Jump to content


Photo

AUTO SKOLE


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
48 replies to this topic

#1 Linda Lee

Linda Lee
  • Members
  • 739 posts

Posted 16 November 2005 - 05:30

Interesuje me koje skole su STVARNO dobre,a koje treba izbegavati?
Ja se zeznula i otisla u "Joker" na Krstu,imala bezobraznog,nezadovoljnog instruktora koji me istraumirao za ceo zivot i ogadio voznju. :lol:
Polozila sam testove,izvozala casove (i jos par dodatnih kod drugog instruktora ) i sad mi je muka samo kad pomislim na polaganje voznje....
Prvi put kad sam polagala,cajac me oborio sa recima:"Morate malo sigurnije da skrecete." :lol:
Dajte i neka vasa iskustva da se malkice smirim... :lol:

#2 snisna

snisna
  • Members
  • 159 posts

Posted 16 November 2005 - 08:23

mene pandur oborio na poligonu jer sam krenuo, a svetlela je sijalica od rucne (naravno rucna nije drzala ni malo, ali je on gledao kroz prozor i video da svetli)

#3 Zeka Peka

Zeka Peka
  • Members
  • 3,687 posts

Posted 16 November 2005 - 10:39

Ма те ауто школе служе само да ти набију трауме. Ја не позајем никог ни мушког ни женског пола ко не вуче неке фрустрације. :lol:
Зато, главу горе и не дозволи да те изнервирају... много... :lol:

#4 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 16 November 2005 - 12:12

Nadji ti nekog prijatelja iskusnog vozaca da te nauci alfabetu voznje, pa kad odes u auto-skolu, posto je l' te, moras da odvozis te casove, kazi instruktoru da ti odavno vozis, doduse bez dozvole, i da ti nisu potrebna njegova popovanja... I lepo pustite muziku, on samo navigira i ne daje nikakve savete, i zacas prodju ti casovi voznje...

Uostalom, ko je jos u skoli naucio da vozi...

#5 Grunf

Grunf
  • Members
  • 1,066 posts

Posted 16 November 2005 - 13:05

Nadji ti nekog prijatelja iskusnog vozaca da te nauci alfabetu voznje, pa kad odes u auto-skolu, posto je l' te, moras da odvozis te casove, kazi instruktoru da ti odavno vozis, doduse bez dozvole, i da ti nisu potrebna njegova popovanja... I lepo pustite muziku, on samo navigira i ne daje nikakve savete, i zacas prodju ti casovi voznje...

Uostalom, ko je jos u skoli naucio da vozi...

<{POST_SNAPBACK}>

Yeah right... I onda te obore jedno pet puta jer si naucio kako se stvarno vozi, a ne da polozis glupi vozacki ispit.

#6 Amelija

Amelija
  • Members
  • 6,996 posts

Posted 16 November 2005 - 13:38

Uf, auto-skola.

Ja polozila davno tako da ne znam kakva je sad situacija nego mi navrese uspomene :lol:

Sama skola i instruktor su bili ok, ali na polaganju su mi neki drugi instruktor i/ili pandur ili u kooperaciji namerno stavili auto u trecu brzinu, a posto to je li na prvi pogled pogotovo za junca-zutokljunca izgleda kao da je u prvoj + sto mi tako neka perverzija nije bila ni u pozadini malog mozga ja samouvereno krenula, kad ono blop-blop-puf stade auto posle 2 metra na poligonu.
I naravno pridju mi doticna dvojica i kazu "pala si posto si pokusala da krenes iz trece brzine".
A ja naglas ;), a u sebi "ma da vam ja malo :lol: :lol: :lol: "

Edited by amelija, 16 November 2005 - 13:40.


#7 Zeka Peka

Zeka Peka
  • Members
  • 3,687 posts

Posted 16 November 2005 - 13:40

Nadji ti nekog prijatelja iskusnog vozaca da te nauci alfabetu voznje, pa kad odes u auto-skolu, posto je l' te, moras da odvozis te casove, kazi instruktoru da ti odavno vozis, doduse bez dozvole, i da ti nisu potrebna njegova popovanja... I lepo pustite muziku, on samo navigira i ne daje nikakve savete, i zacas prodju ti casovi voznje...

Какву си сад глупост извалио, па то није нормално. ;)
Као што каже Грунф:

I onda te obore jedno pet puta jer si naucio kako se stvarno vozi, a ne da polozis glupi vozacki ispit.

