Jump to content


Photo
- - - - -

Sve tajne 9/11


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
2151 replies to this topic

#1 Verbatim

Verbatim
  • Members
  • 906 posts

Posted 11 August 2007 - 20:29

Možda je malo rano za ovo, ali....

Skoro punih 6 godina posle terorističkih napada na SAD kada su se avioni zakucali u kule Svetskog trgovinskog centra i Pentagon, ostalo je mnogo nerazjašnjenih okolnosti i neodgovorenih pitanja. Činjenica koju niko ne može da ospori jeste da je mnogo nedužnih ljudi izgubilo živote u terorističkim napadima kao i u tragičnim događajima neposredno posle njih.

Vlada SAD još uvek nije dala ni jedan čvrst dokaz u prilog tvrdnji da su teroristi koje su oni naveli izveli teroristički napad, kao i da Bin Laden stoji iza napada. Još uvek se precizno ne zna zbog čega su kule pale kao da je u pitanju kontrolisano rušenje (posebno zgrada broj 7 koja nije pretrpela direktan udar letelice), još uvek nisu prikazani snimci udara aviona u Pentagon sa sigurnosnih kamera (ako ne računamo izuzetno loš snimak koji otvara nova pitanja), još uvek ne znamo šta se tačno desilo u Pensilvaniji (UA Flight 93), još uvek niko nije snosio odgovornost zbog neverovatne serije "propusta" koja je "teroristima" otvorila put za izvođenje ovako komplikovanog i precizno izvedenog terorističkog napada, još uvek ne znamo kako su priučeni teroristi-piloti uspeli da izvedu manevre koje su izveli i na koji način su uspeli da izigraju kompletnu protivazdušnu odbranu supersile kakva je Amerika. Posle 9/11 i pisama sa antraksom, ekspresno je usvojen Patriot act. Nastavlja se usvajanje mera koje dodatno uskraćuju slobode američkih građana i ustavom zagarantovana prava.

Arhitekte, piloti, studenti, profesori univerziteta, bivši vojni i bezbednosti oficiri, familije žrtava i glumci sve češće pozivaju administraciju SAD da otvori novu, nezavisnu istragu o događajima 11. septembra. Pokret koji želi da se pronađe puna istina o 9/11 jača, sporo ali sigurno. Bušova administracija se međutim oštro protivi otvaranju nove istrage. U mainstream medijima, ljudima koji se usude da iznesu pretpostavke drugačije od zvanično forsirane istine lepe etikete izdajnika, teoretičara zavere i psihijatrijskih slučajeva.

Da li verujete u zvaničnu verziju događaja o ovim terorističkim napadima?
Bez obzira na odgovor, molim vas da napišete zbog čega imate takav stav.
Da li mislite da američka administracija nešto krije od javnosti u vezi 9/11 i kakav razlog imaju da to rade?
Ukoliko se ispostavi da je 9/11 inside job, da li bi to uzdrmalo i promenilo vaš pogled na svet i globalnu politiku?

Sudeći po slikama i video materijalu koje sam pogledao u proteklih nekoliko dana, svim teorijama i "razotkrivanjima" teorija zavere koje sam pročitao prilično sam siguran da je u pitanju False flag operacija neverovatnih razmera koja nije odrađena besprekorno. Po mom mišljenju, jedina teorija zavere je zvanična priča. To implicira moj odgovor da se mnogo stvari krije i zataškava.

Obećavam puno zanimljivih linkova u ovoj temi, ukoliko tema zaživi, a počeo bih sa ovim
http://www.cooperati...ect=911_project
Zahvaljujući ovom sajtu sam saznao o brojnim stopiranjima istraga o teroristima pre 9/11.

Molim sve korisnike da konstruktivno doprinesu diskusiji i da izbegavaju međusobno vređanje, etiketiranje i offtopic diskusije..
Nadam se da će moderatori imati razumevanja za ovu temu.

