Jump to content


Photo
- - - - -

Jezik (jezici) foruma


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
36 replies to this topic

#1 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 07 February 2008 - 21:22

Na podforumu politika pojavljuje se Bugarin, koji pise na bugarskom.
Koliko se secam, pre dosta vremena zakljuceno je da se ovde nece tolerisati postovi na engleskom, pa jos manje vidim razloga da se tolerisu na bugarskom jeziku.
Pritom, molim da bude sasvim jasno da ja zaista nista nemam protiv Bugara i njihovog jezika, i ovaj stav zastupam principijelno.

#2 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 07 February 2008 - 21:31

čovek se sasvim lepo snalazi, ko god razume makedonski razumeće i bugarski (bar suštinu, ako ne detalje) tako da mislim da treba dozvoliti po neki izuzetak.

#3 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 07 February 2008 - 21:38

Priklanjam glavu pred moderatorskim suncem; ko sam, uostalom, ja, obicni bednik, da tako nesto i pitam?

#4 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 07 February 2008 - 21:55

:rolleyes:

#5 rory

rory
  • Members
  • 2,989 posts

Posted 07 February 2008 - 22:23

Meni je bas simpatican. Ocekujem da se pojave i rusi :rolleyes: I ja sam nekim ruskim forumima o elektronici pa natucam nesto na ruskom a vidim i ljude odavde koji pisu na engleskom i niko ih ne ignorise. A video sam i neke forume gde banuju ako se ne koristi cirilica. Mislim da to ne prilici ovom forumu gde se skupljaju ljudi bez predrasuda. Meni je teze da razumem pojedine srbe nego onog bugarina.

#6 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 07 February 2008 - 22:35

na forumima se vazda znalo koji je zvanichni jezik, ne vidim chemu izuzeci, sem ukoliko se ne prave u cilju izgradnje dobrosusedskih odnosa. :rolleyes:

#7 villiem

villiem
  • Members
  • 2,427 posts

Posted 07 February 2008 - 22:44

Meni je bas simpatican. Ocekujem da se pojave i rusi :rolleyes: I ja sam nekim ruskim forumima o elektronici pa natucam nesto na ruskom a vidim i ljude odavde koji pisu na engleskom i niko ih ne ignorise. A video sam i neke forume gde banuju ako se ne koristi cirilica. Mislim da to ne prilici ovom forumu gde se skupljaju ljudi bez predrasuda. Meni je teze da razumem pojedine srbe nego onog bugarina.


U redu je to, nego sta on prica? :huh:
Ukoliko postoji samo jedan korisnik sa kime moze da komunicira, naravno da je dobrodosao

#8 rory

rory
  • Members
  • 2,989 posts

Posted 07 February 2008 - 22:53

Pretpostavljam da je meni lakse da ga razumem jer sam ucio ruski u skoli a bugarski je na pola puta. Vidim da nisam jedini, neko je cini mi se preveo ceo njegov post. Nego da ga banujemo zbog sirenja velikobugarskih ideja :rolleyes:

#9 villiem

villiem
  • Members
  • 2,427 posts

Posted 07 February 2008 - 22:57

BuGarin :rolleyes:
Sad ce on nas na riport

#10 Kolbas

Kolbas
  • Members
  • 2,990 posts

Posted 08 February 2008 - 05:31

Mnje to prave interesantne že človek piše na bolharskim jaziku, preto nje vidzim pričinu čom bi še ho banovalo, a i donajposle ja ho 85% rozumim

#11 BeatrisDal

BeatrisDal
  • Banned
  • 5,317 posts

Posted 08 February 2008 - 09:43

my 2 cents na temu(što bi rekao steinfield)

ne vidim razlog da se ne dozvoli postovanje korisnicima na njihovom maternjem jeziku, ne samo "susedima" nego bilo kome drugom
što takvog korisnika ovde većina učesnika neće razumeti, to je druga stvar, ali sigurno ne razlog da mu se takvo pravo uskraćuje
-uostalom osoba koja želi da diskutuje na forumu B92 svakako to neće moći na jeziku na kome ga niko ne razume, a ako je došao sa nekom drugom namerom- tipa da ometa diskusije- cenim da se to lako može prepoznati i sankcionisati

oni kojima engleski/francuski itd. nisu maternji jezici mogu sasvim lepo i iz obzira prema činjenici da postoje ljudi koji ih ne razumeju, da to što žele kažu na srpskom/hrvatskom itd. koliko sam razumela to je smisao zabrane "upotrebe engleskog"

#12 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 08 February 2008 - 10:38

Pa covek se verovatno pojavljuje s dobrom namerom i moze se (ljudima dobre volje) njegova zelja da ucestvuje na forumu doziveti i kao nesto laskavo. On nas razume pa racuna valjda da im mi njega (dovoljno) mozemo da razumemo. Barem sustinu onoga sto napise. Ko ga razume replicira a ko ne razume zaobilazi. Postoji gomila drugih tema.

Opasnost ne postoji da nam se pridruzi neki Francuz ali eto jedan Bugarin oseca bliskost. Hvala mu! Bas bi bilo neljudski zatvoriti mu vrata pred nosom.

#13 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 08 February 2008 - 10:41

na forumima se vazda znalo koji je zvanichni jezik, ne vidim chemu izuzeci, sem ukoliko se ne prave u cilju izgradnje dobrosusedskih odnosa. :rolleyes:


Pa evo na svedskim forumima se vazda dopisuju Svedjani, Norvezani i Danci pa nikom nista. Tri razlicita jezika, prilicno slicna ali opet ne razumeju medjusobno bas svaku rec. I funkcionise.

#14 Posmatrac

Posmatrac
  • Members
  • 890 posts

Posted 08 February 2008 - 10:45

Iako sam se "zesce" raspravljao sa tim Bugarinom ne vidim razlog da ne ostane na forumu, pa makar kao izuzetak koji potvrdjuje pravilo.

#15 king louie

king louie
  • Members
  • 3,153 posts

Posted 08 February 2008 - 10:59

Mnje to prave interesantne že človek piše na bolharskim jaziku, preto nje vidzim pričinu čom bi še ho banovalo, a i donajposle ja ho 85% rozumim

Mně také. Bylo fakt simpaticky vidět, že si můžeme rozumět i když každý píše tak jak umí. Myslím že byjsme tomuto problému měli přistoupit pragmaticky. Dokud si rozumime, tak necht každý píše tak jak chce. Co vy na to?