Они бре, траже да возиш "by the book". Ајде то како крећеш, како се заустављаш и те форе, то може било ко да те научи, али на испиту се тражи све оно што ти је инструктор поповао током свих извозаних часова. Нпр да погледаш у оба огледала и на крају да се окренеш, затим у ком тренутку да укључиш мигавац, како да се престројиш (Ево једно питање: Кад се скреће у једносмерну улицу на лево колико вас зна да након скретања треба дати мигавац у десно и "као" престројити се, иако у улици нема две траке, а самим тим ни места где би се престројио? А? :lol: Неко? ;) Сећа ли се неко тога из АШ? :lol: или можда "правила десне стране"? ;) ), затим све оне глупости са пропуштањем пешака. Да ли да га пустиш ако није на пешачком итд.

Онај ко упише вожњу а да пре тога није сео у ауто апсолутно треба све да слуша инструктора и да слепо прати његова упутства. Наравно, треба питати све што није јасно. Иако је велика већина инструктора полусвет, неотесан који се само дере и псује, морају се слушати. :lol: Барем нек слушају они који желе што пре да положе.

Они који су возили пре АШ треба, као што кажеш, само да се возају про форме, али опет, морају слушати инструктора за цаке на испиту. :D Наравно, у нади да је инструктор нормалан. :lol:

#8 Amelija

Amelija
  • Members
  • 6,996 posts

Posted 16 November 2005 - 13:50

Кад се скреће у једносмерну улицу на лево колико вас зна да након скретања треба дати мигавац у десно и "као" престројити се, иако у улици нема две траке, а самим тим ни места где би се престројио? А? :lol:  Неко?  :lol:

<{POST_SNAPBACK}>


E ovo sam pohranila u ko zna koju fioku svoga maloga mozga ali sada kada sam ovo procitala setila sam ga se ko da je jutros bilo :lol:

"правила десне стране"?

Ih kako se toga ne bih secala.
Ali najjaci su mi bili neko dvoje sto su sa mnom polagali testove pa sam imala prilike da cujem krasnu konverzaciju. Ne da nisu pojma imali nego to bilo strasno, a oboje su testove tada polagali neki 5ti put ili sl, i uglavnom kaze prvo on "joj sve sve, ali sto me nerviraju ovi policajci", a ona "ma da to je bezveze ali jos i ajde nego ona desna strana... kako ja da znam ko je tu meni sa desne strane?!"
:lol:

#9 APACH

APACH
  • Members
  • 758 posts

Posted 16 November 2005 - 15:16

heh. ja juce imao prvi cas. Udjem u autoskolu, kazu sedi, daju mi neke testove i drugi priimerak reseni i vicu...prepisuj!...ja muchen prepisujem pola sata na slabom svetlu, oni jedu neku cokoladu. Kad sam zavrsio, jedan od njih chuchne ispod stola i kaze `ja ne gledam` a ovaj drugi kao pregleda.....ja u shoku......kaze: cestitam polozili ste......jesus...a shta?
posle odemo do parkinga sednemo u kola pocne chicha da davi(ima jedno 65) brzine idu u H, kvacilo....a malo previse cimas menjac(pritom auto ugasen :lol: ) aaaa jesi vozio nekada. Ja: ne. Uh, onda cemo morati na poligon rece on. Ja i dalje u shoku. Pa, gde bismo drugde isli mislim se.

On: a jel ti se zuri ? (moj mozak ovo prevodi kao daj jos 200E u kolima pa da ubrzamo casove i cajkane) Ja: ne. On izvuce cackalicu iz dzepa i poce da trebi vilicu

Suma sumarum: dosao u 18h zavrsio u 18.35(on: moram da idem, imam drugi cas)
ja: idem po ulici, malo se smejem a malo bih da plachem....bem ti zivot.


a onda se pojavi ON ....i odrza mi taj prvi cas na nekom poligonu. Pa, i nisam los jedino sto mi bolje ide rikverc nego voznja napred ali to bese samo prvi chas hahaaaaaa.

#10 Zeka Peka

Zeka Peka
  • Members
  • 3,687 posts

Posted 16 November 2005 - 15:27

APACH, ако ти неке ствари буду ишле теже, слободно тражи од инструктора да ти покаже и да их увежбаш...