Edited by Vesna, 16 September 2008 - 14:24.
skinut poll


#2 radele

radele
  • Members
  • 610 posts

Posted 11 August 2007 - 20:45

http://www.youtube.c...U...ted&search=

cini mi se da je ovo jedan od najkompletnijih snimaka,kao i bilo sta iz produkcije michael moora.

iskreno mislim da nije opravdano to sto je Americka vlada ucinila,ali ako ce cela amerika prosperirati zbog 3-4hiljade ljudi...jbg,meni tako neki izbori i nisu bas jaca strana.

sa druge strane ako ja kao devetogodisnjak mogu da izvalim to,onda se zapitam da li su stvarno amerikanci iza toga.ipak verujem da postoji Al kaida kao organizator i da imaju udela u ovome.eventualno da su oni zveknuli u pentagon a ameri izvalili pa se zakucali u WTC.ne znam,mnogo je komplikovano.

EDIT:DEVETNAESTOGODISNJAK

Edited by S.P.Q.R., 11 August 2007 - 20:52.


#3 Verbatim

Verbatim
  • Members
  • 906 posts

Posted 11 August 2007 - 20:54

QUOTE(S.P.Q.R. @ 11 Aug 2007, 21:45) <{POST_SNAPBACK}>
eventualno da su oni zveknuli u pentagon a ameri izvalili pa se zakucali u WTC.ne znam,mnogo je komplikovano.


Avioni su se prvo zakucali u WTC, pa tek onda u Pentagon prema zvaničnoj verziji.

#4 Verbatim

Verbatim
  • Members
  • 906 posts

Posted 11 August 2007 - 21:04

QUOTE(CowBoy @ 11 Aug 2007, 21:56) <{POST_SNAPBACK}>
Mda... sve je to dogovor vrha CIA-e i G.Busha - na zavrsnom konspirativnom sastanku Bush je cak predlozio da, radi uverljivosti akcije, izvrsi i samoubistvo, ali mu je neko od prisutnih dosapnuo da je bolje da to ne radi, jer ne bi preziveo.

I evo, zanju ono sto su posejali vec sest punih godina.


Kako objašnjavaš to što je Buš ostao u školi pošto je saznao za ono što se dogodilo u Njujorku i time doveo u opasnost decu u školi pošto je on mogao biti meta napada?
Kako objašnjavaš to što ga tajna služba nije sklonila na sigurno mesto s obzirom da je već 7. septembra bilo poznato da će biti prisutan u toj školi (izvor: White House Press Press Briefing by Ari Fleischer - September 7. 2001.) i da je vrlo lako mogao da bude žrtva napada?
Da stvar bude još zanimljivija postoji 6 aerodroma relativno blizu škole.

Edited by invisible, 11 August 2007 - 21:10.


#5 Mioba

Mioba
  • Sleepers
  • 4,859 posts

Posted 11 August 2007 - 21:09

2,550,005 people think that Serbs will uncover the 9/11 conspiracy

#6 Zverilla

Zverilla
  • Members
  • 910 posts

Posted 11 August 2007 - 21:10

ovde imas sve lepo objasnjeno

http://www.thebestpa...gi?u=911_morons

edit: pretece me mioba za dlaku smile.gif

Edited by Zverilla, 11 August 2007 - 21:10.


#7 Verbatim

Verbatim
  • Members
  • 906 posts

Posted 11 August 2007 - 21:12

QUOTE(Zverilla @ 11 Aug 2007, 22:10) <{POST_SNAPBACK}>
ovde imas sve lepo objasnjeno

http://www.thebestpa...gi?u=911_morons

edit: pretece me mioba za dlaku smile.gif


Zašto misliš da bi ubili Dilana Ejverija? Kakvu on opasnost može da predstavlja kao neko ko nije insajder? Zar ne bi bilo efikasnije da ga ismevaju, dakle primenjuju upravo taktiku koju koriste na sajtu koji si linkovao? smile.gif

Edited by invisible, 11 August 2007 - 21:13.


