dimenzijama,znao da ne spavam po 2-3 dana i ne jedem po ceo dan ništa ,što u prevodu znači padao u nesvest od knjige,,,,,bože kad se setim kolika sam budala bio i šta me zanimalo u potrazi za znanjem i poslom u Srbiji.

Nakon toga otvorio svoj servis i zarađujem solidno,stim što radim kad ja hoću,uzimam poslove koje ja hoću,nemam nikog da me uči sa ETF-a kako se radi posao jer kad sam učio 2000g na svim tehničkim fakultetima se učilo Cobalt,Fortan,Paskal,Basic mislim :lol+: e da i ne radim subotom i nedeljoma praznike,na slavu,novu godinu,igram fudbal aostalim danima radim kad ja hoću i uvek ali uvek spucam mesečno para više nego u bilo kojoj firmi.

Moje iskustvo u IT poslovima nećeš bar iz mreža u nekoj firmi uzeti dobru platu ako ne znaš CISKO i sertifikat,jer svako može da kaže da zna mreže.
Iz programiranja u Srbiji možeš da uzmeš trubu i da ispred ministarstva nauke sviraš. :)
Iz grafike moćeš uzeti online dosta para ako se potrudiš.I do 1000$ mesečno sa malo ali malo više znanja sa mnogo više znanja i do 3000$ ako ne i više.
Jedini posao kojeg najviše ima u Srbiji a plate se kreću od 250-350 je SERVISER RAČUNARA ,,,Potrebno radno iskustvo probni rad 3 meseca i nakon toga već imaju drugog ako pod uslovom rođak od gazde ne radi sa tobom tj učiš ga 2 meseca zasigurno nećeš izgurat ni ta 3 meseca.

Predlog
Sa tvojim kvalifikacijama ,proradi malo PHP,ASP i Action Script nije teško i radi sajtove i imaćeš zasigurno veću platu od bilo koje firme koja će ti ponudit u Srbiji,ili naravno CISKO završi plata početna 550EUR a zasigurno ćeš odmah naći posao jer Cisco svi traže iz tvoje oblasti ako ga već nisi završio i našao posao jer je tema jako stara.

I naravno za kraj,, ako imaš nekog u Vladu naćićeš posao koji poželiš i bićeš za 30 dana direktor centra za tehnološki krtiminal u MUP.

ŽIVELA SLOBODA

#12 tomas.hokenberi

tomas.hokenberi
  • Members
  • 4,349 posts

Posted 07 December 2010 - 00:15

Nakon toga otvorio svoj servis i zarađujem solidno,stim što radim kad ja hoću,uzimam poslove koje ja hoću,nemam nikog da me uči sa ETF-a kako se radi posao jer kad sam učio 2000g na svim tehničkim fakultetima se učilo Cobalt,Fortan,Paskal,Basic mislim :lol+: e da i ne radim subotom i nedeljoma praznike,na slavu,novu godinu,igram fudbal aostalim danima radim kad ja hoću i uvek ali uvek spucam mesečno para više nego u bilo kojoj firmi.

Moje iskustvo u IT poslovima nećeš bar iz mreža u nekoj firmi uzeti dobru platu ako ne znaš CISKO i sertifikat,jer svako može da kaže da zna mreže.

Sta ti tvoje iskustvo u IT poslovima kaze o odgovaranju na 2 godine stare teme?
Btw. sta je Cobalt? Mislim u IT-u? Da nisi mislio na Cobol?

A ov o tome sta se ucilo na tehnickim fakultetima 2000 tesko lupetas, barem kada je u pitanju ETF (ali i FON i PMF (mada nije "tehnicki")).
Jos 199x su se standardno predavali C/C++ i nesto kasnije Java kao programski jezici.

Lepo je sto si se snasao sa svojim kursevima - ali citajuci tvoj post neko zlonameran bi mogao da pomisli da se tu radi o lecenju kompleksa ("nemam nikog da me uci sa ETF" i slicni komentari).

Edited by tomas.hokenberi, 07 December 2010 - 08:27.


#13 bojanbelgrade

bojanbelgrade
  • Members
  • 265 posts

Posted 25 December 2010 - 02:45

OK onda ovako,2000 godine kada sam ja učio ,tada ni na jednim fakultetima gde je bilo IT smera u bilo kakvom obliku sad ti naglašavam,profesori nisu
znali o čemu se radi.tek 2006 godine 24 profesora sa fakulteta nebitno kojih su došli na doškolavanje da uhvate ritam!!! pazi dobro PROGRAMSKIH
JEZIKA NOVE GENERACIJE, zapamti to dobro bio sam prisutan toj sprdačini.A kasnije svi. Ako želiš detaljnije o ovoj temi i informacijama o tome pozovi
direktora Microsofta da ti pojasni sigurno će ti otvoriti horizonte mislim bivšeg Dejana i ako je on ETF završio objasniće ti kakva je razlika i koliko je
tamo a koliko ovamo naučio to će ti biti veliko iskustvo ako uspeš da ga nahvataš po tom pitanju i ja nemam ništa sa njim,niti sam imao niti želim da imam ali
mislim da je on kompetentniji za taj odgovor jer ćeš dobiti i imena.

