Jump to content


Photo

Nesreca nikada ne ide sama...


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
11 replies to this topic

#1 gazza

gazza
  • Members
  • 1,084 posts

Posted 20 June 2006 - 23:50

Ukradene mošti svete Petke

18. jun 2006. | 16:14 | Izvor: B92

Beograd -- Još uvek nije poznato gde se nalaze mošti svete Petke, koje su prošle nedelje ukradene iz manastira Petkovica kod Šapca.

Ćivot od pozlaćenog srebra sa moštima Svete Petke, koji se nalazio pred oltarom, sada se može videti samo u turističkoj brošuri o manastru. Lopovi su noću ušli kroz prozor manastira i osim prsta svete Petke, odneli i pozlaćeni putir koji se koristi za pričešće. Reč je o neprocenjivim vrednostima, ali nedelju dana posle pljačke, policija i dalje traga za lopovima.

"Tako da smo čuli da policija znade o tome nešto, ali nešto odugovlači verovatno da 'vata još nekog gde su krali", kaže mati Lukija, igumanija manastira Petkovica.

Kako se nezvanično saznaje, policija traga za automobilom s austrijskim tablicama a pretpostavlja se da su dva čoveka iz Makedonije koji su nekoliko sati pre pljačke razgledali manastir zapravo lopovi.

#2 Larko

Larko
  • Banned
  • 6,536 posts

Posted 20 June 2006 - 23:55

ode sveta petka, poslednja nasa nada da cemo sutra popiti samo petardu. otvorite kisobrane.

#3 cybersrk

cybersrk
  • Members
  • 1,378 posts

Posted 21 June 2006 - 00:10

QUOTE
pridruzujem se... 

a sad idi u biblioteku i nastavi da citas knjige.


ako mi je zbog ičega drago što je rsnula srbija, to je zato što ste me ti i tvoji drugari onako najjezivije isprozivali (bezrazložno, treba li napomenuti).

burn hollywood burn evil.gif

#4 gazza

gazza
  • Members
  • 1,084 posts

Posted 21 June 2006 - 00:36

QUOTE(cybersrk @ 21 Jun 2006, 00:10)
ako mi je zbog ičega drago što je rsnula srbija, to je zato što ste me ti i tvoji drugari onako najjezivije isprozivali (bezrazložno, treba li napomenuti).

burn hollywood burn  evil.gif


a ne, sinak, gresis, rsnula je srbija davno..... onda kada je napustio tako uzvisen um, svetlost vaseljene i civot svete petke, sve to u jednom ocu, sinu i svetome duhu, a to si ti.

ovo sto gledamo na SP je zakasnela refleksija vecnosti, jecaj kosmosa i trzaj univerzuma na prazninu nastalu tvojim odlaskom.

hvala svevisnjem da postoji ovaj forum pa da mozemo da se napajamo tvojim indulgencijama.

#5 Larko

Larko
  • Banned
  • 6,536 posts

Posted 21 June 2006 - 00:50

vi se svadjate u casu dok mosti svete petke neko arci okolo ko alajbegovu slamu.

#6 cybersrk

cybersrk
  • Members
  • 1,378 posts

Posted 21 June 2006 - 00:50

do-obro, ćalac. blink.gif

btw, zvučiš dosta razočarano.


QUOTE
pa da mozemo da se napajamo tvojim indulgencijama.


pogle šta vele srpske knjige...

indulgence - povlađivanje, popustljivost, popuštanje, blagost


if u will, ja učestvujem na forumu zato što mi se sviđa b92, a ne da bih bilo koga napajao bilo čime. okee, ćalac?

#7 cybersrk

cybersrk
  • Members
  • 1,378 posts

Posted 21 June 2006 - 01:00

QUOTE(gazza)
a ne, sinak, gresis, rsnula je srbija davno.....


no ostavimo se budalaština, if u will?

što se sporta tiče, slažem se da smo rsnuli odavno, i juče sam polemisao sa svojim najboljim drugarom, Englezom, na njegovu opasku da je potpuno nepravedno da jedna tako kvalitetna škola fudbala poput srpske tako strašno krahira.

moja replika je bila sadržana u tome da se radi samo o tome da mi nismo srpska škola fudbala, nego jugoslovenska. onog momenta kada budemo postali srpska, stvari će se vratiti na svoje mesto, i bićemo ponovo u, ili pri, vrhu evropskog fudbala.

uostalom, između poslednje dve velike generacije ex-yu fudbala je prošlo nekih četvrt veka, ne vidim u čemu je problem pričekati do 2010. ili 15. i opet biti relevantna fudbalska nacija?

edit: imali smo 17-ogodišnjake i 20-ogodišnjake u prvih osam ili četiri u Evropi ovih dana. to nešto znači, ali opet, vi evidentno imate svoje krize na nacionalnom nivou sa kojima morate prethodno da se izborite pre nego što opet budemo počeli da se radujemo uspesima naših sportista.

Edited by cybersrk, 21 June 2006 - 01:06.


#8 gazza

gazza
  • Members
  • 1,084 posts

Posted 21 June 2006 - 09:49

bre, sinak, upropasti topik.

#9 Borris_

Borris_
  • Members
  • 3,423 posts

Posted 21 June 2006 - 11:55

QUOTE
Grom ubio šestoricu dok su slušali prenos utakmice SCG-Argentina
stana - 21. jun 2006.


Šest ljubitelja fudbala stradalo je od udara groma dok su slušali prenos utakmice Svetskog prvenstva u kojoj je Argentina pobedila SCG rezultatom 6-0, javila je agencija Asošijejted pres. Šestorica su slušala prenos utakmice na radiju u kući sa limenim krovom. Još jedan Indijac pao je u nesvest u Kesri, selu udaljenom 250 kilometara jugozapadno od Kalkute, glavnog grada indijske države Zapadni Bengal, gledajući utakmicu u petak naveče, ali se oporavio. Fudbal je najpopularniji sport u ovoj indijskoj državi u kojoj igraju klubovi Ist Bengal i Mohan Bagan.


Srecom pa su im ponistili gol i nisu svirali onaj penal.

#10 Hefeweizen

Hefeweizen
  • Members
  • 702 posts

Posted 21 June 2006 - 11:56

QUOTE(Borris_ @ 21 Jun 2006, 12:55)
Srecom pa su im ponistili gol i nisu svirali onaj penal.

Погинула би још двојица у том случају. sad.gif

#11 gazza

gazza
  • Members
  • 1,084 posts

Posted 21 June 2006 - 14:05

tamni oblaci se razgrcu....

http://www.russianma...art-serbia.com/

ima nade za nas fudbal

#12 Larko

Larko
  • Banned
  • 6,536 posts

Posted 21 June 2006 - 19:16

QUOTE(gazza @ 21 Jun 2006, 16:05)
tamni oblaci se razgrcu....

http://www.russianma...art-serbia.com/

ima nade za nas fudbal



ovaj alex kostic nam treba za selektora
QUOTE
Being philosopher by education and vocation, he is very interested in psychical, psycho-physical and Slavic (folk, fundamental, spiritual) aspect of the Systema approach to life.