#8 Verbatim

Verbatim
  • Members
  • 906 posts

Posted 11 August 2007 - 21:31

If air traffic controllers believed Flight 11 had been hijacked at 8:13, NORAD should have been informed immediately, so military planes could be scrambled to investigate. However, NORAD and the FAA both claimed NORAD was not informed until 8:40—27 minutes later. [NORAD, 9/18/01, AP, 8/12/02, AP, 8/19/02, Newsday, 9/10/02; one NORAD employee said it took place at 8:31, ABC News, 9/11/02] Indeed, before contacting NORAD, Boston air traffic controllers watched Flight 11 make an unexpected 100-degree turn and head south toward New York City [Christian Science Monitor, 9/13/01], told other controllers of the hijacking at 8:25 [Guardian, 10/17/01], continued to hear highly suspicious dialogue from the cockpit (such as, "Nobody move, please, we are going back to the airport. Don't try to make any stupid moves" ) [Guardian, 10/17/01, New York Times, 10/16/01], and even asked the pilots of Flight 175 to scan the skies for the errant plane. [Guardian, 10/17/01, Boston Globe, 11/23/01]

Is NORAD's claim credible? If so, the air traffic controllers (including Mr. Michael) should have been fired and subject to possible criminal charges for their inaction. To date, however, there has been no word of any person being disciplined at any institution at any level for what happened on 9/11.

If NORAD's claim is false, and it was indeed informed within the time frame outlined in FAA regulations that Flight 11 may have been hijacked, that would mean NORAD did absolutely nothing for almost thirty minuteswhile a hijacked commercial airliner flew off course through some of the most congested airspace in the world. Presumably, that would warrant some very serious charges. Again, no one associated with NORAD or the FAA has been punished.






http://www.cooperati...ninterestingday

Edited by invisible, 11 August 2007 - 21:48.


#9 Mioba

Mioba
  • Sleepers
  • 4,859 posts

Posted 11 August 2007 - 21:32

i ne nasedaj na savete forumskih zaverenika

#10 zagor

zagor
  • Members
  • 6,113 posts

Posted 11 August 2007 - 21:33

QUOTE(invisible @ 11 Aug 2007, 22:12) <{POST_SNAPBACK}>
Zar ne bi bilo efikasnije da ga ismevaju, dakle primenjuju upravo taktiku koju koriste na sajtu koji si linkovao? smile.gif

U pravu si, evo i na tebi primenjuju istu taktiku...

edit : ne obaziri se, davaj josh dokaza i linaka...

Edited by zagor, 11 August 2007 - 21:38.


#11 MisMango

MisMango
  • Members
  • 387 posts

Posted 11 August 2007 - 21:37

QUOTE(invisible @ 11 Aug 2007, 21:29) <{POST_SNAPBACK}>
Vlada SAD još uvek nije dala ni jedan čvrst dokaz u prilog tvrdnji da su teroristi koje su oni naveli izveli teroristički napad, kao i da Bin Laden stoji iza napada. Još uvek se precizno ne zna zbog čega su kule pale kao da je u pitanju kontrolisano rušenje (posebno zgrada broj 7 koja nije pretrpela direktan udar letelice), još uvek nisu prikazani snimci udara aviona u Pentagon sa sigurnosnih kamera (ako ne računamo izuzetno loš snimak koji otvara nova pitanja), još uvek ne znamo šta se tačno desilo u Pensilvaniji (UA Flight 93), još uvek niko nije snosio odgovornost zbog neverovatne serije "propusta" koja je "teroristima" otvorila put za izvođenje ovako komplikovanog i precizno izvedenog terorističkog napada, još uvek ne znamo kako su priučeni teroristi-piloti uspeli da izvedu manevre koje su izveli i na koji način su uspeli da izigraju kompletnu protivazdušnu odbranu supersile kakva je Amerika. Posle 9/11 i pisama sa antraksom, ekspresno je usvojen Patriot act. Nastavlja se usvajanje mera koje dodatno uskraćuju slobode američkih građana i ustavom zagarantovana prava.


Ovaj sam snimak imala, i na njemu se definitvno ne vide nikakvi ostaci aviona. Vidi se neki dim i neka rupa , ali nema traga od aviona tj nema nijednog ostatka bilo kakve letelice. Probacu da ga iskopam i postavim ovde. Majkl Mur je imao odlican dokumentarac na temu 9/11, gde je potegao gomilu pitanja prvenstveno vezanih za porodicu Bin Ladena.

Edited by MisMango, 11 August 2007 - 21:38.