Pošto misliš da ću ja tebi da se ispovedam jesu li kursevi ili specijalistička obrazovanja pa onda dali se polaže pred kamerama ispiti ili ti profa doturi papirčić,ili bolji je
određeni faks od nekog tamo Microsoft kursa,pa koja je razlika kad potenciraš reč kurs između nekog predmeta na faksu kad ideš na predavanje i na kraju polažeš
taj ispit dali se suprotno od toga radi u Microsoft-u itd itd neiscrpljiva tema ,znaju to ljudi kakav je sistem Microsoft školovanja tako da ovde završavamo diskusiju oko
tih pitanja jer je suvišno polemisati oko tih detalja ,naročito kad pokušavaš da me naučiš o pravilnim nazivima programskih jezika a ne vidiš da sam iz glave zveknuo
par programskih jezika stare generacije i da nravno da je cobol pravopisna greška koja se dešava kad kuckaš a ne gledaš u tastaturu znaju to oni koji imaju taj
problem itd itd ali opet ti je to dokaz da ga ne kopiram sa googla već ga cepam iz mojih neurona svaku informaciju koju u ovom slučaju nije bilo teško protumačiti da
je cobol OK.Bitno je da kad ovo pročitaju oni koji znaju i bili su prisutni tada u tom vremenu da se prepoznaju i malo zarumene.Ako hoćeš da te odmah ubedim u to
zašto je bolje školovanje po sistemu Microsoft-a reći ću ti samo ovo (On je svuda oko tebe i ne možeš bez njega trenutno) a i svi faksovi su ga prihvatili, mnogo
kasniš daću ti još jedan savet nemoj samnom da ulaziš u diskusije naročito oko Microsofta,i to baš ti!!! Još jednom ti kažem ako želiš da izneseš mišljenje o tom
pitanju razmisli dobro na koga pucaš.

Isto tako ako ćeš da potegneš priču dali si ti obrazovaniji od mene ili drugog,,, ja ti mogu reći da sigurno jesi, ali isto tako znam svaku rupu u tvom umu
koja te muči kad sedneš za komp ne tebe nego ceo vrh naše države!!!Nemam kompleks od toga jer radim sam i nisam više zavisan od rodbinskih linija
koje bi me ubacile u neku državnu instituciju!!!

Dali sam nešto naučio u Microsoft "kursevima" ne ništa osim smernice nisam čak hteo da idem dalje,jer su mi bile potrebne smernice,a posle učenje po 16 sati dnevno
i malo spavanja naučio dosta da se izdvajam od preko 80% populacije a i dan danas učim i do sada mi se nije desilo da ne rešim problem na svim konfiguracijama
koje sam uzeo kao i svim projektima na kojima sam radio ,a jel znaš što ? Zato što sam bio uporan i nisam imao rupe u znanju.I veruj mi da nemam komplekse niti
želim da te ubeđujem u to jer ako sam ne možeš da proceniš onda te sigurno nikad ja neću ubediti u to.Kao ni to da svaka budala na ovoj planeti može da se uhvati
na neki detalj u ovom mom postu i da polemiše suprotno tome,to od mene nemoj da očekuješ ovde jer neću više odgovarati u ovoj temi.

Neću da gubim vreme sa ovim veruj mi jer imam mnogo obaveza prečih od natezanja o znanju i pravopisnim greškama a naročito kompleksu.Jer se
trudim da zaradim taman onoliko para da moja deca sutra ne uče naše Srpske fakultete nego svetski poznate bar sad za sad kakvo je stanje ako je to
greška nemoj da te boli moje neznanje!!!

Nego da te pitam nešto ? Ali iskreno mi odgovori mislim i ne moraš jer ja sigurno neću više oko ovih tema polemisati.
Kad gledaš neki Italijanski film dali postigneš da pročitaš subtitle ili ti onako nekad pobegne po koja reč?

Edited by bojanbelgrade, 25 December 2010 - 03:04.


#14 Titus Pullo

Titus Pullo
  • Members
  • 653 posts

Posted 25 December 2010 - 14:26

C++ na ETF-u

Izdanja redom 1994, 1998, 2000, 2001, 2000, 2005 i 2007.

Ako je bila knjiga, onda se sigurno ucio taj jezik. Velika je verovatnoca da se ucio i pre, dok nije bilo zvanicne literature

#15 bojanbelgrade

bojanbelgrade
  • Members
  • 265 posts

Posted 25 December 2010 - 15:36

AJde ovako pošto si se i ti javio ,Jel se ucio Visual Basic 6,jesu se učili windows serveri 2000,jesu se učile relacione baze podataka SQL 2000 o tome ti ja
pričam,mada znaš ti šta je pisac hteo da kaže ali ti se uhvatio za C++ i nema tu vajde jer kad bi znao c++ koji se učio na etf i Visual c++ 6 kad se pojavio kasnije
gde se učio prvi u kojim ustanovama onda bi i znao koliko je razlika tada bilo uvedeno u tim okruženjima u odnosu na taj C++ koji su na ETF učili.Nego noj zabije
glavu uvek u zemlju iz nepoznatih razloga.Ako misliš da nije velika razlika onda si u zabludi jer daću ti jedan opšti primer SQL2000 i SQL2008 su nebo i zemlja.Stim što
kada bi to implementirao u našu temu kada se na državnih fakultetima uči SQL2000 u Microsoft se uči 2008!!! to ti je onako bukvalno da bi smo shvalili sad svi a čak i oni
koji nemaju blage veze sa ovim o čemu se radi.A zašto nije samo bitan SQL on vuče servere najnovije,promene u mrežama,dodatne komande u TSQL,dopune MDX-a
i još mnogo toga,nisu iste mreže pre 10 godina i danas nisu iste ni pre 1 godinu a ni danas ,serverski OS nisu isti 2000 i danas jako mnogo ima izmena ogromnih u
kojima moraš nekad kompletan koncept načina razmišljanja da promeniš da bi shvatio novi koncept pravilno.TO je možda tebi isto jer serverske OS sisteme nisi dotako nikad više od umrezavanja 2 kompa u WorkGrupi.

A ti se sad uhvati za C++ jer sigurno programiraš u njemu i uzimaš brdo para sa znanjem koji si na ETF naučio o C++ 2000 godine.

Edited by bojanbelgrade, 25 December 2010 - 15:57.