А то са тестовима који се преписују. То раде у свим школама... :lol:

Први час увек траје ~15-20 минута. Ту ти мало закину на плаћених 45. :lol:

#11 Linda Lee

Linda Lee
  • Members
  • 739 posts

Posted 16 November 2005 - 16:24

Heh,hvala za reci ohrabrenja...Ali meni je i daje muka da ponovo izlazim na polaganje...
Sto se ispita tice stvarno traze da vozis "skolski"... Fuj!
I tako ti vozis k'o kreten,onako "by the book",a pored tebe psosisa klinac od 19 godina u tatinom (ili mozda svom?) BMW-u... :lol: :lol:

#12 AkoPostaveNekogVisokog

AkoPostaveNekogVisokog
  • Members
  • 12,197 posts

Posted 16 November 2005 - 16:29

Pa sto ljudi idete u skole za koje se prethodno ne raspitate?

Moj instruktor je bio manje-vise ok. Samo je ponekad imao tripove tipa:
"Pazi kako skreces, ako udaris u bankinu iskrivices mi felnu, 300 maraka sam je platio"
ili
"Nemoj tako jako da dajes zmigavac, 70 maraka sam platio original rucku".
:lol:

Imao sam pre AS neko osnovno iskustvo, ali svakako nedovoljno. Odvozao 20 casova (imao PSP) i polozio. Nista posebno traumaticno. To je bilo pre 5 godina, i dalje se secam vecine "skolskih" caka, iako ih bas i ne praktikujem sve :lol:

#13 nesha taxista

nesha taxista
  • Members
  • 678 posts

Posted 16 November 2005 - 17:59

Interesuje me koje skole su STVARNO dobre,a koje treba izbegavati?
Ja se zeznula i otisla u "Joker" na Krstu,imala bezobraznog,nezadovoljnog instruktora koji me istraumirao za ceo zivot i ogadio voznju. :lol:
Polozila sam testove,izvozala casove (i jos par dodatnih kod drugog instruktora ) i sad mi je muka samo kad pomislim na polaganje voznje....
Prvi put kad sam polagala,cajac me oborio sa recima:"Morate malo sigurnije da skrecete." :lol:
Dajte i neka vasa iskustva da se malkice smirim... :lol:

<{POST_SNAPBACK}>

Moje iskustvo s te strane je potpuno suprotno, imao sam divnog instruktora i obozavam da vozim. No, bilo je to davno, u Saobracajnoj skoli u Zemunu. Ipak, svejedno bih i sad preporucio to mesto.

#14 Henry Miller

Henry Miller
  • Members
  • 281 posts

Posted 22 November 2005 - 19:32

Kuku kakva vi imate iskustva - sem Neshe taxiste :lol:
Meni je insturktor bio fenomenalan, isao sam u Akademac pre skoro 4 godine. Necu da reklamiram instruktora a i koliko znam vise ne radi za njih. Inace bio je bivsi reli vozac, a tada je bio savezni reli sudija. Aute imao u dusi i znao je da prenese znanje. Polozio sam i testove i voznju iz prve, nikada nisam imao nikakve probleme sa tim.

To da niko nije u skoli naucio i sl. su najobicnije gluposti. Sa dobrim instuktorom mozete nauciti da zaista vozite a svako "prijateljsko poducavanje" moze pre ili kasnije da dovede do saobracajke jer jednom davno niste naucili pravila, pisana i nepisana a onda je naleteo neko sa vasom tablicom ispisanom na celu.

Takodje sam cuo da mnogi instruktori auto skola iz predgradja ne vode ucenike na voznju po centru - znam nekoliko ljudi koji su 40 casova vozali po Ceraku i Vidikovcu. :lol:

#15 msmodesty

msmodesty
  • Banned
  • 1,348 posts

Posted 22 November 2005 - 21:17

Normalno isla u autoskolu u Srbiji, ucila gluposti po polupraznim ulicama ni na "sort off" autoputevima = nishta pametno nisam naucila = pala
Doshla u EU, instruktor profesor engleskog, Albanac iz Pristine, (sasvim slucajno, nebitno za topic)polozila bez problema, iz prve.
Posle 6 meseci polozila obavezan DODATNI ispit na poligonu Good Year-a gde se testiraju prototipi guma. Ispit se sastoji od simuliranja rizicnih situacija (kochenje po ledu, izbegavanje prepreke po ledu, pucanje guma..).
Vozom 7 godina, svaki dan, presla 150 000 km za sve to vreme bez incidenta(na svu srecu, i da tako ostane ).