#12 Atreid

Atreid
  • Banned
  • 8,210 posts

Posted 11 August 2007 - 21:50

Odavno nisam raskrinkavao neku zavjeru, pa ajmo:

QUOTE(invisible @ 11 Aug 2007, 20:31) <{POST_SNAPBACK}>
However, NORAD and the FAA both claimed NORAD was not informed until 8:40—27 minutes later.


Ovo je zbog M$ Windowsa, garant, sigurno kad su pokusali da posalju podatke ovaj zablokirao, pa ga restartuj, pa opet, i tako...

QUOTE(invisible @ 11 Aug 2007, 20:31) <{POST_SNAPBACK}>
"Nobody move, please, we are going back to the airport. Don't try to make any stupid moves"

Ovo nije istina jer je CIA izvela operaciju bez greske, to sto se ovdje prica, vjerovatno je neko pojacao malo jace TV na kojem je isao Die Hard 2, pa eto, stres i tako, pomjesalo se.

#13 Verbatim

Verbatim
  • Members
  • 906 posts

Posted 11 August 2007 - 21:54

QUOTE(Atreid @ 11 Aug 2007, 22:50) <{POST_SNAPBACK}>
Ovo je zbog M$ Windowsa, garant, sigurno kad su pokusali da posalju podatke ovaj zablokirao, pa ga restartuj, pa opet, i tako...
.........
Ovo nije istina jer je CIA izvela operaciju bez greske, to sto se ovdje prica, vjerovatno je neko pojacao malo jace TV na kojem je isao Die Hard 2, pa eto, stres i tako, pomjesalo se.


Zašto nisu koristili stari dobri telefon?

Ko je rekao da je operacija izvedena bez greške? Upravo je suprotno.

Jel ima još ovakvih kontrargumenata? smile.gif

Mislim, OK meni ne smeta što me ismevate, ali to je skroz nezrelo. Nadao sam se ozbiljnoj diskusiji.

Evo još potpuno nebuloznih teorija i pitanja koje nemaju nikakve veze sa pameću.... ali eto... ne mogu da odolim
70 reasons to doubt...DISTURBING FACTS ABOUT THE 9/11 ATTACKS
http://damien911.blo...70-reasons.html

Edited by invisible, 11 August 2007 - 21:58.


#14 CowBoy

CowBoy
  • Members
  • 4,206 posts

Posted 11 August 2007 - 22:02

QUOTE(invisible @ 11 Aug 2007, 22:04) <{POST_SNAPBACK}>
QUOTE(CowBoy @ 11 Aug 2007, 21:56) <{POST_SNAPBACK}>

Mda... sve je to dogovor vrha CIA-e i G.Busha - na zavrsnom konspirativnom sastanku Bush je cak predlozio da, radi uverljivosti akcije, izvrsi i samoubistvo, ali mu je neko od prisutnih dosapnuo da je bolje da to ne radi, jer ne bi preziveo.

I evo, zanju ono sto su posejali vec sest punih godina.


Kako objašnjavaš to što je Buš ostao u školi pošto je saznao za ono što se dogodilo u Njujorku i time doveo u opasnost decu u školi pošto je on mogao biti meta napada?
Kako objašnjavaš to što ga tajna služba nije sklonila na sigurno mesto s obzirom da je već 7. septembra bilo poznato da će biti prisutan u toj školi ...


Pa, evo, vec sam objasnio (bold)
QUOTE(CowBoy @ 11 Aug 2007, 21:56) <{POST_SNAPBACK}>
Mda... sve je to dogovor vrha CIA-e i G.Busha - na zavrsnom konspirativnom sastanku Bush je cak predlozio da, radi uverljivosti akcije, izvrsi i samoubistvo, ali mu je neko od prisutnih dosapnuo da je bolje da to ne radi, jer ne bi preziveo.


... medjutim, pilot koji je trebao da se prizemlji u skolu napio se predhodno vece te nije ni ucestvovao u akciji - dan danas ga traze ohmy.gif (kazu da je poslednji put vidjen u blizini pritvorske jedinice u Hagu, prosle godine marta meseca...)

#15 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 11 August 2007 - 22:07

...


-> Deponija

...